Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 22.08.2009, 16:49
Vernik Uporabnik Vernik ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 304
Privzeto Re: Razlaga Razodetja, zadnje biblijske knjige (po W. Branhamu)

Aleluja. Čudovito. Dobili smo telesnega Adama. Sedaj je Adam lahko obdeloval polje, ker je dobil telo. Vendar stvarjenja še ni bilo konec. V telesnem Adamu so bile še vedno skrite moške in ženske lastnosti. V njem je bila skrita Eva. Tu se seveda skriva obilje odgovorov na mnoga vprašanja, vendar se bomo osredotočili samo na problem trojstva. Poglejmo še v 1. Mojzesovo 2,18: »GOSPOD Bog je rekel: »Ni dobro za človeka, da je sam; naredil mu bom pomoč, ki mu bo primerna.« Vse je bilo pripravljeno za rojstvo Eve.

Gre za predpodobo tega, kar se je moralo zgoditi pozneje. Torej, ta prvi Adam je predpodoba Kristusa, ki ga Sveto pismo imenuje poslednji Adam.
In kot je telesni človek iz 1. Mz 2,7 bil samo »šotor«, v katerega se je nastanil prvotni duhoven človek iz 1. Mz 1,27, tako je bil tudi Človek Jezus Kristus samo »šotor«, v katerega se je nastanil Bog ob njegovem krstu v reki Jordanu. In tako kot se je prvi Adam razdelil na Adama in Evo, tako se je tudi zadnji Adam razdelil na Človeka Jezusa Kristusa in Nevesto.
Nevesta so izbrani verniki, v katere je naselil del sebe, začenši na Binkoštni dan.
Staro 22.08.2009, 16:52
Pripravnik

Ime: Adam Eva.jpg
Pogledi: 183
Velikost: 60,9 KB

Sedaj smo torej videli pozicijo Človeka Jezusa Kristusa in njegovo predpodobo v Adamu na začetku Svetega pisma. Gre torej za natančen postopek stvarjenja Adama in ne za PONAVLJANJE besedila v 1. Mojzesovi knjigi, kakor to trdijo nekateri »učitelji« Svetega pisma. Poznavanje procesa stvarjenja Adama je za nas zelo pomembna, ker s tem lažje dojamemo pojem »telesnega šotora«, v katerega se je naselil duhovni Adam. Ravno na tak način si je Bog zase pripravil zemeljski šotor. In z razumevanjem tega se izognemo napačnemu učenju o sveti trojici. Treh Bogov v enem torej NI.
Tudi iz naslednjega besedila se lepo vidi, koga si je Bog izbral za svoj »šotor«. Apostolska dela 17,30-31: »Bog je zatisnil oči nad časi, ko so ljudje tavali v nevednosti; zdaj pa naroča, naj se vsepovsod vsi spreobrnejo. Zakaj določil je dan, ko bo vesoljnemu svetu pravično sodil po možu, ki ga je za to izbral in pred vsemi potrdil tako, da ga je obudil od mrtvih.«.

Nazadnje uredil Vernik : 22.08.2009 ob 16:55.
Staro 22.08.2009, 16:56
Pripravnik

Poglejmo si podrobneje, kako je Človek Jezus Kristus prišel na svet. Razlika med njima je bila v tem, da je bil Adam ustvarjen po Božji podobi, Jezus Kristus pa rojen iz Boga. Telo Človeka Jezusa Kristusa je bilo umrljivo, ker je Jezus moral opraviti obratno pot nazaj. Umrljivo je moral odkupiti, da je postalo neumrljivo. Oba sta bila popolna, brez greha. Za marsikoga bo to šokantno, da je bil Adam brez greha. Drugače seveda ni moglo biti, saj je bil ustvarjen na Božjo podobo. Pa tudi zapeljan ni bil, ker niti Bog ne more biti zapeljan. Zapeljana je bila Eva, Adam pa je šel prostovoljno v greh, da jo reši. Saj je vedel, da bo nekoč prišel rešitelj. Popolnoma enako dejanje je Jezus Kristus naredil za nas, za svojo Nevesto. Zato se ON po prvem človeku tudi imenuje poslednji Adam, ker je za svojo »Evo« nase prevzel vse grehe.
Človek Jezus Kristus je bil v telo device Marije »vstavljen« kot popoln zarodek. Marija torej ni bila darovalka jajčne celice. Zato je Jezus Kristus prišel na svet kot popoln človek brez greha. Videli smo že zgoraj, da so v Bogu skrite vse moške in ženske lastnosti.
Torej, ta Jezus Kristus je bil človek, toda bil je tudi Bog. To, kar ga je naredilo za Boga je sam Bog, ki se je ob njegovem krstu v Jordanu nastanil v njem, ko je imel Človek Jezus Kristus okoli 30 let. Torej, Človek Jezus Kristus takrat, ko je bil še otrok, ni bil Bog. Če bi bil Jezus že od rojstva, oziroma že kot otrok utelešeni Bog, potem bi bil vseveden in ne bi rastel v modrosti.
Sedaj se vprašamo, ali je možno, da Bog česa ne bi vedel in bi moral napredovati v modrosti? Seveda ne. Toda kako to, da Jezus ni znal vsega in je napredoval v modrosti? Zato, ker takrat še ni bil Bog. V modrosti je torej napredoval Človek Jezus Kristus. Saj lahko beremo v Luka 2,52: »Jezus pa je napredoval v modrosti, rasti in milosti pri Bogu in pri ljudeh.« S tem je takoj pojasnjen odnos do očeta, kjer pravi: »napredoval…v milosti pri Bogu.« Ne gre torej za odnos »Oče-Sin« znotraj neke božje trojice, kjer bi bil Sin Bog, ampak si je Bog pripravljal »šotor« na zemlji.
Ali pa v Mateju 24,36: »Za tisti dan in uro pa ne ve nihče, ne angeli v nebesih ne Sin, ampak samo Oče.« Če bi bil Jezus že od začetka Bog, bi seveda bil vseveden.

