Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 23.02.2019, 15:53
eduardo Uporabnik eduardo ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2004
Sporočila: 178
Privzeto Re: NEO Smartbox tehnične težave

Že večkrat se mi je zgodilo, da mi je pri ogledu nazaj Neo sam od sebe, ne da bi karkoli pritisnil, preskočil na spored v živo. Nazadnje ravnokar na FOX Life.
Odgovorite s citatom
Staro 23.02.2019, 19:52
akosir7 Uporabnik akosir7 ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 2

Neo box uporabljam vzporedno z prejšnjim boxom (kvalitetna HDMI povezava).Pri Neo opažam bistveno slabšo sliko na HD programih. Imam TV Philips Oled 803/12. Naj zamenjam Neo box?
Odgovorite s citatom
Staro 24.02.2019, 15:18
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.595

Citat:
Objavil-a manc Prikaži sporočila
NEO ne zazna več senzorja za vrata. Ali je vzrok lahko posodovitev programske opreme oziroma ponastavitev NEO?
Opravite ponovni zagon NEO Smartboxa. Če še ne bo delovalo, prosim sporočite na ZS (uporabniško ime in kontakt).

Citat:
Objavil-a Nastran Prikaži sporočila
Mislil sem NEO. Kje na NEOtu pa je IR sprejemnik, morda veste?
V spodnjem desnem kotu. Prednja stranica je prosojna - če posvetite z lučko, boste spodaj desno videli IR-senzor.

Citat:
Objavil-a nejccar Prikaži sporočila
Ne vem kaj ste naredil z vrtenjem naprej/nazaj, meni kar naprej zginja čas predvajanja, če kaj vrtim moram zmeraj začeti od začetka, potem izpiše 'Prišlo je do napake', skratka katastrofa, kar naprej resetiram NeoBox.

Ko pa pride do napake in začnem isto oddajo iskat v ogledu nazaj se moram sprehajati gor dol po dnevih da se enkrat končno prikaže taprav seznam oddaj na določen dan...
Si lahko prihodnjič, prosim, zabeležite čas, ko se pojavi obvestilo 'Prišlo je do napake' in skupaj s podatki to sporočite na ZS.

Citat:
Objavil-a Darko Prikaži sporočila
Tudi meni se dogaja enako. Sploh če prevrtavam oddajo ki še ni končana.
Najbolj pogosto je to oddaja 24 ur na POP tv, če začnem gledati nekje ob 19:30.
Časa predvajanja ne kaže več (zmrzne) in vedno ko hočem prevrtet reklame skoči na začetek.
Možni so samo pet-minutni preskoki.

To se dogaja naključno ob naključnih dnevih in potem čez kako uro je na isti oddaji spet v redu.

Dogaja se pa že od vsega začetka.

LP.
Sicer so občasne težave z vrtenjem/preskokom znane in se rešuje.

Citat:
Objavil-a eduardo Prikaži sporočila
Že večkrat se mi je zgodilo, da mi je pri ogledu nazaj Neo sam od sebe, ne da bi karkoli pritisnil, preskočil na spored v živo. Nazadnje ravnokar na FOX Life.
Tudi vas prosim, da si zabeležite čas, ko se naslednjič to zgodi in ga skupaj s podatki sporočite na ZS.

Citat:
Objavil-a akosir7 Prikaži sporočila
Neo box uporabljam vzporedno z prejšnjim boxom (kvalitetna HDMI povezava).Pri Neo opažam bistveno slabšo sliko na HD programih. Imam TV Philips Oled 803/12. Naj zamenjam Neo box?
Imam isti TV, hkrati priklopljen BOX in NEO in ne opažam nikakršne razlike v sliki. Kaj pomeni bistveno slabša slika - razlike v barvi, ostrini ...? Predlagam, da poizkusite še s spremembo naprednih nastavitev slike, ki jih ima Philips. Imate na obeh HDMI-vhodih iste nastavitve slike (za vsak HDMI-izhod se nastavljajo ločeno).

