Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 07.10.2008, 12:54
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103
Privzeto Re: Junkiji, droge in vaš pogled na našo zadeto družbo...

Citat:
Objavil-a lila5 Prikaži sporočila
Seveda.....in ker je alkohol bolj razširjen, je lahko zaradi tega tudi večji problem......mislila sem zgolj povedati, da problem alkohola zanemarjamo, ker je legaliziran in nisi kriminalec, če ga uživaš kot pri ostalih drogah…….

Kar se pa tiče klika v glavah pri tistih, ki trpijo zasvojenca in mogoče tudi nasilje………če si zunanji opazovalec je dosti lažje, če je pa tvoj oče, mati, partner ali kateri od otrok kakršenkoli odvisnik, ki je še nasilen povrhu pa dvomim, da ga bomo tako neomajno in ponosno postavili pred vrata in prekinili vse stike z njim……
problem alkohola se ne zanemarja, pozanimaj se, koliko institucij se ukvarja z odvisnostjo te vrste in koliko je že TV oglasov, ki oglašujejo treznost. "saj je tudi alkohol droga, pa kaj" ponavadi ponavljajo tisti, ki konzumirajo še kaj drugega (nelegalnega). trdim, da je alkohol manjše zlo, ker je z njim povezanega zelo malo kriminala. za zasvojenca je pa seveda vse enako "morilsko".

in brez skrbi, da bi partnerja ali sorodnika postavila pred vrata, če bi bil odvisnik. stike z enim takim primerkom sem že prekinila. sorry. postavljanje pred ultimat je velikokrat edini način, ali da se bedak strzezni ali imaš ti mir še naprej - brez njega.
Staro 07.10.2008, 14:36
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Veš vsak posameznik ima lahko svojo tragično zgodbo.......tako tisti, ki ga pijan oče dnevno pretepa......ali pa tista mati katere otrok uživa heroin......vsak zase misli, da je njegova zgodba bolj tragična od druge.......
Staro 07.10.2008, 21:11
Uporabnik

In vsak od teh to prostovoljno prenaša. Simpl. Vsak je v prvi vrsti in pred vsemi ostalimi odgovoren zase in za svoje življenje.
Če nekateri mislijo, da so tako zelo dobri, ker celo življenje trpijo (in bodo zato šli v nebesa) - naj. Vse institucije in organizacije delujejo brez učinka, če ženska noče zapustiti nasilneža in če se nek osel ne želi nehat "špikat v žilo".
Temu se ne reče "najbolj tragična zgodba" ampak "krščanska neumnost" in/ali samopodoba na 0 stopinjah Kelvinov...
Staro 08.10.2008, 09:20
Mojster

Mogoče kakšen simpl nasvet za otroka, ki ga doma pretepajo.......in mater, katere otrok je narkoman........?

vez med otroci in starši je ponavadi zelo močna.......močnejša kot med partnerji......in ni tako simpl rešiti problem na ta način, da mati otroku zaloputne vrata na način jaz sem pa opravila s tabo in te prepuščam ulici.....kradi, prostituiraj se, jaz ti ne dam nič več.......res da s tem, da prodaja vse kar ima, da otroka ne prepusti ulici dela verjetno napako, dela pa v dobri veri, da otroku pomaga.......in je nima pravice nihče obsojati, da je neumna, ker podpira narkomana........

Otrok, ki pa je zaradi alkohola žrtev zlorabe pa je bolj kompleksen primer in je še manj simpl rešljiv....... odvisen je predvsem od matere, ki vse to prenaša in gleda, katere sampodoba je, tako kot otrokova, zaradi moževe zlorabe verjetno zelo nizka, dohodkov nima, nasilnega moža se boji.......ni vse tako simpl......
Staro 08.10.2008, 09:39
Uporabnik

