Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 10.05.2007, 19:58
Don Corleone Uporabnik Don Corleone ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 23
Privzeto Re: Slovenska mračna preteklost

Karantanija
Staro 10.05.2007, 20:01
Don Corleone Uporabnik Don Corleone ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 23

Kakšna mračna preteklost????? Slovenija še ni videla mračne preteklosti, verjetno tudi nebo videla mračne prihodnosti.
Staro 10.05.2007, 20:21
Del Uporabnik Del ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Sporočila: 136

Jugoslavija kakršna je pač bila,je bila v nacionalnem interesu ZDA. Oni napadajo samo sovražnike,oz -bivše prijatelje
Staro 10.05.2007, 20:46
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Pa bi ti, zavedni karantanski slovenec, raje kot da iščeš naokoli zombije, povedal, zakaj te ne moti, da v Italiji fašisti in v Avstriji nacisti hodijo Slovencem po glavi?
Pa te nič ne moti, da naša vlada pošilja naokoli vojake in Rupla reševat svetovne probleme, italijanski predsednik pa nas javno in uradno označi za krvoločne slovanske morilce in ekspanzioniste?. Da o evropskem političnem klovnu Haiderju ne izgubljam besed.

Staro 10.05.2007, 21:12
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142

Citat:
Objavil-a Tukaj_je_SLOVENIJA Prikaži sporočila
Lepo pozdravljeni vsi forumaši!

Velikokrat me zaboli srce ko čujem in vidim kako nekateri v naši državi še vedno malikujejo in žaljujejo za bivšimi časi, ko smo bili pod ukopacijo krvavega komunističnega režima diktatorja Tita in njegovih komunističnih krvnikov!
Veliko tistih, ki so živeli pod ukopacijo krvavega režima je že mrtvih. Ostali so bili tedal še otroci.
Jaz osebno sem bil rojen po vojni in moram priznati, da se zelo rad spominjam na mladostne čase preživete v tedanji Jugoslaviji. Takšnih časov ne bo nikoli več, žal.
Staro 10.05.2007, 22:12
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:

Velikokrat me zaboli srce ko čujem in vidim kako nekateri v naši državi še vedno malikujejo in žaljujejo za bivšimi časi, ko smo bili pod ukopacijo krvavega komunističnega režima diktatorja Tita in njegovih komunističnih krvnikov!

Zanima pa me kakšno je vaše mnenje glede moje slednje hipoteze:

Kako bi bilo, če bi ZDA posredovale zoper diktatorja Tita in njegovo krvavo komunistično vojsko že pred njegovo smrtjo?

Menite, da bi Slovenija danes bila z življenskim standardom mnogo višje, kot pa je sedaj?

Zahvaljujem se vam za vaše odgovore in vas lepo pozdravljam!

ZAVEDNI SLOVENEC
Kje si pa bil v tistih časih in koliko si izkrvavel zaradi komunizma???? ima-š/mo danes vse z rožcami postlano in prevladuje samo poštenje???
Staro 11.05.2007, 08:01
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337

Citat:

Zanima pa me kakšno je vaše mnenje glede moje slednje hipoteze:

Kako bi bilo, če bi ZDA posredovale zoper diktatorja Tita in njegovo krvavo komunistično vojsko že pred njegovo smrtjo?

Menite, da bi Slovenija danes bila z življenskim standardom mnogo višje, kot pa je sedaj?

Zahvaljujem se vam za vaše odgovore in vas lepo pozdravljam!

