Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 23.10.2008, 15:32
lujko Uporabnik lujko ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2008
Sporočila: 186
Privzeto Re: Katere programe pogrešate na Siol tv?

Ne vem kaj jim je,ampak zadnji mesec je kriza.Tukaj na forumu še dobim kak odgovor dokaj hitro od Urbana in Tilena.
Na info pa katastrofa.Pišem pa pišem pa nič...samo čakanje...večkrat pa niti ne dočakaš
Odgovorite s citatom
Staro 23.10.2008, 20:32
denver3 Uporabnik denver3 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Mar 2008
Sporočila: 113

eno vprašanje!
zaima me v čem je prednost siol tv na optiki proti upc digitalni TV????
Odgovorite s citatom
Staro 23.10.2008, 20:44
zagor.tenej Uporabnik zagor.tenej ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jun 2008
Sporočila: 119

Citat:
Objavil-a denver3 Prikaži sporočila
eno vprašanje!
zaima me v čem je prednost siol tv na optiki proti upc digitalni TV????
V ničem...je dosti slabša kot UPC digitalna kabelska, kvaliteta slike neprimerljiva, in optika tu nima nobene veze, razen, da ni problema v pasovni širini. Pa še progrmaska shema je tam bolj uporabniku namenjena(Šprtklub...)
Odgovorite s citatom
Staro 24.10.2008, 12:28
M.T. Uporabnik M.T. ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 253

Ti tenej...

Lahko prosim še kakšen link ali primerjavo med UPC, siol tv? Si si že v živo pogledal primerjavo? Oz. na podlagi česa teli posti?

Ker sam sem prej imel CATV sedaj imam siol tv. In na podlagi tega lahko trdim, da krepko pretiravaš.

Lahko pa še napišem, da sem primerjal siol tv na 37 inčnem LCD za cca. 600 € in 37 inčnem LCD za cca. 1200 €.
Temu pa lahko mirno rečem neprimerljivo.
Odgovorite s citatom
Staro 24.10.2008, 13:14
primko Uporabnik primko ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2007
Sporočila: 429

Mene pa zanima, če se dela kaj na tem, da bi si lahko uporabnik sam napravil programsko shemo glede na svoje želje. Obstajal bi seznam programov, zraven pa cene (seveda sprejemljive). Naročil bi le tiste programe, ki jih gledaš. A nimajo v tujini že podobnega sistema.

P.S.: Regionalni nemški programi bi verjetno izviseli.
Odgovorite s citatom
Staro 24.10.2008, 13:34
Pripravnik

Citat:
Objavil-a M.T. Prikaži sporočila
Ti tenej...

Lahko prosim še kakšen link ali primerjavo med UPC, siol tv? Si si že v živo pogledal primerjavo? Oz. na podlagi česa teli posti?

Ker sam sem prej imel CATV sedaj imam siol tv. In na podlagi tega lahko trdim, da krepko pretiravaš.

Lahko pa še napišem, da sem primerjal siol tv na 37 inčnem LCD za cca. 600 € in 37 inčnem LCD za cca. 1200 €.
Temu pa lahko mirno rečem neprimerljivo.
Jap..ogledal v živo. Sam imam optiko in SIOL TV, slika se sicer ne zaitika, ni kockic, je pa slika pri hitrih scenah "pixlasta" - slab bitrate. Na drugi strani ima kolegica UPC digitalna TV, sem gledal fuzbal na TV3, Š1, Sportklub... Slika popolnoma gledljiva za SD signal, čisto OK in lepa.

Govorim seveda o digitalni kabelski, ne analogni.

Kaj se pa različnih TV tiče je seveda razlika, samo nekaj je dejstvo iz dreka ne moreš narediti cuker niti na TV za 10.000 EUR, ker je signal na IPTV pač preveč kompresiran za hitre scene. To vidiš, če gledaš SIOL TV preko VLC, kjer imajo programi zelo različen bitrate. Eurosport je OK, TV3, Š1,Š2 pa veliko drugih pa daleč premajhen bitrate za gledanje športa. Je pa res, da Dnevnik in 24ur zgledat tudi na SIOL TV dobro....
Odgovorite s citatom
Staro 24.10.2008, 13:41
M.T. Uporabnik M.T. ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 253

Citat:
Objavil-a zagor.tenej Prikaži sporočila

Kaj se pa različnih TV tiče je seveda razlika, samo nekaj je dejstvo iz dreka ne moreš narediti cuker niti na TV za 10.000 EUR,
Bolj objektino gledano bi rekel, da je dejstvo, da lahko iz kruha narediš drek s slabim TV-jem (pa še kakšen kontrast in podobne nastavitve zahebeš in imaš drisko) oz. iz kruha potico z dobrim TV-jem.
Odgovorite s citatom
Staro 24.10.2008, 13:47
dishon Uporabnik dishon ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2008
Sporočila: 73

Konkretno si lahko razliko v kvaliteti slike ogledaš na tejle sliki (vir: Monitor, oktober 2008):
Odgovorite s citatom
Staro 24.10.2008, 14:04
Pripravnik

Citat:
Objavil-a dishon Prikaži sporočila
Konkretno si lahko razliko v kvaliteti slike ogledaš na tejle sliki (vir: Monitor, oktober 2008):
Hvala...si me rešil, da se ne bom non-stop ponavljal. Tisti, kateremu še zdaj ni jasno, mu več ni pomoči, al je slep al pa...
Odgovorite s citatom
Staro 24.10.2008, 14:05
dishon Uporabnik dishon ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2008
Sporočila: 73

Citat:
Objavil-a M.T. Prikaži sporočila
Bolj objektino gledano bi rekel, da je dejstvo, da lahko iz kruha narediš drek s slabim TV-jem (pa še kakšen kontrast in podobne nastavitve zahebeš in imaš drisko) oz. iz kruha potico z dobrim TV-jem.
Kaj je definicija slabega televizorja? Dandanes, pa če si še tak mojster, ne moreš kupiti slabega televizorja, kvečjemu povprečnega. Še tisti v Hoferju so čisto v redu televizorji. Dejstvo je, da če je vir slike slab, je tudi najboljši televizor ne more popraviti. Poznam frustracije kar nekaj "znancev", ki so kupili TV za nekaj kilo € in jim kar ne gre v glavo, zakaj imajo tako slabo sliko na svojem super duper TVju.
Če hočete kvalitetno sliko je UPC vsekakor najboljša izbira, kar se ponudnikov TV signala tiča. Sicer pa DVB-S v navezi s prihajajočim Dreambox 8000 je zmagovalna kombinacija.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
balkanskih, bundesliga, eurosport, ftv, hbo, katere, klub, nimamo, novatv, nove, novi, pogrešate, prime, progamov, programa, programe, programi, programska, rtl, shema, siol, sport, sportklub, več, zahteva, zakaj

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:34.