Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 06.05.2009, 09:10
DON KARLOS Uporabnik DON KARLOS ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2008
Sporočila: 18
Smile Ne bodite naivni

ČE BI OD VSAKEGA ČLOVEKA, KI JE BIL PREPRIČAN, DA JE NJEGOVA DOBA ZADNJA IN DA BO VSAK ČAS KRISTUS TU, PA JE ODTEGNIL PAPKE NE DA BI KRISTUSA DOČAKAL DOBIL EVROCENT, BI BIL BOGATAŠ.

Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu) je ista pašta. Stvar ki se ponavlja skozi tisočletja a se vedno pokaže za lažno. Nekako je pač potrbno pobrati denar od naivnih ljudi nizke samopodobe.

A BI SE KDO UPAL STAVIT SVOJE PREMOŽENJE, MISLIM NA ČAKALCE KRISTUSA, Z MENOJ, DA KRISTUS NE BO PRIŠEL? ČE ŽE VETE KDAJ PRIDE, UTRDITE SVOJO VERO Z CEKINI!!!

ALI PA VAM CEKINČKI V ŽEPKU LEPO CINGLJAJO. JA, PA KAJ BOTE Z TEŽKO MALHO CEKINOV PRIČAKALI KRISTUSA!?

LP
Staro 06.05.2009, 14:53
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

Citat:
Objavil-a drstane8 Prikaži sporočila
.....iz teh zablod si iščeš, kot slepa kura, nekakšnih citatov (iz Biblije), ki seveda nič ne dokazujejo. ZMOTE, laži, natolcevanja, zablode.... in kar je temu podobnega, namreč ni potrebno kinčati z nekakšnimi citati Biblije. To so namreč še vedno zmote, laži... zablode. Da to so, ne vemo zato, ker posameznih stavkov ni v bibliji ( v Bibliji je tudi stavek "NI BOGA", pa s tem stavkom noben ateist ne more dokazovati svojega ateizma). To so zmote in laži ZATO in samo zato, ker jih je izrekel in zapisal LAŽNIK, SEKTAŠ, ODPADNIK W. Branham. Od njega prihajajo, "od očeta LAŽI" torej, ne od Duha!
Ravno v tem je bistvo vsega. Branham ni jemal posameznih bseded iz Svetega pisma, da bi nekaj dokazal. to delajo cerkve in posamezniki. On je citiral CELOTNO SVETO PISMO in vse se ujema. Ujema se od Geneze 1,1 pa do Razodetja 22,21. Vse to tvori eno odrešenjsko zgodbo, eno celoto. Vidiš, tega ne more povezati noben človek, To lahko poveže samo Bog. On je to storil preko preroka Branhama. Seveda ta svet tega ne vidi, ker ga Božja Beseda ne zanima. V tem je problem sveta. Svet ni zainteresiran za Sveto pismo, za Boga in za odrešenje. Vse kar ga zanima, je norčevanje. Ampak konec je s tem.
To je ena zadnjih priložnosti, ki jo imamo. Ne mislite si, da bo milost trajala v nedogled. Zato je Jezus dejal, da bo na koncu kakor v Nojetovih dneh. Ko je Noe vstopil, so se vrata zaprla in še cel teden ni deževalo. Tudi sedaj je tako. Vrata se sedaj zapirajo in sodbe še nekaj časa ne bo. Na koncu pa se bodo cerkve vprašale: Jezus pa kdaj si prišel, ko pa te nismo opazili?" Odšel je s svojo Nevesto kot TAT. Takrat jim bo odgovoril enako kot pri Janezu Krstniku.
Vedite, da je to svetopisemsko.
Če lahko vi vzamete samo eno ali dve besedi iz SP: "ni Boga" in iz tega naredite "ZGODBO" kot za vzorčni primer, je to zelo žalostni primer. Tako kot sem že napisal: to so SLEPI NABOJI brez učinka. To ustvarja samo hrup in dim.

Dejstvo je, da je primer, ki sem ga navedel z zgodbo 1 Mz 24, zelo, zelo vcepljen v celotno zgodbo odrešenja opisan v Svetem pismu. Ne gre za trganje iz konteksta. Verjetno to vidi vsak bralec in to bom še pokazal z drugimi primeri. Res je osupljivo, kako vse dobiva eno samo veliko podobo. Podobo BOGA. Aleluja.
Staro 06.05.2009, 17:32
Pripravnik

