Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Znanost in okolje

Znanost in okolje za vse naravoslovne navdušence

Orodja za teme
Staro 26.12.2006, 20:44
radib Uporabnik radib ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce radib
Član od: Dec 2006
Sporočila: 81
Privzeto Re: NLP -ugrablja

Ja lepo je da misliš s svojo glavo,moraš pa pustiti da tudi drugi lahko mislijo s svojo,in tudi oni povedo svoje
mnenje o tej tematiki,ne pa da vse kategorično zanikaš.Pusti ljudem da komentirajo in tudi z slikami podkrepijo
svoje mišljenje o tem.Nikoli ne reci nikoli.
Staro 27.12.2006, 17:33
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Citat:
Objavil-a radib
Ja lepo je da misliš s svojo glavo,moraš pa pustiti da tudi drugi lahko mislijo s svojo,in tudi oni povedo svoje
mnenje o tej tematiki,ne pa da vse kategorično zanikaš.Pusti ljudem da komentirajo in tudi z slikami podkrepijo
svoje mišljenje o tem.Nikoli ne reci nikoli.
Ja, to pa pocnem zato, da bi mi ze koncno nekdo lahko pokazal dokaze, ki bi znanstveno lahko potrdili to, da je nekdo res imel take izkusnje z nezemljani. Do sedaj sem slisala namrec le morje za lase privlecenih zgodb in ponarejenih slik ... Nekako izzivam, da bi me nekdo koncno "udaril s to kruto resnico, da nismo sami", ce me razumes

Kar se pa izrazanja mnenja tice, se mi pa najbolj zanimivo zdi to, da v takih temah dvomljivci "niso dovoljeni" oz. nas takoj oznacite, da vsiljujemo svoje mnenje. Povem, kaj mislim, ti si pa misli svoje - ne mislim "spreobracat" nikogar, nisem zato na forumu. Ce zelis, tudi ti napisi svoje misli in morda nastane celo zanimiva razprava. S pikanjem drug drugega se bo ta tema kvecjemu prej zaklenila.
Staro 28.12.2006, 03:26
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a Nincha II.
Ja, to pa pocnem zato, da bi mi ze koncno nekdo lahko pokazal dokaze, ki bi znanstveno lahko potrdili to, da je nekdo res imel take izkusnje z nezemljani. Do sedaj sem slisala namrec le morje za lase privlecenih zgodb in ponarejenih slik ... Nekako izzivam, da bi me nekdo koncno "udaril s to kruto resnico, da nismo sami", ce me razumes

Kar se pa izrazanja mnenja tice, se mi pa najbolj zanimivo zdi to, da v takih temah dvomljivci "niso dovoljeni" oz. nas takoj oznacite, da vsiljujemo svoje mnenje. Povem, kaj mislim, ti si pa misli svoje - ne mislim "spreobracat" nikogar, nisem zato na forumu. Ce zelis, tudi ti napisi svoje misli in morda nastane celo zanimiva razprava. S pikanjem drug drugega se bo ta tema kvecjemu prej zaklenila.
Lej tudi jaz bi zelo rad dobil dokaze, toda ne glede na to, koliko dokumentarcev video in slik sem gledal, na zalost mi nic ne pomaga, ker konec koncu je to lahko res kvecjuemu samo vera, dokler ni zares dokazano nasprotno. Vse slike in videoposnetke se lahko ponaredi, tako kot so ponaredili verjetno tudi pristanek na luni, tako, da res ne ves, komu verjeti, toda, ce je res vse to, kar slikajo in pokazejo, ter recejo, oziroma vsaj dolocene stvari, potem je stvar lahko zelo resna, saj ne more se kr tako zanikati obstoja nezemljanov, se posebej zato, ker tudi mi ze dosegamo taksno tehnolosko stopnjo, ki bi se nekemu africanu zdela nezemeljska.

