Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet

Svet aktualni dogodki v svetu

Orodja za teme
Staro 05.09.2006, 09:39
extremo Uporabnik extremo ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce extremo
Član od: Jul 2003
Naslov: LJ
Sporočila: 1.638
Privzeto Re: Hudi nacionalistični izpadi po Evropi

A si se se mogoče kdaj vprašal, zakaj se jim pri 20-tih mal obrne??

Verjetno majo dost šikaniranja in zbadanja v času OŠ in srednje šole, okolice...

Knez je dobro napisal, če bi jih pustili pri miru, sprejeli kot sebi enake, se ne bi nikdar tako postavljali - na žalost je situacija drugačna.

Slovenci smo res mal čudni! Spomnim se, da smo zmeraj zbadali tiste na IČ, vse ostale, ki so imeli tipične Nemške, Italijanske, Francoske priimke pa ne - zakaj neki - a ti niso priseljnci!?
Staro 06.09.2006, 12:52
Goody Uporabnik Goody ni prijavljen
Goody
Prikazne slike uporabnika/ce Goody
Član od: May 2001
Naslov: Nekje k je lepu ...
Sporočila: 712

prosim, če lahko debata ostane na kulturni ravni in predvsem BREZ osebnega zmerjanja ali podobno!!!!

pa človek je človek, bel, zelen, moder, črn ...sej je vseeno ..
Staro 06.09.2006, 12:57
U462 Uporabnik U462 ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce U462
Član od: Jun 2006
Naslov: Deathvillage
Sporočila: 619

F.Prešeren: Kdor ne spoštuje se sam, podlaga je tujčevi peti
Staro 06.09.2006, 13:10
Goody Uporabnik Goody ni prijavljen
Goody
Prikazne slike uporabnika/ce Goody
Član od: May 2001
Naslov: Nekje k je lepu ...
Sporočila: 712

ma vključen je cel barvni spekter in vse možne kombinacije :D
ja, presenečana sm ... lahko bi se mal zgledovali po Prešernu, sploh pa po naši himni ...
Staro 06.09.2006, 13:26
mišljeni Uporabnik mišljeni ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 96

..........zanimivo bi bilo vedeti statistiko ali osebne izkušnje "deklariranja" Slovenca v državi Srbiji, Hrvaški ali BIH odprto za ne-državljana v državi katere rezident je....nedvomno da pri nas obstajajo stvari kot je svoboda govora, izražanja vere, misli,.....tudi v teh državah nedvomno veljajo ustavne določbe ter mednarodne konvencije,......ali se tudi Slovenci "enako" ali podobno deklariramo in tako ali drugače izkazujemo atribute, če in v kolikor živimo smo rezidenti, smo del skupnosti v tuji državi,....

Iz mojih osebnih izkušenj iz Kanade ter Čila, lahko rečem, da se Slovenske skupnosti ustanavljajo, predvsem na kulturni ravni ter medsebojni finančni pomoči, kakor tudi ohranjanje stikov z domovino.....vsekakor pa sem na podlagi osebnih izjav tujcev izvedel,da spoštujejo našo delovno držo ter prizadevnost in odprtost. Verjetno kot vsepovsod obstajajo takšne in drugačne slabe izkušnje vendar v generalnem pogledu...
Staro 06.09.2006, 17:48
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Član od: Mar 2006
Sporočila: 1.213

Citat:
Objavil-a extremo
A si se se mogoče kdaj vprašal, zakaj se jim pri 20-tih mal obrne??

Verjetno majo dost šikaniranja in zbadanja v času OŠ in srednje šole, okolice...

Knez je dobro napisal, če bi jih pustili pri miru, sprejeli kot sebi enake, se ne bi nikdar tako postavljali - na žalost je situacija drugačna.

Slovenci smo res mal čudni! Spomnim se, da smo zmeraj zbadali tiste na IČ, vse ostale, ki so imeli tipične Nemške, Italijanske, Francoske priimke pa ne - zakaj neki - a ti niso priseljnci!?
Ker smo viseli skoz skupaj, lahko rečem, da jih v 70ih in 80ih ni nihče zbadal z ić.
Problem je bil, da so recimo v vsaki zavrnjeni prošnji za job videli napad na svoj ić.
Moj priimek je za Slovence neizgovorljiv, nima ić, lahko bi bil južen, pa nisem opazil nič posebnega.
Kakšno revše, je mogoče kdaj hotelo kaj kokodaknit na moj priimek, pa sem ga kleno slovensko poučil kaj je domovina. Pa s tem ne opletam po cesti..
Je pa res, da sem vzgojen od majhnega, da imam globoko rad domovino(pa naj se sliši še tako osladno) in nisem niti za sekundo nikdar dvomil kam spadam...
Mislim, da so frendi preprosto naenkrat začeli idealizirati "stari kraj", kjer so jih žlahtniki nosili po rokah(kadar sem šel tja z njimi)kot domače može iz belega sveta, tu pa so jih tastari in okolje potem imeli za navadne mulce, kar so tedaj še bili..
Staro 07.09.2006, 08:08
extremo Uporabnik extremo ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce extremo
Član od: Jul 2003
Naslov: LJ
Sporočila: 1.638

Citat:
Objavil-a Goody
prosim, če lahko debata ostane na kulturni ravni in predvsem BREZ osebnega zmerjanja ali podobno!!!!

pa človek je človek, bel, zelen, moder, črn ...sej je vseeno ..
Drugič opozorilo podpiši pod tistega, ki začne žalit in pisat, da smo butli samo zato, ker napišemo svoje mnenje!!

Značke
evropi, hudi, izpadi, nacionalistični

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:48.