Citat:
Objavil-a drstane8 Prikaži sporočila
Sedaj, vernik, te bom spet nekaj časa pustil, da boš bralcem solil pamet. Skrbno bom prebiral, kar boš napisal. ..... Čez nekaj časa pa bom spet kaj napisal, da ne bi SLUČAJNO kdo od bralcev (po)mislil, da je to, kar iz Branhama pobiraš, in sugeriraš kot zadnjo resnico....
Dragi drstane8 nič nimam proti tebi. ampak poglej, v kakšnih sponah te držijo denominacije. Otresi se tega.
Jaz sem že napisal, da smo versko svobodni. Nihče danes ne rabi SUPERKONTROLE. To so delali v prejšnjih stoletjih. Saj poznaš Vatikanski izrek: "Veliko premišljuj, malo govori in nič ne piši." Tega tukaj ni. Ni več spon, ni več strahu, ni več groženj, ni več smrti, konec je z religijami. Lahko kontroliraš kolikor hočeš, ampak prosim te, delaj to kontrolo samo s pomočjo Božje Besede. Zanikaj 1.Mz 24 z Božjo Besedo in ne s 216 do sedaj napisanimi izrazi, kakšen prevarant je bil Branham. Izpodbijaj moje trditve z Božjo Besedo. V naprej ti zaupam rezultat: TO NI MOGOČE.
Samo to bo prepričalo bralce.
Res je to, kar pišem za vse ljudi ČISTO NEKAJ NOVEGA. Na tak način še ni pisal nihče. Tako niso pisali ne sektaši, ne protestantske cerkve, ne katoliška cerkev, ne pravoslavna ali anglikanska, skratka nihče. Nihče v ZGODOVINI še ni tako podrobno in preprosto razlagal Svetega pisma. Seveda jaz samo ponavljam, kar je Bog povedal Branhamu. Toda to še ni konec. Še par stvari imam za povedati.

Nazadnje uredil Vernik : 06.05.2009 ob 17:34.
Staro 07.05.2009, 08:25
peterp Uporabnik peterp ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2009
Sporočila: 79

Ne vem, ampak kolikor se spomnim na koncu ni bilo odgovora o pojasnitvi letnice 1844 in 2300 dneh. Zato prilagam, sicer malo pozno, pojasnilo, ki je sicer v angleščini:
http://www.worldslastchance.com/arti...de-simple.html

Je pa zanimivo poslušati debato med drstane8 in Vernikom. Čepraj je drstane8 pripadnik RKC (vsaj po moje), je na drugi strani brega kot Vernik. Vsi verjamemo v istega Boga, istega Jezusa Kristusa, pa vendar smo na različnih straneh... Sem malo pogledal, kaj je sploh razlagal W. Branham. Na kratko: on ni ustanovil nobene denominacije /veroizpovedi) - on ni govoril katera je prava, on je govoril da so VSE veroizpovedi napačne! Preprosto zato, ker so še v vsako veroizopved prišle določene doktrine, ki niso v skladu s Svetim pismom. Torej, niti RKC, niti protestantska, niti parvoslavna niti katerakoli druga ni prava. Verjetno se sedaj vsi bolj ali manj strinjamo (verujoči seveda ), da je Bog popoln, pravičen in da v njem ni laži. Tudi se strinjamo, da je sveto pismo njegovo delo, zapisano po različnih ljudeh. Res je kar trdi drstane8, da so določene razlike v besedah v različnih prevodih SP, in res je da nas 99,9% nas običajnih ljudi nima pojma o grščini, hebrejščini, latinščini... Ampak verjetno se bo moral tudi drstane8 strinjati, da so razlike v besedah, samo sporočilo po ostaja enako, mar ne? Kar pomeni da ni pomembno ali je to sveto pismo ene ali druge izdaje, sporočilo je isto. Poglejmo naprej - če je SP (osnova vseh krščanskih religij) enako, in če je SP osnova vseh krščanskih cerkev, zakaj so potem razlike med njimi? Temelji so isti, pa vseeno vsak od kristjanov trdi, da pripada "pravi" veroizpovedi? Jaz ne vem, ampak to se mi ne zdi logično... Očitno noben noče ali ne želi priznati, da se moti... ker resnica je lahko samo ena, ne more biti imeti prave veroizpovedi RKC in hkrati še npr. protestantska. To ne gre, ker potem bi bilo več resnic, to pa ni mogoče. Če samo na hitro pogledamo 10 zapovedi, ki jih je dal Bog Mojzesu in jih primerjamo z RKC 10 zapovedmi:

RKC zapovedi:
1. Veruj v enega boga
2. Ne skruni božjega imena
3. Posvečuj gospodov dan
4. Spoštuj očeta in mater da boš dolgo živel in da ti bo dobro na zemlji
5. Ne ubijaj
6. Ne nečistuj
7. Ne kradi
8. Ne pričaj po krivem
9. Ne želi svojega bližnjega žene
10.ne želi svojega bližnjega blaga

