Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 11.06.2013, 12:53
koli99 Uporabnik koli99 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2013
Sporočila: 50
Privzeto Telekom->Siol->vrtenje v krogu glede montaže

Pozdravljeni!

Pišem na uradnem forumu ker upam da se bo zadeva kaj najhitreje rešila na ta način, ker se po telefonu očitno ne da.

V začetku meseca maja sem prejel obrazec za podpis storitev Siol TopTrio Mini HBO. 15.5. sem prejel pismo kjer ste napisali da me boste obvestili o dnevu montaže.
Prejšnji teden mi je soseda povedala da je prišel telekomov/siolov tehnik na lokacijo ter me iskal (lahko bi poklical na telefon -> sem bil v službi). V petek sem klical na Siolov center kjer so mi rekli da me obvestijo v ponedeljek 10.6 glede montaže. Danes sem klical nazaj, kjer so mi rekli da je oprema za montažo že pri monterju. Prevezali so me h koordinatorju za montažo na področju Ajdovščine/Vipave (tisti gospod ki je prišel na lokacijo) ter mi povedal, da je on opravil svoje delo, tako da kar se njega tiče so z njegove strani stvari opravljene, montaže pa ne izvaja on in ne ve kdo bi naj bili monterji. Nato sem poklical nazaj na telekomov center (012341000) kjer so mi rekli da ima to čez siolova tehnična pomoč in zopet smo v krogu.

Prosim za informacije oziroma pomoč kako nadaljevati da se zadeve čim prej rešijo.

Hvala in lep pozdrav!

Za več informacij prosim na Z.S.
Odgovorite s citatom
Staro 11.06.2013, 14:36
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.075
Privzeto Re: Telekom->Siol->vrtenje v krogu glede montaže

Citat:
Objavil-a koli99 Prikaži sporočila
Pozdravljeni!

Pišem na uradnem forumu ker upam da se bo zadeva kaj najhitreje rešila na ta način, ker se po telefonu očitno ne da.

V začetku meseca maja sem prejel obrazec za podpis storitev Siol TopTrio Mini HBO. 15.5. sem prejel pismo kjer ste napisali da me boste obvestili o dnevu montaže.
Prejšnji teden mi je soseda povedala da je prišel telekomov/siolov tehnik na lokacijo ter me iskal (lahko bi poklical na telefon -> sem bil v službi). V petek sem klical na Siolov center kjer so mi rekli da me obvestijo v ponedeljek 10.6 glede montaže. Danes sem klical nazaj, kjer so mi rekli da je oprema za montažo že pri monterju. Prevezali so me h koordinatorju za montažo na področju Ajdovščine/Vipave (tisti gospod ki je prišel na lokacijo) ter mi povedal, da je on opravil svoje delo, tako da kar se njega tiče so z njegove strani stvari opravljene, montaže pa ne izvaja on in ne ve kdo bi naj bili monterji. Nato sem poklical nazaj na telekomov center (012341000) kjer so mi rekli da ima to čez siolova tehnična pomoč in zopet smo v krogu.

Prosim za informacije oziroma pomoč kako nadaljevati da se zadeve čim prej rešijo.

Hvala in lep pozdrav!

Za več informacij prosim na Z.S.
In kakšno montažo še potrebuješ ?
Če sem prav razumel ,je terenski tehnik priključek že aktiviral.

Verjetno v hiši imaš telefonski priključek ?
Priključi modem in poveži z računalnikom.To bi bil nekje začetek.
Tehnik te je usmeril na tehnično pomoč,ker je verjetno mišljena samostojna namestitev opreme.
Če pa nisi vešč ,poprosi kakšnega soseda,znanca.Bo najhitreje.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 11.06.2013, 15:16
Novinec

Gre se za nov telefonski prikljucek, hisa je ga je imela vcasih (10 let nazaj), sedaj je potreben nov za zaradi potreb TopTrio paketa. Prikljuciti pa nimam kaj saj opreme nimam nic utp kabla ki sem ga sam potegnil...
Odgovorite s citatom
Staro 11.06.2013, 15:42
Mojster

Se pravi telekom omarica je na hiši . To je verjetno ob obisku priklapljal terenski tehnik.

Ali si od omarice do mesta kjer boš imel modem že potegnil utp kabel. ?
Ker instalacija od omarice do modema je ponavadi skrb naročnika.
Na izrecno željo mislim da to organizira tudi telekom.
A po moje je najbolje in najhitreje da o urediš sam,ali s prijatelji.

