Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 18.02.2019, 16:35
Manual Uporabnik Manual ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Manual
Član od: Dec 2005
Sporočila: 53
Privzeto Re: NEO Smartbox tehnične težave

Meni se vedno ne ugaša TV-ja. Zadnja verzija: 1.1.3 / 1.4.0, CEC omogočen v nastavitvah. Televizor: LG 42PJ350
Odgovorite s citatom
Staro 18.02.2019, 18:51
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.599

Citat:
Objavil-a nescafe Prikaži sporočila
Kdaj bo končno omogočeno snemanje prek NEO?
To ni več normalno, da več kot 2 meseca po uvedbi še vedno ni te funkcije.
te informacije žal še nimam. Za neprijetnost se vam opravičujem.

Lp, Črt
Staro 18.02.2019, 18:53
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.599

Citat:
Objavil-a Manual Prikaži sporočila
Meni se vedno ne ugaša TV-ja. Zadnja verzija: 1.1.3 / 1.4.0, CEC omogočen v nastavitvah. Televizor: LG 42PJ350
Prosim, da mi na ZS posredujete svoje uporabniško ime ter kontaktno številko.

LP, Črt
Staro 19.02.2019, 00:11
marko2222 Uporabnik marko2222 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2013
Sporočila: 249

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Hvala ker ste si vzeli čas, vse stestirali in nam sporočili vaše ugotovitve. Prosim, da nam za preverbo v zasebnem sporočilu posredujete vaše uporabniško ime, mac naslov Smartbox Nea in kontaktno številko, na katero vas lahko obvestimo ko pridobimo povratne informacije. Lp, Ilija
poslano
Odgovorite s citatom
Staro 19.02.2019, 06:36
janck Uporabnik janck ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2019
Sporočila: 33

Vi ste totalni telesmeh in ne telekom. Neo, groza. Vsake dva dni iz štroma, če hočem da mi dela, al je na youtube črni display, al glasovno izbiranje sploh ne dela,al je zvok popačen. Da ne omenjam VLC. Povsod se lahko prijavim na mrežne diske, samo preko vašega VLCja ne. Kot da geslo ni pravo. Pa še neo prek spleta. Ko hočeš nekaj pogledati za nazaj, ostane na sredini displaya pavza in spodnji meni ne izgine. Potem pa beri podnapise,če lahko. Na telefonu je vredu na računalniku pa ne. Da vas ni sram, da takšen pol izdelek ponujate uporabnikom. In to celo za njegovo doplačilo. Obenem se pa hvalite kakšno platformo ste razvili.

Nazadnje uredil janck : 19.02.2019 ob 07:20.
Odgovorite s citatom
Staro 19.02.2019, 08:20
nejccar Uporabnik nejccar ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2007
Sporočila: 380

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Ko komunikator NEO resetirate bo pričel z downloadanjem nove verzije. Šele, ko je prenesena in pripravljena na namestitev se vam pojavi okence za potrditev. V praksi to pomeni, da bo začelo nadgrajevati šele nekaj minut po resetu. Ponavljam, naprave ni treba ponastaviti, navaden reset je dovolj.

Lp, Črt
Jaz sem jo moral vsakič do zdaj ponastaviti če ne bi imel še vedno verzijo iz decembra...
Že 3x sem nadgradil NEO tako, da se je moral ponastaviti...
Odgovorite s citatom
Staro 19.02.2019, 08:25
nejccar Uporabnik nejccar ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2007
Sporočila: 380

1)
Nisem dobil odgovora kaj je z zvokom na splošno, da je toliko tišji. Soundbar na glasnost 45 (MAX) in se lahko pogovarjam, medtem ko recimo spodaj na siol box s isti soundbar glasnost na 45 je res glasno.

Podobno tudi v aplikaciji youtube in hbo go na NEOtu... Gledam na youtube-u Queene in je vse skupaj tišje kot če bi predvajal s telefonom....

