Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 29.05.2007, 09:37
shem_me_zion Uporabnik shem_me_zion ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Naslov: anytown usa
Sporočila: 157
Privzeto Re: Obrezovanje (circumcision)

Za stran vreci pa spet niso - malo bo treba raziskati.

Da se ponovim: iskati adaptivnost v verskih ritualih je poblematicno - milo receno. Po drugi strani, pa je izredno privlacno povezovati kulturne univerzialnosti, kot je preventiva incesta npr, z biolosko adaptivnostjo. Obrezovanje ni nujno direktno adaptivano, a se vedno igra vlogo rituala, ki je sam po sebi kulturna adapcija.

Seksualna selekcija izbira najpogosteje ekolisko skodljive karakteristike in poslabsan seks je lahko ena od njih. Gre za izbiro individuma, ki lahko najvec reskira.
Staro 29.05.2007, 09:41
Pripravnik

BTW: ponavadi ni Rabi tiati, ki opravlja obrazivanje. Gre za "poklic", kot je kosher mesar, npr. V Judazimu Rabi nima nujno formalne vloge, pac pa le svetovalno.
Staro 29.05.2007, 09:50
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a shem_me_zion Prikaži sporočila
Za stran vreci pa spet niso - malo bo treba raziskati.

Da se ponovim: iskati adaptivnost v verskih ritualih je poblematicno - milo receno. Po drugi strani, pa je izredno privlacno povezovati kulturne univerzialnosti, kot je preventiva incesta npr, z biolosko adaptivnostjo. Obrezovanje ni nujno direktno adaptivano, a se vedno igra vlogo rituala, ki je sam po sebi kulturna adapcija.

Seksualna selekcija izbira najpogosteje ekolisko skodljive karakteristike in poslabsan seks je lahko ena od njih. Gre za izbiro individuma, ki lahko najvec reskira.
Nikakor ne trdim, da so za zavreci. Samo skepticen sem glede tega. Predvsem bi bilo potrebno izvedeti, kdo stoji za taksnimi izjavami in kaksen je bil motiv raziskave. Lahko da je slo za dobro nameren poseg, na primer pomoc zahodu zmanjsati problematiko sirjenja stdjev po afriki (which I find very unlikely), lahko pa da je gre za peskovnik vecje organizacije ki potem svoje `ugotovitve' siri v `civiliziran' svet in nas uci zivljenja v dzungli ceprav nas vecina niti krave se ni videla. Ali pa seveda se marsikaj med obema ekstremoma.
Staro 29.05.2007, 10:12
Pripravnik

Iz satelita pogledano imajo muslimanske pokrajne in drzave Afrike veliko manj okuzb na prebivalca. To je potrebno normalizirati na seksualno aktivnost, a korelacija je zares dobra. (Verjetnost, da muslimanski subjekt testa prijavi izvenzvezne odnose pa je vsaj enaka krscanskemu subjektu, verjetno pa celo manjsa.)
Staro 03.06.2007, 01:05
sch0ll7 Uporabnik sch0ll7 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 23

Evo k sm mal brau kva pisete sm se odlocu da se registriram in posljem svoj prvi prispevek:D.....

Prvo da recem da SEM obrezan.obrezan sem bil zato ker to pac spada k moji veri in tudi zmanjsa moznost infekcije oz okuzbe:D...
in sem se kar nasmejou ko sem bral vase komentarje....kot prvo se itak ne spomnes k te obrezejo.....drugo sem vesel da so me obrezali.....ce me nebi obrezali bi verjetno gledal tako kriticno na to kot vi vidite vso to stvar:D

