Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 18.03.2008, 15:52
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto Re: Sodobni bonton

lol, tisti ki se trudijo obnasat `2x na leto' pa sploh vse preveckrat izpadejo kot najvecji hohstaplerji.
Staro 18.03.2008, 16:29
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026
Privzeto Re: Sodobni bonton

Res je, bonton in prijaznost ni isto.Sta dva različna pojma, ki pa pogosto greta z roko v roki.

Mene recimo blazno moti pol-vikanje.Ne vem, od kod je to nesrečno polvikanje zašlo v slovenski jezik.STE VEDEL, STE REKEL. oz. STE VEDLA.

Mene kar ušesa zabolijo, ko slišim to.

Druga stvar, zelo prisotna pri nas v štajerski prestolnici.Ta lažna domačnost.Pri nas vsak prdec, ki te je trikrat videl v življenju, misli, da sta najboljša prijatelja in se bo s tabo pogovarjal, ko da sta krave skup pasla.

O natakarjih, prodajalcih, tajnicah....ki poznajo samo besede "zdravo", "serbus" in "adio"...ne pa "dober dan", "nasvidenje"...ne bi izgubljal besed.

Jaz v takih situacijah ljudem preprosto dam vedeti, da si nismo blizu in da nočem, da bi si bili blizu.

Joj, mrjerry je omenil novinarje.A ste opazili, da velikokrat novinar znano osebo, s katero dela intervju, kar tika? Popolnoma v nasprotju z vsakim bontonom.Pa dvomim, da sta najboljša prijatelja.Ok, noben novinar si ne bo dovolil tikati Janše, Turka...Kakor hitro pa dela intervju s kakšnim popularnim športnikom, glasbenikom, pa je tu že tisti domač ti..

Nazadnje uredil Knez : 18.03.2008 ob 16:33.

Značke
bonton, sodobni

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Spostovanje - bonton anarchy Religija in filozofija 13 17.10.2006 09:46

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:49.