Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 13.08.2007, 11:48
mihaf Uporabnik mihaf ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 22
Angry dimnikarji

Zanima me, kaj dimnikarsko podjetje v Ljubljani (in drugje) v stanovanjih, ki se ogrevajo preko toplarne, sploh pregleda? Na podjetju, ki to izvaja, pravijo, da tudi prezračevalne naprave. Katere prezračevalne naprave? Kaj v to spada? In nenazadnje, koliko ta obvezna stvar stane?

Vaše izkušnje?

lp,
miha
Staro 13.08.2007, 12:19
manpower Uporabnik manpower ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce manpower
Član od: May 2007
Naslov: Gorenjska...
Sporočila: 67
Privzeto Re: obvezni pregled dimnika

Ja v stanovanjih v blokih pogledajo prezračevalne cevi za kuhinsko napo in podobne scene.... samo to lahko storiš sam in dimnikarsko podjetje pošleš v *****, ker za tako stvar ni potrebno imeti dimnikarja. Razen če je to kje v zakonu napisano. Stane pa tudi kar nekaj kar mi je znano, ni poceni !
Staro 13.08.2007, 12:24
Novinec

Itak, da je obvezno. Drugače ne bi spraševal.

Zanima me, kaj lahko sam storim, da bo stvar trajala čim manj (plača se po času).
Zanima me tudi, kje je kakšna fora, npr. kaj sem jim dolžan pokazat in kaj ne - ker se bojim, da mi bojo še kaj več zaračunali, kot je potrebno.

Če jih ne spustim v stanovanje, je kazen. Zato me zanimajo vaše izkušnje.
Staro 13.08.2007, 12:30
manpower Uporabnik manpower ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce manpower
Član od: May 2007
Naslov: Gorenjska...
Sporočila: 67

Jah nevem, treba jim bo pokazat vse prezračevalne sisteme, tega pa itak v stanovanju ni veliko, v kuhinji za kuhinjsko napo ter v WC-ju in kopalnici so zračniki drugega pa mislim da ni. Tko da glih nevem kolko časa se s tem nebi smel zamuditi, sam radi pretiravajo.
Staro 13.08.2007, 12:35
Novinec

Ja, to razumem, pokazat...

Kaj pa potem naredijo - pogledajo al tudi kaj pucajo?
Staro 13.08.2007, 21:01
snahad00 Uporabnik snahad00 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 37

Zanimivo je da v nekaterih krajih sploh ne pregledujejo prezračevalnikov, plinskih/oljnih peči, ... Ali se jim ne ljubi ali pa nevem kaj. V kraju kjer živim k enim hodijo dimnikarji kontrolirat k drugim pa že več kot 10 let ne hodijo.
Zanimivo je tole početje.
Glede hitrosti opravljene storitve pa takole. Tudi če pregleda vse v 5 minutah je tarifa še vedno tistih 30+ €

lp,
Staro 13.08.2007, 23:42
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Dokler bodo s pregledi dimnikov lepo živeli, se verjetno kaj drugega ne bodo lotili. Že zaradi ljubega miru ne. Ko pa bodo imeli zmanjšan prihodek, je to varovalka, da se bodo izgovarjal na zakon in delali vse po vrsti. Nekatere država prav sili, da dobro služijo, čeprav so temu vzrok ljudje sami.
Tako so malomarni, da pravi čas sami nočejo očistiti dimnikov, ampak rajši počakajo da se saje v njih vžgejo. Potem določeni štejejo število gašenj in napišejo zakon, ki veliko bolj boli, kot pa redno čiščenje dimnika.
hudič, vedno in povsod je vzrok in nato posledica - ČLOVEK, ki dela sam sebi največ težav.
Staro 17.08.2007, 15:39
nemehecat Uporabnik nemehecat ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nemehecat
Član od: Dec 2005
Naslov: tukaj
Sporočila: 599

Dimnikarske storitve opravljajo podjetja, ki imajo za to koncesijo. Cene so določene na storitev, ne na čas in so napisane v enem zakonu, sam ne bom zdej takoj vedla katerem, da bi ti link iz UL nalepla sem. Te storitve so obvezne, v primeru požara ti zavarovalnica povrne stroške samo v primeru rednega čiščenja - predložen račun. Med te obvezne preglede spada tudi pregled ventilov plinske jeklenke med drugim. Dimnikar se mora najaviti en teden preden pride izvajat storitev.
Zaenkrat je tako, se je pa že nekaj govorilo, da naj bi se zakon spremenil...
Nekaterim hišam še vedno ne pregledujejo in čistijo dimnikov, ker ljudje še niso seznanjeni s tem zakonom in dimnik čistijo sami. Če je dimnikar "fajn", jim ne bo težil in jih pustil pri miru, lahko pa jih prijavi inšpekciji, v vsakem primeru pa izda račun za neopravljene storitve.
Torej, če želiš, da pride k tebi, pokliči dimnikarsko podjetje...
Staro 20.08.2007, 11:01
Novinec

No, ni čisto tako. Cena se računa tudi na minuto, sem prebral zakon, odvisno od storitve.

In prav zato, ker sem ga prebral, mi ni jasno, kaj naj bi pregledovali v stanovanju, ki se ogreva preko toplarne.

Je imela pa ravno kolegica primer pred dnevi, ko so se dimnikarji napovedali (stanovanje v LJ, ogrevanje na toplarno). Je poklicala na dimnikarsko podjetje in vprašala, če pridejo tudi v stanovanje in so rekli, da pridejo. Pa ni bilo nikogar.
Staro 20.08.2007, 11:33
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

To je približno tako, kot zaračunavanje "svetovanj" v lekarni, da so lahko cene dvignili. Papir vse prenese, praksa pa...

Značke
dimnikarji

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:39.