Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Znanost in okolje

Znanost in okolje za vse naravoslovne navdušence

Orodja za teme
Staro 24.04.2007, 09:24
.:WoLf:. Uporabnik .:WoLf:. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce .:WoLf:.
Član od: Dec 2005
Naslov: Kranj
Sporočila: 479
Privzeto Re: Vsak zemljan naj se malo zamisli...

Citat:
Objavil-a kapara Prikaži sporočila
Da se vse, samo če človek hoče.
Ker pa v večini človek živi samo za danes, a za jitri ga ne briga, se pa res ne da spreobrnit.
Spreobrnt se res ne da, da se pa zbolšat. Vsak dan v šolah, po tvju, radiu, časopisih.. govorijo/pišejo o tem onesnaževanju, me zanima kolk kdo kj naredi.
Zdj bojo organiziral te čistilne akcije, tko da bomo mal papirčke pobiral in potem do naslednjega leta gotov spet ne bo nobene več..
Dokler ne bodo nehal prodajat bencina, nafte, korilnega olja ipd. ne bomo kj dost nardil.
Res pa je, da mal preveč na svojo rit mislmo: "Ja, sj čez 50 let me itaq ne bo več, kva me boli ***** pol za une.."

http://www.utexas.edu/research/ceer/...ntown_view.jpg (to ni megla)..

Huda nam prede.............................
Staro 24.04.2007, 09:58
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Ce predsednika ne briga nic, zakaj bi moglo nas.
Staro 24.04.2007, 10:13
.:WoLf:. Uporabnik .:WoLf:. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce .:WoLf:.
Član od: Dec 2005
Naslov: Kranj
Sporočila: 479

Citat:
Objavil-a anarchy Prikaži sporočila
Da bodo tvoji otroci/vnuki lažje živeli?

aja.. sva že tm: "Ja, sj čez 50 let me itaq ne bo več, kva me boli ***** pol za une.."
Staro 24.04.2007, 14:55
sakic12 Uporabnik sakic12 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce sakic12
Član od: Mar 2007
Sporočila: 109
Wink Re: Vsak zemljan naj se malo zamisli...

Citat:
Objavil-a anarchy Prikaži sporočila
REs bi se morali odgovornajši ljudje(kot si ti omenil predsedniki) bolj brigati za to kaj se dogaja z naravo.
Staro 25.04.2007, 21:53
Banned

Citat:
Objavil-a .:WoLf:. Prikaži sporočila
Da bodo tvoji otroci/vnuki lažje živeli?

aja.. sva že tm: "Ja, sj čez 50 let me itaq ne bo več, kva me boli ***** pol za une.."
Ma nima smisla imeti otrok, kot sem reku, naj uni na vrhu naredijo kaj za spremembo, zakaj moramo mi mali ljudje poganjati celo drzavo, brez nas itak propade drzava, brez malih ljudi, itak bodo dobili tujce za delat in jim dali slovensko drzavljanstvo ce bo potrebno.
Staro 26.04.2007, 17:52
Geawind Uporabnik Geawind ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Geawind
Član od: Apr 2007
Sporočila: 4

ja sej kot sem rekla, zato pa je tako kot je - ker polovica ali več ljudi misli: kaj bomo mi mali ljudje - pa pismo no, kdo bo pa kej naredu, če ne mi ...
Pa ne gre tu za neke akcije megalomanskih razsežnosti - že z malimi vsakodnevnimi stvarmi se da veliko spremeniti - vsak po malo pa je ...

Staro 27.04.2007, 20:10
rikec Uporabnik rikec ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2006
Sporočila: 152

Citat:
Objavil-a Geawind Prikaži sporočila
ja sej kot sem rekla, zato pa je tako kot je - ker polovica ali več ljudi misli: kaj bomo mi mali ljudje - pa pismo no, kdo bo pa kej naredu, če ne mi ...
Pa ne gre tu za neke akcije megalomanskih razsežnosti - že z malimi vsakodnevnimi stvarmi se da veliko spremeniti - vsak po malo pa je ...

