Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 16.02.2013, 07:38
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 854
Privzeto Re: Ojačitev WIFI signala

Res je, ne vem bomo videli kaj bo ko dobi drugega. =)
Odgovorite s citatom
Staro 09.03.2013, 21:14
nadebudnez Uporabnik nadebudnez ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2011
Sporočila: 39

Včeraj sem dobil novi, neka router.
Danes sem zadevo nastavil po navodilih iz: "15.02.2013, 07:27 "

2) Izključi kabel, ki povezuje WAN port usmerjevalnika in modem ter vse druge kable, ki so povezani na usmerjevalnik tako, da bo nanj povezan samo en računalnik na vrata 1, 2, 3 ali 4.

3) Z uporabo brkalnika se prijavi na usmerjevalnik (http://192.168.2.254 z uporabniškim imenom in geslom admin - če še nisi spremenil).

4) Izberi Wireless > Settings > spremeni ime omrežja (SSiD) tako, da se ujema s tvojim obstoječim brezžičnim omrežjem. Pod Region nastavi državo na Slovenijo in shrani.

Pod Wireless Security nastavi enako šifriranje in geslo kot ga imaš na obstoječem brezžičnem omrežju.

5) Pod Network > Lan > nastavi IP naslov 192.168.1.253 in pod Network > Wan > nastavi Dynamic IP

Pod Security sem vse izklopil

6) Še enkrat izberi Wireless > Settings in tokrat vključi opcijo Enable WDS Bridging. Skozi to boš najhitreje prišel tako, da klikneš Survey gumb in izbereš obstoječe WIFI omrežje z klikom na gumb Connect.

7) Opaziti bi moral, da so se vrednosti v obrazcu same izpolnile zato zadevo samo še potrdiš in usmerjevalnik bi se moral na novo zagnati.

8) Počakaš približno dve minuti in nato izključi DHCP strežnik na usmerjevalniku. To narediš tako, da izbereš DHCP > Settings in izbereš DHCP Server > Disable.

Potem sem router odnesel v spodnje nadstropje in ga priklopil na elektriko.
Ko se je postavil sem z Android telefonon stal zraven, WIFI signal je bil Excellent (vse črtice) 65Mbps, vendar internet do ničesar ni deloval (niti v raznih aplikacijah , niti direkt do npr. maila ali 24ur).
Potem sem šel nazaj v zgornje nadstopje, kjer je modem/router Oxygen, tukaj pa WIFI internet na telefonu je. Očitno se preklopi na signal od Oxygena. Če grem spet dol k TP-link routerju, WIFI na telefonu kao je super, vendar internet ne deluje.
Potem spodaj, restartam pametni telefon , ko se postavi se ne uspe konektati na WIFI signal. Omrežje SSID pa je vidno.

Če sedaj zopet priklopim router TP-link na računalnik in grem na http:\\192.168.1.253 se nič ne odpre, router je zmrznil. Moram ga resetirati, da zopet pridem do nastavitev.

Očitno prvi router, ki sem ga vrnil, ni bil pokvarjen, temveč očitno ta kombinacija:
- Genet Oxygen
- Tp-link WR1043ND
ne deluje.
Odgovorite s citatom
Staro 10.03.2013, 07:24
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

To sem ti hotel,že takrat napisat ko si omenil,da boš router vrnil vendar nisem hotel bit pameten in sem raje počakal na nadaljevanje,kot vidiš router je bil čisto ok.
Mislim ,da je najboljša klasična povezava z kablom in ne boš imel nobenih problemov.
Modem Oxigen pustiš kot router,na routerju pa nastaviš samo dhcp brez kakršnikoli vpisov ipjev itd in boš imel povezavo povsod pa še na oxigen se boš lahko povezoval preko routerja,edino kar boš moral na obeh odpret porte za kakšne določene programe.
Odgovorite s citatom
Staro 10.03.2013, 07:33
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.069

Citat:
Objavil-a krepki Prikaži sporočila
To sem ti hotel,že takrat napisat ko si omenil,da boš router vrnil vendar nisem hotel bit pameten in sem raje počakal na nadaljevanje,kot vidiš router je bil čisto ok.
Mislim ,da je najboljša klasična povezava z kablom in ne boš imel nobenih problemov.
Modem Oxigen pustiš kot router,na routerju pa nastaviš samo dhcp brez kakršnikoli vpisov ipjev itd in boš imel povezavo povsod pa še na oxigen se boš lahko povezoval preko routerja,edino kar boš moral na obeh odpret porte za kakšne določene programe.
Se mi je kar zdelo,da ni krivda v routerju.Sem vama že v postu #57 napisal da dvomim.
Verjetno je še vedno ena malenkost nekje v nastavitvah problem.