2 Mojzes 20,1-17

1. Ne imej drugih bogov poleg mene!
2. Ne delaj si rezane podobe in ničesar, kar bi imelo obliko tega, kar je zgoraj na nebu, spodaj na zemlji ali v vodah pod zemljo! Ne priklanjaj se jim in jim ne služi, kajti jaz, GOSPOD, tvoj Bog, sem ljubosumen Bog, ki obiskujem krivdo očetov na sinovih, na tretjih in na četrtih, tistih ki me sovražijo, toda izkazujem dobroto tisočem,tistim, ki me ljubijo in izpolnjujejo moje zapovedi.
3. Ne izgovarjaj po nemarnem imena GOSPODA, svojega Boga, kajti GOSPOD ne bo pustil brez kazni tistega, ki po nemarnem izgovarja njegovo ime!
4. Spominjaj se sobotnega dne in ga posvečuj! Šest dni delaj in opravljaj vsa svoja dela, sedmi dan pa je sobota za GOSPODA, tvojega Boga: ne opravljaj nobenega dela, ne ti ne tvoj sin ne hči ne hlapec ne dekla ne živina ne tujec, ki biva znotraj tvojih vrat! Kajti v šestih dneh je GOSPOD naredil nebo in zemljo, morje in vse, kar je v njih, sedmi dan pa je počival. Zato je GOSPOD blagoslovil sobotni dan in ga posvetil.
5. Spoštuj očeta in mater, da se podaljšajo tvoji dnevi na zemlji, ki ti jo daje GOSPOD, tvoj Bog!
6. Ne ubijaj!
7. Ne prešuštvuj!
8. Ne kradi!
9. Ne pričaj po krivem proti svojemu bližnjemu!
10. Ne želi hiše svojega bližnjega! Ne želi žene svojega bližnjega ne njegovega hlapca in dekle, ne njegovega vola in osla, ne česar koli, kar pripada tvojemu bližnjemu!

Torej, če je že pri osnovnih stvareh je tako, da je RKC brisala 2 zapoved, spremenila se je 4 zapoved in dan počitka prenesla iz sobote na nedeljo (to se je sicer zgodilo šele leta 321 z odlokom rimskega cesarja Konstantina Velikega). Torej, kaj se je zgodilo leta 321, da je prišlo do te spremembe? Kolikor vem, je bil dan prestavljen zato, da je ustrezal tedanji večini v Rimu, ki so bili pogani in so bolj slavili boga Sonca (Sunday, Sonntag). In potem sta še 9 in 10 zapoved v RKC združeni, zato ker je bila pač Mojzesova 2 zapoved izbrisana in je ostala še ena zapoved prosta. Kdo ima sedaj bolj prav, RKC?

In mogoče še en komentar nekega glede prenosa sobote na nedeljo:
Vprašanje: S čigavim pooblastilom je Cerkev zamenjala soboto z nedeljo?
Odgovor: Cerkev je nadomestila soboto z nedeljo po zaslugi polne božanske moči, ki jo je dobila od Jezusa.

Torej zato... sedaj bolj ali enako verjamemo Cerkvi kot svetemu pismu?

Nazadnje uredil peterp : 07.05.2009 ob 08:28.
Staro 07.05.2009, 09:07
Novinec

Samo še nekaj, kar mogoče ne razume vsak... Ali ni bolj preprosto verjeti, kar so ti govorili celo življenje... nekaj se naučiš, tako pač je, to je treba verjeti. Življenje teče mirmo, in vsi smo srečni in zadovoljni... Ali res? Kar je govoril Vernik, ki je bil svoje čase ministrant, če bereš SP in se določene stvari ne ujemajo z doktrino RKC, komu je treba bolj verjeti? Jezus ni prišel spremenil postave, ampak izpolnit postavo (v določenih prevodil se pojavi tudi "dopolnit" postavo). Ampak to ne pomeni "spremeniti postave"! Pravi tudi, da je on resnica, pot in življenje, kar pravi tudi RKC

Jn 14,5-11

Tomaž mu je rekel: »Gospod, ne vemo, kam greš. Kako bi mogli poznati pot?« 6 Jezus mu je dejal: »Jaz sem pot, resnica in življenje. Nihče ne pride k Očetu drugače kot po meni. Če ste spoznali mene, boste spoznali tudi mojega Očeta. Od zdaj ga poznate in videli ste ga.« Filip mu je rekel: »Gospod, pokaži nam Očeta in zadosti nam bo.« Jezus mu je dejal: »Filip, toliko časa sem med vami in me nisi spoznal?

Kdor je videl mene, je videl Očeta. Kako moreš ti reči: ›Pokaži nam Očeta. Mar ne veruješ, da sem jaz v Očetu in Oče v meni? Besed, ki vam jih govorim, ne govorim sam od sebe; ampak Oče, ki ostaja v meni, opravlja svoja dela. Verujte mi, da sem jaz v Očetu in Oče v meni; če pa tega ne verujete, verujte zaradi del samih.

Dolgo časa mi ni bilo jasno, zakaj je v času protireformacije RKC sežigala sveto pismo... Zakaj, saj naj bi bilo v interesu RKC, da bi čim več ljudi spoznalo Jezusa Kristusa? Razen če ni v svetem pismu nekaj, kar se ne sklada z nečim, kar je v svetem pismu. Tudi to je res, da je danes SP več ali manj doma na policah, kjer se nabira prah. Moram priznati, da ga tudi sam nikoli še nisem prebral v celoti, sem se že večrat lotil, ampak vedno obuopavam (ker je to le več kot 1000 strani), pa še določene stvari ni niso jasne. Sem pa razodetje prebral večkrat, in to je res zanimivo branje. Kdor tam v opisu ne vidi Vatikana... Tako kot vernik se strinjam: ne verjemite meni, ne verjemite Verniku, ne verjemite drstane8, ne verjemite Branhamu, verjemite notranjemu glasu v sebi, kakor se vam zdi da je bolj pravilno, to verjemite. Jaz mislim, da tudi če mislimo narobe, a se nam zdi da je tako pravilno, Bog morda tega ne bo štel kot prestopka. Mislili smo pač da je tako prav, in tako smo delali. Nekateri narobe, nekateri prav.

