Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 09.09.2009, 09:00
kinsley Uporabnik kinsley ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce kinsley
Član od: Mar 2007
Naslov: tu pa tam
Sporočila: 748
Privzeto Re: Da se ti lahko samo še zrola!

sicer je pa to zaenkrat samo predlog neke skupinice...stvar mora v parlament,kjer ga je treba sprejeti...in mislim da ga ne bodo.
Staro 09.09.2009, 16:43
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

sodim med nekadilce ... in to ta tečne ... ne maram, da kdo vame puha cigaretni dim ...

ampak ... vse ima svoje meje ...
vtikanje klimakteričnih babnic, ki nimajo pod soncem ama nič na tem božjem svetu za počet, kot da zalezujejo sosede ... ma to je pa višek ...

da se borijo za pametne zadeve, bi še razumela ... recimo za čiščenje posranih zelenic s strani ljubiteljev življenja in živali ...
ali pa za prepoved vožnje s prdaši po 12 zvečer ...
ali pa kar je še takega družbeno koristnega ...

če pa sosed eno na balkonu prižge, bom pa nekak preživela ...

dobro da ne prepovejo praženja čebule, ker bomo vsi v dreku ...
Staro 10.09.2009, 06:25
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 1.215

Meni pa se zdi ta pobuda kar pametna in potrebna. Zakaj bi moral negdo trpet dim s sosednega balkona, kjer naprimer dva veselo vlečeta, da se kadi dim še okoli vogala ne samo na sossdednji balkon, pa če so odprta vrata v stanovanja, se kadi še v stanovanje.
Naj gresta kadit na ulico ali v šumo, sredi travnika, tam pa naj vlečeta vsak po dva cigareta naenkrat, če hočeta, pa še dim naj lovita.

NATKA: če pa sosed eno na balkonu prižge, bom pa nekak preživela ...
Torej s težavo, boš pa.. zakaj?
Staro 10.09.2009, 08:43
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676

Najbolje, da predlagamo, da odstranijo balkone, bo polovico problemov takoj rešenih.( oz naj jih zaprejo ).
Staro 10.09.2009, 10:28
minek Uporabnik minek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce minek
Član od: Nov 2007
Sporočila: 281

V gospodinjstvih je treba nekadilce in še posebej otroke, zaščititi pred kadilci. :-) To bi pa lahko šlo skozi.
Staro 10.09.2009, 11:06
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Citat:
Objavil-a king16 Prikaži sporočila
Meni pa se zdi ta pobuda kar pametna in potrebna. Zakaj bi moral negdo trpet dim s sosednega balkona, kjer naprimer dva veselo vlečeta, da se kadi dim še okoli vogala ne samo na sossdednji balkon, pa če so odprta vrata v stanovanja, se kadi še v stanovanje.
Naj gresta kadit na ulico ali v šumo, sredi travnika, tam pa naj vlečeta vsak po dva cigareta naenkrat, če hočeta, pa še dim naj lovita.

NATKA: če pa sosed eno na balkonu prižge, bom pa nekak preživela ...
Torej s težavo, boš pa.. zakaj?
Ni mi jasno. Tvoj balkon je sredi neokrnjene narave, da te cigaretni dim tako zmoti? Ampak sredi neokrnjene narave menda ja nimaš soseda pod ali nad balkonom. Torej si nekje v med ljudmi. Po možnosti pelje cesta nekaj metrov stran? Kolikor berem, so v Ljubljani čez poletje več kot 60 dni skupaj imeli prekoračeno dovoljeno onesnaženost zraka. Da ne omenjama Trboveljskega LaFarge Cementa. Ali pa celjskega zastrupljanja tal. Ali pa tistih minornih 20.000 vozil, ki dnevno pelje mimo mojega bloka, 50 m stran od mojega balkona. Mislim, da tisti cigaretni dim, kar ga ostane na poti od sosedovega balkona do tvojega, ni preveč škodljiv. Kaj ti misliš?

Pa še to v primeru, da sosed prižge na balkonu. Menda ne boš trdil, da te moti cigaretni dim iz sosedove spalnice, ko si po seksu enega prižge?