Mene zanima predvsem, koliko so tehnolosko napredni nezemljani, ker, ce prihajajo zares iz dalec, se pravi, da obvladajo potovanje z nadsvetlobno hitrostjo, kar je zelo lepo. Je pa tudi ozno, da so nezemljani bivsi bogatasi, ki so nekoc ziveli na zemlji, ter jo zapustili, ker so si naredili raj na bliznjem planetu ali luni, kjer jih mi ne moramo ogrozati, ter vecino ljudi pobili in zamesali, da se pozabi preteklost in morda se bo zgodovina ze spet ponovila, saj bogatasi kmalu ne bodo rabili nas revnih ljudi razen, morda za se bolj zasuzniti in morda nerediti suznje za sex in podobno.
Staro 28.12.2006, 15:45
Tanatie Uporabnik Tanatie ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Tanatie
Član od: Jan 2004
Naslov: vijolicasti svet
Sporočila: 9.006

jao, kje pobirate te ideje?

verjamem da obstaja zivljenje v vesolju, mogoce celo inteligentno. ampak nikjer ne pise, da ga bomo ali pa da smo ga ze srecali. kej ti pomaga vesoljcek na drugem koncu vesolja? pa res ne vem zakaj bi kdo hotel preleteti nevemkok svetlobnih let zato, da bi pol ugrabil par redneckov (nikoli ne ugrabijo kakega cloveka, ki bi se mu dalo res verjeti), narisal par krogov v koruzo, pa postavil par piramid. ne vem ce bomo kdaj to razviti, da bi dobil blazno zeljo odpšotovati na drug konec galaksija zato da bi postavili tja novi wtc. hmm...mogoce so pa hotl piramide zavarovat pred svojimi teroristi. kar se pa izgleda tice pa si verjetno niti predstavljat ne mormo kako bi zgledal. izgled je odvisen od milijonov stvari. zacne se s samim planetom, kok ma mocno gravitacijo, iz kakih snovi je sestavljen, kako ozracje ma, kok blizu so/je sonca/sonce in drugi planeti/sateliti itd...pol pa tko: recimo da se tko kot pri nas zacne z enakimi enocelicnimi organizmi zivljenje tudi drugje (ceprav je verjetno ze tukaj vse drugace)...ze prvi korak evolucije gre verjetno v drugo smer kot na zemlji...korakov je na milijone, in ce pri samo polovici korakov evolucija zavije samo milimeter drugace, je zivljenska oblika na koncu cisto nerazpoznavna. anarchy: napisal si da morajo met vsaj osnovne stvari enake (oci, usesa, noge, roke itd). zakaj? kace so inteligentno zivljenje pa nimajo nog in rok. netopirji se orientirajo po zvoku, krti so slepi, kitajski beli (ze izumrli) recni delfin (beiji) se je zelo onesnazeni in kalni reki yangze prilagodil tako, da so se mu oci premaknile ne vrh glave kjer so ujele neko malenkost soncne svetlobe, drugace pa je bil prakticno slep in se je orientiral po zvoku. in je zaradi tega tudi izumrl, ker je reka postala tako prometna, da je ropot motorjev preglasil vse ostale zvoke in je s tem delfin izgubil vsako orientacijo...torej, ce bi bil njihov planet temnejsi, bi verjetno ali dobro videli v temi (kot macke) ali pa bi bili slepi (kot krti)...verjetno bi bili volj bledi (kot cloveska ribica), mogoce bolj kosmati (ker ne bi bilo toliko sonca, bi bil planet hladnejsi) itd...morda dihajo helij, taksna stvar pa bi mela verjetno posledice, ki bi ble tok nepredstavljive, da je brezveze sploh karkoli ugibat...predstavljaj si, da bi namesto kisika in ostale mesanice zraka, najbolj uzivali v zivem srebru...mogoce pa zivijo dva kilometra pod zemeljsko skorjo in se jim sploh ne sanja, da vesolje obstaja, ceprav so ful naprednejsi od nas. pac nikoli niso mel razloga, da bi sli pogledat na povrsje...al pa zivijo na planetu, ki je zavit v zelo gost oblak (kot prebivalci krikkita v stoparskem vodniku po galaksiji). po noci ni na nebu nicesar, podnevi pa sicer je sonce ampak vanj ne mores gledati, ker je premocno in tako pac ne gledajo v nebo. ko je ta rasa zvedela da zunaj oblaka obstaja vesolje je bil prvi instinkt strah in odlocitev, da mora vesolje izginiti...no ja, kakorkoli ze, naj bojo kakrsni koli, ce so prepotovali milijone svetlobnih let samo zato, da bi ugrabili nekega rednecka, ki zivi v prikolici in natepava svojo 150 kilsko brezzobo sestro, jih niti nocem spoznati (ceprav kadar tak redneck zgine za par dni in se nic ne spomni je to mogoce zato ker je pijan oblezal v jarku...zato incest ni pametna stvar. rodijo se debilni otroci, ki si pol zlo hitro mislijo, da so jih vesoljci ugrabili, namesto da bi malo pomislili...ja, tri dni me ni blo, boli me obraz (od pretepa), se pravi so delal poskuse na meni, nimam denarnice (ker sem jo zgubil), kar pomeni da jih je zanimalo o meni, nicesar se ne spomnim (ker sem bil mrtvo pijan), torej so mi zbrisali spomin in videl sem luc na nebu...)

