Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 26.06.2009, 19:37
Imi Uporabnik Imi ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 113
Privzeto SIOL - lahko vas je sram!

Naročnik SIOL storitev sem od septembra 2007. Leto in pol je storitev delovala brez problemov.

Ker sem od centrale oddaljen 2,5 km sem imel naročen TRIO paket z enim TV sprejemnikom MPEG2 - modem se mi je sinhroniziral na 9,2Mb.

Zadnje mesece sem imel nekajkrat problem s sprejemom TV signala (kockanje slike, izpad signala....).

Včeraj mi je dokončno prekipelo, tako da sem preko maila kontaktiral tehnično pomoč. Čez nekaj časa som mi poslali odgovor z naslednjo vsebino:

Spoštovani,

Napaka bi sedaj morala biti odpravljena. Potreben bo reset TV Komunikatorja (tipko na daljincu, ki je za vklop/izklop pritisnete in držite 5-10 sekund) in ponovni vpis z vašim uporabniškim imenom in geslom.

V primeru ponovnih težav, nas obvestite ali pokličite naš klicni center na št. 080 1000 izbira 1.

Želim vam lep dan še naprej.

In kako so odpravili težavo? Enostavno! Brez kakršnegakoli pojasnila so mi zmanjšali sinhronizacijo modema na 4,5Mb in mi poslali MPEG4 signal. Zares pohvale vredno.

Sedaj pa prosim kogarkoli prisotnega s strani SIOL-a tukaj na forumu da mi pojasni to situacijo. V nasprotnem primeru res niste vredni (ne mislim osebno, saj se tu nekateri sodelavci SIOL-a trudijo rešiti nastale probleme, ampak kot firma) počenega groša.

Mislim da si zaslužim vsaj pojasnilo nastale situacije.

Pa lep pozdrav,
Simon

P.S:

Tudi programsko shemo, katero sem si uredil preko spletnih strani komnikator po novem ne prepozna, tako da je po "defaultu"

Nazadnje uredil Imi : 26.06.2009 ob 19:51.
Odgovorite s citatom
Staro 26.06.2009, 21:11
jusepe Uporabnik jusepe ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2008
Sporočila: 41
Privzeto Re: SIOL - lahko vas je sram!

[quote=Imi;1422108]
In kako so odpravili težavo? Enostavno! Brez kakršnegakoli pojasnila so mi zmanjšali sinhronizacijo modema na 4,5Mb in mi poslali MPEG4 signal.

Obrni se na pomoč agentu Tilenu, če boš prebral temo mpeg4 boš videl, da sem jaz naletel na podoben problem, a mi je on nekako pomagal rešit stvari.
Odgovorite s citatom
Staro 28.06.2009, 08:45
js1234 Uporabnik js1234 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce js1234
Član od: Mar 2006
Sporočila: 161

Citat:
Objavil-a Imi Prikaži sporočila
Naročnik SIOL storitev sem od septembra 2007. Leto in pol je storitev delovala brez problemov.

Ker sem od centrale oddaljen 2,5 km sem imel naročen TRIO paket z enim TV sprejemnikom MPEG2 - modem se mi je sinhroniziral na 9,2Mb.

Zadnje mesece sem imel nekajkrat problem s sprejemom TV signala (kockanje slike, izpad signala....).

Včeraj mi je dokončno prekipelo, tako da sem preko maila kontaktiral tehnično pomoč. Čez nekaj časa som mi poslali odgovor z naslednjo vsebino:

Spoštovani,

Napaka bi sedaj morala biti odpravljena. Potreben bo reset TV Komunikatorja (tipko na daljincu, ki je za vklop/izklop pritisnete in držite 5-10 sekund) in ponovni vpis z vašim uporabniškim imenom in geslom.

V primeru ponovnih težav, nas obvestite ali pokličite naš klicni center na št. 080 1000 izbira 1.

Želim vam lep dan še naprej.

In kako so odpravili težavo? Enostavno! Brez kakršnegakoli pojasnila so mi zmanjšali sinhronizacijo modema na 4,5Mb in mi poslali MPEG4 signal. Zares pohvale vredno.

Sedaj pa prosim kogarkoli prisotnega s strani SIOL-a tukaj na forumu da mi pojasni to situacijo. V nasprotnem primeru res niste vredni (ne mislim osebno, saj se tu nekateri sodelavci SIOL-a trudijo rešiti nastale probleme, ampak kot firma) počenega groša.

Mislim da si zaslužim vsaj pojasnilo nastale situacije.

Pa lep pozdrav,
Simon

P.S:

Tudi programsko shemo, katero sem si uredil preko spletnih strani komnikator po novem ne prepozna, tako da je po "defaultu"

če že tako obvladaš zadeve, zakaj jih nisi prej opozoril, da ne smejo spreminjati nič?! niti dekodirnja, niti programov... če bi zahteval naj te prej pokličejo ob kakršnihkoli popravkih bi te po moje poklicali...

sicer pa mislim, da brez teh popravkov ne bi bila možna izboljšava....
Odgovorite s citatom
Staro 28.06.2009, 09:01
Imi Uporabnik Imi ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 113

Izboljšava? Pa si ti sploh videl kako izgleda slika temelječa na MPEG4 signalu?

