Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 15.09.2009, 14:57
minek Uporabnik minek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce minek
Član od: Nov 2007
Sporočila: 281
Privzeto Re: Da se ti lahko samo še zrola!

Citat:
Objavil-a kartako Prikaži sporočila
Ta zadnji predlog je isto kot predlog o istospolnih partnerjih o posvojitvah . Neumnost do konca.
Vcepljanje nestrpnosti v družbo.
Vsak ima pravico do lastnega mnenja. Vsaj pri nas. Redko kdo pa zna kaj podkrepiti. Znaš ti?
Staro 15.09.2009, 15:32
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676

Živi in pusti živeti.!
Staro 16.09.2009, 22:23
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a minek Prikaži sporočila
Od kod tolikim ... ideja, da smejo doma početi karkoli in da se to nobenega ne tiče ter da je to neka osnovna človekova pravica?
V svojem domu lahko počneš, kar ti trenutno razpoloženje poželi, le pri svojih užitkih ali dejanjih ne smeš utrujati in jih vsiljevati sosedom ali celo soseski.

Da podkrepim najobičajnejše dejanje:
Navijanje glasbe na ves glas. To je širok problem, katerega se marsikdo noče zavedati. Vsiljevati ljudem svojo zvrst glasbe je absurd.
Če si prej natakneš na ušesa slušalke jo lahko navijaš kolikor se ti le poželi, naglas. S tem ne boš vsiljeval svojih dejanj drugim in ti nima nihče kaj reči, četudi potem oglušiš. Če si si tako izbral v svojem stanovanju si pač tak tepček in ti ni pomoči.

Poglej pri nas. Sosed nad menoj navija po cel dopoldan eno skladbo z basi, da mi gre skozi ušesa. Ne bi imel nič proti, ampak, ko privijem svoj radio na normalno glasnost, za poslušanje v svoji sobi, še vedno slišim poleg svojega radia še sosedovo glasbo. In ko sem ga vprašal, če misli kaj utišati je odgovoril, da pač njega ta glasba zanima in jo rad posluša.
In zdaj bom sam na potezi, da ga nekajkrat pri srečanju žvajznem okoli ušes in bo moj odgovor na njegovo vprašanje zakaj? ker mi tako paše in uživam v tem. Se pravi on mi vsiljuje njegovo glasbo, kar ni v redu, jaz mu bom pa moje batine, kar tudi ne bo v redu, ampak na koncu upam, da bova imela vsak svoj mir.

Ali po tvoje, če bi sosed nataknil na glavo slušalke in poslušal glasbo kakorkoli po njegovi želji na glas, mene ne briga, kaj počne in kako na glas v svojem stanovanju, niti koga drugega. Da me le ne moti.
Staro 17.09.2009, 06:39
Kajtimar Uporabnik Kajtimar ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kajtimar
Član od: Dec 2004
Sporočila: 2.961

Citat:
Objavil-a Vsemogočni Prikaži sporočila
V svojem domu lahko počneš, kar ti trenutno razpoloženje poželi, le pri svojih užitkih ali dejanjih ne smeš utrujati in jih vsiljevati sosedom ali celo soseski.

Navijanje glasbe na ves glas. To je širok problem, katerega se marsikdo noče zavedati. Vsiljevati ljudem svojo zvrst glasbe je absurd.
Če si prej natakneš na ušesa slušalke jo lahko navijaš kolikor se ti le poželi, naglas. S tem ne boš vsiljeval svojih dejanj drugim in ti nima nihče kaj reči, četudi potem oglušiš. Če si si tako izbral v svojem stanovanju si pač tak tepček in ti ni pomoči.

Poglej pri nas. Sosed nad menoj navija po cel dopoldan eno skladbo z basi, da mi gre skozi ušesa. Ne bi imel nič proti, ampak, ko privijem svoj radio na normalno glasnost, za poslušanje v svoji sobi, še vedno slišim poleg svojega radia še sosedovo glasbo. In ko sem ga vprašal, če misli kaj utišati je odgovoril, da pač njega ta glasba zanima in jo rad posluša.
In zdaj bom sam na potezi, da ga nekajkrat pri srečanju žvajznem okoli ušes in bo moj odgovor na njegovo vprašanje zakaj? ker mi tako paše in uživam v tem. Se pravi on mi vsiljuje njegovo glasbo, kar ni v redu, jaz mu bom pa moje batine, kar tudi ne bo v redu, ampak na koncu upam, da bova imela vsak svoj mir.

Ali po tvoje, če bi sosed nataknil na glavo slušalke in poslušal glasbo kakorkoli po njegovi želji na glas, mene ne briga, kaj počne in kako na glas v svojem stanovanju, niti koga drugega. Da me le ne moti.
In kako bi zdaj ti vse te svoje peripetije s sosedom povezal s predlogom o "nadziranem" kajenju v stanovanju?

Lep dam vsem skupaj...

A. Einstein
Staro 17.09.2009, 07:08
minek Uporabnik minek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce minek
Sporočila: 281

Citat:
Objavil-a Vsemogočni Prikaži sporočila

Oprosti ampak kaj si pravzaprav želel povedati?
Staro 17.09.2009, 15:49
keops Uporabnik keops ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 1.004

Citat:
Objavil-a minek Prikaži sporočila
Oprosti ampak kaj si pravzaprav želel povedati?
Da sosed posluša glasbo preko zvočnikov, on pa preko sušalk
Staro 19.09.2009, 09:21
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Sosedine eskapade v milozvočnost novokonponovanih srbijanskih umetniških presežkov sem uspel kastrirati z nekaj wati več in najbolj jezno muziko, kar jo premorem po predalih. (Malo so še ostali sosedi trpeli, ampak slabše itak ni moglo biti). Je platinasto dete dojelo in zdaj lahko poslušava vsak svoje spet na normalni jakosti...

Staro 22.09.2009, 14:59
Kajtimar Uporabnik Kajtimar ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kajtimar
Član od: Dec 2004
Sporočila: 2.961

Tale je bila pa res malo kruta Mowgli. Ni prav, da si poleg one koze še ti sosedom cefral živce kajti, kaj bi bilo, če le-ta ne bi dojela tvojega zvočnega sporočila? A bi družno nadaljevala z glasnim nažigavanjem vsak svojih viž?
Bogme, če bi se ves ta cirkus dogajal v mojem bloku, bi mi skupaj s platinasto tudi ti kot lastovka poletel skozi okno! Če slučajno stanujeta kje blizu tal, bi nato lahko v špitalu, polomljena, družno ugotavljala, kaj neki je bilo krivo, da se je enemu od vajinih sosedov čisto odpeljalo...

Lep dan vsem skupaj...

A. Einstein
Staro 23.09.2009, 07:02
LinkSyS Uporabnik LinkSyS ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Sporočila: 285

Spremeni si ime v Kajmimar, pa bo.

Značke
lahko, samo, še, zrola

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
pasji nasveti ... Štrudl Živalski svet 387 18.03.2012 16:02
Televizijska tehnika za začetnike Curyman SiOL TV 31 27.03.2010 09:15
Pedofilija med duhovniki Sharkica Religija in filozofija 269 23.06.2007 23:20
Ali je Bog ali ga ni? legenda Religija in filozofija 1360 08.02.2007 10:23
Uporabljamo samo 10% možgan? twarlock Znanost in okolje 75 23.03.2006 23:44

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:15.