Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Znanost in okolje

Znanost in okolje za vse naravoslovne navdušence

Orodja za teme
Staro 04.05.2007, 19:41
rikec Uporabnik rikec ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2006
Sporočila: 152
Privzeto Re: Vsak zemljan naj se malo zamisli...

Citat:
Objavil-a lana Prikaži sporočila
mislim da so preveliki politični in gospodarski interesi.... in lahk vsi mali ljudje drvimo na ulice... dokler se ne bodo zganili vrhovi... nas bo težka industrija zastrupljala še naprej..
To se bo na žalost dogajalo še zelo dolgo. Dokler bodo kapitalisti gledali samo na to, kako obogatiti svoj račun ne glede koliko "svinjarije" spustijo v okolje, ne bo več tako kot je, ampak postopoma in vztrajno slabše in slabeš in slabše...

Jao jao jao kaj mora vse uboga Zemlja nositi..

Potem pa komu rečeš, zakaj smeti ne nese v kontejner, pa ti reče da ga boli k... Samo da ma on čisto pred pragom za ostale in ostalo ga pa SPET boli k.... Ta mora it k dohtarju, majke mi...
Staro 04.05.2007, 23:21
ShadeiouS Uporabnik ShadeiouS ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2007
Sporočila: 21

mene je kar strah...kaj bo z mojimi otroci ki jih bom mel čez 10let..oz kako leto manj..? kaj bo z njihovimi vnuki...omg!!
Staro 05.05.2007, 18:27
DejanX Uporabnik DejanX ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 17

Mene je tudi strah kaj bo...vsekakor pa tisti na višjih položajih naredijo premalo za to, da bi se razmere izboljšale.

Prepovedo naj uporabo bencina, kurilnega olja in nafte pa bodo že nekaj naredili. Še vse jedrske elektrarne naj odstranijo in nehajo delati jedrskega orožja.
Staro 05.05.2007, 19:03
Geawind Uporabnik Geawind ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Geawind
Sporočila: 4

... me zanima, če vsi vi/mi vestno ločujete odpadke (papir, palstika, bio, baterije, ...), kolko se okrog vozte bolj z avtomobili kot z javnim prometom (k je roko na srce izredno pod nivojem) oz. kolko vas raje se vsede v avto kot na kolo, koliko vas zapre vodo med ne vem pranjem zob, tuširanjem, ... pa da še ne naštevam ... bore malo vsi mi skrbimo za take zadeve - vsi pa jamrajo kako tam gori nič ne nardijo - če se sami ne zganemo, se tudi oni ne bodo - v bistvu se jim tudi ne splača, če smo iskreni ...
Staro 05.05.2007, 23:50
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a Geawind Prikaži sporočila
... me zanima, če vsi vi/mi vestno ločujete odpadke (papir, palstika, bio, baterije, ...), kolko se okrog vozte bolj z avtomobili kot z javnim prometom (k je roko na srce izredno pod nivojem) oz. kolko vas raje se vsede v avto kot na kolo, koliko vas zapre vodo med ne vem pranjem zob, tuširanjem, ... pa da še ne naštevam ... bore malo vsi mi skrbimo za take zadeve - vsi pa jamrajo kako tam gori nič ne nardijo - če se sami ne zganemo, se tudi oni ne bodo - v bistvu se jim tudi ne splača, če smo iskreni ...
Ja papir se lahko locim, plastiko bi lahko kaj vec, niti nisem opazu unih kontenjerov, za steklo prav tako nisem vidu ze neki casa, glede tega se potrudim in se kaj drugega, po drugi strani pa mi ni toliko mar in raje cimprej zasvinjam ta svet, glede porabe bencina in nafte mislim, ker hocem, da pride cimprej alternativa.
Staro 28.05.2007, 20:19
adoree Uporabnik adoree ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 36
Privzeto Global warming

ali "In your face, Al Gore!"

http://video.google.com/videoplay?do...62022478442170
Staro 29.05.2007, 21:13
Angel. Uporabnik Angel. ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Angel.
Član od: Sep 2006
Sporočila: 6

Citat:
Objavil-a Geawind Prikaži sporočila
ti lahko locis odpadke (papir, plastika) u 1000000 razlicnih smetnjakov pa pridejo smetarji in use skp vrzejo u en smetnjak je brezveze...to mora drzava ukrent en sam nemore nic mi usi pa lahko, ubistvu smo mi ljudje edini ki to se lahko popravmo...
in se splaca,usm se splaca ker gre za nas, nazalost pa je osvescenost tistih ki lahko najvec naredijo premajhna
Staro 31.05.2007, 21:13
Adolf Uporabnik Adolf ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2007
Sporočila: 32

Citat:
Objavil-a ShadeiouS Prikaži sporočila
mene je kar strah...kaj bo z mojimi otroci ki jih bom mel čez 10let..oz kako leto manj..? kaj bo z njihovimi vnuki...omg!!
Ljudje že od pradavnine napovedujejo, da bo jutri konec sveta, pa ga za enkrat še ni bilo

Menim, da so takšnele napovedi kot je uvodna precej prehude in da ni poterebe, da se tako rekoč vrnemo v pradavnino (kot pravi DejanX). Podpiram pa kakšno zmerno skrb za okolje, kamor bi sodilo npr. ločevanje odpadkov, zmanjšanje osebnega cestnega prometa na račun javnega prometa (predvsem tirnega) - ampak dokler mi vožnja z javnim prevozom ne bo vzela vsaj približno toliko časa kot vožnja z osebnim, bom ostal pri avtomobilu.
Morda bi bilo smiselno posnemati Švico-ves tranzitni tovor na vlake.

Značke
malo, naj, vsak, zamisli, zemljan

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:50.