Če pa ti sosed res piha direkt v stanovanje, se pa tudi z vsakim normalnim človekom zmeniš, da naj malo pazi.

Malce zares, malce zahec. Dejstvo je, da je neživljensko vpeljat prepoved kajenja po stanovanjih oz. pridobivanje dovoljenja za kajenje v lastnem stanovanju. Eno je poseg v zasebnost!, drugo je nezmožnost ugotavljanja kršitev s strani države. Že gostinskih lokalov, ki jih je mimogrede 100x manj kot gospodinjstev (8000 vs. 700.000), ne uspejo vseh nadzorovat. Se mi zdi, da je bolje, če policija svoje energijo usmeri v odkrivanje kriminala. Kaj ti misliš?
Staro 10.09.2009, 11:07
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Citat:
Objavil-a minek Prikaži sporočila
V gospodinjstvih je treba nekadilce in še posebej otroke, zaščititi pred kadilci. :-) To bi pa lahko šlo skozi.
S tem se pa strinjam. Otroke bi morali zaščititi.
Staro 11.09.2009, 05:02
Uporabnik

Citat:
Objavil-a nejc Prikaži sporočila
Ni mi jasno. Tvoj balkon je sredi neokrnjene narave, da te cigaretni dim tako zmoti? Ampak sredi neokrnjene narave menda ja nimaš soseda pod ali nad balkonom. Torej si nekje v med ljudmi. Po možnosti pelje cesta nekaj metrov stran? Kolikor berem, so v Ljubljani čez poletje več kot 60 dni skupaj imeli prekoračeno dovoljeno onesnaženost zraka. Da ne omenjama Trboveljskega LaFarge Cementa. Ali pa celjskega zastrupljanja tal. Ali pa tistih minornih 20.000 vozil, ki dnevno pelje mimo mojega bloka, 50 m stran od mojega balkona. Mislim, da tisti cigaretni dim, kar ga ostane na poti od sosedovega balkona do tvojega, ni preveč škodljiv. Kaj ti misliš?

Pa še to v primeru, da sosed prižge na balkonu. Menda ne boš trdil, da te moti cigaretni dim iz sosedove spalnice, ko si po seksu enega prižge?

Če pa ti sosed res piha direkt v stanovanje, se pa tudi z vsakim normalnim človekom zmeniš, da naj malo pazi.

Malce zares, malce zahec. Dejstvo je, da je neživljensko vpeljat prepoved kajenja po stanovanjih oz. pridobivanje dovoljenja za kajenje v lastnem stanovanju. Eno je poseg v zasebnost!, drugo je nezmožnost ugotavljanja kršitev s strani države. Že gostinskih lokalov, ki jih je mimogrede 100x manj kot gospodinjstev (8000 vs. 700.000), ne uspejo vseh nadzorovat. Se mi zdi, da je bolje, če policija svoje energijo usmeri v odkrivanje kriminala. Kaj ti misliš?
S tem pa se strinjam. Inšpekcojske službe pa bi morale delat več in bolje.
Staro 11.09.2009, 05:04
Uporabnik

Citat:
Objavil-a nejc Prikaži sporočila
S tem se pa strinjam. Otroke bi morali zaščititi.
kaj je moje zdravje in počutje kaj manj vredno kot otrokovo ?
Staro 11.09.2009, 07:39
edvard kardelj Uporabnik edvard kardelj ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce edvard kardelj
Član od: Sep 2008
Naslov: čebine
Sporočila: 65

Citat:
Objavil-a king16 Prikaži sporočila
kaj je moje zdravje in počutje kaj manj vredno kot otrokovo ?
:roll ing:
a ti je padla duda iz ust?

Značke
lahko, samo, še, zrola

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
pasji nasveti ... Štrudl Živalski svet 387 18.03.2012 16:02
Televizijska tehnika za začetnike Curyman SiOL TV 31 27.03.2010 09:15
Pedofilija med duhovniki Sharkica Religija in filozofija 269 23.06.2007 23:20
Ali je Bog ali ga ni? legenda Religija in filozofija 1360 08.02.2007 10:23
Uporabljamo samo 10% možgan? twarlock Znanost in okolje 75 23.03.2006 23:44

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:29.