lp Cveto
Odgovorite s citatom
Staro 10.03.2013, 08:26
Uporabnik

Sporoči prosim verzijo programske opreme, ki jo imaš na TP-Link usmerjevalniku. Ta podatek najdeš na prvi strani takoj za prijavo pod Firmware Version. Bom poizkušal ugotoviti zakaj do napake pride z nekaj drugimi napravami.

Sicer kot sem ti že povedal in kot si sam ugotovil je čisto možno, da gre za nekompatibilnost med tema dvema napravama in tukaj ne bomo mogli nič - škoda ker zadeva sicer precej dobro deluje. Tega tudi nismo mogli vedeti dokler zadeve nismo poizkusili.

Če želiš sem ti usmerjevalnik pripravljen odkupiti če boš razmislil o kakšnem drugem sicer pa ti še vedno ostaja način podaljševanja z kablom, ki bi moral delovati. Poizkusiš lahko programsko opremo na usmerjevalniku zamenjati z DD-WRT ali čim podobnim kar ponavadi pomaga ali pa konec koncev izklopiš brezžično omrežje na modemu in vse naprave priključiš na zmogljivejši usmerjevalnik.

Sicer pa sva ti zadnjič če se prav spomnim nastavila zadevo tudi tako, da lahko usmerjevalnik nastaviš kot ločeno zadevo torej 192.168.2.1 in pustiš vključen DHCP pa se bodo naprave med sabo videle. Ne vem če imaš možnost morda kabel potegniti v prvo nadstropje in tam priključiti usmerjevalnik ali pa morda samo na drugo stran, da se signal ojača.

Nazadnje uredil mnheia : 10.03.2013 ob 09:15.
Odgovorite s citatom
Staro 10.03.2013, 09:00
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.069

Citat:
Objavil-a nadebudnez Prikaži sporočila
Včeraj sem dobil novi, neka router.
Danes sem zadevo nastavil po navodilih iz: "15.02.2013, 07:27 "

2) Izključi kabel, ki povezuje WAN port usmerjevalnika in modem ter vse druge kable, ki so povezani na usmerjevalnik tako, da bo nanj povezan samo en računalnik na vrata 1, 2, 3 ali 4.

3) Z uporabo brkalnika se prijavi na usmerjevalnik (http://192.168.2.254 z uporabniškim imenom in geslom admin - če še nisi spremenil).

4) Izberi Wireless > Settings > spremeni ime omrežja (SSiD) tako, da se ujema s tvojim obstoječim brezžičnim omrežjem. Pod Region nastavi državo na Slovenijo in shrani.

Pod Wireless Security nastavi enako šifriranje in geslo kot ga imaš na obstoječem brezžičnem omrežju.

5) Pod Network > Lan > nastavi IP naslov 192.168.1.253 in pod Network > Wan > nastavi Dynamic IP

Pod Security sem vse izklopil

6) Še enkrat izberi Wireless > Settings in tokrat vključi opcijo Enable WDS Bridging. Skozi to boš najhitreje prišel tako, da klikneš Survey gumb in izbereš obstoječe WIFI omrežje z klikom na gumb Connect.

7) Opaziti bi moral, da so se vrednosti v obrazcu same izpolnile zato zadevo samo še potrdiš in usmerjevalnik bi se moral na novo zagnati.

8) Počakaš približno dve minuti in nato izključi DHCP strežnik na usmerjevalniku. To narediš tako, da izbereš DHCP > Settings in izbereš DHCP Server > Disable.

Potem sem router odnesel v spodnje nadstropje in ga priklopil na elektriko.
Ko se je postavil sem z Android telefonon stal zraven, WIFI signal je bil Excellent (vse črtice) 65Mbps, vendar internet do ničesar ni deloval (niti v raznih aplikacijah , niti direkt do npr. maila ali 24ur).
Potem sem šel nazaj v zgornje nadstopje, kjer je modem/router Oxygen, tukaj pa WIFI internet na telefonu je. Očitno se preklopi na signal od Oxygena. Če grem spet dol k TP-link routerju, WIFI na telefonu kao je super, vendar internet ne deluje.
Potem spodaj, restartam pametni telefon , ko se postavi se ne uspe konektati na WIFI signal. Omrežje SSID pa je vidno.

