Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 15.11.2008, 21:53
zagor.tenej Uporabnik zagor.tenej ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jun 2008
Sporočila: 119
Privzeto Re: Amino bye-bye?!

Citat:
Objavil-a robida Prikaži sporočila
Dejstvo je da je aminotu odklenkalo,pa se ti petelini kolikor hočeš.Noben te ne sili da podpišeš novo pogodbo za opremo in s tvojo opremo lahko počneš kar hočeš,to tudi ne zanima nobenega.
Glej...jaz sploh ne vem kaj hočeš ti povedat... Tukaj gre preprosto za dobre poslovne običaje. Vsi drugi operateji z izjemo SIOL-a nudijo komunikatorej zastonj. Le SIOL je tisti, ki te z vezavo prisili, da prideš do tega, da lahko uporabljaš njihovo storitev. Pametno in pošteno od SIOLA-a bi bilo, da ga tisti, ki imajo Amino, zamenjajo za SAGEM ob vezavi za 24 mesecev. Ogromno ljudi ima več kot en Amino, al pa SAGEM in Amino in do zdaj so lahko veselo spremljali SIOL TV. Če tega na Aminu več ne bodo mogli, je pa to stvar, ki se prekleto tiče SIOL-a in jaz definitivno ne pristanem na to, da kupim bedni SAGEM za 140 EUR. Mislim, da na ta način SIOL ne bo crknil, če bo zamenjal drugi AMINO tudi za 1 eur, saj bo ob vezavi 24 mesecev razliko itak pokasiral z naročnino.

Izjave uporabnikov v prid SIOL-a pa so zelo smešne in žalostne, ker boš slej ko prej tudi ti "Malina" požrl kakšno grenko tabletko s strani SIOL-a, pol pa boš jokal tu gori na forumu, kak se ti godi krivica.

Ljudje imajo prav...

Lp
Odgovorite s citatom
Staro 15.11.2008, 23:35
gloris Uporabnik gloris ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2001
Naslov: NM
Sporočila: 255

Citat:
Gloris,ti se pozanimaj,pogodba za opremo je dve leti nič več in nič manj.Ta je pa dobra,hočeš reč da ne vem kaj sem podpisal za opremo.
Koliko krat boš to še citiral ?

P.S. Misliš da je meni vseeno,kot sem že napisal,da sem vrgel proč tri ISDN telefone.

Lp
robida
Kaj piše v moji pogodbi in kaj ne vem zelo dobro.
Vezava za en komunikator je bila dve leti, drugega pa sem moral plačati z gotovino (33000 SIT), oba sta sedaj moja last. Če pri SiOLu mislijo, da bom zaradi njihovih slabih odločitev vsaki dve leti vrgel stran 300€ se močno motijo.
ISDN telefoni še vedno delujejo in še lep čas bojo v Telekomovem omrežju, če si jih ti zavrgel, je to tvoja osebna odločitev, v to te ni nihče silil. Jaz uporabljam ISDN, je boljši kot SiOLova IP telefonija, ki jo tudi uporabljam.
Povej, če ti še kaj ni razumljivo, da potem lahko nehamo s tem.

Nazadnje uredil gloris : 15.11.2008 ob 23:49.
Odgovorite s citatom
Staro 15.11.2008, 23:38
robida
Guest
Sporočila: n/a

Zagor.tenej nehaj filozofirat in preberi kar je bilo do sedaj napisano.Jaz nisem kriv če ti ne znaš brat.Ne jem nobenih grenkih tabletk,kvečjemu popijem kak kozarček vina.

Lp
robida
Odgovorite s citatom
Staro 16.11.2008, 06:57
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Citat:
Objavil-a zagor.tenej Prikaži sporočila
Vsi drugi operateji z izjemo SIOL-a nudijo komunikatorej zastonj.
Lp
Sloni letijo?

V bajti imaš recimo 1, 2, 3 ali 4 TV.
Zračunaj si koliko v naslednjih recimo 20 letih znese najemnina HD STB-jev pri T2 ob trenutni cenovni politiki. Pa še kak € več za osnovno shemo + HBO. Pustmo podrobnosti z nekaj HD kanali, ki jih ima T2 v tem trenutku v osnovni shemi. T2-jev sistem je počasno obiranje kupcev, pri katerem bodo fajn zaslužili. Grosistična nabavna cena takegale STB-ja brez DDV= ?

