Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 15.03.2007, 09:25
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2.201
Privzeto Re: Psi in njihovi lastniki

Mislim, tud, če pobiraš ta drek...prleti k teb kako mama in skor da ne zahteva, da še pomiješ trevnik v mestu.
Ma kaj je s folkom???
Staro 15.03.2007, 11:08
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Citat:
Objavil-a roxa Prikaži sporočila
Zkaj imam občutek, da je folk nestrpen do psov?
Ne do psov, psi niso krivi, odzovejo se klicu narave, kot se znajo........do njihovih ignorantskih lastnikov. Morava priznati, da jih je še vedno veliko takih, ki psa spustijo z vrvice in zamižijo na obe očesi...nič videl, nič vohal.
Staro 15.03.2007, 21:06
Izbrisan Uporabnik Izbrisan ni prijavljen
Banned
Član od: Nov 2006
Sporočila: 175

Freya ti nimaš psa, ne? Moram vseeno vprašati, čeprav sem skoraj 100%, da ga nimaš.
Staro 16.03.2007, 10:55
Mojster

Citat:
Objavil-a freya Prikaži sporočila
Ne do psov, psi niso krivi, odzovejo se klicu narave, kot se znajo........do njihovih ignorantskih lastnikov. Morava priznati, da jih je še vedno veliko takih, ki psa spustijo z vrvice in zamižijo na obe očesi...nič videl, nič vohal.
To je tud res-sam nismo vsi taki ane?
Staro 16.03.2007, 11:27
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Citat:
Objavil-a Izbrisan Prikaži sporočila
Freya ti nimaš psa, ne? Moram vseeno vprašati, čeprav sem skoraj 100%, da ga nimaš.
kaj ima pa to veze?
Da se razumemo, čeprav nima veze s temo, jaz sem ljubitelj živali in narave. In čistoče. Sicer ti pa čist lahko povem, da sem ga imela, da ga trenutno nimam in da ga bom kmalu imela spet. Psička namreč.In zato vem, da je potrebno zelo malo truda, da ohranjaš čistočo za psom...pa vendra je še to nekaterim odveč. In dokler obstajajo taki lastniki, bo "folk nestrpen" do živali, pa čeprav po nedolžnem. Ukvarjanje z iztrebki ljubljenčka je stvar lastnika psa, ne pa sosedov, staršev otrok in ostalih žalujočih, ki stopijo na pasjo mino. Imeti ljubljenčka prinaša poleg veselja tudi odgovornosti, česar pa nekateri niso sposobni sprejeti. Mislim, da sem povedala vse.
Staro 16.03.2007, 16:59
volunteer-ka Uporabnik volunteer-ka ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 34

Ste ze bili pri temi, da se da psa naucit da opravlja potrebo na dolocenem mestu, kar ni taka umetnost
Staro 16.03.2007, 22:05
Izbrisan Uporabnik Izbrisan ni prijavljen
Banned
Član od: Nov 2006
Sporočila: 175

