Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 18.10.2008, 14:15
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103
Privzeto Re: Junkiji, droge in vaš pogled na našo zadeto družbo...

Citat:
Objavil-a lila5 Prikaži sporočila
Zakaj pa je težko........?
res, kdo bi vedel, zakaj težko.
ne glej kaj delam, poslušaj kaj govorim... kaj se pa potem razburjate, če to počnejo politiki, cerkev in druge javne osebnosti? očitno se celo vam, kot odraslim, take enostavne stvari ne da dopovedati?
Citat:
Sprašujem pa se nekaj......mogoče se bo slišalo za nekoga nesramno, zate verjamem da ne.......vendar mi res ni jasno......kako si ti sploh lahko bila v vezi z "težkim odvisnikom".....kako si si sploh lahko dovolila, da so čustva prevladala nad razumom in nisi spoznala vseh znakov zasvojenosti......
nikoli nisem bila v zvezi z odvisnikom od drog, ampak sem ZAČELA hoditi z nasilnežem (kar zame tudi spada pod odvisnosti na psihološki ravni). ne vem, ali je očitno, da ugotoviš, da je človek nasilen šele ko JE nasilen... ampak po dveh mesecih me je focnil. sploh ne močno in zaradi brezvezne stvari. in to je bil tudi moment, ko sva imela stik zadnjič, če ne štejem njegovega moledovanja po SMSih in grožnjah, da se bo ubil... z moje strani je odnos s takim cepcem končan za vedno in vselej in me BOLI, ali ima ta cepec probleme ali ne.

tako da - tvoje "vprašanje" je bil popolni mimosunek. kljub temu se vsakemu lahko zgodi, da z nekom hodi in ne prepozna odvisnosti, sploh če se ne videvata redno (recimo vsak dan; pri meni je praktično nemogoče videvat me vsak dan, celo če živimo v isti hiši), ali pa nekdo zapade v odvisnost šele potem, ko sta nekaj časa v zvezi. nepotrebno.

Nazadnje uredil Andreea : 18.10.2008 ob 14:30.
Staro 18.10.2008, 14:21
Uporabnik

Citat:
Govorili smo o marsičem.......jaz sem se vključila v debato s tem, da sem povedala, da zame priložnostno kajenje trave še ne pomeni da si đanki....
si pa priložnostni zadetek, se v prostem času ukvarjaš s kriminalom in rad bežiš pred realnostjo - se pravi si reva (s kavo nobena teh stvari ne gre skupaj). a tudi človek, ki se " samo" 1x na mesec na mrtvo napije in spotoma premlati ženo in otroke ni pijanec?
Staro 18.10.2008, 20:05
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Objavil-a Andreea Prikaži sporočila
res, kdo bi vedel, zakaj težko.
ne glej kaj delam, poslušaj kaj govorim... kaj se pa potem razburjate, če to počnejo politiki, cerkev in druge javne osebnosti? očitno se celo vam, kot odraslim, take enostavne stvari ne da dopovedati?

nikoli nisem bila v zvezi z odvisnikom od drog, ampak sem ZAČELA hoditi z nasilnežem (kar zame tudi spada pod odvisnosti na psihološki ravni). ne vem, ali je očitno, da ugotoviš, da je človek nasilen šele ko JE nasilen... ampak po dveh mesecih me je focnil. sploh ne močno in zaradi brezvezne stvari. in to je bil tudi moment, ko sva imela stik zadnjič, če ne štejem njegovega moledovanja po SMSih in grožnjah, da se bo ubil... z moje strani je odnos s takim cepcem končan za vedno in vselej in me BOLI, ali ima ta cepec probleme ali ne.

tako da - tvoje "vprašanje" je bil popolni mimosunek. kljub temu se vsakemu lahko zgodi, da z nekom hodi in ne prepozna odvisnosti, sploh če se ne videvata redno (recimo vsak dan; pri meni je praktično nemogoče videvat me vsak dan, celo če živimo v isti hiši), ali pa nekdo zapade v odvisnost šele potem, ko sta nekaj časa v zvezi. nepotrebno.
Pa saj o tem cel čas govorim........VSAKEMU se lahko zgodi......da hodi z nasilnežem, da postane nasilen, da začne kaditi travo, da mu otrok postane đanki, da si prereže žile, da se ga napije, da se kdaj pa kda zasmili sam sebi.....
Staro 18.10.2008, 20:21
Mojster

Citat:
Objavil-a Andreea Prikaži sporočila
si pa priložnostni zadetek, se v prostem času ukvarjaš s kriminalom in rad bežiš pred realnostjo - se pravi si reva (s kavo nobena teh stvari ne gre skupaj). a tudi človek, ki se " samo" 1x na mesec na mrtvo napije in spotoma premlati ženo in otroke ni pijanec?