Za sicer rabljen Amino sem dal ob spremembi paketa 1€. Če bi ga hotel bi bil sedaj 1 Sagem na pol odplačan z naročnino... Oz. če nebi vztrajal na starih shemah bi bil verjetno že skoraj brez vezave. Torej me vsaka 4 leta za 2 TV stane 2€ dodatka. Ob takemle prehodu pa se seveda račun zaplete...

Men je nujno in logično, da se vsake toliko oprema menja. Problem je le, da ta STB spet ne bo zdržal prav dolgo, ker je prešvoh za tisto kar ima že sedaj obešeno.

Način s katerim se je Siol tega lotil zaenkrat je pa precej čudn. Neka obvestilca v smislu vmesnik+ je tisto edino pravo v celofan zavita.

Se bo izklopil navadni vmesnik na STB z tem in tem datumom, Amino bo neuporaben od tega in tega dneva dalje manjka. Kake 3 mesece bi moralo biti obešeno na vidnem mestu portala.

Logično je, da vsko podjeje želi na nek način zadržat stranke. Kjer je napovedana TK optika pomoje nima smisla niti razmišljat o čem drugem in ostat na ponudbi čeprav bo morda nekaj dodatnega stroška v tem momentu.

Sam se za nov STB nikakor ne bom vezal, ker optika je pač optika (pri nas kopljejo oranžni) in nikakor ni primerljiva z storitvami prek bakra v času, ko počasi le prihajao HD vsebine. Če slučajno onemogočijo spremljanje TV prek PC pa adijo. Bomo pa do priklopa optike le na lokalnem kablu s tistimi nekaj kanali oz. kak druga varianta za net in telefon.
Odgovorite s citatom
Staro 16.11.2008, 07:50
MIKO Uporabnik MIKO ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce MIKO
Sporočila: 638

Jaz sem na siolovi optiki, pa moram povedat da zadeva špila brez ene same napake(izjema ta teden ko kvazijo s tem tv+). Kolega ima isto optiko v MS in tudi brez ene same napake od začetka. Treba pohvalit Siol glede tega.
Moja mati je na bakreni zici. Tam je seveda zgodba cist drugacna. Zamenjali so 3x modem, se trudijo, toda verjetno je lokalna centrala v ****u(pa se malo vecja oddaljenost je od centrale).

Ostre kritike pa moram dat na izstavljanje racuna pri Siolu. Ze res, da napake popravijo, da upostevajo reklamacije, vseeno pa treba pisat in klicarit. Ampak tudi tukaj vidim premik na boljse.

Glede samih zamenjav STB-jev..kot je napisal predhodnik..kaj se pa ces ce dobis vsaki 2 leti novi STB za 1 €?!
Jaz imam doma 1 STB in dodatno tv prek racunalnika(Aditeya).
Lahko snemam kaj cem, nobenega rekorderja nisem rabil kupit, se celo tv kartico sem lahko prodal.
Prek teče.
Je pa res da vsaki nadalnji STB stane. Mogoce bi se tukaj morali malo zboljšat zadeve pa mislim, da bi bili vse zadovoljni.

Pri Siolu se trudijo, ne morete rečt da ne. Pač, vsega pa ne zmorejo na enkrat. Kot sem ze omenil v enem zgornjem postu in glede na komentarje...vidim da kar vsi vstrajate pri Siolu. To tudi nekaj pove.

Aja, pa ne zagovarjam Siola..trebajo se dost popravit ampak vsi itak ne bodo nikoli zadovoljni. Najraje bi imeli vsi optiko in to seveda zastojn.
Dobre zadeve treba pač plačat. Še vedno pa imate alternativo:
Zmontirajte si sobno anteno(ali pa na streho) pa boste imeli par programov in neko čudno sliko....zastojn!
Odgovorite s citatom
Staro 16.11.2008, 09:39
robida
Guest

MIKO,se povsem strinjam s tabo.
Kaj hočemo,nekateri so res naivni in mislijo da dobiš opremo brezplačno pri konkurenci SIOL-a in ne vidijo da plačujejo najemnino za opremo ki ne bo nikoli njihova,edino če jo kupijo.Jaz sem zadovoljen s ponudbo in servisom SIOL-a in ne vidim zakaj bi šel k drugemu ponudniku.Je pa res da imam centralo v sosednji stavbi in mi tudi TV+ dela brezhibno.Ni kaj tehnika gre naprej in noben te ne sili da greš v korak s tem razvojem.

