Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 11.09.2008, 22:18
netlaw Uporabnik netlaw ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce netlaw
Član od: Mar 2007
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 21
Privzeto Amino bye-bye?!

Danes sem na Telekomovi info-točki izvedel neprijetno novico (ki je najbrž že bila kje tu objavljena) in sicer, da naj bi se vmesnik SiOL TV in s tem Amino opustil nekje do konca tega leta, najkasneje do januarja naslednje leto. Ker sem Amino ravno te dni odplačal, mi ni čisto jasno, zakaj bi ga moral takoj zatem vreči v smeti in kupiti novega (Sagem).

Uradno vprašanje za Telekom: Kaj bo storil Telekom za tiste stranke kot sem jaz, ki smo ravnokar odplačali Amino in ne želimo takoj kupiti novega? Ali bomo lahko po januarju brez dodatnih stroškov in brez vezave še naprej gledali SiOL TV ali ne?

Glede na to, da se Telekom po potrebi (?) odloča, da daje opremo na reverz (to je bilo narejeno že dvakrat z modemi in tudi z Aminotom na začetku), predlagam, da mi Telekom kot dolgoletnemu, že ne vem kolikokrat zvezanemu naročniku, da na reverz tudi nov STB, ko bo prišel čas za to. Prepričan sem, da zaradi tega dejanja Telekom ne bo bankrotiral - prej nasprotno: ohranil bo dolgoletno/e stranko/e in s tem prihodke.
Odgovorite s citatom
Staro 11.09.2008, 22:57
starr Uporabnik starr ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 76
Privzeto Re: Amino bye-bye?!

sej nikjer ne piše da ne smeš več aminota uporabljat.če nočeš sagema ga pač ne vzames. in to je to ne vem kva kompliciraš.

itak če misliš met še naprej ponudnika storitev siol ne vem zakva se nebi vezal se za 24 mesecev in dobil sagema ki ga pol lahk prodas al pa das v predal
Odgovorite s citatom
Staro 11.09.2008, 23:47
netlaw Uporabnik netlaw ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce netlaw
Član od: Mar 2007
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 21

> sej nikjer ne piše da ne smeš več aminota uporabljat.
Prečitaj se enkrat: Amino naj bi se opustil do konca leta, najkasneje do januarja naslednje leto. Z njim ne bo več možno gledati SiOL TV, za kar bo potrebno nabaviti nov STB. To je izjava Telekom info-točke.

> če misliš met še naprej ponudnika storitev siol ne vem zakva se nebi vezal še za 24 mesecev
Telekom je nekoč davno pogojeval priključek na ADSL z vezavo nakupa ISDNa. Ta praksa je bil letos potrjena kot napačna in Telekom bi moral vrniti denar oškodovancem. Podobno prakso so potem ubirali z ADSL modemi in Aminotom (zastonj - plačaj - zastonj - ...). Predlagal sem fazo "oprema zastonj", ker mislim, da je to bolje za Telekom in bo tako ali tako prišla (zaradi konkurence).
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2008, 00:14
robida
Guest
Sporočila: n/a

Citat:
Objavil-a starr Prikaži sporočila
sej nikjer ne piše da ne smeš več aminota uporabljat.če nočeš sagema ga pač ne vzames. in to je to ne vem kva kompliciraš.

itak če misliš met še naprej ponudnika storitev siol ne vem zakva se nebi vezal se za 24 mesecev in dobil sagema ki ga pol lahk prodas al pa das v predal
Seveda ga lahko uporablja samo ne bo več sprejemal noben program.Domnevam da mislijo opustit mpeg2 stream in predvajat samo še mpeg4, tako da amino ne bo več uporaben,ker lahko dekodira samo mpeg2.
Seveda če je pogodba potekla potem enostavno sklene novo pogodbo in dobi sagem.Zanimivo bo za tiste uporabnike ki imajo amino in jim pogodba še ni potekla in tu mislim da bi morali zamenjat amino za sagema brez nove pogodbe.

Lp
robida
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2008, 09:26
alsi Uporabnik alsi ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 40

Upam, da je to glede Amina le šala
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2008, 09:47
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.130

če dobro pogledaš kdaj so nehali prodajat aminote, boš ugotovil, da konec leta noben ne bo mel več vezave za aminota (oktober/november 06 je bila zadnja pošiljka aminotov)

čeprav mislim, da je na tem kar nekaj resnice, saj je že počasi čas, da se uporabnikom optike poviša stream iptv prenosa na originalnega (torej tako kot ima t2)
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2008, 11:27
starr Uporabnik starr ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 76

aja se opravicuejm nism prebrav da bojo ukinl aminota.

spet bojo zaslužl velik dnarja.tisti k majo 2 televizje bojo mogl enga kupt lahk bi pol oba dal zastonj oz za vezavo.
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2008, 11:38
slimy Uporabnik slimy ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce slimy
Član od: Aug 2008
Sporočila: 254

dejstvo pa je tudi, da telekom ožema svoje kupce kolikor se le da.
sploh me ne bi presenetilo, da bi bili uporabniki aminota prisiljeni v nakup sagema

kdor prvi pri siolu melje 2× dražje melje :D
(tako je bilo pri adsl-u, iptv, da ne omenjam prve pogodbe za telefone )

lp
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2008, 11:43
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.018

Joj, vse mislijo ruknit na mpeg4. Moj bog, točno vem kako bo to zgledalo; še bolj skompresirana in na koncu slaba slika, samo zato, da bodo lahko še tistim ki so na 20 let staremu bakru 15km od centrale prodali storitev. Mi na optiki pa najboljš da se nehamo hvalit da jo sploh imamo.
Odgovorite s citatom
Staro 12.09.2008, 12:30
aci Uporabnik aci ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2004
Sporočila: 147

Kaj pa če nimaš vezave za Amino se pravi da je v lasti telekoma, kaka varijanta pa je tu?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
amino, byebye, vmesnika, zamenjava

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Amino - Siol TV janidani SiOL TV 8 29.03.2008 07:32
Amino daljinec robertts SiOL TV 1 02.01.2008 21:22
"Univerzalnost" daljinskega upravljalnika AMINO apancur Tehnična pomoč 12 01.04.2007 19:53
Komunikator Amino 110 mrhovinar SiOL TV 5 26.03.2007 09:27
amino po nadgradnji na v2.14.0 matjaz_besen Tehnična pomoč 12 09.03.2007 19:57

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:38.