Kar se tiče bega pred realnostjo.......a je kaj narobe, če kdo kdaj pa kdaj beži pred realnostjo.......? preveč namreč vsi težimo k nekemu idealu popolnosti, ki ga itak ne bomo dosegli in se nam takšen beg kdaj pa kdaj nekaterim prileže........

priznam, da sem se ga jaz v življenju že tudi kdaj napila.......včasih mi je bilo zaradi tega žal (ker sem pač imela drugi dan mačka) včasih pa ne.......zaradi tega se nimam za pijanko in odvisnico od alkohola, ker ga pač uživam priložnostno, tu in tam......imam se pa za cigaretnega odvisnika in odvisnika od kave, ker pač to "potrebujem" vsak dan......

O nasilništvu pod vplivom alkohola pa sem že v prejšnjih postih govorila........ti pa si odgovorima med drugim sledeče....."trdim, da je alkohol manjše zlo, ker je z njim povezanega zelo malo kriminala" .......in ne razumem, zakaj si sedaj spet stresla iz rokava ponovno nasilne alkoholike.........
Staro 18.10.2008, 21:38
Uporabnik

Citat:
Pa saj o tem cel čas govorim........VSAKEMU se lahko zgodi......da hodi z nasilnežem, da postane nasilen, da začne kaditi travo, da mu otrok postane đanki, da si prereže žile, da se ga napije, da se kdaj pa kda zasmili sam sebi.....
seveda, vsakemu se lahko. razlika je samo v tem, ali z nasilnežem ostaneš ali ne. tako kot se lahko vsakemu zgodi, da se začne opotekati proti odvisnosti. razlika je v tem, da reve ostajajo na tej poti, ljudje s hrbtenico pa se, prej ali slej, odločijo za ČISTO POT.

in ja, NAROBE je, če človek beži pred realnostjo. vedno. če kdor ne beži pred realnostjo, ne pomeni, da ne teži k popolnosti, ampak ravno nasprotno.
Staro 18.10.2008, 21:50
Mojster

Andreea, saj jaz ti verjamem, da težiš k popolnosti in da imaš hrbtenico........
Staro 21.10.2008, 22:09
Luka2k Uporabnik Luka2k ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce Luka2k
Član od: Dec 2001
Naslov: AntiTemp
Sporočila: 24.989

Droga v življenju se mi zdi kot sol v hrani.
Bolj okusna je, če solimo,
če pa solimo preveč,
ni užitna oz. nam je slabo.
Navadimo se soliti zelo malo,
zmerno ali pa močno.
Če vedno veliko solimo,
se nam zdi skoraj vse brez okusa,
prikrajšamo pa se za isti užitek
ki ga zmernejši doseže z veliko manj soli.
Težko je preiti na manj slano hrano,
nekaj časa pri jedi ne uživamo,
sčasoma pa začutimo pravi okus, za kar se je treba truditi.
Ko to dosežemo, nam je hrana spet bolj všeč,
izjemoma pa lahko kdaj pa kdaj spet malo bolj posolimo,
če nam to zapaše.

(Dekleva, ekstazi in sintetične droge, Intervju, 1999)
Staro 22.10.2008, 01:45
Uporabnik

Bolj malo jih poznam (beri: nikogar), ki bi lahko malo sem in tja s heroinom solili
Staro 22.10.2008, 10:01
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Govori o drogi na splošno, ne specifično o heroinu.
Ko se drogiraš, se vedno drogiraš z nečim specifičnim.

V navezi z zgornjo prispodobo tako obstajajo pač droge, ki so vedno premočne soli.

Se strinjam s tem, kar je Luka napisal. Dokler ostaneš v okviru zavedanja, da je odgovornost na tvoji strani, ne vidim problemov. Če se zares zavedaš zadeve, si znaš tudi postaviti meje v okviru tveganj, ki si jih pripravljen/sposoben prenašati.

Use matches and you'll get warm. Play with matches and you'll get burnt.
Staro 22.10.2008, 10:04
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Citat:
Objavil-a Luka2k Prikaži sporočila
Droga v življenju se mi zdi kot sol v hrani.
Bolj okusna je, če solimo,
če pa solimo preveč,
ni užitna oz. nam je slabo.
Navadimo se soliti zelo malo,
zmerno ali pa močno.
Če vedno veliko solimo,
se nam zdi skoraj vse brez okusa,
prikrajšamo pa se za isti užitek
ki ga zmernejši doseže z veliko manj soli.
Težko je preiti na manj slano hrano,
nekaj časa pri jedi ne uživamo,
sčasoma pa začutimo pravi okus, za kar se je treba truditi.
Ko to dosežemo, nam je hrana spet bolj všeč,
izjemoma pa lahko kdaj pa kdaj spet malo bolj posolimo,
če nam to zapaše.

(Dekleva, ekstazi in sintetične droge, Intervju, 1999)

Značke
droge, družbo, junkiji, našo, pogled, vaš, zadeto

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:04.