Tisti, ki nismo še čisto prepričani kaj je res in kaj ne, ali pa nismo 100% prepričani kaj je res in kaj ne, bomo seveda iskali še naprej - iskali potrditve, da mislimo pravilno ali da mislimo napačno. V SP ali kje dugje. Ljudje bi morali začeti iz nič, pozabiti na vse znanje ki ga imamo - eni več in drugi manj, in začeti razmišljati, kot da se šele odločamo za svojo vero, ne da bi katerikoli veri že pripadali. Tudi farizeji so bili najbolj pametni ljudje tistega časa, pa so tudi zgrešili Jezusov prvi prihod, čeprav je bilo zapisane vse podrobnosti o tem, kakšna znamenja se bodo dogajala v tistih časih. Jih pač niso prepoznali, morda podobno kot danes...

Morda še glede pobožnosti device Marije. Noben je trdi, da ni bila Jezusova mati, samo ali je Marijino čaščenje prava pot k Bogu?

Janez 14,5-11

Tomaž mu je rekel: »Gospod, ne vemo, kam greš. Kako bi mogli poznati pot?« Jezus mu je dejal: »Jaz sem pot, resnica in življenje. Nihče ne pride k Očetu drugače kot po meni. Če ste spoznali mene, boste spoznali tudi mojega Očeta. Od zdaj ga poznate in videli ste ga.« Filip mu je rekel: »Gospod, pokaži nam Očeta in zadosti nam bo.« Jezus mu je dejal: »Filip, toliko časa sem med vami in me nisi spoznal? Kdor je videl mene, je videl Očeta. Kako moreš ti reči: ›Pokaži nam Očeta. Mar ne veruješ, da sem jaz v Očetu in Oče v meni? Besed, ki vam jih govorim, ne govorim sam od sebe; ampak Oče, ki ostaja
v meni, opravlja svoja dela. Verujte mi, da sem jaz v Očetu in Oče v meni; če pa tega ne verujete, verujte zaradi del samih.

Jaz ne vem, ampak tu jaz ne vidim device Marije. Verjamem da je pri Bogu, ampak ne verjamem da s čaščenjem Marije lahko pridemo do Boga, če Jezus sam pravi da nihče ne pride do Očeta razen po njem... ne omenja svetnikov, ne omenja svoje matere, ne omenja nikogar drugega razen sebe.

Čim starejši je človek, tem težje prizna da je razmišlja napačno. Jaz še nisem star 40, ampak priznam da sem uradno član RKC, ampak ne morem reči da sem s srcem katoličana. Tako mislim jaz osebno, čeprav se lahko tudi motim. Ampak ker tako mislim, ker se mi tako zdi bolj prav. Tukaj dam prav Branhamu, ki je dejal, da naj se ne delimo in naj se ne poimenujemo katoličani, protestanti, pravostavni,... - ampak da smo lahko enostavno kristjani. Zakaj ne bi bilo tako prav? Po drugi strani pa imam recimo očeta, ki večkat na teden hodi k maši. Glede pogovarjanja o tej temi - kaj je prav in kaj ne je pa se stvar zakomplicira. Jaz sem zase prepričan da se RKC moti, vendar nisem dovolj prepričan, da o tem prepričujem tudi druge. Morda se sliši čudno, ampak tako pač je pri meni. Sicer pa v javnem življenju pravi Bog izginja, in verjetno bo sčasoma čisto izginil. Kdor verjame v čudovito človeško prihodnost pa se po moje moti - še vsaka civilizacija se je uničila (zaradi moralnega propada ali zaradi vojske), to je nekaj kar imamo ljudje verjetno v genih (uničevanje, sovraštvo, greh), tako da tudi naša civilizacija nima kake dolge prihodnosti. Morda bomo preh umrli, ampak ta civilizacija ne bo preživela več kot nekaj 100 let (max). Ker dejansko noben človek ne more voditi sveta, kar so poskušali že mnogi a jim ni uspelo. Verjetno prav vsakega človeka pokvari čast in denar, tudi najbolj poštenega preden pride na oblast. Poglejmo samo politike

PS: drstane8 tolikokrat očita Verniku, da citira samo SP in tiste dele, ki pašejo njemu. Noben ne more prilepiti celotnih poglavij ker bi bilo to preveč, se pač navaja samo del, kdorkoli pa želi prebrati še del SP pred citatom in po citatu, ga lahko brez omejitev - zato tudi navajamo citate z oznakami, kje to je v SP. Vendar se verjetno vsi strinjamo, da je SP skladno samo s seboj in da v njem ni konflikov. Konflikte ustvarjamo ljudje...

