Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 04.01.2006, 20:50
LaKet Uporabnik LaKet ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Sporočila: 1
Privzeto Re: Turčija - Sunshine Touristik

hej...

vidim, da se je vnela burna razprava o tejle turciji preko sunshine touristika.. kako ste se potem odlocili???... namrec moja starsa sta dobila isto tak bon in se nam dogaja tocno tako kot je opisal urosbe.. napake na racunu, isto obracunano (nezazeljeno) zavarovanje, da ne omenim, da na racunu ni niti ziga niti podpisa, niti natipkane odgovorne osebe.. kesh je treba pa nakazat nekam v svico.. hm...
po mojm je boljs, da na tole pozabita pa gresta v kako preverjeno slo agencijo.. za 499 evrotov, se da tud po redni poti pridet v turcijo... al kaj mislite??

lep dan
Staro 12.01.2006, 17:45
D' Andre Uporabnik D' Andre ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 677
Privzeto Re: doplačilo za gorivo

Ne gre za nategovanje, podrobno raje preberi splošna pravila, ko podpišeš pogodbo - tam piše, da ti agencije lahko naknadno nabijejo dodatne stroške, če se cena do odhoda potovanja spremeni. Z gorivom vemo, kako gredo cene gor - dol, torej to ne bi smelo biti nobeno presenečenje. Valjda ne bo Adria krila razlike.
Staro 15.01.2006, 11:11
herman82 Uporabnik herman82 ni prijavljen
Novinec
Privzeto Collegium - Slovaške Tatre - Poraznost vodičev!

V premislek vsem, ki boste potovali z agencijo CMT – Collegium.

Za novo leto 2005/2006 smo bili z omenjeno agencijo v slovaških Tatrah, kjer smo bili priča daleč najbolj porazni organizaciji, nesposobnosti in nezainteresiranosti vodičev…

Pa bi začel kar: že v samem kataloškem opisu aranžmaja so nam obljubljali vrsto animacij kot so npr. spoznavni večer ob prihodu v Tatralandijo, tekmovanja med apartmaji, igre na snegu… Nič od tega se ni zgodilo!

Že ob prvi prijavi preko interneta, rezervacija ni bila sprejeta. Po telefonskih klicih in osebnem obisku v agenciji, sem uspešno potrdil rezervacijo.

Odhod iz Ljubljane je bil predviden ob 23.30, zaradi nepopolne evidence potnikov smo odpeljali šele nekaj čez polnoč. Vodiči so na kraju odhoda »izvedeli« da pobiramo potnike tudi v Celju in Mariboru: »Oh! A v Celju tud pobiramo?« (vodička Zala).
V Celju smo pobrali najmanj 10 potnikov, ura je bila nekaj čez eno (predviden prihod v Celje je bil ob 00.30).

Sam sem se želel priključiti skupini v Celju, kar je bilo predhodno treba agenciji sporočiti po telefonu. V obvestilu ki so mi ga iz agencije poslali dan pred odhodom, sta bili zapisani dve številki GSM in stacionarna, na kateri bi naj sporočil, da me poberejo v Celju.
Dan pred odhodom sem klical na obe številki kar nekajkrat, vendar ni nihče dvignil telefona.
Na dan odhoda sem klical cel dan! Od jutra do večera skoraj vsako uro. Nekaj ur pred odhodom, sem s pomočjo funkcije »redail« na GSM 041 710 777 klical več kot dve uri. Zanimivo je, da je to Collegium ova dežurna številka in je bila v teh nekaj urah večkrat zasedena, kar pomeni, da je bil ob telefonu nekdo stalno prisoten, vendar se na klice ni oglašal.

V Mariboru smo pobrali še tri potnike, ki jih ob 3h zjutraj seveda ni bilo na postaji (predvidevam, da so tudi oni klicali na prej omenjeno GSM številko, ki je bila tako rekoč neuporabna). Nekako so jih priklicali, tako da smo bili na mejnem prehodu Šentilj natanko ob 3.30 uri zjutraj.

V Tatre smo prispeli ob 16.30, kjer so nam vodiči v mrazu in temi razdeljevali ključe apartmajev in kartice za vstop v apartmajsko naselje. O tem, da smo bili napačno razdeljeni po apartmajih niti nebi izgubljal besed, niti o tem da je razdeljevanje zaradi nesposobnosti vodičev (Zale, Barbare in Marka) trajalo debelo uro!