V njega se je torej naselila vsa polnost Božanstva. V Mateju 3,16-17 beremo: »Po krstu je Jezus takoj stopil iz vode, in glej, odprla so se mu nebesa. Videl je Božjega Duha, ki se je spuščal kakor golob in prihajal nadenj. In glej, glas iz nebes je rekel: »Ta je moj ljubljeni Sin, v katerem imam veselje prebivati.« Prevod je iz »King James Verzion«, kjer se iz besedila lepo vidi, da Bog z veseljem prihaja v »Svoj Šotor«. Ne prihaja pa v obliki goloba, kot to mnogi učijo, ampak »kakor« golob.
In v Kološanom 1,19-20: »Bog je namreč hotel, da se je v njem naselila vsa polnost in da je po njem spravil s sabo vse stvarstvo, saj je s krvjo njegovega križa, se pravi po njem, pomiril, kar je na zemlji in kar je v nebesih
Potrditev, da je v Človeku Jezusu Kristusu po krstu prebivala vsa polnost Božanstva, lahko preberemo tudi v Pavlovem pismu Kološanom 2,9: »Kajti v njem telesno biva vsa polnost božanstva.«

Nazadnje uredil Vernik : 22.08.2009 ob 17:01.
Staro 22.08.2009, 17:01
Pripravnik

Toda kaj je tu zelo pomembno?
Ta polnost Božanstva ni bila od nekdaj v Človeku Jezusu Kristusu. Naselila se je v njem ob njegovem krstu, zapustila pa ga je pred smrtjo na križu in to v vrtu Getsemani.
Poglejmo si odlomek, ko so Jezusa prijeli. Ko je Jezus prvič povedal kdo je, so vsi popadali po tleh. Takrat jim je spregovoril BESEDA Jezus Kristus. Ko pa je Jezus drugič povedal: »Rekel sem vam, da sem jaz…«, je spregovoril Človek Jezus Kristus. Zato so ga enostavno lahko prijeli.
Janez 18,4-9: »Tedaj je Jezus, ki je vedel, kaj vse bo prišlo nadenj, šel ven in jim dejal: »Koga iščete?« Odgovorili so mu: »Jezusa Nazarečana.« Rekel jim je: »Jaz semZ njimi je stal tudi njegov izdajalec Juda. Ko jim je rekel: »Jaz sem,« so stopili nazaj in padli na tla. Spet jih je vprašal: »Koga iščete?« Rekli so: »Jezusa Nazarečana.« Jezus je odgovoril: »Rekel sem vam, da sem jaz. Če torej mene iščete, pustite te, naj odidejo,« da bi se izpolnila beseda, ki jo je bil povedal: »Nikogar izmed teh, ki si mi jih dal, nisem izgubil
In naprej v Janez 18,12 pravi: »Tedaj so vojaki iz čete, poveljnik in judovski stražarji zgrabili Jezusa in ga zvezali
Zato je pozneje Človek Jezus Kristus na križu dejal:
Matej 27,46: »Okrog devete ure je Jezus zavpil z močnim glasom: »Elí, Elí, lemá sabahtáni?« to je: »Moj Bog, moj Bog, zakaj si me zapustil
Če je Bog večen in ima v sebi večno življenje, potem ne more umreti, ker potem večno življenje ne bi bilo večno. Bog pa je večen in zato ga je pred smrtjo zapustil.
Marsikdo vpraša, ali lahko Bog umre? Seveda ne. Toda, kdo je potem umrl na križu za naše grehe? To je bil Človek Jezus Kristus, kar smo potrdili s Svetim pismom.