Citat:
kaj ima pa to veze?
Da se razumemo, čeprav nima veze s temo, jaz sem ljubitelj živali in narave. In čistoče. Sicer ti pa čist lahko povem, da sem ga imela, da ga trenutno nimam in da ga bom kmalu imela spet. Psička namreč.In zato vem, da je potrebno zelo malo truda, da ohranjaš čistočo za psom...pa vendra je še to nekaterim odveč. In dokler obstajajo taki lastniki, bo "folk nestrpen" do živali, pa čeprav po nedolžnem. Ukvarjanje z iztrebki ljubljenčka je stvar lastnika psa, ne pa sosedov, staršev otrok in ostalih žalujočih, ki stopijo na pasjo mino. Imeti ljubljenčka prinaša poleg veselja tudi odgovornosti, česar pa nekateri niso sposobni sprejeti. Mislim, da sem povedala vse.
Da ne bo kakšne zamere. Tisto sem napisal zato, ker sem iz tvojega pisanja razbral nekaj neresnic o psih. V resnici so psi (vsaj večina) zalo čiste živali. Zato se tudi zelo hitro navadijo na to, da hodijo na potrebo zunaj. Še več, ko npr, moja psička opravi zunaj potrebo, praktično vedno poskuša drekec pokriti. To naredi tako, da z zadnjimi tačkami začne brcat zemljo ali listje. Seveda ni tako natačna in tudi ne more biti, zato drekce pobiram. Ampak tisto no, ko si hotela pisati, da psi še niso na takem zavedanju, mogoče pa moja je!
Staro 17.03.2007, 15:28
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Govoriva o različnih stvareh. Gozdne sprehajalne poti so večinoma v lasti gozdnih gopsodarstev in cerkve!, in ker so potke v naravi, kjer naj bi se lahko puščalo dreke kjerkoli brez glasu vesti, postajajo sprehajalne poti minska polja. Normalno, da se v takem človek nima veselja rekreirat, še bolj pa me čudi, da ti tako vneto zagovarjaš tole. Drek je drek,če leži v peskovniku ali na trim poti ali na dvorišču kmetije. Ljudje so smo dosegli neko stopnjo razvoja, da ga ne puščamo kjerkoli, mački ga zakopavajo za seboj, naši pasji ljubljenci pa še nimajo tega čuta, zato so dolžni lastniki pospravljati za njimi, če moti ali ogroža druge ljudi, ni debate. Če tebe ne moti drek na lastnem dvorišču, nihče tega ne zahteva od tebe. Če te ne moti, da moti druge.
Kar se pa tiče regrata
Res raste najlepši regrat, kjer je polito največ gnojnice, tam pa ga nabirajo samo naši blokovci, ki jim je pač vseeno, samo da je na videz super duper in razni nabiralci zaradi prodaje.
Dvomim, da ti nabiraš regrat na gozdni sprehajalni poti........ ......ponavadi se to dela na kakem travniku......in tudi, če je ta travnik v lasti cerkve ali pa v lasti nekega kmeta, je to neka privatna lastnina, ki jo je potrebno spoštovati.....tako kot je potrebno spoštovati lastnino okoli naših hiš.....

Sicer ti pa le poskušam razložiti, da me glede na to, da sem odraščala na podeželju in da še sedaj živim tam, živalsi iztrebki sploh ne motijo......sem pač nekako odraščala z njimi.......in želim povedati le to, da pasji kakec na kaki gozdni poti (mimogrede, kjer je običajno še polno iztrebkov zajcev, srn in drugih gozdnih živali.....vsaj na podeželju je tako.....v mestnih parkih je nekoliko drugače, zato pa so ljudje toliko bolj občutljivi na kak pasji drekec, ki se znajde tam)......če tebe moti pasji kakec na tvojem dvorišču je to vse ok......dokler te ne moti kakec na tistem travniku kjer si jemlješ pravico, da nabiraš regrat in je tisti travnik v lasti cerkve oz. nekega kmeta ali kmetijskega gospodarstva......

Do razne bio oz. zdrave hrane (kot je zdrav in "negnojen" regrat ) sem pa glede na to, da poznam kar nekaj takih pridelovalcev itak skeptična, ker jo je praktično nemogoče pridelati....sicer pa gnojnica in drugi živalski iztrebki niso prepovedani pri takem pridelovanju, le umetna gnojila in škropiva so.......
Staro 26.03.2007, 08:07
Mojster

Citat:
Objavil-a volunteer-ka Prikaži sporočila
Ste ze bili pri temi, da se da psa naucit da opravlja potrebo na dolocenem mestu, kar ni taka umetnost
to sploh ni važno, bolj pomembno je, da se pobira za njim, ker vsi ne delajo in s tem mečejo slabno luč na nas vse lastnike psov
Staro 26.03.2007, 20:54
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a roxa Prikaži sporočila
to sploh ni važno, bolj pomembno je, da se pobira za njim, ker vsi ne delajo in s tem mečejo slabno luč na nas vse lastnike psov

preprosta in pametna misel ...

Značke
lastniki, njihovi, psi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:15.