Of all the things I've lost, I miss my mind the most...

Life isn't about finding yourself, it's about creating yourself...
Staro 29.12.2006, 16:44
Banned

Kaj pa je kaj takega prepotovati par svetlobnih let? Ne smes gledati na razdaljo, ki jo prepotujejo, ker je nesmiselno, vazen je samo cas, ki ga rabijo, za prepotovati do tle, mogoce uni pridejo do nas v trenutku, ker jim njihova tehnologija to dopusca.

Poglejmo raje sebe, kam gremo iskati nove oblike zivljenja na nasem planetu,, pod vodo, na antarktiki, iscemo mikrobe, itd.... potujemo na stote in tisoce kilometrov, ter vcasih celo na miljone ali miljarde kilometrov, samo, da pridemo na mars in ga malo poslikamo, ter vzamemo nekaj vzorcev kamnov? Koliko smo potem mi inteligentni? Porabimo miljarde dolarjev zato, da gremo na luno se malo voziti in pobrati malo kamenja, mislim, ce ni to smesno?HAHAHA
Da bi rekli pred 100 ali 200 leti, da bomo sli nekoc tako na luno iskati malo kamenja, bi nas sezgali na grmadi. Tudi mi bomo nekoc hodili raziskovati druge planete, se posebej, ko bomo nasli zivljenje in bomo ugrabljali razna bitja, ter ugotavljali, njihov nacin prehranjevanja, mnozenja, itd......
Staro 31.12.2006, 11:53
Odvisnik

se strinjam...ampak a mislis da ce bi mi prisli na nek planet, kjer bi nasli zivljenje...a mislis da bi se pokazali dvema bitjema, in se potem delali da ne obstajamo? mislim da bi se ali prikazali vsem ali pa nobenemu, ne bi pa pomagali naredit enmu ljudstvu piramid, pa narisal par krogov v koruzo, pol pa pobegnil...

Staro 01.01.2007, 16:37
Banned

Citat:
Objavil-a Tanatie
se strinjam...ampak a mislis da ce bi mi prisli na nek planet, kjer bi nasli zivljenje...a mislis da bi se pokazali dvema bitjema, in se potem delali da ne obstajamo? mislim da bi se ali prikazali vsem ali pa nobenemu, ne bi pa pomagali naredit enmu ljudstvu piramid, pa narisal par krogov v koruzo, pol pa pobegnil...
Vprasanje, komu se zares, ce se pojavljajo redno, valda, se ne bodo kr tako vsem, ker se bojijo reakcij, morajo nekomu, ki zaupajo, da lahko to primerno razsiri okoli, da postopoma se privadimo. Ze tako mi gledamo cudno, ko pridejo tujci "romi, juznjaki, itd...", kaj sele, da bi kr naenrat prisli neki nezemljani, saj mi od strahu bi jih kr napadli, ker bi mislili, da so sovrazni, kar jasno, da niso, ker cene bi nas ze napadli, toda ljudje smo prevec krvolocni, saj smo napadalni, ker se ne znamo drugace braiti. Napadamo druge zato, da si vecamo ozemlje in, ce bomo tako nadaljevali, nas bodo oni mogli potem res napasti, saj jih mi z taksnimi dejanji res ogrozamo.

