Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 15.04.2009, 14:52
toni Uporabnik toni ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce toni
Član od: Nov 2002
Sporočila: 33
Privzeto Keramika na keramiko

Pozdravljeni,
pripravljam se na obnovo kopalnice. Obstoječe stenske keramične ploščice nameravam prekriti z novimi, zato me zanima kaksno lepilo je treba uporabiti in na kaj je pri tovrstnem polaganju treba biti pozoren
Hvala za odgovore.
Staro 15.04.2009, 20:24
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Re: Keramika na keramiko

Upam, da ti kdaj pozneje ne bo žal. Upoštevaj dva dejstva, eno se sliši sila nesprejemljivo, medtem, ko drugo ni 100% zanesljivo.

1. Upoštevaj, da se vsaka stavba, vsaka hiša, stalno po malem trese in vibrira. Če drugače ne, takrat, ko zaloputneš vrata in imaš občutek, da se je stresla vsa hiša. Ob tem nastajajo vibracije, te pa ne vplivajo ugodno na strukturo, lepilo, zelo gladka površina.

2. Keramične ploščice imajo na naši vidni strani gladko površino, na katero se katerokoli lepilo težko sprime (veže), kot je potrebno. Občasni stresi stavbe, posameznih prostorov, bodo počasi (ne takoj) povzročili popust lepila in ploščice bodo začele kapljati na tla. Škoda bo veliko večja, kot če sedaj odstraniš ploščice, malce izravnaš steno in na to nalepiš ploščice. Te bodo brez skrbi držale veliko dalj časa.

Ploščice ne odpelješ v gozd ali v kontejner za smeti, ampak na odlagališče, daš nekaj drobiža za dolaganje in si zadovoljen, da si naredil nekaj dobrega tako za sebe, kot za naravo, pa še nihče te ne more priključiti tistim prašičem, ki jim narava čisto nič ne pomeni, ampak le lasten ego!

Premisli, kaj se ti bolj splača!
Staro 26.04.2009, 13:26
profi Uporabnik profi ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2009
Sporočila: 2

Vsekakor moraš vzeti v roke štemarco in seštemat stare ploščice ven, nato pa položiti nove.

Staro 22.04.2010, 13:10
iplazar1 Uporabnik iplazar1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 11

Limanje ploščice na ploščice se naredi z posebnim cementnim lepilom. Jaz sem uporabil nivedur S.
Staro 23.04.2010, 20:43
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a toni Prikaži sporočila
Pozdravljeni,
pripravljam se na obnovo kopalnice. Obstoječe stenske keramične ploščice nameravam prekriti z novimi, zato me zanima kaksno lepilo je treba uporabiti in na kaj je pri tovrstnem polaganju treba biti pozoren
Hvala za odgovore.
...premaži z emulzijo, nanesi lepilo in nove ploščice nalepi na stare. Jaz ne bi kompliciral.

Uporabi bolj elastično lepilo....kakšen Nivedur E.

Nazadnje uredil spartan : 24.04.2010 ob 00:26.

Značke
keramika, keramiko

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:12.