Citat:
Objavil-a lila5 Prikaži sporočila
Mogoče kakšen simpl nasvet za otroka, ki ga doma pretepajo.......in mater, katere otrok je narkoman........?
nasvetov tistim, ki jih nočejo slišat, ne dajem. zgornje je samo moje osebno mnenje
Citat:
vez med otroci in starši je ponavadi zelo močna.......močnejša kot med partnerji......in ni tako simpl rešiti problem na ta način, da mati otroku zaloputne vrata na način jaz sem pa opravila s tabo in te prepuščam ulici.....kradi, prostituiraj se, jaz ti ne dam nič več.......res da s tem, da prodaja vse kar ima, da otroka ne prepusti ulici dela verjetno napako, dela pa v dobri veri, da otroku pomaga.......in je nima pravice nihče obsojati, da je neumna, ker podpira narkomana........
v nasprotnem primeru pač odvisnika starš, ki "deluje v dobir veri", podpira in podpira njegovo zadevanje. ddd? ne obsojam takih staršev, ampak je samo moje osebno mnenje - da so neumni. mislim, da je lahko vsakemu tepčku jasno, da s tem, da mulcu drogirnacu daješ denar za šus, NE POMAGAŠ. pomagaš mu lahko edino in samo tako, da mu daš podporo, ko se sooča s svojim (največjim) problemom, lahko tudi finančno (če gre za komuno), itd. kako se zasvojenim ossebam POMAGA, lahko zveš marsikje, najuspešnejši način pa je (vsaj kar se alkohola tiče) imel Rugelj...
Citat:
Otrok, ki pa je zaradi alkohola žrtev zlorabe pa je bolj kompleksen primer in je še manj simpl rešljiv....... odvisen je predvsem od matere, ki vse to prenaša in gleda, katere sampodoba je, tako kot otrokova, zaradi moževe zlorabe verjetno zelo nizka, dohodkov nima, nasilnega moža se boji.......ni vse tako simpl......
seveda, v takem primeru je trapasta ženska, ker ji ni mar za otroka, ampak samo za svojega dragega ljubčka, ji jo ima "v resnici rad". in dedca prfűknenega še zagovarja pred policijo (ki jo kličejo sosedi)...
Staro 08.10.2008, 11:09
Mojster

Citat:
Objavil-a Andreea Prikaži sporočila
nasvetov tistim, ki jih nočejo slišat, ne dajem. zgornje je samo moje osebno mnenje
v nasprotnem primeru pač odvisnika starš, ki "deluje v dobir veri", podpira in podpira njegovo zadevanje. ddd? ne obsojam takih staršev, ampak je samo moje osebno mnenje - da so neumni. mislim, da je lahko vsakemu tepčku jasno, da s tem, da mulcu drogirnacu daješ denar za šus, NE POMAGAŠ. pomagaš mu lahko edino in samo tako, da mu daš podporo, ko se sooča s svojim (največjim) problemom, lahko tudi finančno (če gre za komuno), itd. kako se zasvojenim ossebam POMAGA, lahko zveš marsikje, najuspešnejši način pa je (vsaj kar se alkohola tiče) imel Rugelj...

seveda, v takem primeru je trapasta ženska, ker ji ni mar za otroka, ampak samo za svojega dragega ljubčka, ji jo ima "v resnici rad". in dedca prfűknenega še zagovarja pred policijo (ki jo kličejo sosedi)...
Saj jaz za zdaj nasveta ne rabim....... se še na srečo nisem znašla v takem položaju, da bi ga.......

In če bi se slučajno znašla v taki tragični situaciji, si danes ne upam trditi, kako bi reagirala........zato skušam čim manj obtoževati tiste, ki reagirajo drugače kot mislim, da bi jaz in jih skušam razumeti......ne jih pa imeti za trape in neumneže......
Staro 08.10.2008, 22:10
Uporabnik

