Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 27.11.2018, 13:30
pazok Uporabnik pazok ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2009
Sporočila: 30
Privzeto Re: SiOL BOX tehnične težave

Pozdravljeni.
Na tv komunikatorju sagem že nekaj časa nimam slike od Viasat History.
Podnapisi so in zvok z motnjami(hrešči)
Odgovorite s citatom
Staro 27.11.2018, 18:34
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.659

Citat:
Objavil-a pazok Prikaži sporočila
Pozdravljeni.
Na tv komunikatorju sagem že nekaj časa nimam slike od Viasat History.
Podnapisi so in zvok z motnjami(hrešči)
Bojim se, da težava na Sagemih ne bo odpravljena. S strani izvajalcev smo bili obveščeni, da komunikatorji Sagem ne podpirajo signala, ki ga prejemamo od ponudnika vsebin. Edina rešitev je menjava TV-komunikatorja za BOX.

Lp, Črt
Staro 27.11.2018, 21:22
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.129

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Bojim se, da težava na Sagemih ne bo odpravljena. S strani izvajalcev smo bili obveščeni, da komunikatorji Sagem ne podpirajo signala, ki ga prejemamo od ponudnika vsebin. Edina rešitev je menjava TV-komunikatorja za BOX.

Lp, Črt
Mam viška box s (odjavil Telekom). Če te zanima (Ljubljana), piši ZS.
Odgovorite s citatom
Staro 03.01.2019, 16:02
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.014

Je imel že kdo podobne težave?
Zvok na obeh TV prekinja. Daš na določeno glasnost, pa začne prekinjati. Če vmes zamenjaš glasnost začne spet delat.
Oba tv imata siol box, preko hdmi.
Bil je tehnik, zamenjal modem, naredil meritve, vse OK, tako da naj bi bile neke naše hišne motnje. Je kdo imel kaj podobnega, kako ste rešili?
Probali smo tudi prestaviti v nastavitvah siol boxa pri zvoku na "vedno vklopljen hdmi", pa je isto.
Tv ja sta v različnih nadstropjih, na različnih varovalkah, matra pa oba isti sindrom.
Odgovorite s citatom
Staro 06.01.2019, 18:20
lokev Uporabnik lokev ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2011
Sporočila: 905

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila

Lp, Črt
Ma bejži no telekomouc, meni dela na sagemu. Kaj bluzite brez veze.
Odgovorite s citatom
Staro 07.01.2019, 15:23

Citat:
Objavil-a Frenky Prikaži sporočila
Je imel že kdo podobne težave?
Zvok na obeh TV prekinja. Daš na določeno glasnost, pa začne prekinjati. Če vmes zamenjaš glasnost začne spet delat.
Oba tv imata siol box, preko hdmi.
Bil je tehnik, zamenjal modem, naredil meritve, vse OK, tako da naj bi bile neke naše hišne motnje. Je kdo imel kaj podobnega, kako ste rešili?
Probali smo tudi prestaviti v nastavitvah siol boxa pri zvoku na "vedno vklopljen hdmi", pa je isto.
Tv ja sta v različnih nadstropjih, na različnih varovalkah, matra pa oba isti sindrom.
Prosim, da na ZS sporočite svoje uporabniško ime in kontakt.

Lep pozdrav,
Marko
Staro 20.02.2019, 23:23
ViolaMB Uporabnik ViolaMB ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2008
Sporočila: 338

mam en problem. mam nov TV Samsung https://www.mimovrste.com/ultra-hd-4...nik-ue55nu7442 in ga lepo priklopim, takoj zatem opazim, da mi univerzalni telekom daljinec začne slabše 'prijeti' na Boxu N8200 z diskom oziroma enkrat je prijelo drugič ne. no danes po treh dneh pa Box sploh ni več zaznal daljinca, karkoli sm pritisnil na daljincu se Box ni odzval sploh(sm probal še z drugim daljincem in je blo isto). no sm klical na Samsung servis in so mi dal dober nasvet da naj dam štrom TVja iz podaljška direktno na vtičnico v steno(moja napaka sm enostavno pozabil to nardit) in instantno mi je začel tudi daljinec delati. no zdej pa še en problem, zakaj mi zdaj daljinec, ko držim tipko gor/dol za seznam kanalov premakne sam za eno naprej/nazaj? ali pa za glasnost Boxa isti problem, do zdaj vedno ko si držal za bolj naglas/potiho si samo držal tipko in je šlo do kraja v enem šusu, zdaj moram pa 10x pritisnit npr. bolj naglas da gre do konca naglas. isto če držim npr. dol za hitro iskanje kanalov v seznamu moram zdaj za vsak posebej pritisnit, prej pa si samo držal dol in je letelo čez celi seznam kanalov v enem šusu?

ma kdo kakšno idejo? upam da sm razumljivo napisal?

E: zaenkrat mi je uspelo zrihtati!

Nazadnje uredil ViolaMB : 21.02.2019 ob 19:36.
Odgovorite s citatom
Staro 20.03.2019, 10:23
bircaboy Uporabnik bircaboy ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008
Sporočila: 18

Pozdravljeni, prosim za bilokakšno pomoč, ker že obupujem.
Imam optiko na OŠO-tu, vsako toliko se mi zgodi, da imam težavo z naključnim sprejemnikom. Po večkratnem klicu na support, sem upošteval vse nasvete (zamenjal stare 5200 boxe z novejšimi 7700 in 7800, ampak težava ostaja. S testerjem sem preveril vse kable, tudi OK. Modem so mi zamenjali z novim. Delajo probleme switchi? Enkrat neha delati TV5, TV6 dela normalno. Ko ne dela TV5, je na njej samo en program. Sklopim vse skupaj, ampak ne pomaga. Naslednji dan začne TV5 delati normalno. Ponastavim box na tovarniške nastavitve, pa ne pobere programske sheme.
Ko priklopim TV5 direktno v modem, še vedno ne dela. Naslednji dan, ko pridem iz službe, pa vse OK.
Čez par tednov se zgodi podobna zgodba, vendar na kakšnem drugem boxu.
Je blokiran MAC s strani providerja za določen čas, zaradi povzročanja kakšnih motenj?

Odgovorite s citatom
Staro 21.03.2019, 07:51
bircaboy Uporabnik bircaboy ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008
Sporočila: 18

Danes dela spet normalno .
Odgovorite s citatom
Staro 21.03.2019, 15:46

MAC naslovi komunikatorjev se ne blokirajo z naše strani. Glede na narejeno shemo in opis bi lahko bil problem v stikalih, ki jih uporabljate. Nenavadno delovanje komunikatorjev povezanih preko stikal smo v preteklosti že odkrili. Da točneje potrdite sum težave s strani stikal spremljajte če se težave/motnje pojavljajo tudi na TV1 in TV2, ki ju imate glede na sliko povezane neposredno na modem?

Za bolj podrobno preverjanje dogajanja, ko so motnje prisotne mi, prosim, posredujte ZS z vašim uporabniškim imenom.

LP
Sandi
Odgovori

Značke
box, boxu, brenči, center, glasno, hdd, isto, media, prikazovanje, signala, siol, slika, tehnične, težave, tudi, vaš, vedno, zunanji disk

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prehod na siol trio? anzex1 Tehnična pomoč 1 24.08.2010 08:48
Težave - SiOL Internet - Cisco Linksys RV4000 faca5 O storitvah 2 11.06.2010 22:34
SIOL PLAC Težava po registritriranju v moj siol pixi69 SiOL PlaC 10 08.04.2009 13:55

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:45.