Nazadnje uredil peterp : 07.05.2009 ob 09:21.
Staro 07.05.2009, 18:07
Pripravnik

Citat:
Objavil-a peterp Prikaži sporočila
... Sem malo pogledal, kaj je sploh razlagal W. Branham. Na kratko: on ni ustanovil nobene denominacije /veroizpovedi) - on ni govoril katera je prava, on je govoril da so VSE veroizpovedi napačne! Preprosto zato, ker so še v vsako veroizopved prišle določene doktrine, ki niso v skladu s Svetim pismom. Torej, niti RKC, niti protestantska, niti parvoslavna niti katerakoli druga ni prava. Verjetno se sedaj vsi bolj ali manj strinjamo (verujoči seveda ), da je Bog popoln, pravičen in da v njem ni laži.....
Odlično si vse napisal peterp. Jaz sem samo izpostavil del tvojega prispevka. In vsak nepristranski in iskreni bralec bo prišel do enakega zaključka, kot ti. Seveda mora biti v svojem srcu pošten in iskren do sebe.
Staro 07.05.2009, 18:23
Pripravnik

Peterp je zgoraj napisal, kam lahko pripelje človeško razmišljanje in trganje Svetega pisma. Zato se tudi katoliške zapovedi razlikujejo od Svetopisemskih. Trganje iz konteksta nas bo vedno odvedlo vstran od Besede. Vsi moji prispevki pa vodijo direktno v CENTER Besede. Ne zaradi mene, ampak ker sem "papiga" in ponavljam besede, ki jih je razodel Bog.

Zato sem z veliko željo in vnemo opisal ta slavni citat iz 1 Mz 24, za katerega 99 % ljudi sploh ne ve da obstaja. Na žalost. Iz tega odlomka vidimo, da je služabnik Eliezer še pred večerjo predložil celotni načrt pred družino. Ponovno jim je razložil celotno stvar od začetka do konca. Saj se spomnite, ko je dejal: »Ko je predenj postavil jedi, je ta rekel: »Ne bom jedel, dokler ne povem svoje zadeve.«
Prav tako je glasnik te zadnje Laodicejske dobe v 20. stoletju ponovno predložil celotno stvar cerkvi. William Marrion Branham je bil poslan, da pokliče Nevesto Jezusa Kristusa iz cerkve. Zakaj so se v službi Branhama dogajale vse te stvari, vsi ti čudeži, ozdravljenja, obuditve od mrtvih in obnova zanemarjene Božje Besede? Samo z enim namenom. Da se pokliče Nevesto.
Zato je tudi služabnik Eliezer ponovno povedal celotno zgodbo. Namen je bil, da bi v miru vsem raztolmačil, da ga je Bog poslal z namenom, da pripelje Izaku nevesto z imenom Rebeka. Samo Rebeka je to spoznala in se brez razmišljanja odzvala: »Ali bi hotela oditi s tem možem?« Rekla je: »Pojdem

Vidite, to je slika Neveste današnjega dne. Glasnik Branham je cerkvi povedal čisto vse, kar je moral povedati, Nevesta pa je na vse to dejala: »Pojdem s tem možem, da srečam Kristusa

Rebekina družina je prosila služabnika Eliezerja: »Njen brat in njena mati sta rekli: »Naj dekle ostane pri nas še nekaj časa, kakih deset dni, potem bo šla.« Rekel jima je: »Ne zadržujta me!
Zato pravim. Ni več odlašanja, ni več zadrževanja. Za Nevesto ni več časa. Reagirati mora nemudoma. In tudi Razodetje 10, 6-7 priča o tem dogodku, ko pravi: »Ne bo več časa! V dneh glasu sedmega angela in bo zatrobil, se bo dopolnila Božja skrivnost, kakor jo je Bog oznanil svojim služabnikom prerokom.«
Branham, ta sedmi angel je trobil. Sedaj smo v času njegovega glasu, ker je celotno njegovo sporočilo v obsegu čez 1100 pridig posneto na magnetofonske trakove. To se je zgodilo po Božjem naročilu, ker v tistem času to ni bilo običajno, pa še takratna tehnika je bila v povojih. Pomembna je torej Nevestina odločitev ZA, enako kot je bila za služabnika Eliezerja pomembna Rebekina odločitev. Ko se je Rebeka odločila, da pojde z Eliezerjem, je to pomenilo izpolnitev naloge in čakala ju je samo še vrnitev domov. Nevesta današnjega dne se je odzvala in se je odločila ZA. Ona je odšla z glasnikom domov. Če ste vi del Neveste, se boste priključili karavani kamel, ki se že odpravlja nazaj domov. Jezus Kristus je prišel Nevesti nasproti in jo sedaj pričakuje. To je dejstvo. Tudi velika naravna znamenja, ki so se ob tem pojavila, pričujejo o tem.
Naloga služabnika je izpolnjena, nevesta je na poti. Mi imamo danes samo dve možnosti.
Prva je ta, da jo pospremimo s pogledom in je nikoli več ne bomo videli.
Druga možnost pa je, da se odzovemo klicu in se odpravimo skupaj z glasnikom Kristusu nasproti.
Staro 07.05.2009, 20:55
Pripravnik
Privzeto Re: Ne bodite naivni

