Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Živalski svet

Živalski svet za ljubitelje vseh živalic, nasveti, slike, domači ljubimčki ...

Orodja za teme
Staro 18.12.2005, 19:37
biba Uporabnik biba ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce biba
Član od: Nov 2004
Sporočila: 4.353
Privzeto živali iz terarijev (Legvan, kače, pajki in ostale "pošasti")

..torej vse me zanima,...čisto vse,...

...pa ne strokovni nasveti ampak taki, ...iz prve roke,...k se nekak lih nea znajdem z mojo legvanko Jenno,..no saj je šele nekaj dni pri nas pa vseeno

..hvala že v naprej
Staro 05.02.2007, 18:50
BassMaster Uporabnik BassMaster ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce BassMaster
Član od: Aug 2006
Sporočila: 53
Privzeto Kača

V mislih imam že kar nekaj časa nakup kače...nič kaj posebnega, kakšnega goža ali nekaj podobnega...zanima pa me, kje so kakšne trgovine s kačami oz.eksotičnimi živalmi nasploh?
Staro 11.02.2007, 21:59
SuPerGiR| Uporabnik SuPerGiR| ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2006
Naslov: Pragersko
Sporočila: 104
Privzeto Re: Kača

BassMaster daj poišči na internetu forum z eksotičnimi živalmi in si najprej preberi malo o kačah.. Tam ti bodo tudi znali povedati kje kupi kačo.. :D

Jaz se o tem ne spoznam najbolj, vem pa, da ne priporočajo da kupiš kačo v trgovini, ampak je bolje, če jo kupiš pri vzreditelju.

Kakšno kačo bi pa imel?
Staro 12.02.2007, 13:45
Lintvern Uporabnik Lintvern ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lintvern
Član od: Jun 2004
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 283
Thumbs down Re: Kača

Citat:
Objavil-a BassMaster Prikaži sporočila
.če se jo bom pa naveliču jo bom pa prodau, al pa komu dau al jo bom pa u hosto spustu...

Ravnokar si dokazal, da ima Dooody prav! Eksotičnih ali tujerodnih živali se NIKOLI ne spušča v prosto naravo: zaradi nevarnosti vnosa zoonoz in nevarnosti vnosa invazivnih vrst v naravo. Pa še kačo, ki bi lahko koga prestrašila :D
Če bi bil jaz prodajalec kač, jih takemu, kot si ti, ne bi prodal za nobeno ceno!
Na žalost lahko pri nas take živali kupi vsak, ki ima 5minut preveč časa in preveč denarja
Staro 19.02.2007, 08:28
doody Uporabnik doody ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce doody
Član od: Jan 2005
Naslov: Ljubljana - okolica
Sporočila: 2.208
Question Re: Kača

BassMaster ,preberi Lintvernov post in se malo zamisli.Na tem linku malo pglej kače.
Pa še nekaj je pomembno,ko nabavljaš hišnega ljubljenčka.Poleg ostalih pogojev,se morajo z nabavo strinjati tudi vsi držinski člani.Kolikor vem,se ženske bojijo kač,če jih samo omeniš,kaj šele,da bi jih gledale,kako se plazijo po stanovanju ali v terariju.

http://www.davorin.net/zivali/zivali.html

Nazadnje uredil doody : 02.05.2009 ob 12:48.
Staro 04.04.2007, 16:32
piercika Uporabnik piercika ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 5

doody, to, da se pa ženske bojijo kač, je pa čisti stereotip. Nas je kar nekaj ki obožujemo in imamo tudi te plazilce. Kače so čudovita bitja, le spoznati jih je treba in ugotoviš, da je strah povsem neutemeljen. Pa ti strahovi so v bistvu priučeni, tako da ne moreš posploševat, da se samo ženske bojijo kač. To izjavo lahko skoraj enačim z izjavo, da se moški bojijo kuhalnice (je pa veliko več vrhunskih kuharjev kot kuharic).
BassMaster preden pa se odločiš za nakup kače, pa se dobro informiraj o teh živalih. Lahko so prav posrečen hišni ljubljenček, če le pravilno skrbiš zanje.
LP
Staro 04.04.2007, 19:41
doody Uporabnik doody ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce doody
Član od: Jan 2005
Naslov: Ljubljana - okolica
Sporočila: 2.208
Thumbs up Re: Kača

Citat:
Objavil-a piercika Prikaži sporočila
doody, to, da se pa ženske bojijo kač, je pa čisti stereotip. Nas je kar nekaj ki obožujemo in imamo tudi te plazilce. Kače so čudovita bitja, le spoznati jih je treba in ugotoviš, da je strah povsem neutemeljen. Pa ti strahovi so v bistvu priučeni, tako da ne moreš posploševat, da se samo ženske bojijo kač. To izjavo lahko skoraj enačim z izjavo, da se moški bojijo kuhalnice (je pa veliko več vrhunskih kuharjev kot kuharic).
BassMaster preden pa se odločiš za nakup kače, pa se dobro informiraj o teh živalih. Lahko so prav posrečen hišni ljubljenček, če le pravilno skrbiš zanje.
LP
No ,pa se je našla tudi ljubiteljica kač.Lepo je to brat.Pričakoval sem namreč,nekaj podobnega,ko sem napisal,da se ženske bojijo kač.Moški se pa res bojimo kuhalnice,in to samo takrat,ko jo drži v rokah žena.Drugače namreč ne.
Staro 28.05.2007, 20:25
BOA-CONSTRICTOR Uporabnik BOA-CONSTRICTOR ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2007
Naslov: maribor - slovenija
Sporočila: 1
Privzeto KAČE KOD HIŠNI LJUBLJENČKI -za vse ljubitelje tropskih kač!

Sem ljubitelj tropskih kač in z kačami delam že peto leto,ta rubrika pa je seveda namenjena vsem ljubiteljem kač vsem,ki imate kače tudi doma kod hišne ljubljenčke in za vse tiste,ki želite kaj več izvedeti o kačah
Staro 28.05.2007, 20:31
zlata_rozga Uporabnik zlata_rozga ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce zlata_rozga
Član od: May 2007
Sporočila: 110

Za vse ljubitelje prijaznih kač
Staro 24.06.2007, 20:40
cliena Uporabnik cliena ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce cliena
Član od: Dec 2006
Naslov: Lost World.
Sporočila: 282

Poznam nekaj ljudi ki imajo kačo. Kače so prijazne sam tut lepo skrbijo zanje... glede hoste pa...ne komentiram...pomojem nis dovolj odgovorn da bi to meu...če sam misliš drugače..si jo kupi..sam se mi bo kača smililain ne vpij nad ljudmi ki hočejo kačam dobro! skuliraj se pa se raj iz tega kaj nauč katastrofa...
prilagam še 2 slikici od kač, ki ju imajo prijatelji
in

Značke
kače, legvan, ostale, pajki, pošasti, terarijev, živali

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Pred nakupom, posvojitvijo hišnega ljubljenčka preberite Nota Živalski svet 37 20.09.2012 11:02
pasji nasveti ... Štrudl Živalski svet 387 18.03.2012 15:02
Morilci mačk in psov ali zloraba živali doody Živalski svet 80 15.08.2007 10:33

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:15.