Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 21.09.2007, 07:32
nkacicni Uporabnik nkacicni ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 14
Privzeto Resetiranje modema na 2 uri

to kar se mi dogaja že kakšen mesec je totaln kriminal , in sicer mi linija preneha delovat... adsl je povezan vndar internet ne deluje ... nato moram resetirat modem...siolovci so rekl da pridejo zamenjat modem... to je blo 3 tedne nazaj... rekl so da bo to v roku 2 - 3 dni..... no pa koga mate vi za norca.... a misli kdo zdj dejansko kj nardit ali ne
ne mislim več čakat in poslušat praznih obljub.... zahtevam da se nekaj ukrene glede tega.... SIOL MI.. NAROČNIKI VAM DAJEMO PLAČE - ZATO PA HOČEMO NEMOTENO DELOVANJE INTERNETA.... ko pride položnica mormo vse redno plačvat čene je štala ... a ko morte vi kj nardit .. to traja in traja in traja.... in pol na koncu se nč ne zgodi.... zato prosim za mal resnosti če se že greste internetnega ponudnika..... hja fantje in dekleta ,včasih ste bli edini pa ste si lahk take stvari prvošl, danes pa je dosti konkurenčnih ponudnikov kjer je delovanje verjetno manj moteno kot pri vas!!!!

P.S.

pa vi se grete neke profesionalce....
Odgovorite s citatom
Staro 21.09.2007, 10:24
nkacicni Uporabnik nkacicni ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 14
Privzeto Re: Resetiranje modema na 2 uri

lool še vedno brez odgovora in pomoči stranki !!!!!! kriminal
Odgovorite s citatom
Staro 21.09.2007, 11:13
080 Boštjan
Guest
Sporočila: n/a

Odgovrjeno na ZS.

Zaradi nesporazuma z nkacicnim sem napako šele danes prijavil na lokalno tehniko.

Nazadnje uredil 080 Boštjan : 21.09.2007 ob 11:20.
Odgovorite s citatom
Staro 21.09.2007, 13:37
lukadane Uporabnik lukadane ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2007
Sporočila: 488

Meni se od srede naprej dogaja natančno enaka stvar...internet enostavno "zamrzne".

Sicer sinhronizacija ostane, vsaj po logu sodeč (imam Sagem modem), saj se CRC napake belezijo naprej, vendar pa je iz loga vidna prazna vrstica..kot da se nekj ustavi..in navadno od tam naprej ne beliezi vec loga, ker se ne mores povezati na modem (preko web vmesnika), zato tudi log ne deluje vec.

Zadevo sem prijavil na 080, pa si mo dejali, da bodo preverili linijo, ker se jim zdi, da imam premajhno hitrost glede na moj paket . Moj paket je
1xSiOL tv + 4/384 internet.

tole je naprimer ena vrstica iz loga, samo za obcutek, kaksen je prenos..

21.09.2007 14:27:00 OPERATIONAL RES4 1020 Kb (Intlv[LP0]) 9216 Kb (Intlv[LP0]) 37.3 20.2 11 11 41 0xb2d050c 0 3 0

CRC napake so stalne in se hitro divgujejo. Vendar po resetu modema, stvar nekaj ur deluje OK...torej se mi zdi cudno, da bi bla linija premalo "odprta"....Sem pa testiral tako polni DL , koz UP + zraven laufal tv, pa je razen nekaj vmesnega kockanja TVja, zadeva delovala...potem pa se kar naenkrat ustavi...internet zmrzne..in to je to.

Prej je zadeva delovala OK. Pa še to..ni nobene razlike ali se povezujem na net tako, da uporabljam Sagema kot router ali pa imam posebej povezavo na net preko windowsew (torej brez GWja in DNSja)

Sprašujem še kakega tehnika tukaj..se vam zdi da je res kriva linija, ali je lahko kriv tudi modem?
Odgovorite s citatom
Staro 05.11.2007, 01:03
mayki Uporabnik mayki ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Sporočila: 5
Wink Re: Resetiranje modema na 2 uri

Tukaj bi lahko bil kriv modem, možno je da se njegov interni spomin v določenem času "zafila", zato modem ni več sposoben posredovati prometa, delat novih povezav... kaj šele delati loga. Podobno ko vam računalnik zmrzne, ko mate preveč oken naenkrat odprtih - pomaga le reset.

Možne okvare / rešitev?
- ni veliko sočasnih povezav, malo pretoka podatkov: okvara modema 0801000
- ni veliko sočasnih povezav, malo pretoka podatkov, nihanje linije - tv kocka, modemov log se veča, po nekaj časa zmanjka spomina, potreben reset / preverba linije - 0801000
- veliko sočasnih povezav / zmanjšanje št. max povezav v p2p programih, čiščenje računalnika z AntiNesnažnimi programi, omejitev hitrosti pretoka podatkov - preprosto modema z x-GB rama ni...
- izgubljanje paketov na liniji, algoritmi za popravljanje nepravilno prenešenih paketov obremenijo CPU CPEja, vendar v tem primeru bi moral internet po končani motnji na liniji prit nazaj.
.
.
.

možne so kombinacije zgoraj navedenih možnosti ali druge težave ki mi ta trenutek ne padejo na pamet

S tem da ipTV ne obremenjuje modema tako zelo kot to povzročajo raznorazni P2Pji, ki povzorčajo veliko drobnega prometa (veliko manjših paketov in veliko sočasno vzpostavljenih sej)... ali pa kaki podobni programi ki so na uporabniških računalnikih (črvi, vohunski programi, virusi...)... pri tv pa se gre za preprost UDP pretok podatkov, brez kakršenga koli preverjanja pravilnosti prenosa ali vzpostavljanja več povezav - simpel 1tv - ena povezava, to pa za modem pa naj bo še tako slab ni problem

drugače bi pomoje 9m moglo bit dost za 4m+1IPtv(3-5mbit/s) se motim? Mogoče mal zabije linijo pri polnem pretoku ampak moglo bi delat
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
modema, resetiranje, uri

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Programsko resetiranje modema SAGEM F@ST 3344 summer0f69 Tehnična pomoč 1 02.06.2007 14:45
Zamenjava modema vonlenz O storitvah 4 03.04.2007 07:57
Kako dolg je lahko kabel do modema? mazho Tehnična pomoč 3 01.02.2007 17:31
Zamenjava modema dualband Tehnična pomoč 1 11.12.2006 14:51
Igra WarRock in resetiranje Sagem modema PuLpKeKs Tehnična pomoč 5 10.09.2006 07:49

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:37.