ZAVEDNI SLOVENEC
Zakaj se ustavljaš pri "mračni preteklosti" v letu 1945, pomaknimi se malo bolj nazaj na leta od 1918 - 1941, ko so vladali kralji, veleposestniki in cerkev - oni so prosperirali medtem ko so delavci in kmetje živeli ne samo na robu eksistence ampak krepko pod njo. Ko so izganjali Slovence na Krasu in primorju, ter jih zatirali, ko je bil v večih delih današnje Slovenije nemški jezik več vreden kot Slovenski.
Po 1945 letu so Slovenci, sicer še v skupni državi, šele začeli živeti in si v 45 letih dogradili dokaj uspešno gospodarstvo, kar je bilo mogoče samo na ta način kot je bil. Če bi Amrikanci 1945 napadli Tita in zasedli Slovenijo dandanes ne bi imeli svoje države, saj bi le to razdelili med Italjane in Avstrijce in bi imeli celo vrsto ameriških oporišč na našem ozemlju kot bran pred komunističnim ekspanzionizmom. Ali misliš da če ne bi partizanska vojska vkorakala v Trst Slovenci imeli primorje - nikoli, saj bi primorje in notranjsko dobili italijani ne pa Jugoslavija in potem Slovenija.
Drugače pa kdo dela in se trudi ta ima, ali kako si razlagaš preko 2,5 miljona nočenj slovencev na hrvaški obali, ali pa da kar 92% Slovencev lastnikov lastnih nepremičnin (Nemčija manj kot 50%), da imamo gospodarstvo in univerze, ki so cenjene po svetu. Vse to je bilo možno ustvariti samo v času "krvavega komunizma". V 80.letih smo pri nas doma (nobeden ni bil komunist ali v partiji) zgradili novo hišo, kupili 1,5 Ha obdelovalne zemlje, traktor, skoraj vso kmetijsko orodje, zgradili hleve itd. , tega sedaj v demokraciji ne bi bilo nikoli mogoče, kot delavci (oče šofer, mama pa je bila administrativna delavka), dva otroka sta študirala, imela sva mopede, kolesa in vedno dovolj denarja. Z sestro sva bila oba krščena, pri obhajilu, birmi itd., nihče me ni oviral hoditi k vereuku ali v cerkev imeli smo se bolj radi med seboj, v vasi smo si pomagali in pri delovnih akcijah ni nihče vprašal, kaj pa bom imel jaz od tega - bilo je povsem razumljivo. Mladina se je več družila in se bolj zabavala, brez nasilja in uničevanja.
Sedaj pa mi povej kaj je bilo tako napačnega na tem komunizmu, kot smo ga imeli pod Titom? Kaj se pa je dogajalo za njim pa je druga zgodba in poglavitni vzrok razpada skupne države.
Demokracija ima svoje prednosti in seveda tudi precej slabosti, enako kot jo je imel komunizem oz. real socializem, odločili smo se da bo tako in da želimo imeti svojo državo in 88% Slovencev je bilo za (tudi jaz) in ni mi žal, vendar tudi prej ni bilo tako slabo in če bi imeli trezne glave v bivši skupni državi bi tudi dandanes bili skupaj in se mogoče enako razvili - mogoče.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 11.05.2007, 09:36
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

To se vam je res pravljično lepo godilo .

Vendar na čigav račun?
Jaz sem v komunizmu živel precej slabše kot zdaj. So bili trenutki, ko še za kruh ni bilo. Zdaj mi ne manjka nič.
Torej je bilo tisto vaše obilje prej na moj račun?
Staro 11.05.2007, 09:40
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a kekez Prikaži sporočila

Vendar na čigav račun?
Jaz sem v komunizmu živel precej slabše kot zdaj. So bili trenutki, ko še za kruh ni bilo. Zdaj mi ne manjka nič.

in to govoriš na podlagi lastnih izkušenj ... torej, če prav razumem ... z lastnim delom v komunizmu nisi imel niti za kruh ... zdaj pa lahko uživaš obilje ...???

kajti le to je primerljivo ... lastno delo ...
Staro 11.05.2007, 09:46
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337

Citat:
Objavil-a kekez Prikaži sporočila

Vendar na čigav račun?
Zakaj, ti ni bilo do dela ali kaj? Moji starši in potem tudi jaz nismo ukradli nikomur ničesar in tudi nismo nikogar ogoljufali ampka smo delali in nikogar ni bilo strah ali pa sram iti na njivo ali pa v hlev. Možnosti so bile dane in smo jih izkoristili. Sedaj tudi ima vsak svoje možnosti, vendar je gradnja hiše postala dražja, vednar če delaš ni problema. Do sedaj še nisem nikogar ogoljufal ali pa na kak drug način prišel nepošteno do denarja, niti mi ni nihče nič podaril pa gremo tudi 3-4 krat na krajši ali daljši dopust.
Stanje se je spremenilo, na oblast niso več "krvoločni komunisti" ampak častihlepni in lakomni demokrati, vendar se za velik del ljudi ni kaj dosti spremenilo.
Ne bom hvalisal komuniste niti koga drugega, ker imajo vsi dovolj za bregom, vseeno pa želim da se ostane pri realnosti in ta je da se nam za časa Tita ni godilo ravno hudo.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/

Značke
mračna, preteklost, slovenska

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Slovenska vlada - uspešnost ??? yamamoto Slovenija 1613 03.07.2013 20:48
§ Torrent strani in ostalo kar se tiče torrentov weha Računalništvo in internet 488 11.11.2010 09:35
Ema 2007 ... iri Glasba 343 07.02.2007 12:45
Slovenska bob ekipa SlovenskiSlavcek Šport 6 01.12.2006 13:17
Spet konfuzna slovenska zunanja politika Knez Slovenija 12 24.11.2006 13:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:15.