2) Imam televizor 1333x768 (HD ready), že novembra sem izpostavil problem da mi reže sliko. Nastavitev za TV nimam, KODI recimo to prek kitajskega boxa rešuje tako, da se lahko nastavi over/under scan in je malo črnega roba spodaj in na vrhu ampak je vsaj slika celotna. Tako pa ne vidim kotov, recimo samo pol logotipa (od HBO) in podobno... Porezana slika

3) Trza mi slika ampak ni tako moteče ker ni tako izrazito, na siol box s sem imel opcijo 720p 50hz ki je to odpravila, če sem dal pa na 1080p 60hz je pa trzalo. Mislim da je po defaultu prevelika frekvenca osveževanja oziroma ni možnosti izbire ločljivosti/frekvence
Odgovorite s citatom
Staro 19.02.2019, 17:15
marko2222 Uporabnik marko2222 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2013
Sporočila: 249

1) da je zvok nekje tišji nekje glasnejši sem opazil tudi jaz, vendar pri meni ni tako hude razlike da bi bilo moteče... mislim lahko bi bilo boljše, ampak ni sile... tv imam nastavljen na 35 (od 100) in pride na koncu sprejemljiv zvok povsod.. raje bi videl funkcijo da avtomatsko utiša glasne stvar (razne eksplozije, streljanje, ..) in tihe reči naredi glasnejše (govor, ..)

2) za ločljivosti poleg 1920x1080 60Hz sdr ne vem kako je rešeno, sem pa že prej pisal, da bi bilo lepo, če bi se dalo nastavit točno ločljivost/refresh rate/bite na pixel/sdr oziroma hdr/nivoje barv (pc vs sdr)/.... in če bi točno kazalo format signala

3) trza mi pa ne (al pa jst ne opazim?), ampak glej zgoraj, bi bilo lepo če bi se dalo vse to nastavit in če bi kazalo točen format signala
Odgovorite s citatom
Staro 19.02.2019, 21:33
trix Uporabnik trix ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2016
Sporočila: 30

Citat:
Objavil-a janck Prikaži sporočila
Vi ste totalni telesmeh in ne telekom. Neo, groza. Vsake dva dni iz štroma, če hočem da mi dela, al je na youtube črni display, al glasovno izbiranje sploh ne dela,al je zvok popačen. Da ne omenjam VLC. Povsod se lahko prijavim na mrežne diske, samo preko vašega VLCja ne. Kot da geslo ni pravo. Pa še neo prek spleta. Ko hočeš nekaj pogledati za nazaj, ostane na sredini displaya pavza in spodnji meni ne izgine. Potem pa beri podnapise,če lahko. Na telefonu je vredu na računalniku pa ne. Da vas ni sram, da takšen pol izdelek ponujate uporabnikom. In to celo za njegovo doplačilo. Obenem se pa hvalite kakšno platformo ste razvili.
Glede spletnega nea se strinnam. Pa ste gladki vi tam? Meni se je do zdaj skrival (miska res da ne), zdaj pa gre nekdo drkat in se bolj zj€€€ vse. Sram vas je lahko. Ne zato ker ne znate miske skrit ampak ker se dodatno skodo delate. S R A M. In tega ne bom pustil pri miru, gremo pa naprej, ce lepa beseda v zglednem casu ne najde mesta...
Odgovorite s citatom
Staro 19.02.2019, 23:26
eduardo Uporabnik eduardo ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2004
Sporočila: 178

Vreme na Neu trenutno kaže, da je v Ljubljani +7 stopinj, v resnici je -1. A kako lepo bi bilo, če bila to edina težava.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
neo, smartbox, tehnične, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave z sliko in zvokom?! tattoer SiOL TV 2 27.11.2010 07:55
Težave s sliko in zvokom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 12:01
Težave s SiOL TV vmesnikom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 12:00

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:35.