Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 06.09.2009, 13:11
Kajtimar Uporabnik Kajtimar ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kajtimar
Član od: Dec 2004
Sporočila: 2.961
Privzeto Da se ti lahko samo še zrola!

Zakon nas ščiti pred pasivnim kajenjem na delovnih mestih in v gostinskih obratih, ne ščiti pa nas pred cigaretnim dimom sosedov doma, pojasnjuje Olga Horvat z društva nekadilcev. Zato je društvo skupaj s Centrom nevladnih organizacij in Slovensko zvezo za tobačno kontrolo pripravilo predloge sprememb zakona o omejevanju tobačnih izdelkov.

Izpostavljenost cigaretnim dimom sosedov doma, lepo vas prosim!!!
Sprašujem vlado in parlament, kdaj mislita z zakonom zaščititi državljane Slovenije pred tiranijo intelekta s strani raznih združenj oseb, ki se povsod in od vsakega čutijo "ogroženi". Obstaja namreč bistvena razlika med dejansko ogroženostjo in umišljanjem, da si ogrožen! Za kaj vse se pri nas zapravlja davkoplačevalski denar...
Staro 06.09.2009, 13:38
bajs01 Uporabnik bajs01 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce bajs01
Član od: Nov 2004
Sporočila: 1.085
Privzeto Re: Da se ti lahko samo še zrola!

Da smo si na jasnem. Sam sem povratnik med kadilce. In to po 13-letni apstinenci. Odločitev pred tem po 15 letih kajenja je bila enostavna kakor potem spet ponovni začetek. Obžaloval nisem ne ene ne druge odločitve.
Toliko za uvod.
Med samo abstinenco nisem nikoli čutil potrebe , da bi prižgal in tudi me ni motilo , če je kdo v moji bližini kadil ( žena cel čas), tudi doma. Sicer zaradi otroka ne v stanovanju , razen v primeru , ko so bili na obisku kadilci , ki sem jim samoposebiumevno ponudil pepelnik.
In da preidem k bistvu. Tile novodobni ozdravljeni kadilci , ki zaradi lastne labilnosti ne morem drugače reči tiranizirajo kadilce pa izgubljajo kompas. Doma v svojem stanovanju bom pa kadil , dokler lahko ta sosed pod mojim oknom prižiga avtomobil , ki vsaj po mejem mnenju ne proizvaja zdravilnih plinov , kakor tudi kuri v svojem stanovanju v kaminu in potem spušča pline skozi dimnik.
Berem pa na strani zveze teh društev , da imaju v svojem opisu dejavnosti tudi IZVAJANJE protikadilskega zakona.
To pa mislim da nikakor ne bo šlo , razen če si hočejo to pravico priboriti , kajti to bo pa potem pripeljalo v čudne vode.
Naj si prizadevajo za čisti zrak , ampak če dom doma prižgal enega , pa magari bo nekaj kar mogoče ne bo niti iz tobaka , je to moja privatna stvar.
Še enkrat . mislim da ta združba ali društvo nima nobenega drugega namena kot da se nekateri hočejo pač postavljati in dokazovati svojo pomembnost.

Moje mnenje je pač takšno , kar sicer ne pomeni , da imam prav , pomeni pa tudi za druge.
Staro 06.09.2009, 16:49
Kajtimar Uporabnik Kajtimar ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kajtimar
Sporočila: 2.961

Citat:
Objavil-a bajs01 Prikaži sporočila
Da smo si na jasnem. Sam sem povratnik med kadilce. In to po 13-letni apstinenci. Odločitev pred tem po 15 letih kajenja je bila enostavna kakor potem spet ponovni začetek. Obžaloval nisem ne ene ne druge odločitve.
Toliko za uvod.
Med samo abstinenco nisem nikoli čutil potrebe , da bi prižgal in tudi me ni motilo , če je kdo v moji bližini kadil ( žena cel čas), tudi doma. Sicer zaradi otroka ne v stanovanju , razen v primeru , ko so bili na obisku kadilci , ki sem jim samoposebiumevno ponudil pepelnik.
In da preidem k bistvu. Tile novodobni ozdravljeni kadilci , ki zaradi lastne labilnosti ne morem drugače reči tiranizirajo kadilce pa izgubljajo kompas. Doma v svojem stanovanju bom pa kadil , dokler lahko ta sosed pod mojim oknom prižiga avtomobil , ki vsaj po mejem mnenju ne proizvaja zdravilnih plinov , kakor tudi kuri v svojem stanovanju v kaminu in potem spušča pline skozi dimnik.
Berem pa na strani zveze teh društev , da imaju v svojem opisu dejavnosti tudi IZVAJANJE protikadilskega zakona.
To pa mislim da nikakor ne bo šlo , razen če si hočejo to pravico priboriti , kajti to bo pa potem pripeljalo v čudne vode.
Naj si prizadevajo za čisti zrak , ampak če dom doma prižgal enega , pa magari bo nekaj kar mogoče ne bo niti iz tobaka , je to moja privatna stvar.
Še enkrat . mislim da ta združba ali društvo nima nobenega drugega namena kot da se nekateri hočejo pač postavljati in dokazovati svojo pomembnost.