Citat:
Objavil-a DON KARLOS Prikaži sporočila
Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu) je ista pašta. Stvar ki se ponavlja skozi tisočletja a se vedno pokaže za lažno. Nekako je pač potrbno pobrati denar od naivnih ljudi nizke samopodobe....
Ko govorimo o Svetem pismu, je potrebno vedno denar izključiti, ga odmisliti. Ne glej skozi prizmo denarja. To delajo religije. Denar je tudi zaščitni znak te zadnje Laodicejske dobe. Saj pravi v Razodetju 3,17: »Praviš: premožen sem, obogatel sem in ničesar ne potrebujem. Ne zavedaš se, da si siromak in bednež, ubog, slep in nag
Tako je danes. Denar, denar, stave za denar…. Ampak pri svetopisemskem sporočilu se ne pobira denar.

Jezus je dejal: »Za tisti dan in uro pa ne ve nihče, ne angeli v nebesih ne Sin, ampak samo Oče.«
Tu ni kaj staviti in ne se ne moremo pogajati.
Vendar je takoj v nadaljevanju dejal: »… Kakršni so bili namreč Noetovi dnevi, tako bo tudi ob prihodu Sina človekovega… …..in niso spoznali, dokler ni prišel potop in vseh odnesel, tako bo tudi ob prihodu Sina človekovega
Jezus nam je povedal, da znamenja bodo. Mi jih moramo samo spoznati. Jaz govorim o ZNAMENJIH IN NE O URI PRIHODA. Upam, da je to vsem jasno. Jezus je povedal tudi, da tega niso spoznali. To je srhljiva resnica za milijarde ljudi.

Povedal vam bom zadevo, ki je praktično ne pozna nihče. Mogoče me sedaj ne boste razumeli, o čem govorim. Ampak vseeno bom povedal:
Noe je tip cerkve, ki se bo rešila preko velike stiske. Vemo, da se je preko vode rešilo malo ljudi. Natanko 8. Nekaj se jih bo torej iz svetovnih cerkva rešilo in bodo prišli v Božje kraljestvo. Ta skupina je TIP nespametne device iz Mateja 25. Toda kje je tip NEVESTE? Ali veste kje?
Tip je v njegovem predhodniku Henohu. 1 Mz 5,23-24 pravi: »In vseh Henohovih dni je bilo tristo petinšestdeset let. Hodil je z Bogom, potem ga ni bilo več, kajti Bog ga je vzel.«
Henoh je bil sedmi od Adama. Henoh je prispodoba Neveste. Nevesta bo vsak čas vzeta, ker hodi z Bogom. Z Bogom pa hodi zato, ker sprejme Besedo za današnji čas. Preprosto. Poglejte rodovnik: Adam, Set, Enoš, Kenan, Mahalalel, Jered, Henoh. To so pa podobe sedmih cerkvenih dob iz Razodetja 2 in 3 ! Genialno. Vse je povezano: Prva in zadnja knjiga Svetega pisma in vse ostale vmes pričajo o tem. In to bi vam rad pokazal.

Torej, preden se bodo vrata Noetove ladje popolnoma zaprla, bo NEVESTA odšla. Ne bo je več. Odšla bo k Jezusu in to je SKRIVNOSTNI 2. JEZUSOV PRIHOD. Pa še takrat ne bo konec. Vrata barke so bila zaprta 7 dni. 1. Mz 7,10 pravi: »Po sedmih dneh so vode potopa prišle na zemljo…«
Zato morate ločiti med drugim in tretjim Jezusovim prihodom. O tem sem že pisal. Tretji Jezusov prihod pa je v Razodetju 19,11 ! Prepričajte se sami in to preberite.
Staro 08.05.2009, 09:21
Novinec

V času Angelov s poslednjimi nadlogami (Raz. 16, 8-11) je zapisano:

Četrti je izlil svojo čašo na sonce. Temu angelu je bilo dano, da je žgal ljudi z ognjem. In ljudi je žgala silna vročina in preklinjali so ime Boga, ki ima oblast nad temi nadlogami. Niso se spreobrnili, da bi mu izkazali čast.
Peti je izlil svojo čašo na prestol zverí in njeno kraljestvo je pokrila tema. Ljudje so si od bolečine grizli jezike in zaradi muk in tvorov preklinjali Boga nebes in se niso odvrnili od svojega početja...

Ali bi bilo mogoče, da bi celo v tistih časih obstajali ljudje, ki bi se ob tem dogajanju spreobrnili? Ali pa bi bilo takrat za vse že prepozno? Načeloma se človek lahko spreobrne do konca svojega življena, če bi se recimo nekateri posamezniki spreobrnili takrat, ali bi bilo možno da bi bili obravnavani drugače kot ostali, ki se tudi v tistih časih ne bodo spreobrnili, da bi Gospodu izkazali čast? Glede na tekst bi rekel, da takih ljudi v tistih poslednjih časih enostavno ne bo. Ali lahko razumemo ta tekst, da v tistih poslednjih časih ne bo več ljudi, ki bi se morda ravno zaradi hudih nadlog spreobrnili? Prav nobenega?

