Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 15.02.2013, 17:49
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 854
Privzeto Re: Ojačitev WIFI signala

Najbolje, da ga ponastaviš in nastaviš točno tako kot sem opisal zgoraj na "15.02.2013, 07:27 ". Ko nastaviš se poveži z računalnikom brezžično čisto blizu njega in izvedi ukaze.

Kot praviš ti bo nekatere strani odpiralo nekatere pa ne in bova točno videla zakaj.
Odgovorite s citatom
Staro 15.02.2013, 17:58
nadebudnez Uporabnik nadebudnez ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2011
Sporočila: 39

ok, samo da se razumeva,

jaz sem se gor priklapljal brezžično z Android telefonom Samsung galaxy S2 in tablico Samsung Galaxy note 10.1 in na njima ni delalo npr. 24ur.com in ostalo.

S pc-jem sem skozi na internetu preko kabla v modem Oxygen in na pc dela vse
Odgovorite s citatom
Staro 15.02.2013, 18:06
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.069

Citat:
Objavil-a mnheia Prikaži sporočila
Mora biti 192.168.1.253 oziroma nekaj iz 192.168.1.x ampak najboljše, da je tako kot sem predlagal ker ne deluje kot DHCP in drugače ti ne zna dodeliti IP naslova. IP naslov moraš dobiti od modema ker je usmerjevalnik samo wifi repeater.

Zdaj če si imel nastavljeno kot 192.168.10.1 ko ti ni odpiralo strani sva našla vzrok.
Tale "nadebudnež" je pa mal trd na molži ?

Mal heca mora biti.

Mnheia,edino kar mislim da nisi čisto pravilno pojasnil je tvoje pojasnilo glede samodejnega preklopa na močnejši wifi signal.
Računalnik se poveže na omrežje glede na vrstni red,ki ga nastaviš v središčuza omrežje in skupno rabo.Kadar je na voljo več brezžičnih omrežij samodejno izbere pač tisto ki ga postaviš na prvo mesto.
Na druga se pač povežeš ročno.

lp Cveto
Odgovorite s citatom
Staro 15.02.2013, 18:09
Uporabnik

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
Tale "nadebudnež" je pa mal trd na molži ?

Mal heca mora biti.

Mnheia,edino kar mislim da nisi čisto pravilno pojasnil je tvoje pojasnilo glede samodejnega preklopa na močnejši wifi signal.
Računalnik se poveže na omrežje glede na vrstni red,ki ga nastaviš v središčuza omrežje in skupno rabo.Kadar je na voljo več brezžičnih omrežij samodejno izbere pač tisto ki ga postaviš na prvo mesto.
Na druga se pač povežeš ročno.

lp Cveto
@Cveto

Trd, trd kot oreh =)

To je v primeru, ko ima dva z različnimi imeni. Če imaš recimo 4 ali 5 točk z istim imenom računalnik sam vzpostavi povezavo in se poveže na tisto katere signal je najmočnejši. Vem ker uporabljam tak način na osnovni šoli kjer delam (tam je 7 WIFI točk z istim imenom, šifrom in šifriranjem pa zna računalnik sam na podlagi boljšega signala preklopiti).

@nadebudnez

Okej - mi je jasno, da ti na Android napravah ni delovalo. Ampak poizkusi s kakšnim prenosnikom če ga imaš prosim. Če ne pa javi se bova lotila drugačnega pristopa. Z prenosnikom se poveži blizu usmerjevalnika, da se bo gotovo povezal nanj in izvedi prej omenjene ukaze.

Ni mi jasno zakaj ti določenih strani ne bi odpiralo ostale pa ker to pomeni, da je težava v DNS in ne v samem usmerjevalniku. Naredi tako kot sem napisal pa bova videla kako bo.

Nazadnje uredil mnheia : 15.02.2013 ob 18:12.
Odgovorite s citatom
Staro 15.02.2013, 18:15
Mojster

Citat:
Objavil-a mnheia Prikaži sporočila
@Cveto

Trd, trd kot oreh =)

To je v primeru, ko ima dva z različnimi imeni. Če imaš recimo 4 ali 5 točk z istim imenom računalnik sam vzpostavi povezavo in se poveže na tisto katere signal je najmočnejši. Vem ker uporabljam tak način na osnovni šoli kjer delam (tam je 7 WIFI točk z istim imenom, šifrom in šifriranjem pa zna računalnik sam na podlagi boljšega signala preklopiti).