Ko boš imel ta kabel razpeljan,ali ga pa že mogoče imaš pokliči na telekom in boš dobil termin priklopa. Takrat bo tehnik če bo potrebno še v omarici priklopil tvoj kabel in najverjetneje tudi s sabo pripeljal modem.On bo nastavil modem in v glavnem je tu njegovo delo končano.
Siol box boš dobil dostavljen preko hitre pošte.

Trenutno kolikor vem,je kar nekaj dni čakalne dobe.Je dosti novih naročnikov zaradi trenutnih akcij.

Točno kako pa imaš dogovorjeno glede priklopa pa ti najbolje veš kako si se dogovoril ob naročilu.

Za sedaj je najbolje da se obračaš še na informacije 0808000. Ko boš imel pa večinsko priklopljeno,ali v primeru težav pri priklopu box-a ali podobno pa na tehnično pomoč 0801000.
Odgovorite s citatom
Staro 11.06.2013, 16:50
Novinec

Kje je omarica, po pravici nimam pojma. Zivim v hisi na vrhu hriba. Telefonski kabel je speljan na streho in nato v pritlicje. Ce je omarica na strehi, ne vem, ampak ce mene ni bilo tehnik ni imel dostopa. Ce pa je kje v blizini pa ne vem?

Do sedaj se nisem po telefonu nic menil glede priklopa, kdo bo opravljal in kako. Resda nisem tehnicno nesposoben, a ostali (starejsi) si morajo tudi sami priklapljati modem?

Zdaj me zanima kaj si mislil utp kabel od omarice do mesta kjer bo modem? Ali ne gre telefonski kabel iz telefonskega prikljucka v modem, potem pa utp kabel do s boxa in drugi utp do racunalnika ( sam bom imel zunanji tp-link)?

Hvala za pomoc in nasvete!
Odgovorite s citatom
Staro 11.06.2013, 17:35
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Tukaj sicer mislim, da gre tehnično gledano za dve zadevi. Telefonski priključek je predpogoj za xDSL. Prvo je vpostavitev samega priključka in drugo priklop xDSL. Če je nekdo hodil okoli je morda zdevo že rešil in je parica v objektu že "vroča".

Telefonski kabel gre direktno do modema. Do tja kjer želiš imeti modem je treba potegniti telefonski kabel. Nima veze ali pride v objekt po zraku ali po tleh. Pri variantah po zraku seveda ni omeric. Nekje pod streho ti kabel pride v objekt, od tam naprej pa... Je tam kak omarica ali ne je vprašanje. Pri nas ni bilo ničasar kolker se spomnim.
Vkolikor je nalpeljava v objektu stara jo je najbolje zamenjati, ker boš sicer lahko izgubil veliko pretoka na liniji.

Kje se je tu točno zataknilo in kaj mi sploh ni jasno. Si imal naročen priklop in ni bilo nikogar doma? Saj nekdo je očitno že hodil okoli. Ali pa je le nekje zvezal parico, ki je bila odklopljena?
Mene je nazadnje monter parkt klical, da sva se uskladila. Pač sem podal svoje želje ob naročilu spremembe ker za teden vnaprej nisem vedel kje bom (datum sva dogovorila z referentko) in postavil okno ko sem ponavadi nekje okoli doma in naročil naj 10-15 min pred prihodom javi. In sva se slišala nekajkrat, ker je monter imel nekoliko drugačne želje za prihod zaradi dela, ki ga je imel tisti dan. Sva se uskladila in nazadnje sva bila oba istočasno na dvorišču. Seveda pa to gre, če sam razpolagaš z delovnim časom...
Skratka glede na zelo negativne izkušnje pred leti (podbno temle kar berem v tej temi) sta bili zadnji 2 menjavi opreme (enkrat napaka) in preklopi izvedeni 100%. Dan je bil določen vnaprej, uro sva uskaldila s terenskim tehnikom.

