Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 06.02.2013, 21:22
nadebudnez Uporabnik nadebudnez ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2011
Sporočila: 39
Privzeto Ojačitev WIFI signala

1. Na te zadeve se bolj malo spoznam, nekaj pa le...

Skratka, sem naročnik pri Siol, imam njihov Modem/Router Oxygen Gateway ,
imam statični IP, povezava je 10MB/1MB.

Živim v zidani hiši, ki ima klet, 1 in 2 nadstropje. Router je v 2. nadstropju. Sedaj, ko sem si kupil IP kamero in jo testiram v različnih delih hiše in v okolici,
vidim, da WIFI signal ni povsod prisoten. Planiram pa še nakup cca. 4 kamer.

Na kakšen način najlažje poskrbim za močnejši WIFI signal v celotni hiši in v okolici?

Verjetno je treba kupiti kakšen router, kakšno anteno? Ni problem, prosim,da mi tudi svetujete kakšnega (link), ki ni kompliciran za nastavljanje.
Če router, bi ga postavil v območje signala in bi imel le wireless priključek, ker kablov ne morem vlečti.

2. Še nekaj, zakaj ne morem pingati svojega statičnega IP-ja iz drugega računalnika? Ni odziva. Ali je treba kaj nastaviti na routerju ?
Odgovorite s citatom
Staro 06.02.2013, 21:39
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 854
Privzeto Re: Ojačitev WIFI signala

Pozdravljen,

1) Na tvojem mestu bi poleg obstoječega modema najprej kupil nek dober usmerjevalnik. Trenutno vsem priporočam TP-LINK WR1043ND, ki se ja na vseh preizkusih in med uporabniki foruma izkazal za odličnega.

Za lokacijo usmerjevalnika vedno predlagam, da si na papir skicirajo svojo hišo oziroma stanovanje in ga postavijo v središče. V tvojem primeru bi tega postavil v prvo nadstropje. Če to ni mogoče je pa tudi obstoječa lokacija dobra.

Za ojačitev signala lahko kupiš:
  • močnejšo zunanjo anteno (npr. TP-LINK TL-ANT2414A - pred nakupom prosi, da preverijo kompatibilnost) in jo priklopiš na predlagani usmerjevalnik.
  • kupiš dva repeaterja (npr: TP-Link TL-WA730RE), ki bosta tvoj brezžični signal podaljšala po hiši. Enega postaviš v klet (nekam kjer je signal najmočnejši) in enega v mansardo.

* Če ne želiš kupiti novega usmerjevalnika bi morali repeaterji delovati tudi z obstoječim modemom ampak glede na konfiguracijo, ki jo izvajaš ti nakup vseeno toplo priporočam.

2) Če ti povezavo vzpostavlja modem in nima nastavljenega DMZ na enega izmed računalnikov potem ti ping iz drugega omrežja ne bo deloval. Če imaš svoj usmerjevalnik in na njem vzpostavljaš povezavo imaš najverjetneje možnost, da to omogočiš ali onemogočiš. Predlagam, da slednje pustiš onemogočeno zaradi varnosti.

3) Glede na obseg del, ki ga izvajaš je škoda, da nimaš več znanja in upam, da tega ne zameriš. Če bi sam imel tako veliko hišo bi verjetno en teden nakupoval kable in drugo opremo in nato vse nalagal in nastavljal, da bi delovalo res tako kot more.

Prav fascinantno bi bilo pozneje gledati kako šviga promet med nadstropji =).

Nazadnje uredil mnheia : 06.02.2013 ob 21:51.
Odgovorite s citatom
Staro 06.02.2013, 22:25
Novinec

Seveda nič ne zamerim

Hvala za odgovor.
Sem pogledal predlagani router TP-Link TL-WR1043ND in ima domet : do 100 m (noter), do 300 m (zunaj)
Verjetno je to v teoriji, pa tudi če ima pol manj v realnosti bo zame verjetno dovolj, da mi pokrije vse.

Tvoji predlogi (router, antena, repeaterja) so verjetno mišljeni kot ALI/ALI in ne kot IN/IN.

Za začetek bi torej kupil ta router in videl, če mi zadostuje. Napisal si "a tvojem mestu bi poleg obstoječega modema najprej kupil nek dober usmerjevalnik".

A to pomeni, da bi:
a- novi router zvezal poleg obstoječega Oxygen Gateway ali
b- bi Oxygen Gateway dal v predal, na njegovo mesto pa bi dal novi router ?

Za a in za b točko bom seveda rabil napotke za vezavo in konfiguriranje.
Odgovorite s citatom
Staro 07.02.2013, 06:38
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.069

Citat:
Objavil-a nadebudnez Prikaži sporočila
Seveda nič ne zamerim

Za začetek bi torej kupil ta router in videl, če mi zadostuje. Napisal si "a tvojem mestu bi poleg obstoječega modema najprej kupil nek dober usmerjevalnik".

A to pomeni, da bi:

Oxygen-a boš kar pustil tam kjer ga imaš sedaj.Njegova prvenstvena funkcija je modem,na njega boš pa priključil zunanji ruter.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 07.02.2013, 07:30
Uporabnik

Pozdravljen,

Citat:
Sem pogledal predlagani router TP-Link TL-WR1043ND in ima domet : do 100 m (noter), do 300 m (zunaj)
Verjetno je to v teoriji, pa tudi če ima pol manj v realnosti bo zame verjetno dovolj, da mi pokrije vse.
Domet je samo na papirju oziroma teoretičen ker na tisti končni domet vpliva preveč dejavnikov (debelina stane, material stene, različne druge naprave, ...), da bi lahko rekli, da ti bo to zadostovalo ali ne. Vsekakor pri nakupu ne boš zgrešil in se lahko pozneje na podlagi tega odločaš kako dalje.

