Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 24.11.2019, 11:23
mrtweak9 Uporabnik mrtweak9 ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2010
Sporočila: 35
Privzeto NEO VLC app

Kakšna ideja kako nastaviti ta VLC (android) app na NEO, ker se mi zdi, da v večini primerov kar šteka*? Pa se mi zdi da ne bi smel - saj naj bi bil NEO dovolj zmogljiv, razen če v ozadju ne zna prekiniti tv streama?

*isto vsebino (xvid 720p) s podnapisi za test predvajam v vgrajenem samsung SmartTv predvajalniku pa dela popolnoma tekoče, čeprav je ta TV iz leta 2015 in teče na starem Tizen 2.3.
Odgovorite s citatom
Staro 24.11.2019, 14:06
nejccar Uporabnik nejccar ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2007
Sporočila: 379
Privzeto Re: NEO VLC app

Se pridružujem še z enim problemom VLC

Pozdravljeni,

VLC na NEOtu ne zna passthrough naredit na optičen izhod. Film z DD zvokom se predvaja v tišini. Če preklapljam v nastavitvi VLC passthrough iz enable na disable in obratno in se vmes vrnem na TV v živo odpove tudi zvok na TV v živo. Če se vrnem v VLC in povrnem stanje nazaj začne zvok potem delati tudi pri TV v živo. Nekaj je tukaj narobe.

Za test ista konfiguracija soundbar+tv priklopljen na mi box s deluje VLC in passthrough BP predvaja Dolby digital brez problema.
Odgovorite s citatom
Staro 25.11.2019, 13:55
mrtweak9 Uporabnik mrtweak9 ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2010
Sporočila: 35

Citat:
Objavil-a mrtweak9 Prikaži sporočila
Kakšna ideja kako nastaviti ta VLC (android) app na NEO, ker se mi zdi, da v večini primerov kar šteka*? Pa se mi zdi da ne bi smel - saj naj bi bil NEO dovolj zmogljiv, razen če v ozadju ne zna prekiniti tv streama?

*isto vsebino (xvid 720p) s podnapisi za test predvajam v vgrajenem samsung SmartTv predvajalniku pa dela popolnoma tekoče, čeprav je ta TV iz leta 2015 in teče na starem Tizen 2.3.
Očitno znana težava z VLC, ko so vklopljeni podnapisi. Več info: https://forum.videolan.org/viewtopic.php?f=35&t=149752
Odgovorite s citatom
Staro 25.11.2019, 22:28
janck Uporabnik janck ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2019
Sporočila: 33

Citat:
Objavil-a mrtweak9 Prikaži sporočila

Šteka , zaradi podnapisov. Pri prikazu vsakega podnapisa, slika zašteka. Brez podnapisov ne šteka. Testirano na TV Serijah 1080p in Remux filmih, ki so veliki tudi prek 30GB. Problem so podnapisi. Pa naj bodo že vgrajeni v film ali dodani k datoteki.
Odgovorite s citatom
Staro 28.11.2019, 00:11
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.591

Bom preveril še pri sebi doma in sporočim.

Lp
Črt
Staro 28.11.2019, 19:26
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.591

Probal sem pri sebi, res je, s dodanimi podnapisi so lahko težave. VLC predvajanje se zatika, če so vklopljeni podnapisi, ki niso vgrajeni v sliko. Če nimaš podnapisov bo tudi 4k delalo ok, s podnapisi imajo pa že 720 lahko probleme. Žal pa tu ne moremo narediti nič, saj je to težava prav VLC aplikacije:

https://forum.videolan.org/viewtopic.php?f=35&t=149752

Lp
Črt
Odgovori

Značke
app, neo, vlc

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:33.