Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 02.11.2006, 20:41
Abronsius Uporabnik Abronsius ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Abronsius
Član od: Sep 2005
Naslov: Floydland
Sporočila: 442
Privzeto Re: Zanič Omrežje

Hvala za tole informacijo.

Na T-2 se trudijo kolikor se da, poskušajo z najrazličnejšimi nastavitvami profila, da bi ojačali signal. Prav tako so podali zahtevo na Telekom, da se uredi kabel, vendar niso preveč optimistični, da bodo dobili kakršenkoli odgovor, češ da bi bil to za Telekom zgolj strošek. Prav zato se mi zdi kakršnokoli nadiranje ob klicu na 116 in pa izgovarjanje, da naj se obrnemo na T-2 kar rahlo kriminalno. Gre za Telekomov kabel in gre za telefonski priključek, ki sem ga pošteno plačal pa čeprav trenutno pri Telekomu nimam telefona. Pomoje so še vedno dolžni vzdrževati omrežje.

Sam sem tudi storil vse kar se je dalo. Prenovili so mi kompletno interno instalacijo (FTP kabel direktno do modema) vendar zaradi dejstva, da pride slab signal že v hišo, vse skupaj seveda ne pomaga nič. Samo tri hiše stran pa pride do telefonske omarice odličen signal!!! Od omarice pa do mene nato oslabi in je poln šumov pa čeprav so vmes zgolj 3 hiše... gre za zračni kabel med strnjenimi hišami.

Mal neumno se ti zdi, da skorajda lahko vidiš omarico in veš da do nje pride super signal, nato pa po kablu do mene oslabi da ne morem imeti niti najpočasnejšega paketa. Telekomovci so v začetku leta prav tako merili signal in isto jamrali da nerazumljivo oslabi na poti od omarice in da bo potrebno zamenjati zračni kabel med hišami. Kot sem že rekel, se ni zgodilo nič.

Nazadnje uredil Abronsius : 02.11.2006 ob 20:47.
Odgovorite s citatom
Staro 02.11.2006, 22:03
T-a-d-e-j Uporabnik T-a-d-e-j ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 521

Podobno kot si tukaj (dodaj še papirje ) razložil stvari razloži stvari še APEK-u. Pisno, po e-mailu in predvsem po telefonu, če je treba pojdi še osebno tja.
Odgovorite s citatom
Staro 06.11.2006, 09:10
Abronsius Uporabnik Abronsius ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Abronsius
Član od: Sep 2005
Naslov: Floydland
Sporočila: 442

Mogoče obstaja preprostejša rešitev, namreč kabel med hišami zgleda fizično povsem nepoškodovan, problem je pomoje pri spojih, kjer se kabel razdeli k posamezni hiši. Pri meni je to na podstrešju pri sosedih pa je ta razcep na prostem ob hiši. Problem je, da je zadeva kakšnih 8 metrov visoko, tako da rabiš eno primerno lestev. Sama s sosedom tega ne doseževa in tudi če bi pač nisva ravno usposobljena za pucanje paric, kaj šele na takšni višini. Koga torej poklicati, da bi prišel spucat spoje, vsaj pri sosedu, če že ne pri vseh treh hišah, ki vodijo od omarice do mene? GVO verjetno? Bom povprašal, koliko računajo za takšen poseg.
Odgovorite s citatom
Staro 06.11.2006, 18:09
miran74 Uporabnik miran74 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 141

Citat:
Objavil-a Abronsius
Mogoče obstaja preprostejša rešitev, namreč kabel med hišami zgleda fizično povsem nepoškodovan, problem je pomoje pri spojih, kjer se kabel razdeli k posamezni hiši. Pri meni je to na podstrešju pri sosedih pa je ta razcep na prostem ob hiši. Problem je, da je zadeva kakšnih 8 metrov visoko, tako da rabiš eno primerno lestev. Sama s sosedom tega ne doseževa in tudi če bi pač nisva ravno usposobljena za pucanje paric, kaj šele na takšni višini. Koga torej poklicati, da bi prišel spucat spoje, vsaj pri sosedu, če že ne pri vseh treh hišah, ki vodijo od omarice do mene? GVO verjetno? Bom povprašal, koliko računajo za takšen poseg.
Saj pri meni je isto zanič kabel pravkar ko pišem ta odgovor sem zgubil sinhronizacijo vendar če pri tebi komplicirajo s tistimi par metri kako še bo pri meni ki mam par kilometrov.Zato pa sem že na začetku govoril da ni važno kakšen je ponudnik interneta če je omrežje telekomovo telekom pa preprosto nima interesa da bi vzdrževali omrežje kljub temu da del naročnine za adsl dobi telekom za vzdrževanje omrežja ki ga ne vzdržuje se pravi da na telekomu nekdo kr......
Sam sem že razmišljal tudi da bi povprašal na zvezi potrošnikov kakšen predlog bi dali oni.
Pri meni je res problem zato bi vsako leto lahko menjali del kabla pa še 100 metrov od hiše gre optični kabel tako da bi lahko zmontirali centralo pa bi vsi imeli lahko 10 mega vendar ne telekom je telekom samo v tvojem primeru pa mi res ni jasno kabel bi bil zamenjan v manj kot pol ure pa se stroški bi bili minimalni saj še iskopov ne bi bilo potrebno naredit.
Zdaj se točno vidi kaj je telekom zato pa je že res skrajni čas da se telekom proda
Odgovorite s citatom
Staro 07.11.2006, 09:28
M.T. Uporabnik M.T. ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 253

baj d vej:

Na zvezo potrošnikov sem se tud sam enkrat obrnu in doživel zelo neprijetno presenečenje:

Če jim ne plačuješ članarine ti ne pomagajo 0.
Odgovorite s citatom
Staro 07.11.2006, 09:58
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Citat:
Objavil-a M.T.
baj d vej:

Na zvezo potrošnikov sem se tud sam enkrat obrnu in doživel zelo neprijetno presenečenje:

Če jim ne plačuješ članarine ti ne pomagajo 0.
Zveza potrošnikov je, za razliko Urada za varstvo potrošnikov, nevladna organizacija, ki se preživlja skozi ravno to članarino (ki znese par jurjev letno in za to dobiš mesečno revijo; podobno kot AMZS).

Če se ne motim, je zadnje čase možnost svetovanja tudi nečlanom (preveri na: http://www.zps-zveza.si/), drugače pa klic na Urad, ki z državnim žegnom skrbi gratis za vse davkoplačevalce...

Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
omrežje, zanič

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:20.