Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 17.05.2006, 21:29
De_Tomaso Uporabnik De_Tomaso ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2005
Sporočila: 114
Privzeto Re: Slovenska davčna ureditev - Svinjarija !

Citat:
Objavil-a Matjaz26
Ker je ta drzava dokaj neprijazna z mano, predvsem pri davcni ureditvi, sem se odlocil za bojkot v supportu gnilih javnih institucij in predlagam se vam da cim manj placujete davke in cim vec delate na crno.

Kako lahko delaš na črno, če si v turizmu in imaš 300 zaposljenih????

Če imaš kafano in si sam za šankom gre, drugače pa ne. In spet na***ejo največji davkoiplačevalci, majhni pa
Staro 18.05.2006, 10:45
Matjaz26 Uporabnik Matjaz26 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Matjaz26
Član od: Mar 2006
Sporočila: 109

Verjemi da vecina ljudi, ki ima dosti denarja za moje pojme, to nekako skrije pred drzavo. Zal se ne spoznam dovolj da bi ti znal povedat kako, ker ce bi znal bi to trzil (in bi bil poln kesa!). A niso neki poslovnezi pred letom vse zaceli prijavljat na nekih otokih? In kdo jim kaj more? Jaz jim cestitam, ker ne placujejo vseh bedarij ki se jih ta drzava spomni (ne glede na to kdo je na oblasti je rezultat vedno isti, veliko dam, nic dobim, oni pa si kupujejo razne avione...)
Staro 18.05.2006, 11:08
Mighty Uporabnik Mighty ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Mighty
Član od: Jun 2005
Naslov: Tamo daleko
Sporočila: 910

bol zakomplicirano kot mamo mi nimajo nikjer. tu v avstriji je vse tako preprosto in cloveku prijazno. pr nas pa sam blebetajo in poslusajo kritike od zuni kako mamo zahebano a noben nic ne nardi.
Staro 18.05.2006, 13:01
De_Tomaso Uporabnik De_Tomaso ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2005
Sporočila: 114

Citat:
Objavil-a Matjaz26
Verjemi da vecina ljudi, ki ima dosti denarja za moje pojme, to nekako skrije pred drzavo. Zal se ne spoznam dovolj da bi ti znal povedat kako, ker ce bi znal bi to trzil (in bi bil poln kesa!). A niso neki poslovnezi pred letom vse zaceli prijavljat na nekih otokih? In kdo jim kaj more? Jaz jim cestitam, ker ne placujejo vseh bedarij ki se jih ta drzava spomni (ne glede na to kdo je na oblasti je rezultat vedno isti, veliko dam, nic dobim, oni pa si kupujejo razne avione...)

Verjemi, davkom ni lahko pobegnit, v nekaterih panogah pa skoraj nemogoče.
Staro 20.05.2006, 06:34
porota3 Uporabnik porota3 ni prijavljen
Banned
Član od: Jan 2006
Sporočila: 40

Citat:
Objavil-a Pax Romana
Jaz nečesa ne razumem. Ali ne dajemo danes več kot pa so dajali nekaj stoletij nazaj? Takrat so dajali samo desetino, danes dajemo pa skoraj polovico.
Skoraj polovici prištej še DDV+ trošarino pri bencinu + davek na stanovanja, pa predeš krepko čez polovico
Staro 22.05.2006, 15:49
metamorf Uporabnik metamorf ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce metamorf
Član od: May 2003
Sporočila: 19.404

Citat:
Objavil-a siolko
Slovenija je država, ki podpira lenuhe in nesposobneže ter zavira uspešne in sposobne !!!

Vaša mnejna..........?
Čista resnica. Pri nas so najbolj podprti tisti "sposobni", ki kradejo pod mizo na raznih prihvatizacijah in državnih razpisih.
Ostali moramo pa te orgije financirat.