PS: Imam pa še eno vprašanje glede W. Branhama. On je na enem od shodov dejal, da se osebe po krstu v imenu Gospoda Jezusa Kristusa lahko vrnejo v svoje Cerkve (protestantsko, RKC,...). To je zapisano v dokumentu:

http://www.thefreeword.com/books/5558-L.pdf

246.) Now we’re not saying, “Leave the Baptist church, leave the Methodist church.” We don’t say.... You go right back to your church. But if you haven’t been baptized according to the Scripture in the name of the Lord Jesus---Not in the name of Jesus only, now; in the name of the Lord Jesus Christ. That’s the scripture.---you’re baptized wrong.

Torej, po krstu vsak gre nazaj v svojo prejšnjo sredino - svojo cerkev. Kjer v primeru RKC še vedno časti svetnike, Marijo, kjer je vse naokrog polno podob tega kar je na nebu? V primeru protestantov je situacija bolj sprejemljiva, ampak še vedno ni to to. Ne vem, ampak to se mi ne zdi logično, ker bi se s tem vrnil v sredino, ki jo Bog verjetno sovraži (Bog sovraži institucijo, vse denominacije ki obstajajo, posameznike pa ljubi kljub temu, da smo grešniki - po Banhramu). Kaj lahko človek naredi v primeru RKC? Lahko hodi v cerkev, lahko moli k Očetu in sinu in v svojih očeh in srcu ignorira podobe svetnikov? Ali da raje sploh ne hodi v cerkev, in samo doma razmišlja?

In še tole: ali res nikjer na svetu ne obstaja prava cerkev? Takšna, ki bi učila samo tisto kar uči sveto pismo? Vse krščanske cerkve, ki so zrasle na osnovi RKC (mati vseh hčerk - veroizpovedi), verjamem, da imajo vse dodano nekaj človeškega, ampak ali ni mogoče, da je kje na svetu vseeno takšna skupina? Načeloma so ta skupina Kristjani (in ne katoliki in ne pravoslavni in ne protestanti). Če bi imeli ljudje voljo, da pridejo do resnice, potem verjetno ne bi bilo toliko ločevanj med enimi in drugemi veroizpovedmi. Ne razumem, zakaj ni te volje saj bi morali vsi iskati resnico. Sploh tisti, ki so bolj izobraženi in pametni, tukaj je normalno da to ne pričakujemo od raznih starejših mam, lahko pa bi to pričakovali od razgledanih ljudi. Že samo to, daje toliko različnih krščanskih veroizvovedi bi moralo sprožiti alarm v glavah nekaterih, da ne moremo imeti vsi prav. Ker je resnica samo ena, in bi jo bilo treba poiskati in najti. Če je SP osnova vsem veroizpovedim, bi morali najti najnižji skupni imenovalec vseh teh religij in to je to. Tako bi preprosto dobili eno vero, ki ima osnovo samo in izključno v SP. Zakaj ne moremo reči: Se oproščam Bogu in vsem, ampak verjel sem v napačne stvari. Tako so me učili, zato sem to verjel.
Če ugotovimo v svoji veri napake ali razpoke, jih je treba popraviti. Bolje prej kot kasneje. Seveda moramo priznati svojo zmoto in se opravičiti. Tako da ne vem kaj je sedaj problem v npr. krščanskih veroizpovedih - ali je problem priznati svojo zmoto, v kateri smo živeli celo življenje ali je problem v tem, da preučujemo SP in na vsak način vztrajamo pri tem da imamo "mi" prav in "drugi" se motijo ali pa da o tem kaj je res in kaj ne sploh ne želimo razpravljati. Kdo ima prav in kdo se moti? Če spoznam da se motim, bom to priznal in v naprej ravnal drugače. Da pa enostavno ne moremo imeti vsi prav pa najlepše dokazuje morje krščanskih veroizovedi. Kdo ima sedaj prav in kdo se moti? Čigava naloga je ugotoviti, kaj je res in kaj ne? Ali niso ravno voditelji poklicani, da poiščejo stvari, zaradi katerih smo danes tu kot smo. Sredi moralnega razkroja takoimenovanega krščanskega sveta? Kristus ni učil ubijanja in sovraštva, to kar je danes na svetu in to največ sredi ZDA, ki so "najbolj" krščanska država in ki imajo na dolarskem kovancu zapisano "In God we trust". V katerega Boga?