Edina pozitivna stvar je, da bom odslej imel več časa, saj tega zmazka ne mislim gledati.
Na žalost v našem kraju nimam alternative za drugega ponudnika (AMIS ja teko ali tako isto sr...), tao da naročnine zaenkrat ne bom odjavil, saj imam otroke, kateri vseeno včasih pogledajo program - predvsem risanke.
Odgovorite s citatom
Staro 28.06.2009, 11:27
Schime Uporabnik Schime ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 765

Citat:
Objavil-a js1234 Prikaži sporočila
sicer pa mislim, da brez teh popravkov ne bi bila možna izboljšava....
In kaj naj bi po tvoje naredili, če bi jim prepovedal preklop na mpeg4. Mogoče odklop tv signala.
Pri meni je isti problem. Slabe tri leta mi je TV delala brez problema, sedaj so me pa preklopli na mpeg4, ker mi linija tega ne omogoča. Kako to, da mi je pa prej?
Prej so doma kupili 40" LCD, ker je slika nam mpeg2 bila dobra za predvajanje na takem zaslonu. Na mpeg4 pač športna in nekaterih kanalov ( FOX crime, ...) skoraj ni mogoče gledat. In za to bom jaz sedaj plačeval isto, kot nekdo na optiki, ki bo imel kmalu nestisnjen signal.
Mogoče mi boš pa predlagal naj gledam TV na kaki 56 cm televiziji, ker slika na taki TV je tudi v mpeg4 dobra.

Sicer nimam nič proti mpeg4, ampak naj ga porihtajo tako, da bo gledliv. Nekateri uporabniki v nekaterih temah so namignili, da to ne bi smel biti problem, če se uporablja prava oprema. Upam, da se to porihta in to čim prej.

Nazadnje uredil Schime : 28.06.2009 ob 11:30.
Odgovorite s citatom
Staro 07.07.2009, 09:28
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Jaz sem delal spremembo na paketu, naročeno število kanalov je ostalo isto a so me vseeno brez razloga vrgli na Mpeg 4 in mi sinhronizacijo iz 13800 zbili na 8800
Odgovorite s citatom
Staro 07.07.2009, 10:42
roor Uporabnik roor ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2006
Naslov: Prekmurje
Sporočila: 103

Citat:
Objavil-a Schime Prikaži sporočila
... kot nekdo na optiki, ki bo imel kmalu nestisnjen signal....
misliš?
Odgovorite s citatom
Staro 07.07.2009, 11:03
Rezilo Uporabnik Rezilo ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Rezilo
Član od: Apr 2009
Naslov: Postojna
Sporočila: 444

Citat:
Objavil-a roor Prikaži sporočila
misliš?
se govori da do konc leta naj bi ločli signal in naj bi po optiki poslali ne stisnjen signal..pač tako sliko kot dobijo bo pršla po optiki do uporabnikov...pač tistim ki majo optiko...
Odgovorite s citatom
Staro 07.07.2009, 11:26
Schime Uporabnik Schime ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 765

Sej tudi če ima stisnjen mpeg2 je to še vseeno 100% boljše, kot mpeg4.
Sej ne bi bil tako nezadovoljen, če od začetka ne bi mogel imeti mpeg2 in bi lahko imel samo mpeg4.
Nezadovoljen sem ker sem imel mpeg2 in vem, da je mogoč in vem, da je bila možna veliko večja sinhronizacija, kot jo imam sedaj. Zakaj pa to ni več možno pa vejo samo na SIOLu.
Odgovorite s citatom
Staro 07.07.2009, 11:58
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.093

Citat:
Objavil-a Rezilo Prikaži sporočila
se govori da do konc leta naj bi ločli signal in naj bi po optiki poslali ne stisnjen signal..pač tako sliko kot dobijo bo pršla po optiki do uporabnikov...pač tistim ki majo optiko...
To se je govorilo ze lani torej 2008 in nic od tega. Tak da ne verjamem. Prej nas bodo vse dali na pbeg4 neglede kaj.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
lahko, siol, sram, vas

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ... Snif Živalski svet 208 24.02.2012 21:50
Novosti od 1.6.2009 naprej krenUporabnik SiOL TV 885 29.08.2009 13:22
spletna igra travian travian tilenburgar Igre, konzole 77 07.04.2009 20:43
Siol (razlicni) paketi - razlicne cene - stare stranke! Duh O storitvah 41 12.03.2007 16:36
Povezava TV s videorekorderjem - za snemanje SiOL TV-ja 3nity SiOL TV 7 22.09.2006 12:01

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:25.