Nazadnje uredil Vernik : 22.08.2009 ob 17:04.
Staro 22.08.2009, 17:04
Pripravnik

Kaj se je zgodilo potem?
Potem, ko je Človek Jezus Kristus umrl, in je na sebe vzel grehe sveta, je odšel v pekel in oznanil sebe tistim, ki so bili neposlušni za časa starozaveznega Noeta.
1. Petrovo pismo 3 18-20: »Sicer pa je tudi Kristus trpel zaradi grehov, in sicer enkrat za vselej, pravični za krivične, da bi vas pripeljal k Bogu. Res je bil po mesu umorjen, a po Duhu je bil oživljen. V tem Duhu je šel in oznanjal tudi duhovom, ki so bili v ječi, tistim, ki v dneh, ko je Noe gradil ladjo, niso bili pokorni, ko jih je Bog nadvse potrpežljivo čakal. A v ladji se jih je po vodi rešilo le malo, natančno osem duš

Po tem je Človek Jezus Kristus vstal in se prikazal Mariji ter ji dejal, kot beremo v Janezu 20, 17: »Jezus ji je rekel: »Ne oklepaj se me! Kajti nisem še šel gor k Očetu; pojdi pa k mojim bratom in jim povej: ›Odhajam gor k svojemu Očetu in vašemu Očetu, k svojemu Bogu in vašemu Bogu.‹«
Po tem, ko je Človek Jezus Kristus odšel k Očetu, je Štefan videl odprta nebesa in Jezusa Kristusa z desne strani Boga. Apostolska dela 7,55-56: »Štefan pa je poln Svetega Duha uprl pogled proti nebu in videl Božjo slavo in Jezusa, ki je stal na Božji desnici, in rekel: »Glejte, nebesa vidim odprta in Sina človekovega, ki stoji na Božji desnici

Kot smo videli iz predhodno citiranih verzov Svetega pisma, je bil Jezus Kristus človek, v katerega se je nastanil Bog ob njegovem krstu v Jordanu, zapustil pa ga je tik pred Njegovo smrtjo na križu. Bog namreč ne more umreti, ampak je umrl Človek Jezus Kristus.
Vendar je med tem, ko je v Jezusu Kristusu bivala polnina božanstva (v obdobju po Jezusovem krstu in dokler ga Bog ni zapustil pred smrtjo na križu), Jezus Kristus bil tudi Bog.
Amen!! Aleluja Bogu, da je vse to razkril.

Na kratko še shematski potek:
Ime: Brez naslova.jpg
Pogledi: 182
Velikost: 77,5 KB

Nazadnje uredil Vernik : 22.08.2009 ob 17:09.
Staro 22.08.2009, 17:23
Pripravnik

Mislim, da sem dovolj jasno povedal, kako zgrešeno je verovanje v sveto trojico. To enostavno ni po Svetem pismu. Razumem ljudi, ki še vedno verjamejo v to. Tudi jaz sem pred leti še verjel. Ni še bila razodeta popolna resnica tega. Zato imamo vse možne variante od trojice do enega Boga in dvojico.... Bog nam tega ni prišteval za greh, ker nismo vedeli in zato nismo mogli verovati. Sedaj pa vemo in zato greh nastane. Ta greh pa je NEVERA v razodeto Besedo današnjega dne.
Ne razumem, zakaj so nekateri gluhi za napredovanje v veri. Saj to je smisel vere. Hoja za Bogom. Hoja in ne stanje na mestu. Saj Janez govori o hoji z Lučjo.....

Če vas še kaj zanima, si lahko sami pogledate svetopisemske odgovore na strani http://www.biblijski-krscani.com/

in pa seveda čudovito sporočilo na strani, ki sem jo že dvakrat navedel: http://www.verjemiznaku.com/

Se opravičujem, ker sem nekatere dele že enkrat prej dal na forum. Sedaj sem jih samo povezal v zaporedje. Amen. Aleluja. Bodi hvaljen Bog.