Nazadnje uredil peterp : 08.05.2009 ob 09:48.
Staro 08.05.2009, 21:35
Pripravnik

Citat:
Objavil-a peterp Prikaži sporočila
PS: Imam pa še eno vprašanje glede W. Branhama. On je na enem od shodov dejal, da se osebe po krstu v imenu Gospoda Jezusa Kristusa lahko vrnejo v svoje Cerkve (protestantsko, RKC,...). To je zapisano v dokumentu:

http://www.thefreeword.com/books/5558-L.pdf

246.) Now we’re not saying, “Leave the Baptist church, leave the Methodist church.” We don’t say.... You go right back to your church. But if you haven’t been baptized according to the Scripture in the name of the Lord Jesus---Not in the name of Jesus only, now; in the name of the Lord Jesus Christ. That’s the scripture.---you’re baptized wrong.

Pozdrav.
Prav imaš. Branham je res večkrat na shodih dejal, da se osebe po krstu v imenu Gospoda Jezusa Kristusa lahko vrnejo v svoje Cerkve. On ni bil nikoli proti ljudem v posameznih cerkvah, on jih je samo vzpodbujal k Besedi. On ni imel namena ščuvati ljudi proti cerkvam.
Ko je govoril te besede je bilo še pred letom 1963. Ta pridiga je bila nekje iz leta 1958. Ampak leta 1963 je bilo Božje odpiranje pomena pečatov iz Razodetja. Takrat se je začelo obdobje 4. sivega konja, ki je opisan v Raz 6,7.
Sivi konj je mešanica vseh prejšnjih treh konjev: Belega, rdečega in črnega. Če te barve pomešaš, dobiš sivo – bledo barvo. To so seveda simboli različnih maziljenj. Bela je simbol religiozne moči, rdeča je simbol politične moči, črna je simbol demonske moči. Siva pa je torej kombinacija vseh treh moči.
Ta štiri hudičeva maziljenja so delovala skozi 2000 let do danes. To je skrivnost prvih štirih pečatov. Da bi človek lahko vzdržal pod težo teh sil, je Bog dal 4 nasprotna maziljenja, ki so nasprotovala tem hudičevim silam in je NEVESTA lahko obstala. Te sile so bile: PODOBA LEVA, PODOBA VOLA, PODOBA ČLOVEKA IN PODOBA ORLA. Zato se seveda prvi štirje pečati začnejo z istimi besedami.
Primer Razodetje 6,1: »…Nato sem slišal prvo izmed štirih živih bitij, kako je reklo z glasom kakor grom: »Pridi!«
Vsakega izmed pečatov odpre ena simbolična žival. To je genialno, vam povem.
Čisto natančno je torej tako:
Leto 53-606: Prvi pečat – to je beli konj (religiozna moč) nasprotna je sila LEVA (moč Božje Besede)
Leto 606-1520: Drugi pečat – to je rdeči konj (politična moč) nasprotna je sila VOLA (moč delavnosti, ponižnosti)
Leto 1520-1963: Tretji pečat – to je črni konj (demonska moč) nasprotna je sila ČLOVEKA (moč uma)
Leto 1963-do konca: Četrti pečat – to je sivi konj (vse moči) nasprotna je sila ORLA (moč preroka – Božja Beseda se obnovi).

V času teh besed, ki jih navajate, smo bili torej še v dobi Človeka, cerkve še niso bile tako zelo nasprotne Besedi. Vedeti morate, da so bila v tistem času (govorim za Ameriko) skoraj v vsakem kraju veliki šotori in velika prebujenja. Različni pridigarji so oznanjali resnično Božjo Besedo. To so bili resnično od Boga maziljeni ljudje. Tega danes več ni.
Vse to je globoko svetopisemsko. Glej primer Abrahama in Lota. Abraham je simbol NEVESTE, Lot je simbol Nespametne device. Nekaj časa sta bila skupaj, nakar se v določenem trenutku ločita. Abraham ostane zunaj pod hrasti, Lot pa gre v mesto Sodomo in je med ljudmi sveta. Abraham je bil blagoslovljen po tem, ko sta se ločila. Tako je tudi danes. NEVESTA in cerkev morata nekaj časa hoditi skupaj, nato pa se ločita. Ko se ločita, blagoslov pade na Nevesto, cerkev pa gre svojo pot. Ampak tudi za člane cerkve obstaja rešitev, to sem že pisal. Vemo namreč, da se je Lot rešil iz mesta. To je namreč rešitev preko velike stiske. Nevesta pa odide že prej. Zato je Jezus ob napovedi konca omenjal Lotov čas. Mislil je točno na to.Pravi: "Podobno bo, kakor je bilo v Lotovih dneh...."
Pa še ena letnica je. Leto 1956 je bilo za Ameriko jubilejno leto. (glej 3.Mz 25,10) To je bilo 50. leto po izlitju Svetega Duha čez vso zemljo (1906, ko so začele nastajati binkoštne cerkve). Njej je bilo takrat predočeno: ali greš za Božjo Besedo ali pa greš s svetom. Amerika je raje izbrala svet. Simbolično ji je bilo preluknjano »uho«, kar je znamenje večne sužnosti in od tega leta dalje gospodarsko samo tone in tone. To je eno izmed znamenj konca. O tem si odlično tudi sam nekaj napisal.

Značke
biblijske, branhamu, knjige, razlaga, razodetja, zadnje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:31.