Vse napisano je zgolj moje osebno mnenje.
Staro 12.06.2006, 20:33
Brootalen Uporabnik Brootalen ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Brootalen
Član od: Dec 2005
Sporočila: 144

Davčna zakonodaja je posledica slabe razvojne politike levice v zadnjih 12 letih. Problem je v tem, da je LDS vladala tako da bi se čim manj zamerila volilcem in zato so delali predvsem oziroma skoraj izključno tako, da bo kritična masa folka (tista ki ti prinese zmago na volitvah) zadovoljna. Pri Drnovšku je tudi značilno, da hoče bit všečen vsem... (zadnji primer je podpora študentom pri "študentskem" delu) in kar je še najhuje negotov, zato se tudi ni nikoli speljalo nobenih resnih reform. Po mojem mnenju si je slovenija začela kopati jamo z uveljavljanjem davka na izplačane plače. Vem da je bila v obdobju 1996-2000 šansa da bi se uvedel enoten DDV ampak zaradi straha pred zamero volilcem so jasno uvedli davek na izplačane plače. Pika na I pa je po mojem bila Mramorjeva davčna reforma, ki je povsem neživljenska in dejansko zavira razvoj. Pa še kot zanimivost... LDS naprimer je zelo obdavčila srednji sloj, tko da je potem LDS si lahko kupila volivce iz nižjih slojev. PO drugi strani pa so bili kapitalski dobički neobdavčeni. Tu pa je mix LDSove politike .... socialna država na račun razvoja na eni strani, po drugi pa privilegiranje rdečih direktorjev (vzajemnost uslug). Čeprav tu verjetno igra vlogo tudi dejanska nesposobnost dosedanjih ekonomskih ministrov... ki pa so jo odlično prekrivali režimski mediji. Ta nesposobnost sicer kratkoročno je ni moč zaznati... ampak v zadnjih nekaj letih se pa je pokazalo v kakšno stanje nas je to pripeljalo... ko dejansko nas vzhodne države dohitevajo.

Nazadnje uredil Brootalen : 12.06.2006 ob 20:42.
Staro 04.07.2006, 19:18
Kahla Uporabnik Kahla ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kahla
Član od: Sep 2003
Naslov: District 01
Sporočila: 4.582

Citat:
Objavil-a siolko
Slovenija je država, ki podpira lenuhe in nesposobneže ter zavira uspešne in sposobne !!!

Vaša mnejna..........?
To pa ja ni nubena ugotovitev, to je dejstvo.
Staro 05.07.2006, 15:12
accim Uporabnik accim ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce accim
Član od: Jul 2006
Sporočila: 2

Ah ja...davki davki.. Vem da se prek davkov uravnava bdp, razpoložljivi dohodek in na koncu tudi inflacijo, filanje državnega proračuna, zagotavljanje socialne varnosti, javnih dobrin, itd..blablabla..

Ampak vseeno davčna politika v Slo. po mojem mnenju sux. Saj obstaja več instrumentov, ki se jih ekon. politika lahko poslužuje za uravnavanje državnega proračuna. Stvar je v tem, da bi po mojem mnenju, malo bolj prijazna davčna politika lahko mogoče celo bolj pripomogla k gospodarski rasti itd..(če je to cilj). Poznamo Lafferjevo krivuljo, ki nam pravi da so npr. davčni prihodki lahko mogoče enaki, tako pri 60% ali 30% (to je tko na pamet kr neka obdavčitev :D)

Seveda se pa lahko pri vseh teh zadevah popolnoma motim..je le moje skromno mnenje...

Pri davku v višini 60% se itak folk odloča da vedno več dela na črno in mogoče koristi še razne socialne podpore, ker si (če imajo možnost) izplačuje nizke plače, ali pa jim itak podjetje, zaradi prevelikih stroškov v primeru višje plače, izplačuje nižje.

Pri 30% bi mogoče ljudje drugače ravnali..Mogoče bi se manj izkoriščale razne bonitete, podpore, olajšave, pomoči...in delalo manj na črno in vzpodbujalo ljudi in nagrajevalo zaradi nadpovprečja, inovativnosti,... Pa sej, verjetno to niti ni cilj države.

Nevem kaj sem zdaj tolk zakompliciral nekj...pa itak ne bomo nič spremenili..če bi nam že znižali davke, bi nam povečali dajatve na to na ono...blabla.. In potem sledi stavek ki mi gre najbolj na živce, ampak je vedno tako aktualen in vsak dan prisoten... "Tako pač je..."

Nazadnje uredil accim : 05.07.2006 ob 15:15.

Značke
davčna, slovenska, svinjarija, ureditev

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:14.