V dnevih ki smo jih preživeli, kot sem že na začetku omenil, se ni dogajalo nič obljubljenega zabavno animacijskega programa.

MASTNO smo plačali tri fakultative:

1. Slovaška večerja – 13 EUR, dejansko je bila vredna okoli 6 EUR.
2. Novo leto – Discoland 15 EUR, prostor + 1dl šampanjca. Dejanska cena 180 SIT !!! (razvidno iz vstopnic, ki smo jih dobili na vratih)
3. Striptease 10 EUR – za manj kot 5 min poplesavanja v praznem lokalu.

Na potovanju ni bilo podanih absolutno nobenih koristnih informacij o samem kraju, kulturi, znamenitostih in prav tako o samem turističnem centru (cene smučarskih kart, ugodnosti…).

Bili smo prepuščeni samim sebi in svoji iznajdljivosti, vodiči pa so se izolirani zadrževali v svojem apartmaju.

Na poti nazaj je bil obljubljen ogled Bratislave in nakupi v večjem nakupovalnem centru. Zopet smo krenili prepozno, a kljub gneči na cesti prišli do Bratislave v času, ko so bili večji trgovski centri še odprti, a nam kljub lakoti in prošnjam, da se ustavimo vodički Zala in Barbara nista privoščili postanka, o tem nista hoteli niti slišati.
Ustavili so nas šele na avstrijski strani, na avtocesti, kjer so bile cene v samopostrežni restavraciji EVROPSKE, seveda v evrih in zaradi lokacije ob avtocesti še dodatno zasoljene (zadnje slovaške krone so bile namenjene za nakupe in hrano na slovaški strani)!

Za zaključek naj še povem, da so bili za istemu potovanju priključeni potniki agencije ILIRIKA, kateri so za popolnoma enak aranžma odšteli 31000 SIT, mi pa 45000 SIT!!!

Edini sposoben človek od agencije, ki je bil pripravljen sodelovati z nami je bila vaditeljica smučanja Tamara.

Zala, Barbara in Marko pa so pokazali totalno nesposobnost organizacije, nepripravljenost, nesposobnost reševanja spontanih zapletov, odgovor na večino vprašanj je bil: »ne vem, se bom pozanimala«.

Vsi, ki se odločate za to agencijo, raje še enkrat premislite!
Staro 15.01.2006, 14:04
Tangaroa Uporabnik Tangaroa ni prijavljen
Novinec
Naslov: Ljubljana
Arrow Re: Collegium - Slovaške Tatre - Poraznost vodičev!

Hojla.

No, jaz lahko vse skupaj le potrdim. Res katastrofa pod vsakim nivojem. Da jih ni sram, takole na*.... vsako leto večkrat študente.

To se mora nehati!!!!!!!!!!!

Lp
Staro 16.01.2006, 16:23
TuNina Uporabnik TuNina ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce TuNina
Član od: Apr 2003
Sporočila: 17.953
Privzeto Re: Collegium - Slovaške Tatre - Poraznost vodičev!

collegium ima tako porazne vodiče in organizacijo, da je kar smešno, cene pa so čist previsoke za ološ, ki ga nudijo.
Staro 16.01.2006, 21:38
Duh Uporabnik Duh ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Duh
Član od: Sep 2003
Sporočila: 1.372

Ma saj verjamem da so vas nategnili, pa vseeno bom malo nesramen ...

Ma ko čitam podobne pritožbe, kjer se relativno mlad folk pritožuje, da ni bilo neke "animacije" al pa da jih niso peljali v neke šoping centre na potovanjih, se kar privoščljivo režim

kaj pa rinete z nekimi agencijami. Malo gnara malo muzike. neki pa morajo zaslužit, eheh...očitno je še dovolj folka, ki naseda podobnim akcijam

spoznavni večer si po navadi naredimo sami, pa tud v šoping gremo, če nam kdo dovoli al ne... da bi pa nekomu še plačal za to, pa mi ne pade na kraj pameti
Staro 21.01.2006, 01:32
Tanatie Uporabnik Tanatie ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Tanatie
Član od: Jan 2004
Naslov: vijolicasti svet
Sporočila: 9.006