Nazadnje uredil Vernik : 22.08.2009 ob 17:32.
Staro 22.08.2009, 22:04
s@ma_j@ma Uporabnik s@ma_j@ma ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce s@ma_j@ma
Član od: May 2007
Sporočila: 146

Citat:
Mislim, da sem dovolj jasno povedal, kako zgrešeno je verovanje v sveto trojico.
Glej Vernik, niti toliko nimaš spoštovanja in obzira do teh, ki verujejo v Sveto Trojico, da bi te besede vsaj slovnično pravilno napisal.
Niti toliko nimaš forumskega bontona, da bi na post odgovoril in potem nadaljeval s copy pastanjem in posiljuješ ljudi z nekimi tvojimi bla, bla, bla, v kar nihče ne verjame, niti te nihče po tem ne prosi.
Nisi še slišal, da se ljudem nekaj upre, če ga kdo z nečim posiljuje? Nisi vedel kajne? No zdaj veš in ne počni več tega, ker je brez veze.
Ali nisi že rekel, da ne boš več pisal? Zdaj pa si spet začel in v 41 minutah si nalepil 10 postov.
Ali res misliš, da kdo to bere?
Spoštujem tvoje verovanje, ampak pričakujem, da boš tudi ti moje.
Pa brez zamere, ker je bilo vse povedano dobronamerno, kot najbrž tudi tvoje.

Nazadnje uredil s@ma_j@ma : 22.08.2009 ob 22:06.
Staro 23.08.2009, 16:51
Pripravnik

Vse kar sem napisal, nisem od nikogar kopiral. Žal sem moral v nekaj zaporednih postih povedati, ker drugače ne bi povezal celote. Demonski religiozni duh, ki je povzdignil mit trojice, je namreč zelo močan. Vendar ne tako močan, da ne bi Kristus bil močnejši. Nevesta Jezusa Kristusa seveda sprejme samo razodeto BESEDO. Vedite, da ljudje imajo pravico zvedeti resnico. To torej ni boj proti ljudem, ampak proti demonom. Zato se ne jezite v svojem srcu. Vam in meni je bila v RKC trojica predstavljena tako kot pač je, žal pa to ni po Svetem pismu.
Tega ne pišem samo vam. Od sinoči do sedaj je bilo preko 200 ogledov, zato bi rad podal resnico in ostati samo v Božji Besedi. Sedaj gre za res. Bije se pravi duhovni boj. Človeške grožnje so zato nesmiselne in celo smešne. Sedaj se mora vsak posameznik odločiti, ali bo sledil BESEDI ali ne.
Staro 23.08.2009, 17:27
s@ma_j@ma Uporabnik s@ma_j@ma ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce s@ma_j@ma
Član od: May 2007
Sporočila: 146

Citat:
Objavil-a Vernik Prikaži sporočila
Vse kar sem napisal, nisem od nikogar kopiral. Žal sem moral v nekaj zaporednih postih povedati, ker drugače ne bi povezal celote. Demonski religiozni duh, ki je povzdignil mit trojice, je namreč zelo močan. Vendar ne tako močan, da ne bi Kristus bil močnejši. Nevesta Jezusa Kristusa seveda sprejme samo razodeto BESEDO. Vedite, da ljudje imajo pravico zvedeti resnico. To torej ni boj proti ljudem, ampak proti demonom. Zato se ne jezite v svojem srcu. Vam in meni je bila v RKC trojica predstavljena tako kot pač je, žal pa to ni po Svetem pismu.
Tega ne pišem samo vam. Od sinoči do sedaj je bilo preko 200 ogledov, zato bi rad podal resnico in ostati samo v Božji Besedi. Sedaj gre za res. Bije se pravi duhovni boj. Človeške grožnje so zato nesmiselne in celo smešne. Sedaj se mora vsak posameznik odločiti, ali bo sledil BESEDI ali ne.
Citat:
Od sinoči do sedaj je bilo preko 200 ogledov
In, kaj potem ? Ali misliš, če so gor kliknili, da so tudi prebrali? Jaz bi rekel, da če bi res prebrali, bi ti tudi kaj odgovorili, ampak očitno je, da ni tega nihče niti prebral in tudi jaz ne. Odgovarjam ti samo za to, da se ti zamisliš dokler še ni prepozno. Svetoval pa bi ti, da zmoliš kakšno molitev k Svetemu Duhu, če res želiš spoznati Resnico - ni treba, da verjameš meni.
Staro 23.08.2009, 17:36
Pripravnik

Če nisi prebral, škoda. Tega denominacije ne učijo. Jaz samo ponavljam, kar je Bog dejal. Res škoda. Veliko zamujaš. Nekdo pa morda bo prebral.
Vendar vem, da se proti Božji Besedi ne morete boriti. Niti eden odgovor, kar sem jih do sedaj dobil, se ne da potrditi s Svetim pismom. Jaz pa sem vse argumentiral z njim. Aleluja.

Značke
biblijske, branhamu, knjige, razlaga, razodetja, zadnje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:17.