Moje mnenje je pač takšno , kar sicer ne pomeni , da imam prav , pomeni pa tudi za druge.
Stojim za tabo in tvojimi besedami @Bajs01! Vse ima svoje meje in moje potrpljenje tudi! Če ljudje v svoji lagodnosti ne bomo prenehali samo prikimavati vsaki "izvirni" domislici raznih skrbnikov za sočloveka, se nam bo slej kot prej zgodilo, da se bo našla kakšna grupica, ki bo v prid splošno zdravega načina življenja izsilila uzakonitev jutranje telovadbe ob šestih zjutraj in strogo vegetarijansko prehrano (zaradi krščanske tradicije bodo izjemoma dovoljene ribe ob petkih!). Zdravniki menda trdijo, da oboje močno prispeva k boljšemu počutju, storilnosti ter ohranju vitalnosti, ob enem pa zmanjšuje možnost za nastanek raka ali drugo obolevnost, s čemer bi se občutno prihranilo v zdravstveni blagajni.
Potem lahko pride še do uzakonitve budizma kot edine dovoljene vere, vse ostala verovanja pa se sankcionirajo. Filozofi in sociologi bojda trdijo, da je budizem še najmanj nasilna vera na svetu...

Lep dan vsem skupaj...

A. Einstein
Staro 06.09.2009, 18:54
Snif Uporabnik Snif ni prijavljen
Nakladač
Prikazne slike uporabnika/ce Snif
Član od: Jan 2003
Naslov: Anglija (UK)
Sporočila: 46.683

Mene nikol ne moti, če kdo zraven mene kadi. Eni imajo velike probleme, čeprav vdihavajo ostale strupene pline. Ampak naj jim bo, jim vsaj ni dolgčas.

I don't need to walk around in circles,
Walk around in circles, walk around in circles,
Walk around in...

Staro 08.09.2009, 13:34
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Sporočila: 3.060

Tale predlog, da bi moral od sosedov dobit soglasje.

A če potem kadiš doma, bo sosed policijo poklical in bo policija urgirala? Seveda, ker nimajo česa bolj pametnega počet.

Popolna bedarija je nekaj prepovedat, če veš, da niti približno nimaš načina, kako izvajanje prepovedi kontrolirat.

Kot drugo pa predlog posega v zasebnost, kar je še bolj moteč faktor.
Staro 08.09.2009, 13:53
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

Kot je bilo lepo napisano v Dnevnikovem NN - gre za ducat "prijaznih dam v najlepših letih" (vsako stopnišče v bloku ima kakšno tako ...), ki jim gre na živce vse in se vtikajo (ali vsaj poskušajo) vtikati v zasebno življenje ljudi, zdaj so se pač odločile, da bodo poskušale kontrolirat vedenje ljudi za njihovo domačo mizo, ali na njihovem kavču, za zaprtimi vrati lastnega stanovanja. "Svašta" ...

Naslednjič bodo predlagale zakon, s koliko decibeli jakosti se smejo igrati in pogovarjati otroci pred blokom in od katere do katere ure, pa koliko hrupa sme nekdo povzročati s hojo po stopnicah, pa prepoved kuhanja zelja, ker smrdi po vsem stopnišču, pa ... (name it).
Staro 08.09.2009, 17:02
behemoth Uporabnik behemoth ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce behemoth
Član od: Sep 2005
Sporočila: 70

Citat:
Objavil-a Babi2 Prikaži sporočila
Kot je bilo lepo napisano v Dnevnikovem NN - gre za ducat "prijaznih dam v najlepših letih" (vsako stopnišče v bloku ima kakšno tako ...), ki jim gre na živce vse in se vtikajo (ali vsaj poskušajo) vtikati v zasebno življenje ljudi, zdaj so se pač odločile, da bodo poskušale kontrolirat vedenje ljudi za njihovo domačo mizo, ali na njihovem kavču, za zaprtimi vrati lastnega stanovanja. "Svašta" ...

Naslednjič bodo predlagale zakon, s koliko decibeli jakosti se smejo igrati in pogovarjati otroci pred blokom in od katere do katere ure, pa koliko hrupa sme nekdo povzročati s hojo po stopnicah, pa prepoved kuhanja zelja, ker smrdi po vsem stopnišču, pa ... (name it).
Jaz sem kitajski cesar in one so dame. Mimo okna mi je ravno priletela jata krokodilov.

Predlog, ki ga zagovarjajo našminkani osebki je FAŠIZEM.

My home iz my Castle.
Staro 08.09.2009, 17:25
Kaja Uporabnik Kaja ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kaja
Član od: Nov 2001
Naslov: Doma
Sporočila: 2.690

Citat:
Objavil-a Babi2 Prikaži sporočila

naslednja bo prepoved uživanja alkohola v lastnem stanovanju, ker alkoholni hlapi tudi škodijo ostalim, potem pa mislim da sledi prepoved seksa...razen če bodo vsi sosedi dali svoj žegn, ker to pa, sploh če je en ali oba bolj glasen, že zaradi hrupa ne sme biti dovoljeno
Staro 08.09.2009, 18:37
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Dopolnjujem predlog s spuščanje zraka oz. "prdec" ist auch verbotten!!!"

Je bela cesta, tam še ušesa trpijo, ne le pljuča

Staro 08.09.2009, 18:43
pinky Uporabnik pinky ni prijavljen
VIP član
Prikazne slike uporabnika/ce pinky
Član od: Mar 2002
Naslov: v rožcah....
Sporočila: 107.037

jaz čakam, kdaj bodo rože po stanovanjih prepovedal ... nekateri so alergični na cvetni prah in to škoduje zdravju

Značke
lahko, samo, še, zrola

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
pasji nasveti ... Štrudl Živalski svet 387 18.03.2012 16:02
Televizijska tehnika za začetnike Curyman SiOL TV 31 27.03.2010 09:15
Pedofilija med duhovniki Sharkica Religija in filozofija 269 23.06.2007 23:20
Ali je Bog ali ga ni? legenda Religija in filozofija 1360 08.02.2007 10:23
Uporabljamo samo 10% možgan? twarlock Znanost in okolje 75 23.03.2006 23:44

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:53.