To glede deklasifikacije NLP pa je vecina v rokah unih, ki vedo, da obstajajo, ce recimo ameriska vlada ve, da obstajajo in noce povedati, so krivi americani, ker oni so tisti, ki morajo sprejeti to odlocitev, ali smo mi zares pripravljeni zvedeti resnico ali ne, nezemljani ne mroajo vedeti vse, kaj se dogaja tle, saj niti mi ne vemo, ki zivimo vsak dan tle in imamo razne vohune po celem svetu.
Staro 01.01.2007, 17:34
Lipovnik Uporabnik Lipovnik ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lipovnik
Član od: Dec 2006
Sporočila: 351

Citat:
Objavil-a anarchy
Kaj pa je kaj takega prepotovati par svetlobnih let? Ne smes gledati na razdaljo, ki jo prepotujejo, ker je nesmiselno, vazen je samo cas, ki ga rabijo, za prepotovati do tle, mogoce uni pridejo do nas v trenutku, ker jim njihova tehnologija to dopusca..
Saj če bi se bilo možno gibati s svetlobno hitrostjo bi poljubno dolga pot za potnika trajala NIČ.
Zaradi relativnega skrajšanja časa se pot telesu, ki se giblje s hitrostjo primerljivo s svetlobno hitrostjo občutno zmanjša. V primeru hitrosti enake svetlobni je ta čas nič.

To pa ne velja za tiste ki se ne premikajo.
Če bi torej neka super inteligentna bitja lahko potovala s svetlobno hittrostjo in svetloba od njihovega planeta do nas potrebuje 100 let, bi se ta pot njim zdela trenutna.
To pa ne velja za tiste, ki so ostali na domačem planetu. Za te bi pot s povratkom trajala 200 let.
Staro 02.01.2007, 01:56
Odvisnik

nice skrajsana teorija o relaticnosti lipovnik

anarchy: tudi ce bi se postopoma prikazovali bi to naredili na veliko pametnejsi nacin. pocasi se prikazes nekomu (pa naj bo to redneck ali znanstvenik) in mu das par solidnih dokazov, ki jih ne more nihce zavreci. recimo da mu das par kosov svoje tehnologije...al pa kak kemijski element, ki ga na zemlji ne poznamo...karkoli, lahko tudi 5 knjig napisanih v njihovm jeziku in pisavi...karkoli...ne pa da se pokazes nekomu, ki mu ziva dusa ne verjame in edini dokaz, ki ga pustis, je par slik, ki so ali popolnoma motne (in se jih lahko zamenja za oblak) ali pa take, ki se jih da narediti v photoshopu...ce se hoces prikazati, je ogromno nacinov, da to naredis varno ampak vseeno za ziher. ce se pa noces, se pa ne prikazes nikomur...

Staro 03.01.2007, 06:17
Banned

Citat:
Objavil-a Tanatie
nice skrajsana teorija o relaticnosti lipovnik

anarchy: tudi ce bi se postopoma prikazovali bi to naredili na veliko pametnejsi nacin. pocasi se prikazes nekomu (pa naj bo to redneck ali znanstvenik) in mu das par solidnih dokazov, ki jih ne more nihce zavreci. recimo da mu das par kosov svoje tehnologije...al pa kak kemijski element, ki ga na zemlji ne poznamo...karkoli, lahko tudi 5 knjig napisanih v njihovm jeziku in pisavi...karkoli...ne pa da se pokazes nekomu, ki mu ziva dusa ne verjame in edini dokaz, ki ga pustis, je par slik, ki so ali popolnoma motne (in se jih lahko zamenja za oblak) ali pa take, ki se jih da narediti v photoshopu...ce se hoces prikazati, je ogromno nacinov, da to naredis varno ampak vseeno za ziher. ce se pa noces, se pa ne prikazes nikomur...
In kdo je pa reku, da nam niso ze dali teh dokazov in tehnologij? Kaj mislis, da ce bi nam oni dali problem za resiti svetovo krizo z energijo, bi jo mi dali vsem na razpolago? Eni pravijo, da so tranzistor, opticna vlakna in night vision dobili od nezemljanov in bog ve kaj se, to so pac spekualcije, samo tako, da se ve, kaksne teorije nastanka teh tehnologij so, dejstvo pa je, da bogatasi in vladarji sveta nam nikoli ne bi dali kar tako energije zastonj, ker potem bi bili ljudje res bolj svobodni in ne bi bili odvisni toliko od nafte in ostalih virov energije, za katere porabimo v povprecju 10% place in se vec in globalno gledano so to astronomske stevilke.

Značke
nlp, ugrablja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:30.