@nadebudnez

Okej - mi je jasno, da ti na Android napravah ni delovalo. Ampak poizkusi s kakšnim prenosnikom če ga imaš prosim. Če ne pa javi se bova lotila drugačnega pristopa. Z prenosnikom se poveži blizu usmerjevalnika, da se bo gotovo povezal nanj in izvedi prej omenjene ukaze.

Ni mi jasno zakaj ti določenih strani ne bi odpiralo ostale pa ker to pomeni, da je težava v DNS in ne v samem usmerjevalniku. Naredi tako kot sem napisal pa bova videla kako bo.
Upssssssss. Sory sem spregledal,da imaš v mislih isto ime wifi omrežja na različnih "ruterjih"
To je pa dejstvo da izbira po moči signala.
Brez zamere

lp Cveto
Odgovorite s citatom
Staro 15.02.2013, 18:19
Uporabnik

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
Upssssssss. Sory sem spregledal,da imaš v mislih isto ime wifi omrežja na različnih "ruterjih"
To je pa dejstvo da izbira po moči signala.
Brez zamere

lp Cveto
Ni zamere. Lahko pa pomagaš - bomo veseli pomoči =). Tukaj se nekaj čudnega dogaja ...
Odgovorite s citatom
Staro 15.02.2013, 18:41
Novinec

Sem zopet vzpostavil stanje, WDS, odklopil router in ga nesel v kuhinjo, ga vklopil v elektriko, počakal, potem vklopil prenosnik. Pa se noče priklopiti na omrežje WIFI, najde pa ga. Če dam miško nanj piše:
Signal Strength: Excellent
Security type: Unsecured
Radio Type: 802.11gn
SSID: OOmrezje

Na telefonu 24ur zopet ne dela...

Onih ukazov torej na prenosniku ne morem spuščati.

Je pa ta prenosnik od punce in ga redno uporablja za WIFI dostop
Odgovorite s citatom
Staro 15.02.2013, 18:53
Uporabnik

Čakaj - prenosnik se noče povezati na omrežje ali usmerjevalnik se noče povezati na omrežje? Če se noče računalnik potem je najverjetneje težava tukaj.

Nadzorna plošča > omrežje in internet > središče za omrežje in skupno rabo > na desni strani najdeš upravljanje brezžičnih omrežij. Izberi svojo točko, desni klik in odstrani omrežje.

Poizkusi znova vzpostaviti povezavo.

Raje še enkrat vprašam če si sledil navodilom, ki sem jih dal? Torej nastavil točno tak IP naslov, izklopil DHCP, ...

Z telefonom pa si povezan na brezžični internet ali ne?

Nazadnje uredil mnheia : 15.02.2013 ob 18:59.
Odgovorite s citatom
Staro 15.02.2013, 18:53
Mojster

Citat:
Objavil-a nadebudnez Prikaži sporočila
Sem zopet vzpostavil stanje, WDS, odklopil router in ga nesel v kuhinjo, ga vklopil v elektriko, počakal, potem vklopil prenosnik. Pa se noče priklopiti na omrežje WIFI, najde pa ga. Če dam miško nanj piše:
Signal Strength: Excellent
Security type: Unsecured
Radio Type: 802.11gn
SSID: OOmrezje

Na telefonu 24ur zopet ne dela...

Onih ukazov torej na prenosniku ne morem spuščati.

Je pa ta prenosnik od punce in ga redno uporablja za WIFI dostop
To da se noče priklopiti na omrežje mi najbolj diši ,da za to omrežje nimaš nastavljenega varnostnega gesla v lastnostih brezžičnega omrežja na računalniku ,ali pa razlićna gesla(ruter-računalnik)

lp
Odgovorite s citatom
Staro 15.02.2013, 19:03
Novinec

najprej zadnja izkušnja. Router je prižgan v 1. nadstropju kuhinje.
Zraven je bila tablica, sem preveril 24ur in je delalo.
Potem sem restartal tablico (stal sem zraven routerja) in potem 24ur ni več delal.
Dela pa dostop do nekaterih strani : yahoo mail, gmail, ...
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
ojačitev, signala, wifi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Nihanje WIFI signala munja O storitvah 15 06.05.2012 15:55
samsung galaxy s2 in Wifi maum Tehnična pomoč 6 15.07.2011 09:56
Sinope WiFi in ZTE Blade, Android Froyo 2.2 schnapsi Tehnična pomoč 2 26.03.2011 21:05
TV (STB) mi ne pošlje signala IPTV na TV! moat SiOL TV 8 14.02.2010 16:20
Sinope - Ojačitev WLAN signala zeriX Računalništvo in internet 6 02.06.2008 21:08

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:31.