Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 05.04.2019, 20:22
Liza Uporabnik Liza ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2018
Sporočila: 13
Privzeto Re: NEO Smartbox tehnične težave

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Ker TV-program oddajamo v formatu ki ga prejmemo od ponudnika.
In kdaj boste to težavo odpravili? Na starih 'BOXIH' teh težav ni.
Odgovorite s citatom
Staro 05.04.2019, 21:06
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.591

Citat:
Objavil-a Liza Prikaži sporočila
In kdaj boste to težavo odpravili? Na starih 'BOXIH' teh težav ni.
Zadeva je že bila posredovana naprej in bo najverjetneje ta funkcija omogočena z eno izmed prihodnjih nadgradenj. Tako kot je bila z zadnjo nadgradnjo dodana možnost spremembe resolucije.
Staro 06.04.2019, 09:09
mrtweak9 Uporabnik mrtweak9 ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2010
Sporočila: 35

Ne vem, če je že kdo omenil, ampak nobene vsebine iz videoteke HBO OD ne doda v "moj izbor", čeprav klikneš na gumb "Dodaj v moj izbor" in se napis gumba spremeni v "Odstrani iz izbora", se malo premakneš na drugo vsebino in potem nazaj in vidiš, da prejšnja ni v izboru, ker je gumb spet enak kot prej za dodajanje v izbor.

Je pri Iskanju kdo razmišljal kako izbrisati zgodovino iskanj (nedavno), še posebej če uporabiš glasovno, saj se v njej beleži zadnjih 10 iskanj, včasih kakšna tudi butasta prepoznava besed.
Odgovorite s citatom
Staro 06.04.2019, 09:21
marko2222 Uporabnik marko2222 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2013
Sporočila: 249

Citat:
Objavil-a StaneP Prikaži sporočila
Poanta NEO-ta je glasovno ukazovanje! Od vseh stvari je meni daljinec še najbolj všeč ravno zato, ker ima samo osnovne tipke. Tiste, ki jih dejansko potrebuješ! Seveda, če uporabljaš glasovne ukaze. Meni glasovno upravljanje deluje zadnje čase čisto ok. V slovenščini.
Glasovni ukazi so meni čisto odveč in tudi če jih sploh ne bi bilo, me ne moti. Dokler te reči ne bodo razumele bolj kompleksnih ukazov, se znale učit in tekle na poceni hwju, me ne zanimajo. To bo možno, ampak ne še.

Raje naj že enkrat popravijo plex. Na vseh drugih klientih normalno predvaja vse, če so le na dovolj hitri povezavi oziroma hw vsaj na eni strani zmozen predvajat oziroma prekodirat reč. Samo na neotu se bodisi sesuje plex bodis kao izgubi povezava, čeprav sta na povezana z gigabitno mrežo, neo naj ne bi imel težav z x264 1080p in tudi procesor na drugi strani je dovolj hiter da bi reč prekodiral v nekaj drugega, če bi mu neo povedal kaj ga moti. Takih filmov in nadaljevank je cel kup in nič ni v kakem čudnem formatu, ločljivosti ali bitratu. Recimo druge bolj zahtevne reči pa predvaja normalno. Bo res treba reklamirat del računa in tle moramo uporabniki držat skupaj in to storit vsi. Da plex dela normalno kot na ostalih clientih po mesecih javljanja napake in ta zamenjajo daljince s takimi ki so v temi malenkost osvetljeni (brezplačno, vrneš starega, dobiš novega). A je to res tako nerazumna zahteva?
Odgovorite s citatom
Staro 06.04.2019, 15:27

Citat:
Objavil-a mrtweak9 Prikaži sporočila
Ne vem, če je že kdo omenil, ampak nobene vsebine iz videoteke HBO OD ne doda v "moj izbor", čeprav klikneš na gumb "Dodaj v moj izbor" in se napis gumba spremeni v "Odstrani iz izbora", se malo premakneš na drugo vsebino in potem nazaj in vidiš, da prejšnja ni v izboru, ker je gumb spet enak kot prej za dodajanje v izbor.

