Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 12.05.2006, 07:33
Sacha Uporabnik Sacha ni prijavljen
Psiho
Prikazne slike uporabnika/ce Sacha
Član od: Dec 2005
Sporočila: 40.260
Privzeto Re: Pilatus

S PILATES-om aktiviramo mišični steznik trupa, da aktivno sodeluje pri različnih nalogah, kar vpliva na mišično ravnovesje, izboljšanje telesne drže in razvija sposobnost zavedanja lastnega telesa. Mišice medeničnega dna, trebušne in hrbtne mišice se okrepijo in se razvijejo v center moči in presenetljivo kmalu sami spoznamo moč, ki izhaja iz tega centra. Poveča se gibljivost telesa, postava je lepše oblikovana, zaradi pokončne drže in drznejšega koraka tudi bolj opazna.
Kolikor sem jaz seznanjena s pilatesom, katerega sem 3 mesece vadila v skupinskih vadbah pod nadzorom vaditeljev vsebuje pilates (bom na pamet rekla) cca.15 in več različnih vaj, v treh težavnostnih skupinah + z različnimi rekviziti kot so npr.: miniball, fitball, band, v kombinaciji z aerobnimi vajami ali brez.

ZA vse ostale informacije si lahko pogledate tule:
http://www.winsorpilates.com/
http://www.pilates.si/
Staro 12.05.2006, 08:22
sadie_007 Uporabnik sadie_007 ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce sadie_007
Član od: Jun 2002
Sporočila: 20.705

na pilatesu pa še nisem nikol bla, in sicer zato, k se mi zdi preveč podoben jogi, joge pa ne prenašam, k se rabm bolj 'fizično' zgonit

a je pilatus v bistvu ene vrste joga al je čist drugačna zadevšna? (kolk je bolj intenziven v smislu dviganja pulza? )
Staro 12.05.2006, 09:17
ARMEDhodzic Uporabnik ARMEDhodzic ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce ARMEDhodzic
Član od: Aug 2004
Naslov: Republika e Shqiperise
Sporočila: 15.077

Sejdi, če bi šla rajš fuukat, me lahko kontaktiraš.

Staro 12.05.2006, 09:22
Sacha Uporabnik Sacha ni prijavljen
Psiho
Prikazne slike uporabnika/ce Sacha
Član od: Dec 2005
Sporočila: 40.260

Citat:
Objavil-a sadie_007
na pilatesu pa še nisem nikol bla, in sicer zato, k se mi zdi preveč podoben jogi, joge pa ne prenašam, k se rabm bolj 'fizično' zgonit

a je pilatus v bistvu ene vrste joga al je čist drugačna zadevšna? (kolk je bolj intenziven v smislu dviganja pulza? )
Pilates ni kardiovaskularna vadba, no vsaj jest nisem mela povišanega pulza kot pri npr.: TNZ-ju in pilates ni kot joga
Staro 12.05.2006, 18:13
ozayrus Uporabnik ozayrus ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce ozayrus
Član od: Sep 2001
Naslov: Looking for Vivid studio
Sporočila: 700

še enkat hvala za vse odgovore, me pa zanima tisto, kar je lady_lucifer vpršala, če se da to delat po knjigi, al pa po posnetkih (za mnenje iz lastnih izkušenj). Ker če bi rad določene elemente vključu v svoj trening, pa nebi rad, da bi blo več škode kot koristi.
Staro 13.05.2006, 12:44
Iluzija- Uporabnik Iluzija- ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Iluzija-
Član od: Sep 2003
Sporočila: 28.001

Enkrat sem šla na pilates, ko so imeli v Bubi dan odprtih vrat. Pravzaprav je precej zafrknjeno delat vse tiste vaje z ravnim hrbtom... Telo hoče it po svoje, vadba pa zahteva drugo Je pa menda zelo v redu vadba za vse, ki imajo težave s hrbtenico. No ja, morda se bom pa kdaj resno lotila ....
Staro 13.05.2006, 17:22
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a

Citat:
Objavil-a ozayrus
še enkat hvala za vse odgovore, me pa zanima tisto, kar je lady_lucifer vpršala, če se da to delat po knjigi, al pa po posnetkih (za mnenje iz lastnih izkušenj). Ker če bi rad določene elemente vključu v svoj trening, pa nebi rad, da bi blo več škode kot koristi.
sm se enkrat pogledala knjigo in je naslov "pilates, prirocnik za ucenje pilatesa doma"...tko da najbrz bo neki na tem :D
Staro 13.05.2006, 18:56
Uporabnik

Citat:
Objavil-a lady_lucifer
sm se enkrat pogledala knjigo in je naslov "pilates, prirocnik za ucenje pilatesa doma"...tko da najbrz bo neki na tem :D

Ko sm isku mal po netu, se mi je en filmček snel, ki ti vse kaže kako delat (gibe, dihanje, nasveti,...) tako da verjetno je res kaj na tem in se da to doma in sam delat.
Staro 14.05.2006, 11:36
tayaoo Uporabnik tayaoo ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tayaoo
Član od: Feb 2006
Sporočila: 103

saj mogoče je res cool.. ampak preden eno vajo prav napraviš mine cela večnost.. za moj okus deluje zelo komplicirano in zahteva preveč časa pa še dolgočasno mi deluje..nimam pa lastnih izkušenj , me niti ne pritegne, so miljubše bolj vesele dinamične vadbe...
Staro 15.05.2006, 14:29
Uporabnik

Citat:
Objavil-a lady_lucifer
Kdo je pa avtor, če smem vpršat?

Značke
pilates

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:36.