Citat:
Tvoji predlogi (router, antena, repeaterja) so verjetno mišljeni kot ALI/ALI in ne kot IN/IN.
Vsekakor bi se odločil in kupil usmerjevalnik. Če ti signal ne bo zadostoval se pa lahko pozneje odločiš ali za močnejšo zunanjo anteno ali za kak repater, da podaljšaš signal.

Citat:

A to pomeni, da bi:
Pravzaprav sem na to pozabil in sem mislil, da bi tvoj Oxygen Gateway služil samo kot modem in bi vse druge funkcije prevzel nov usmerjevalnik ampak lahko bi nov usmerjevalnik postavil v prvo nadstropje in tako podaljševal brezžično omrežje.

Citat:
Glede konfiguracije pa seveda ni problema. Lahko mi pišeš na ZS sporočilo in lahko zadeve rešiva po telefonu in/ali preko oddaljenega namizja.

Nazadnje uredil mnheia : 07.02.2013 ob 07:32.
Odgovorite s citatom
Staro 07.02.2013, 09:20
Novinec

OK, hvala zaenkrat, danes bom naročil router,
ko ga dobim se pa slišimo.
Odgovorite s citatom
Staro 11.02.2013, 14:30
Novinec

Evo, router TP-Link TL-WR1043ND me že čaka doma.
Mi lahko daš napotke, kako zvezat iin skonfigurirati modem Oxygen Gateway in router?

1. Vezava:
Modema se ne bi dotikal, pustil bi ga v 2. nadstropju.
Najprej bi kar 2. nadstropju zraven povezal router, s kablom. Kako?

Je treba kaj nastaviti na modemu ?
Kako nastaviti router ?

Če bo s to 1. vezavo WIFI signal zadovoljiv vsepovsod, kjer ga rabim, bo tako ostalo

2. Če vezava 1 ne bo zadostovala, lahko dam router v 1. nadstropje (središče hiše).
V tem primeru modema in routerja ne morem povezati s kablom, temveč le brezžično.

Kako ?
Odgovorite s citatom
Staro 11.02.2013, 15:12
Uporabnik

Odlično, sem vesel, da si se odločil za predlagani usmerjevalnik in upam, da boš z njim prav tako zadovoljen.

- Usmerjevalnik postaviš na želeno mesto in ga s priloženim omrežnim kablom povežeš iz vrat WAN na vrata 1 ali 2 na modemu.

- Usmerjevalnik priključiš na električno omrežje in počakaš približno dve minuti. V tem času poišči še en omrežni kabel in z njim poveži enega izmed računalnikov na usmerjevalnik (vrata 1, 2, 3 ali 4).

- Ko si tako daleč lahko odpreš brskalnik in vtipkaš 192.168.1.1 ter se prijaviš z uporabniškim imenom in geslom admin.

- Preko usmerjevalnika bi v tem trenutku že moral delovati internet tako, da samo nastaviš brezžično omrežje, ... če potrebuješ pomoč mi prosim piši preko zasebnega sporočila in lahko skupaj pogledava.

Za vse zgoraj omenjene korake pa lahko uporabiš tudi priloženi medij in te bo vodil skozi en prijazen čarovnik. Če nič od zgoraj omenjenega nisi nikoli počel bo tako najbolje.

2) Če ti povezava oz. doseg brezžičnega signala ne bo zadoščal mi piši preko zasebnega sporočila in bova predebatirala to možnost ker je precej zapletenejša.

Nazadnje uredil mnheia : 11.02.2013 ob 15:16.
Odgovorite s citatom
Staro 11.02.2013, 17:53
Novinec

nisem še začel....

A moram v primeru točke 1 kaj spreminjati na modemu?
A se kje nastavi, da je od sedaj dalje Oxygen samo modem ali ne ali ni potrebe (lahko še naprej oddaja WIFI, a ga bo novi router "preglasil")?

Imam nastavljene tudi port forwarde, ta pravila moram prepisati v novi router
Odgovorite s citatom
Staro 11.02.2013, 19:58
Novinec

Še to.

1.Sedaj, pred posegom, imam v domačem omrežju :
- notranji IP Oxygen Gateway routerja 192.168.1.254
- NAS Synology na IP 192.168.1.55
- IP kamero na IP 192.168.1.97

A ti IP-ji ostanejo nespremenjeni po posegu?

2. Imam statični IP 193.95.xxx.xx, a ga moram vpisati kam pri novem routerju ?

3. Mrežni kabli za PC, Siol TV in Synology so sedaj vtaknjeni v modem Oxygen, v Ethernet porte 1. 2 in 4. A tako pustim ? Port 3 se mi zdi, da ne dela. Ko sem gor priklopil Siol TV, ni delala.

4. "povežeš iz vrat WAN na vrata 1 ali 2 na modemu"
Po moje lahko:
- nov router WAN povežem na enega izmed 4 mrežnih portov od Oxygen
- kabel za Siol TV iztaknem iz modema Oxygen in vtaknem v enega izmed štirih portov na novem routerju
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
ojačitev, signala, wifi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Nihanje WIFI signala munja O storitvah 15 06.05.2012 15:55
samsung galaxy s2 in Wifi maum Tehnična pomoč 6 15.07.2011 09:56
Sinope WiFi in ZTE Blade, Android Froyo 2.2 schnapsi Tehnična pomoč 2 26.03.2011 21:05
TV (STB) mi ne pošlje signala IPTV na TV! moat SiOL TV 8 14.02.2010 16:20
Sinope - Ojačitev WLAN signala zeriX Računalništvo in internet 6 02.06.2008 21:08

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:30.