btw, naslov teme je "...vaš pogled na zadeto družbo..."
to pač je moj pogled. nikoli se nisem vtikala v nasilje v družini, v tiste klošarje, ki prosijo za svojo dozo, niti v matere, ki se bolano oklepajo svojih otrok in partnerja (temu se med drugim reče zasvojenost z odnosi - pa smo spet tam). dlje od namiga, da tako ravnanje ni OK, nisem šla, razen če je ta oseba konkretno vprašala za pomoč (za izhod iz situacije).
ker to, kako nekdo reagira ko se na vsak način želi uničit, SPLOH ni moja stvar (dokler se ne zadeva mene konkretno - in zelo pazim, da se me čim manj). si pa o zasvojencih ustvarim neko mnenje, ki je pač tako, kot je. tega ne vidim kot obsojanje. osebe, ki jamrajo noč in dan o "tragičnih situacijah", "kako je njim hudo", bla, bla... in pri tem ne mignejo z mezincem, da bi kaj spremenile, niti nimajo želje po spremembi (ker to zahteva "preveč napora"), mi grejo na jetra.
verjamem, da za čisto vsako situacijo obsta rešitev/izhod. za ene se je treba bolj potrudit, za druge manj. in če nekdo res želi rešit tako zadevo, se mora SAM potruditi (in za tiste, ki so mu blizu "se spodobi", oz. je prav, da mu pomagajo). če zasvojenec ne želi končati s svojim početjem, se mu samo na daleč izognem. nagon po preživetju pa to...
Staro 10.10.2008, 18:28
KissMe Uporabnik KissMe ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce KissMe
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2.663

Citat:
Objavil-a Andreea Prikaži sporočila

In s tem ko praviš, da so neumni, ne obsojaš. Ja, to je tvoje osebno mnenje, ki je obsojajoče.
Načeloma se čist strinjam s tabo, ampak svaka čast če ti rata vedno v vsaki situaciji delovat tako odločno in premišljeno, brez kančka dvomov in dilem, kot pišeš. Težko verjamem, da človek lahko deluje samo na podlagi razuma. Med ljudmi se ustvarjajo odnosi, ki so tudi čustveni. Če ti uspe, da človeka, ki ga imaš rada in si nanj navezana, odpikati kar tako, brez problema, potem si res svetla izjema.
In če se boš kdaj znašla v taki ali drugačni podobni situaciji, ko boš v dilemi (dvomim, da je komu to prihranjeno) in ti bodo ljudje odgovarjali na tak način (da si neumna, ker ravnaš tako kot ravnaš) boš najbrž spoznala, da moraliziranje nikomur ne koristi (razen mogoče samemu moralizatorju, da si fila ego). Ljudje, ki so v stiski, rabijo podporo (ne potuho), ne pa da jim nekdo reče da so neumni. To je menda jasno vsakemu

Nazadnje uredil KissMe : 10.10.2008 ob 18:31.
Staro 10.10.2008, 19:52
Uporabnik

Citat:
Objavil-a KissMe Prikaži sporočila
In s tem ko praviš, da so neumni, ne obsojaš. Ja, to je tvoje osebno mnenje, ki je obsojajoče.
Načeloma se čist strinjam s tabo, ampak svaka čast če ti rata vedno v vsaki situaciji delovat tako odločno in premišljeno, brez kančka dvomov in dilem, kot pišeš. Težko verjamem, da človek lahko deluje samo na podlagi razuma. Med ljudmi se ustvarjajo odnosi, ki so tudi čustveni. Če ti uspe, da človeka, ki ga imaš rada in si nanj navezana, odpikati kar tako, brez problema, potem si res svetla izjema.
In če se boš kdaj znašla v taki ali drugačni podobni situaciji, ko boš v dilemi (dvomim, da je komu to prihranjeno) in ti bodo ljudje odgovarjali na tak način (da si neumna, ker ravnaš tako kot ravnaš) boš najbrž spoznala, da moraliziranje nikomur ne koristi (razen mogoče samemu moralizatorju, da si fila ego). Ljudje, ki so v stiski, rabijo podporo (ne potuho), ne pa da jim nekdo reče da so neumni. To je menda jasno vsakemu
Očitno posta, ki si ga citirala, ali nisi prebrala ali ga ne razumeš.
Ne glede na to, koliko imam človeka rada, če me bo ta (na primer) vsak teden parkrat pretolkel, ne bom ostala z njim. Očitno je, da ima tak človek težave - ampak je moje življenje (zate verjetno žal) bolj pomembno.
Ne vem, od kje miselnost da je sprejemljivo zasvojencu dajati denat (ker na to se je nanašal post, ki si ga citirala). Najbrž nobenemu (odgovornemu) staršu ni mala malica postaviti potomca pred vrata... ženski zapustiti nasilnega partnerja... ženam postavljati ultimate možem pijancem. Ampak zame, ne glede na to, kako mi je hudo, obstaja samo ena možnost. Ali se spremeni oseba, ki uničuje sebe in vse okrog njega, ali pa se najino razmerje konča. "Podpora" osebi, ko se le-te nima namena spremenit, pa ni nič drugega kot - potuha.
Staro 11.10.2008, 15:29
kepca Uporabnik kepca ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008
Sporočila: 35