Se popolnoma strinjam! Zato pa je tko, ko že dolga leta večina ljudi razmišlja tako kot anarchy (anarhično...)
Staro 01.05.2007, 20:56
Z750 Uporabnik Z750 ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Z750
Član od: Mar 2005
Sporočila: 5.400

Žal je tako veliko se o tem govori pramakne pa se bore malo če bi hoteli čisto okolje in upam, da ga tudi dočakamo, bi morali skoraj vse postaviti na glavo od prometa, industrije, kmetijstva, gospodinjstev itd .... skrb za okolje bo potrebno vcepiti ljudem v glavo tako ali drugače, predvsem pa uporabiti bolj agresivne prijeme proti osnaževalcem , navedel bom primer: v gozd je bil pripeljan tovornjak gum, ve se kdo je pripeljal in kdo je lastnik gozda, podana je bila prijava, izrečena kazen 50k bivših sit lastniku gozda, ampak gume so po šestih letih še vedno tam
potem so tukaj še ti energetske pisarne v katerih naj bi svetovali gospodinstvom kako prihraniti na energiji, vam rečem poden od podna, dajo ti prospekt za toplotno črpalko in vizitko od modela, ki jih prodaja sam sem šel spraševat, kako bi izgledala kombinacija črpalke, kolektorjev in peči ... dobil sem odgovor, da bi samo elektronika stala 5k € vraga pride slaba 2k €, komplet investicija bi stala cca 8 do 10k €, kar sem jim nesel pokazat, če mi dajo kaj zraven ... ampak pozor izvajalec ni pravi ok klinc jih gleda ko peč preteče se lotimo tudi tega
potem sem na komunali spraševal, če si omislim zbiralnik vode za sanitarno vodo, če mi zmanjšajo kaj takso na obremenitev vode ... na drugi strani slušalke smeh ok tudi to bo samo da nas na kanal priklopijo V kolikor država noče spodbujati varčevanja in koriščenja naravnih virov bomo še dolgo na tem nivoju osmrajanja okolja
Za konec pa še to: že kakšnih deset let nosim po naših lepih gorah črno vrečo za smeti, katero pri spustu v dolino z lahkoto napolnim s pločevinkami, plastenkami, vrečkami ... ko gledam prijatelje gora, kako me zabodeno gledajo, češ kaj mi je, zakaj to počnem itd ... vem malo sem čuden in tudi vi bi lahko bili in se pogledi ne bi več ustavljali na svinjariji ob stezicah, ampak bi švigali za čudovitimi razgledi a vam dam še eno vrečo pa bomo skupaj? vidim kako jim je nerodno, samo vzame je pa noben najboljša pa je bila neka gospa, katero sem srečal nekje na pol poti med Vodnikovo kočo in Pokljuko, ki me je napisdila, da bi lahko malo večkrat čistili po gorah, da je spodaj še vse osrano, da bi nas lahko bilo več in na vseh planinskih poteh ... iz sebe nisem mogel spraviti ničesar drugega kot sintetičen nasmeh, češ saj ji ni pomoči in ja žal jo tudi za nas ne bo, če se ne bomo hitro naučili živeti z našo kuglo (Zemljo)
Staro 01.05.2007, 21:39
Banned

Jaz prvim, zasvinjat ta planet, dokler ne bomo vsi hodili po lastnem dreku, potem bo mogoce kdo zacel kaj drugace razmisljat.
Staro 02.05.2007, 07:56
lana Uporabnik lana ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce lana
Član od: Jan 2005
Sporočila: 281

mislim da so preveliki politični in gospodarski interesi.... in lahk vsi mali ljudje drvimo na ulice... dokler se ne bodo zganili vrhovi... nas bo težka industrija zastrupljala še naprej..

Značke
malo, naj, vsak, zamisli, zemljan

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:26.