Lp
robida
Odgovorite s citatom
Staro 16.11.2008, 10:05
zagor.tenej Uporabnik zagor.tenej ni prijavljen
Pripravnik
Sporočila: 119

Citat:
MIKO,se povsem strinjam s tabo.
Kaj hočemo,nekateri so res naivni in mislijo da dobiš opremo brezplačno pri konkurenci SIOL-a in ne vidijo da plačujejo najemnino za opremo ki ne bo nikoli njihova,edino če jo kupijo.Jaz sem zadovoljen s ponudbo in servisom SIOL-a in ne vidim zakaj bi šel k drugemu ponudniku.Je pa res da imam centralo v sosednji stavbi in mi tudi TV+ dela brezhibno.Ni kaj tehnika gre naprej in noben te ne sili da greš v korak s tem razvojem.

Lp
robida
Predlagam, da organizirate zborovanje, kje boste vzklikali parole, kako dober je SIOL, kako radi kupujete vsake dve leti novo opremo...ob tem, pa lahko dajete brezplačne plakate s programsko shemo SIOL TV+, za tiste, ki si še do danes niso znali zapomniti, kje se kak kanal nahaja...
Odgovorite s citatom
Staro 16.11.2008, 10:13
Gaston Uporabnik Gaston ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Gaston
Član od: Oct 2006
Sporočila: 236

Citat:
Gaston,dejstvo je da je aminotu odklenkalo,pa se ti petelini kolikor hočeš.Noben te ne sili da podpišeš novo pogodbo za opremo in s tvojo opremo lahko počneš kar hočeš,to tudi ne zanima nobenega.Tista dva aminota si daj pod glavo da boš lažje spal in sanjal o SIOL-TV.
Robida, jaz ti res ne morem pomagati, če si nesposoben razumeti kar ti kup ljudi pripoveduje.

Sicer pa še vedno čakam kam naj prinesem odlično delujoča Aminota in prevzamem 140 EUR.

Vstavi po želji!
Odgovorite s citatom
Staro 16.11.2008, 10:48
robida
Guest

Citat:
Objavil-a zagor.tenej Prikaži sporočila
Predlagam, da organizirate zborovanje, kje boste vzklikali parole, kako dober je SIOL, kako radi kupujete vsake dve leti novo opremo...ob tem, pa lahko dajete brezplačne plakate s programsko shemo SIOL TV+, za tiste, ki si še do danes niso znali zapomniti, kje se kak kanal nahaja...
Zagor.tenej,zgleda da ti ne znaš drugega kot citirat tuje poste.Napiši kaj pametnega,kaj takega kar spada v to temo,če ne prenehaj s takšnim pisanjem ki ni nobenemu v pomoč.
Odgovorite s citatom
Staro 16.11.2008, 11:15
pluton Uporabnik pluton ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2006
Sporočila: 23

Citat:
.......Ni kaj tehnika gre naprej in noben te ne sili da greš v korak s tem razvojem.

Lp
robida
Siol+ je korak naprej? Se hecaš?

Kot sem že dostikrat napisal mi ni problema tudi, če dam tistih 140€ za Sagema. Ok pač toliko stane in res je Siol ima trenutno še najboljšo ponudbo ampak, da si bom leta 2008 zapisoval na katerem kanalu je npr. Slo1 in na katerem Kanal A?!? V eni roki daljinec v drugi knjigica z številkami kanalov? Tehnika gre naprej ja.... In na to vprašanje kdaj bo to urejeno pa ni odgovora. Oz. je se opravičujem....enkrat v prihodnosti. In to naj verjamem Siolovcem? NA podlagi obljub se pač ne morem odločiti ali vzamem tale Siol+ ali ne.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
amino, byebye, vmesnika, zamenjava

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Amino - Siol TV janidani SiOL TV 8 29.03.2008 07:32
Amino daljinec robertts SiOL TV 1 02.01.2008 21:22
"Univerzalnost" daljinskega upravljalnika AMINO apancur Tehnična pomoč 12 01.04.2007 19:53
Komunikator Amino 110 mrhovinar SiOL TV 5 26.03.2007 09:27
amino po nadgradnji na v2.14.0 matjaz_besen Tehnična pomoč 12 09.03.2007 19:57

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:53.