Mislim, da medsebojni odnosi niso čisto tako enostavni kot si jih predstavljaš andreea!
glej narkoman se ni nekega dne zbudil in si rekel "kaj čem pa danes počet, kaj če bi bil narkoman" Postal je iz določenih vzrokov.In večina narkomanov, alkoholikov, čustveno nestabilnih oseb izhaja iz razpadlih družin, kjer ni bilo nekega ljubečega odnosa med njimi.Zato če poznaš človekovo zgodovino, ne moreš človeka obsojati ali na 100 % ali nič. veliko sem se pogovarjala z njimi in verjemi, da v svojem bistvu ni nihče od njih hudoben, neumen ali karkoli druzga.Tako kot ni nasilen alkoholik v svojem bistvu zloben. Je samo alkoholik!
Torej pa naj te,Andreea, postavim v vlogo narkomankine matere. Za 14 rojstni dan ji najdeš v žepu travo.
Kaj storiš?
a jo naženeš od doma?! Ker če je tako kot praviš ti potem bi jo ti kar odslovila.( ta primer navajam ker se v večini primerov narkomanstvo začne prav pri travi )
Vendar dvomim da bi jo, saj bi njaprej pomislila da trava ni njena, da to sploh ni trava, da je vendar hči še premlada za te stvari, da to pa ziher ni njeno saj tvoja hči tega ne dela!Medtem pa bi hči zapadla v slabšo družbo, pustila šolo..itd (to se dejansko dogaja )
Kar hočem povedati je to da je potrebno razumet problem čustvovanja ljudi, čustvenega stanja žrtve nasilja ( žene od nasilnega alkoholika). potrebno je razumet da nasilje (psihično in fizično) pusti posledice na človeka - človek izgubi voljo do življenja, postane nezaupljiv, nesamozavesten, indiferenten do vsega..ni enostavno. v času stiske se podzavest vsakega posameznik različno odziva - nekateri iščejo izhod drugi prilagoditev.

Nekako sem skušala samo povedat, da ne obsojaj žena, ki nočejo oditi od nasilnih mož. Namreč razlog tiči v tem da še same ne uvidijo drastičnega stanje, dojemajo nasilje kot normalno in tudi če vedo, da kar se jim dogaja ni pravilno, si ne znajo pomagat. razlogov za to pa je veliko, recimo samo nekateri: nimajo denarja, ne želijo zapustiti ljubljenih oseb, nimajo nekega čustvenega zatočišča.

Kot mati narkomanke nikoli ne boš obrnila hrbta otroku - če si normalen človek seveda. pomagala boš na tisti način, za katerega ti smatraš da je najboljši. vsekakor mislim, da trda roka in ogromno ogromno časa z narkomanom lahko pripomore k rešitvi.

Zmotilo me je tvoje pisanje Andreea, to pa samo zato ker sem ob prebiranju tvojega posta dobila občutek da nimaš pojma o življenju in razmerah v katerih živijo osebe s problemi ( pa kakršnimi koli že ).

Ne želim ti življenja Žrtve - nikakor, vendar kakšen dan v komuni ali kakšnem zavodu. Da bi odšla zgodlj na pogovor z narkomanom ali pretepeno ženo - bolje bi razumela vse skupaj.

prav imaš v delu, kjer praviš da je potrebno v taki situaciji potrebno pomislit nase in steči stran kolkor te noge nesejo. Vendar verjemi, da je do točke kjer boš rekla "Tega imam zadosti, grem stran za vedno" dolga in težka pot!!

Značke
droge, družbo, junkiji, našo, pogled, vaš, zadeto

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:19.