nevem kako se pocutite ostali ki niste obrezani ampak lahko recem da sem se skozi leta pozanimal ker pac zivim v druzbi ki jih ni veliko obrezanih....in dobil sem vtis da je verjetno bolje kar se tice zdravstvenih in tudi spolnih stvari.....lahko recem da je veliko kolegov [neobrezanih| zelo obcutljivih pri spolnosti in s tem tudi pride do hitrejsega orgazma.....ne recem da je to slabo....samo zase lahko recem da mi je kar vsec ker lahko sexam dalj casa...in ce hocem doziveti orgazem se moram res potruditi:D....tko da je kr se tice tega kr dobr....normalno da obstajajo tudi obrezani ki imajo probleme prehitrega orgazma etc...mam zensko ki je imela spolne odnose tudi z neobrezanim in lahko recem da ji je bilo sprva malo cudno ampak je tud ona opazila razliko pri higieni.....ker zenske verjetno ko oralno zadovoljujejo tipa opazijo razliko v higieni....pa nevem no upam da ne bom kerga uzalu...
.uglavnm to je to
Staro 11.07.2007, 09:38
MrPepper Uporabnik MrPepper ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 23

Ko sm bil mejhn so me prvič obrezal (pod narkozo), sam poseg nč posebnga, ampak od vsega se spomnm, da je postopek celjenja bolel ko hudič (pekl je k si se umivov, scal, itd.) Kožco si mogu pa skoz dol vlečt.
In ker kot mejhn fante, nism prov dobr vedu zakaj vse to trplene, se mi tud ni dal kožce dol vlečt pa zravn prenašat bolečino in se mi je stvar fletn nazaj zarasla.
In ko sm že mislu, da sm rešen vsega hudga, lej ga zlomka, sm mogu it še enkrat na poseg
Pa se mi je ta drugič ponovila ista štorija, tko da so ta stari rekl, zakva matrat otroka, zdravnica se je pa po tem tud strinjala.
Pri seksu mi ni problem zadržat orgazma, higiena ni problem (se redno umivam, tud tam spodej), bolezni pa kšnih problemov s kožico tud nism mel.
Tko da mislm, da je obrezovanje čist nepotrebno, razen iz medicinskega vidika (da je kej narobe)

Za dober seks, pa ni pomembna tista glavica tam spodej, ampak tista tam zgorej
Staro 11.07.2007, 10:49
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a sch0ll7 Prikaži sporočila
Evo k sm mal brau kva pisete sm se odlocu da se registriram in posljem svoj prvi prispevek:D.....

Prvo da recem da SEM obrezan.obrezan sem bil zato ker to pac spada k moji veri in tudi zmanjsa moznost infekcije oz okuzbe:D...
in sem se kar nasmejou ko sem bral vase komentarje....kot prvo se itak ne spomnes k te obrezejo.....drugo sem vesel da so me obrezali.....ce me nebi obrezali bi verjetno gledal tako kriticno na to kot vi vidite vso to stvar:D

nevem kako se pocutite ostali ki niste obrezani ampak lahko recem da sem se skozi leta pozanimal ker pac zivim v druzbi ki jih ni veliko obrezanih....in dobil sem vtis da je verjetno bolje kar se tice zdravstvenih in tudi spolnih stvari.....lahko recem da je veliko kolegov [neobrezanih| zelo obcutljivih pri spolnosti in s tem tudi pride do hitrejsega orgazma.....ne recem da je to slabo....samo zase lahko recem da mi je kar vsec ker lahko sexam dalj casa...in ce hocem doziveti orgazem se moram res potruditi:D....tko da je kr se tice tega kr dobr....normalno da obstajajo tudi obrezani ki imajo probleme prehitrega orgazma etc...mam zensko ki je imela spolne odnose tudi z neobrezanim in lahko recem da ji je bilo sprva malo cudno ampak je tud ona opazila razliko pri higieni.....ker zenske verjetno ko oralno zadovoljujejo tipa opazijo razliko v higieni....pa nevem no upam da ne bom kerga uzalu...
.uglavnm to je to
Jaz zase lahko recem, da nisem obrezan. Seksam lahko tako dolgo, kot mi pase (podaljsanje akta se da doseci se na druge nacine, ce si seveda tega sploh zelis na prvem mestu). S penisom samim nisem imel niti enega problema kar se tice okuzb in to pri povsem normalni higieni, brez kaksnih bolestnih pretiravanj (recimo petminutno dezinficiranje tica z milnico po vsakem scanju).

V glavnem, upam si trditi da bistvenih razlik ni.

Nazadnje uredil mrjerry : 11.07.2007 ob 11:04.

Značke
circumcision, obrezovanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:43.