Lep pozdrav,
Marko
Staro 24.02.2019, 19:10
Pripravnik

Tudi vas prosim, da si zabeležite čas, ko se naslednjič to zgodi in ga skupaj s podatki sporočite na ZS.

Lep pozdrav,
Marko[/quote]

Iz ure mojega sporočila lahko ugotovite, da mi je vrglo ven ogled za nazaj pri Fox Life v soboto okoli 15.50.
Odgovorite s citatom
Staro 24.02.2019, 19:45
akosir7 Uporabnik akosir7 ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 2

Hvala za odgovor Marko. Sem poizkusil z vsemi nastavitvami na TV, pa slika ni tako ostra, nekaj med SD in HD. Sicer nimamo še optike, mi pa ni jasno zakaj slabša slika z novim Neo? Ravno zaradi tega še vedno raje uporabljam Box (s snemalnikom)
Odgovorite s citatom
Staro 25.02.2019, 19:18

Citat:
Objavil-a akosir7 Prikaži sporočila
Hvala za odgovor Marko. Sem poizkusil z vsemi nastavitvami na TV, pa slika ni tako ostra, nekaj med SD in HD. Sicer nimamo še optike, mi pa ni jasno zakaj slabša slika z novim Neo? Ravno zaradi tega še vedno raje uporabljam Box (s snemalnikom)
Testno priklopite komunikator NEO namesto BOXa. Se pravi uporabite isti HDMI-kabel in vhod na TV-ju, kot ju ima BOX. Kakšna je slika v tem primeru? Če to ni pomagalo, prosim, da preverite še s priloženim HDMI-kablom.

Lp, Črt
Staro 25.02.2019, 19:20

Citat:
Objavil-a eduardo Prikaži sporočila

Lep pozdrav,
Marko

Iz ure mojega sporočila lahko ugotovite, da mi je vrglo ven ogled za nazaj pri Fox Life v soboto okoli 15.50.[/quote]

Prosim, da nam to napišete na ZS poleg svojih podatkov, se pravi uporabniškega imena in kontaktne številke.

Lp, Črt
Staro 26.02.2019, 07:48
nejccar Uporabnik nejccar ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2007
Sporočila: 379

HBO GO aplikacija ima občutno manjšo glasnost kot npr. Tv v živo.

Poleg tega mi soundbar ves čas vklaplja in izklaplja zvok (npr. kadar je tišina soundbar ne zazna audio source-a, potem pa spet ko je zvok vklopi). To se mi dogaja samo na HBO GO aplikaciji, način je Hišni kino in povezava NEOta z optičnim kablom.

Kaj bi lahko bilo ?
Odgovorite s citatom
Staro 26.02.2019, 11:15

Citat:

Poleg tega mi soundbar ves čas vklaplja in izklaplja zvok (npr. kadar je tišina soundbar ne zazna audio source-a, potem pa spet ko je zvok vklopi). To se mi dogaja samo na HBO GO aplikaciji, način je Hišni kino in povezava NEOta z optičnim kablom.

Kaj bi lahko bilo ?
Prosim, če nam to napišete na ZS skupaj z uporabniškimi podatki in številko, na katero naj vas pokličemo.
Staro 26.02.2019, 17:53
Pripravnik

Citat:

Kaj bi lahko bilo ?
Pri vas imate vsaj sliko in potihem zvok na HBO GO. Drugim aplikacija ne dela vse od Neovih začetkov (napaka 5.1), čeprav smo pred več kot mesecem dobili zagotovilo, da se stvar ureja in da bomo kmalu dobili ZS. Edino, kar je doslej prišlo hitro, je položnica za poln znesek, čeprav veliko obljubljenih stvari bodisi ne dela bodisi se jih bo še lep čas izboljševalo s pomočjo uporabnikov, ki potrpežljivo sporočamo številne buge, kot da bi nam Telekom omogočal brezplačno uporabo sistema.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
neo, smartbox, tehnične, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave z sliko in zvokom?! tattoer SiOL TV 2 27.11.2010 07:55
Težave s sliko in zvokom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 12:01
Težave s SiOL TV vmesnikom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 12:00

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:38.