Prek ZS sporoči svoje podatke in težave "080 Tehnična Pomoč". Marsikdaj gredo zadeve bolj tekoče kot prek telefona.
Ampak čudno se mi zdi, da ti prek telefona ne dajo termina priklopa vkolikor so papirji (pogodba) urejeni?
Sicer pa telefon v roke in "vrtat" kamorkoli te napotijo dokler ne izveš kar te zanima...
Staro 11.06.2013, 18:33
Mojster

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila

Telefonski kabel gre direktno do modema. Do tja kjer želiš imeti modem je treba potegniti telefonski kabel. Nima veze ali pride v objekt po zraku ali po tleh. Pri variantah po zraku seveda ni omeric. Nekje pod streho ti kabel pride v objekt, od tam naprej pa... Je tam kak omarica ali ne je vprašanje. Pri nas ni bilo ničasar kolker se spomnim.
Vkolikor je nalpeljava v objektu stara jo je najbolje zamenjati, ker boš sicer lahko izgubil veliko pretoka na liniji.
Če že na novo napeljuje, mislim da je vseeno smiselno da potegne od omarice,ali pač priklopa na podstrešju pa do modema en cat kabel in ne navadnega telefonskega.
Tako da tukaj se ne strinjam s tvojo idejo o navadnem kablu.
Pa če je priključek res kje na podstrešju brez kakšne omarice ,je treba biti pozoren tudi na "štukanje ".
Najbolje s 3M spojkami.

Pa dokler sploh nima nobenih pravih terminskih podatkov o priklopu se je smiselno obračati na 080 informacije ali info@telekom.si
Tehnična pomoč pride na vrsto kasneje.

Že tako inajo gužvo zaradi teh akcijsko pridobljenih naročnikov, plus sedaj še veliko posredovanj zaradi strel.

Moje mnenje.

lp Cveto
Odgovorite s citatom
Staro 11.06.2013, 18:42
Novinec

No da se malo razsirim zgodbo. Pred narocilom siol storitev je prisel telekomov tehnik, ki je izmeril moznost priklopa. Receno mi je bilo, da je narocilo siol storitev mozno, hitrosti tja do 10 megabitov. Zato sem narocil paket toptrio mini 6 Mb HBO. Nato so mi poslali pogodbo in zgodbo od tu poznate. Razumem da je potrebno za priklop pocakati, a zdaj je od narocila skoraj mesec in pol in vem toliko kot na zacetku.

Ko sem po telefonu govoril z gospodom ki je lokacijo obiskal prejsnji teden je rekel da je on svoje delo opravil in z montazo se ne ukvarja in niti ne ve kdo naj bi to bil. Torej je verjetno vzpostavil telefonski prikljucek, od tu naprej pa naj bi Siol vzpostavil siol storitve...

Pisal sem na uradnem forumu ker upam da si forum ogleduje tudi siolova tehnicna pomoc in bodo znali zadevo nesti naprej.
Odgovorite s citatom
Staro 11.06.2013, 19:06
Mojster

Citat:
Objavil-a koli99 Prikaži sporočila
No da se malo razsirim zgodbo. Pred narocilom siol storitev je prisel telekomov tehnik, ki je izmeril moznost priklopa. Receno mi je bilo, da je narocilo siol storitev mozno, hitrosti tja do 10 megabitov. Zato sem narocil paket toptrio mini 6 Mb HBO. Nato so mi poslali pogodbo in zgodbo od tu poznate. Razumem da je potrebno za priklop pocakati, a zdaj je od narocila skoraj mesec in pol in vem toliko kot na zacetku.

Ko sem po telefonu govoril z gospodom ki je lokacijo obiskal prejsnji teden je rekel da je on svoje delo opravil in z montazo se ne ukvarja in niti ne ve kdo naj bi to bil. Torej je verjetno vzpostavil telefonski prikljucek, od tu naprej pa naj bi Siol vzpostavil siol storitve...

Pisal sem na uradnem forumu ker upam da si forum ogleduje tudi siolova tehnicna pomoc in bodo znali zadevo nesti naprej.
Uuuuuuuuuuu, toliko pa nisem jaz mislil da je za čakati. ?
Mesec pa pol je pa malo prehuda.

Da pa v tem času nisi dobil nobene konkretne informacije je pa še bolj čudno.

Pri tebi je pa verjetno bil tehnik od GVO,sploh ker praviš da cca 10 let ni bilo priključka.
Verjetno že na relaciji GVO - siol malo peša komunikacija.

Videl bo sigurno tu na forumu kakšen tehnik,vendar ti kar piši in kliči na informacije-tehnično.
Ker tudi ko bo videl boš dobil poziv da pošlji podatke na zasebno ali mail.
Tako da nikar ne čakaj, v akcijo.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 11.06.2013, 19:22
Novinec

Jim pisem jutri ker je malo tezko na telefon pisati celotno zgodbo... interneta pac ni...
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
glede, krogu, montaže, telekom>siol>vrtenje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Šlamparija, nateg ali pa samo Telekom? vw225n O storitvah 35 17.10.2011 06:52

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:22.