js sem sel letos z njimi za novo leto v krakow. vodic je bil eden (ustavili smo se v ausvicu, v rudniku soli in na gradu wawel, kjer je bili lokalni vodici, pa je nas vodic vedno znal dadati se kaj kar so lokalni vodici izpustili) in je bil zelo dober. cene so bile normalne razen za samo novo leto kjer se mi zdi da so navili cene pijac. vstopnina v klub rezerviran za mislim da 5 avtobusov slovencev in en avtobus hrvatov (in par poljakov, ki so preko vez prisli not) je sicer bila 20 eurov (vstet welcome drink in garderoba), samo je bilo to v primerjavi z ostalimi klubi zelo poceni. npr eni so sli v nek drug klub kjer bi morali dati vsak po 300 zlotov (1 zlot je 60 tolarjev) ampak so potem nasli nekoga ki je poznal lastnika in jih je not spravil (z muko) za 20 eurov...pijaca v nasem klubu je bila taka: vodka s celim red bullom (red bull je najdrazja pijaca kar sem jih nasel v krakowu) je stala 1020 SIT. Naslednji dan smo sli sami v neko pivnico kjer smo dali za 5 velikih (in mocnih) pirov in ene lucky strike cigarete 35 zlotov (medtem ko je bilo na novo leto v nasem klubu 5 redbull vodk 85 zlotov). V hotelu je bila kava z mlekom drazja od cigaret. v glavnem jst sem bil zelo zadovoljen, edina pripomba, ki jo imam so bile cene v novoletnem klubu, ampak konec koncev ni bil obvezen, tako da bi lahko sli tudi kam drugam (ali pa bili na trgu, kjer je bilo 7 odrov in 20 minuten ognjemet). tko da z moje strani vse pohvale collegiumu. sploh pa recimo na tradicionalno poljsko vecerjo nisem sel (baje da majo zanic lokalno tradicionalno hrano) in sem rajsi tri ure porabil za to da sem se zgubil v mestu in si ga dodobro oledal. mi je bilo mislim da najboljse novo leto doslej. sem sicer ze bil na boljsih potovanjih, samo nobeno od njih ni bilo novoletno.

p.s.
se ena pripomba - vozili smo se 14 ur in smo prisli tja polomljeni. hocem rect da bi bil lahko kak postanek ali dva na poti vec.

Of all the things I've lost, I miss my mind the most...

Life isn't about finding yourself, it's about creating yourself...
Staro 26.01.2006, 14:06
Mitja1 Uporabnik Mitja1 ni prijavljen
Novinec

Mislim da ljudje včasih mal preveč pričakujete.....
Nekateri dejansko plačajo 20.000 SIT za 4 dnevni izlet nekam in za to pričakujejo hotel 5 zvezdic v centru mesta, vodiča, ki mora itak vse vedt, ALL inclusive in da se jim bodo vsi v tujini skoz vsi klanjal, ker smo mi pa GOSTI IZ SLOVENIJE!!!!

Včasih je treba bit tud mal realen in mal vedt kaj se lahko pričakuje od cene.....
Staro 02.02.2006, 19:21
eleonora Uporabnik eleonora ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2006
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 7
Cool turistična agencija

Lepo pozdravljeni!
Sem nova tu, upam, da bom dobila kako koristno informacijo. Čeprav je še zima, se že odločamo za poletne oz. jesenske počitnice. Odločam se med dvema tur. agencijama. Eno poznam, to je Intelekta, ampak mi njihova ponudba lestos ni ravno najboljša. Druga agencija je pa Sunholidays.
Zdaj pa vas prosim, če kdo pozna to agencijo (Sunholidays), naj mi napiše, kako so bili zadovoljni z njimi, ali če pozna obe, primerjavo, če se da.
Hvala za vsa mnenja.:cool2:
Staro 03.02.2006, 16:52
Jerok Uporabnik Jerok ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2004
Sporočila: 82
Privzeto Slovenia-Tourismi.si

Poiskusite, kar zanimivo.

http://www.slovenia-tourism.si/asp/another.asp

Značke
iran, iščem, kompas, narava, nasveti, obramba, offroad, opozorila, popotnike, potopisi, psi, raid, razočaranje, rekreacija, sopotnik, sopotnike, tajska, vprašanja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
vprašanja: iščem, kje se kupi, ima kdo, pozna kdo ... Sebbi Prosti čas in igre 141 09.03.2013 11:58

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:45.