Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 30.08.2006, 00:21
Maj Uporabnik Maj ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Maj
Član od: Dec 2005
Sporočila: 100
Privzeto Re: Če modem skuri strela

Citat:
Objavil-a Metek

Bodi pameten, kupi prednapetostno zaščito ki varuje električno in telefonsko vtičnico in mirno spi tudi med nevihtami.
Pa misliš, da so te zaščite kaj dosti učinkovite?

Jaz nimam kaj dosti zaupanja vanje pri sestri so imeli zaščito in je zagrmelo pa sta šla telefon in televizija, ki sta bila takrat pač vklopljena.

Sicer sem nabavil belkin zaščito a še vseeno vedno vse izklapljam, če le morem.

A kdo ve kako je s tisto Belkin garancijo a res dobiš vso škodo povrnjeno, če ti karkoli uniči čez zaščito?
Odgovorite s citatom
Staro 30.08.2006, 07:40
MrBoombastic Uporabnik MrBoombastic ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce MrBoombastic
Član od: Apr 2006
Sporočila: 279

Citat:
Objavil-a Maj
A kdo ve kako je s tisto Belkin garancijo a res dobiš vso škodo povrnjeno, če ti karkoli uniči čez zaščito?
Verjetno si dobil en listek zraven. Tam, ko je z najmanjšo pisavo napisano, je omenjeno, kar te zanima.
Staro 30.08.2006, 07:55
DaDo13 Uporabnik DaDo13 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce DaDo13
Član od: Jan 2005
Sporočila: 44

Najboljša zaščita je še vedno, da izklopiš električno napeljavo in telefonsko.
Prednapetostna zaščita ti ne bo pomagala, če kje v bližini udari strela. Sem že videl primer ko je skurilo zaščito in TV .
Odgovorite s citatom
Staro 31.08.2006, 03:17
Pripravnik

Citat:
Objavil-a MrBoombastic
Verjetno si dobil en listek zraven. Tam, ko je z najmanjšo pisavo napisano, je omenjeno, kar te zanima.
Napisana je cela stran in bolj kot berem manj vem.
Piše, da mi za moj model garantirajo do 55.000 € za doživljensko dobo izdelka????

Kakšna pa je ta doživljenska doba izdelka?
Verjetno dokler ga ne uniči strela torej ne dobim odškodnine nikoli???

Potem piše da nisem upravičen do odškodnine ob nestrokovnem priklopu(kako se pa zaščitno sploh lahko nestrokovno vklopi?
Nekaj piše tudi, da ni dovoljeno uporabljati razdelilcev, podaljškov.kaj s tem mislijo, da ne sme imeti za zaščitno razdelilca in potem vklopljen računalnik, monitor, radio, tv, telefon???

Jaz imam za zaščito en dolg razdelilec in potem vanj vklopljenih osem različnih zadev, ker pa mislim, da ne bi smelo biti problem saj vse skupaj še zdaleč ne dosegajo 2500W kolikor je menda omejitev.

Če mi torej strela kaj uniči si bom moral kriti stroške sam in ne Belkin.

A so pri Belkin zaščiti že komurkoli karkoli vrnili. Ima morda kdo kakšne izkušnje s tem?

Sicer če sem le doma zadeve vedno izklapljam ampak vseeno me velikokrat tudi ni in je dobro vedeti ali lahko karkoli pričakujem od Belikna ali ne?

Lp
Odgovorite s citatom
Staro 31.08.2006, 07:58
OZZY Uporabnik OZZY ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2001
Sporočila: 954

Citat:
Objavil-a MrBoombastic

Dobro si rpeberi pogoje kako je s tem....ker ko jih boš boš videl, da je vse skupaj kr težko uveljavljat in tudi dobit.
Odgovorite s citatom
Staro 31.08.2006, 14:36
Pripravnik

Saj bolj kot berem manj mi je jasno.
Takšne reklame bi morali prepovedati, ker samo zelo zavajajo.

Me pa zanima, če je kdorkoli že poskušal uveljaviti Belkin garancijo?
Odgovorite s citatom
Staro 31.08.2006, 17:09
mckeky Uporabnik mckeky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mckeky
Član od: Jul 2004
Sporočila: 752

Citat:
Objavil-a Metek
Modem si od Siola kupil. Tako kot kupiš plazma TV v Bigbangu. Ko ti strela udari in skuri televizijo, ti bo Bigbang plačal novo 5000 jurjev vredno plazmo? Preberi si glede strele v garancijskem listu, mislim pa da strela ni krita pod garancijo - torej boš popravilo plačal iz lastnega žepa.

Bodi pameten, kupi prednapetostno zaščito ki varuje električno in telefonsko vtičnico in mirno spi tudi med nevihtami.

Jaz mam še stari tip modema, ki pa je od siola, pa imam kljub temu prenapetostno zaščito, ker se bolj bojim za računalnik.
Ni nujno da ga je od siola kupil....Js ga nisn placal in ga imam tako receno "v izposoji" dokler imam vezano narocnino...
Prijateljo je to nedeljo unicila modem strela. Klical je na 080 in javil. V pon. zjutraj je prisel nekdo od telekoma, vzel unicen modem, previril ce novi deluje in odsel. BREZPLACNO
Staro 29.07.2010, 16:47
Yamaha02 Uporabnik Yamaha02 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2010
Sporočila: 3

Torej imam star modem Sagem (črn), ki je v lasti SiOLa. Nekaj let nazaj je prejšnjega (isti model) skurila strela in so ga zamenjali (ker je pač od SiOLa). Je to še vedno tako? Dobiš isti model modema?
Hvala, LP
Odgovorite s citatom
Staro 29.07.2010, 19:55
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.709

Citat:
Objavil-a Yamaha02 Prikaži sporočila
Torej imam star modem Sagem (črn), ki je v lasti SiOLa. Nekaj let nazaj je prejšnjega (isti model) skurila strela in so ga zamenjali (ker je pač od SiOLa). Je to še vedno tako? Dobiš isti model modema?
Hvala, LP
Pozdravljeni,

praviloma bi ob menjavi modema prejeli Iskratel modem (Ganymede ali Sinope), saj Sagem modemi niso več aktualni.

P.S.
Terminalna oprema (modemi) je v lasti Telekoma Slovenije, tako da vam ga ob kakršnikoli okvari ali napaki, brezplačno zamenjamo.

Nazadnje uredil 080 Tehnična pomoč : 30.07.2010 ob 18:52.
Odgovorite s citatom
Staro 29.07.2010, 22:49
Yamaha02 Uporabnik Yamaha02 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2010
Sporočila: 3

Aha, hvala za odgovor. Ne spada ravno v to temo, pa vendar, zanima me kako bi izmenjal dva modema, ki jih imam doma (na dveh linijah). Je reset vsakega modema (in tv komunikatorja na vsakem) in ponovna vzpostavitev povezave na zamenjanem modemu dovolj, ali je uporabniško ime vezano na mac naslov, ki se ga ob aktivaciji vpiše na servisne strani? Torej, ali se mora spreminjati tudi nastavitve uporabniškega imena?
Sem malo zakompliciral, in se vrjetno kje tudi zmotil, na omrežja se ne spoznam najbolje .
Hvala, LP
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
Če, modem, skuri, strela

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:50.