Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 30.04.2009, 17:36
LSB Uporabnik LSB ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2009
Sporočila: 2
Privzeto Internet!

Zdravo!
Naročen sem na SIOL trio že 3 mesece. Vse je lepo delalo dokler ni pred 3 dnevi začel internet delat zelo počasi (Internet Explorer in Mozilla). Nekajkrat sem dobil "WAP miniport (PPoE)" napako. Drugače pa ko kliknem "Vzpostavi Povezavo" se mi ustavi na "Preverjanje Uporabniškega imena in gesla" za okoli 30 sekund, pol nadaljuje do "Registriranje Računalnika v omrežje" in tam še porabi 40-50 sekund. Za se povezat na internet mi je prej rabilo 2 sekunde zdaj pa rabi več kot 1 minuto.No, ubistvu ko se to konča mi napiše da sem povezan. Odprem mozillo in mi napiše neke napake. Nekajkrat pa mi mogoče celo google odpre, ko pa kaj vtipkam in iščem pa mi tkoj napiše nek error. Trenutno sem na sestrinem prenosniku kjer internet dela super!. Ona ima wireless in uporabljava isti router.
Nekateri so mi rekli da je lahko spyware ali kaki virus pa sem skenau že 100 krat z različnimi programi in ni najdlo nič. Imam komunikacijski prehod Sinope 568+R2
Odgovorite s citatom
Staro 30.04.2009, 18:11
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719
Privzeto Re: Internet!

0801000 si že klical?
Staro 01.05.2009, 09:21
kissli Uporabnik kissli ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 87

ja to poklič, tam ti FULLL pomagajo,
Izklopite modem iz el.omrežja, zadnjič mi je ena brihta razložu, da mam na compu virus in zato meče linijo na modemu dol in se pol ne more sinhronizirat cel vikend(že četrti zapored).
Res, tam ti svetujejo in pomagajo.
Odgovorite s citatom
Staro 01.05.2009, 11:04
Dunja Uporabnik Dunja ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1.019

če sem pravilno razumela imate poleg našega modema tudi router.
kaj se zgodi če računalnik priklopite direktno na modem sinope (izhod 1 ali 2) in poskušate ročno vzpostaviti povezavo ( kliknete poveži, preverja up.ime in geslo, se registrira v omrežje)?
če internet normalno deluje na sestrinem računalniku na isti lokaciji mora zadeva normalno delovati tudi na vašem.
Odgovorite s citatom
Staro 01.05.2009, 11:16
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.677

Glej, če na sestrinem compu delo normalno, pol z linijo ni nič narobe. Nekaj ne štima na tvojem compu. A si pogledal, da se ti ne zaganja kakšna storitev v ozadju (spyware, virus) in to poskusil onemogočit. Ni nujno, da ti ga antivirus zazna.
Staro 01.05.2009, 13:59
LSB Uporabnik LSB ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2009
Sporočila: 2

@Madmitch: Bom danes poklical...

@Dunja: Oprosti sem se zmotil imam samo Modem Sinope 568+R2

@Rambo013:Noben spyware oz. virus se ne poganja v odzadju
Ubistvu vem da sem pred tem downloadau en file in na tem filu je bitdefender zaznal nek virus. Jaz sem zbrisal ta file in od takrat naprej verjetno internet ni delal. Sem pa še sam scanau 100 krat z nekimi antispyware in takimi ampak ni nič najdlo.. Nevem če sem naredil prav da sem zbrisau tisti file z virusom ampak vedno sem tako naredil če sem dobil kak virus in vedno je blo vse OK. Danes bom poklical 0801000 in bom videl kaj bojo oni rekli.
Hvala vsem za odgovore..
Odgovorite s citatom
Staro 01.05.2009, 15:04
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Dejstvo je, da če na drugem računalniku dela dobro, je nekaj narobe s tvojim računalnikom in ne modemom, pri tem ti na 0801000 ne morejo pomagati.
Odgovorite s citatom
Staro 01.05.2009, 19:26
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.677

Poskusi še s kakšnim online skeniranjem, v kolkor ne boš našel druge rešitve.
Staro 01.05.2009, 20:12
organicMe Uporabnik organicMe ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2008
Sporočila: 10

format c:
Odgovorite s citatom
Staro 05.05.2009, 12:30
jaznanetu Uporabnik jaznanetu ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce jaznanetu
Član od: Feb 2009
Sporočila: 279

Citat:
Objavil-a LSB Prikaži sporočila
Zdravo!
Naročen sem na SIOL trio že 3 mesece. Vse je lepo delalo dokler ni pred 3 dnevi začel internet delat zelo počasi (Internet Explorer in Mozilla). Nekajkrat sem dobil "WAP miniport (PPoE)" napako. Drugače pa ko kliknem "Vzpostavi Povezavo" se mi ustavi na "Preverjanje Uporabniškega imena in gesla" za okoli 30 sekund, pol nadaljuje do "Registriranje Računalnika v omrežje" in tam še porabi 40-50 sekund. Za se povezat na internet mi je prej rabilo 2 sekunde zdaj pa rabi več kot 1 minuto.No, ubistvu ko se to konča mi napiše da sem povezan. Odprem mozillo in mi napiše neke napake. Nekajkrat pa mi mogoče celo google odpre, ko pa kaj vtipkam in iščem pa mi tkoj napiše nek error. Trenutno sem na sestrinem prenosniku kjer internet dela super!. Ona ima wireless in uporabljava isti router.
Nekateri so mi rekli da je lahko spyware ali kaki virus pa sem skenau že 100 krat z različnimi programi in ni najdlo nič. Imam komunikacijski prehod Sinope 568+R2
In če si skenu. Usen maš lahk viruse
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
internet

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Instant Internet / satelitski internet - predlogi, ponudba, vprašanja in podobno randius Računalništvo in internet 36 03.03.2010 14:46
Mobitelov Instant internet - več računalnikov Nyee Računalništvo in internet 5 12.06.2008 21:47
Internet ne dela lp1 Računalništvo in internet 22 26.03.2008 17:32
Siol internet in siol paketi - dodatna vprašanja pred nakupom randius O storitvah 4 28.11.2007 00:05
povezava na internet prek modema (2 racunanika) jeanmike Tehnična pomoč 3 02.10.2006 11:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:39.