Če sedaj zopet priklopim router TP-link na računalnik in grem na http:\\192.168.1.253 se nič ne odpre, router je zmrznil. Moram ga resetirati, da zopet pridem do nastavitev.

Očitno prvi router, ki sem ga vrnil, ni bil pokvarjen, temveč očitno ta kombinacija:
- Genet Oxygen
- Tp-link WR1043ND
ne deluje.
Samo tako,malo za zraven.Zmotilo me je tisto,ko si napisal da router enostavno zmrzne ?
Ali si prepričan da ti, iz oxygena na tplink ne pošiljaš kakšen video ali pa trunk promet ?
Takrat je čisto možno da ti router zabije.
Ker kot pišeš se normalno povežeš,le odpre ne nobene strani. ?

lp
Odgovorite s citatom
Staro 10.03.2013, 09:09
Uporabnik

Usmerjevalnik se poveže na modem preko brezžičnega omrežja, ki je v redu nastavljeno. Če ne bi bilo mu tudi na obstoječih napravah brezžična povezava ne bi delovala. Preklopiš pa tako lahko samo med DATA, VIDEO in VOICE zato TRUNK pri brezžični povezavi odpade.

Glede na to, da se z napravo uspešno poveže torej pridobi IP naslov, privzeti prehod in druge podatke od modema je povezava vzpostavljena zato je zanimivo, da nima internetnega dostopa.

Sicer pa uradna TP-Link programska oprema ne podpira drugega prometa kot DATA tako, da je tukaj po mojem od zadaj nekaj povsem drugega. Vprašanje je samo kaj - morda gre res za nekompatibilnost med tema dvema napravama oziroma čipovjem kar ne bi bilo prvič, ...

Nazadnje uredil mnheia : 10.03.2013 ob 09:13.
Odgovorite s citatom
Staro 10.03.2013, 11:09
Novinec

Evo:
Firmware Version: 3.13.12 Build 120405 Rel.33996n

Hardware Version: WR1043ND v1 00000000
Odgovorite s citatom
Staro 11.03.2013, 14:32
Uporabnik

Citat:
Objavil-a nadebudnez Prikaži sporočila
Evo:
Firmware Version: 3.13.12 Build 120405 Rel.33996n

Hardware Version: WR1043ND v1 00000000
To je najnovejša uradna različica s katerom sem danes tudi jaz poizkušal in zadevo brez problema vzpostavil.

Bom poizkušal stopiti v stik s tehnično službo, da preverijo kompatibilnost med tema dvema napravama in sporočim ugotovitve.

--

Dobil uraden odgovor od 080 Mitja, da Gennet Oxygen (modem, ki ga imaš) ne podpira WDS zato zadeva žal tudi ne bo delovala. Sem se dogovoril, da jih lahko kontaktiraš in bodo preverili zalogo modemov ter ti po možnosti poslali drugega.

Nazadnje uredil mnheia : 11.03.2013 ob 14:38.
Odgovorite s citatom
Staro 11.03.2013, 14:38
Novinec

hvala za trud

Če ne bo šlo tako, pa je mogoče opcija katera izmed spodnjih naprav:

http://www.amazon.de/gp/product/B006...A3JWKAKR8XB7XF

http://www.amazon.de/gp/product/B006...A21TN7USOBHKH0

Imate kaj (dobrih) izkušenj s tem?

Seveda bi v tem primeru moral prodati usmerjevalnik TP-link WR1043ND (novi, star 2 dni)
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
ojačitev, signala, wifi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Nihanje WIFI signala munja O storitvah 15 06.05.2012 15:55
samsung galaxy s2 in Wifi maum Tehnična pomoč 6 15.07.2011 09:56
Sinope WiFi in ZTE Blade, Android Froyo 2.2 schnapsi Tehnična pomoč 2 26.03.2011 21:05
TV (STB) mi ne pošlje signala IPTV na TV! moat SiOL TV 8 14.02.2010 16:20
Sinope - Ojačitev WLAN signala zeriX Računalništvo in internet 6 02.06.2008 21:08

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:20.