Je pri Iskanju kdo razmišljal kako izbrisati zgodovino iskanj (nedavno), še posebej če uporabiš glasovno, saj se v njej beleži zadnjih 10 iskanj, včasih kakšna tudi butasta prepoznava besed.
To, da HBO vsebin ne doda v Moj izbor je znano in se rešuje. Predlog glede brisanja iskanja sem posredoval naprej.

Lp, Črt
Staro 06.04.2019, 19:48
StaneP Uporabnik StaneP ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2019
Sporočila: 3

Citat:
Objavil-a marko2222 Prikaži sporočila
Glasovni ukazi so meni čisto odveč in tudi če jih sploh ne bi bilo, me ne moti. Dokler te reči ne bodo razumele bolj kompleksnih ukazov, se znale učit in tekle na poceni hwju, me ne zanimajo. To bo možno, ampak ne še.

Raje naj že enkrat popravijo plex. Na vseh drugih klientih normalno predvaja vse, če so le na dovolj hitri povezavi oziroma hw vsaj na eni strani zmozen predvajat oziroma prekodirat reč. Samo na neotu se bodisi sesuje plex bodis kao izgubi povezava, čeprav sta na povezana z gigabitno mrežo, neo naj ne bi imel težav z x264 1080p in tudi procesor na drugi strani je dovolj hiter da bi reč prekodiral v nekaj drugega, če bi mu neo povedal kaj ga moti. Takih filmov in nadaljevank je cel kup in nič ni v kakem čudnem formatu, ločljivosti ali bitratu. Recimo druge bolj zahtevne reči pa predvaja normalno. Bo res treba reklamirat del računa in tle moramo uporabniki držat skupaj in to storit vsi. Da plex dela normalno kot na ostalih clientih po mesecih javljanja napake in ta zamenjajo daljince s takimi ki so v temi malenkost osvetljeni (brezplačno, vrneš starega, dobiš novega). A je to res tako nerazumna zahteva?
Potem ne potrebuješ NEO-ta. Stari box deluje ok in še daljinec ima številke.
Odgovorite s citatom
Staro 06.04.2019, 21:39
tomy11 Uporabnik tomy11 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2014
Sporočila: 316

Prej sem malo pregledoval programsko shemo pa ugotovim, da sta izginila travelxp HD in pa emanuelle, pa mogoče še kakšen sam nisem opazil drugih. Zakaj teh ni več vidnih na NEO?
Odgovorite s citatom
Staro 07.04.2019, 10:58
križar Uporabnik križar ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2019
Sporočila: 41

Že od Novembra 2018 se zadeva ni premaknila z mrtve točke in sicer ni snemanja,iger,opisi oddaj so pomanjkljivi v informacijah,opomnik deluje,vendar,če ga tisti trenutek ne vidiš si vse skup zamudil,saj ne preklopi avtomatsko programa na željeno oddajo,ki si jo naštimal z opomnikom pa še je teh stvari,ki bi lahko bile v NEO-tu?
Odgovorite s citatom
Staro 07.04.2019, 10:59
križar Uporabnik križar ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2019
Sporočila: 41

Citat:
Objavil-a tomy11 Prikaži sporočila
Prej sem malo pregledoval programsko shemo pa ugotovim, da sta izginila travelxp HD in pa emanuelle, pa mogoče še kakšen sam nisem opazil drugih. Zakaj teh ni več vidnih na NEO?
To sem tut jest opazil zjutraj,ko sem prižgal TV in NEO?
Odgovorite s citatom
Staro 07.04.2019, 15:13

@tomy11 in @križar za program Emanuelle smo že obvestili pristojne, ki bodo v najkrajšem možnem času uredili delovanje programa.
V delovanju programa Travel XP HD ne opazimo nepravilnosti. Če imate težavo še prisotno mi na ZS, prosim, sporočite vaše uporabniško ime.

LP
Sandi
Odgovori

Značke
neo, smartbox, tehnične, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave z sliko in zvokom?! tattoer SiOL TV 2 27.11.2010 07:55
Težave s sliko in zvokom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 12:01
Težave s SiOL TV vmesnikom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 12:00

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:17.