Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 30.05.2006, 10:44
Sacha Uporabnik Sacha ni prijavljen
Psiho
Prikazne slike uporabnika/ce Sacha
Član od: Dec 2005
Sporočila: 40.260
Privzeto Re: Obrezovanje (circumcision)

Citat:
Objavil-a mrjerry
Nezmoznost normalnega uzivanja pri seksanju.

In sarkasticen sem z razlogom. Odstranjevanje delov telesa z utemeljitvijo, da bo MORDA slo kaj narobe, se mi pac zdi kretenizem prve vrste. Pravzaprav je najbolje, da ga das takoj po rojstvu utopit, ker mu bos s tem prihranila mnogo tegob, s katerimi se bo moral srecati v zivljenju.
Vidm, da tlele nisi zmožen podat samo svojega mnenja brez idiotskih komentarjev!!!

Ti ne žali mojega mnenja kot jaz nisem žalila tvojega mnenja, smo si drugačni in tako je prav, ni pa fer, da na tak način poskušaš vsiljevati svoje mnenje.
Staro 30.05.2006, 10:46
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Cisto nic ne pretiravam. Gre za zmanjsanje funkcionalnosti telesa, kar ni cisto nic drugega kot invalidnost. Gre za cisto isto stvar, kot rezanje zenskih genitalij, zaviranje rast zenskih stopal, sekanje repov in prirezovanje uses psovin podobno. Gre za nacrtno pohabljanje telesa brez vsakrsnega tehntega razloga (strah pred tem, da bi slo lahko nekaj narobe, pac ni opravicljiv vzrok). Ce si kdo tega kdaj zazeli, be my guest. Da se pa to pocne novorojenckom, zraven se pa domislja, da mu v bistvu delajo uslugo, je pa totalno tumac.
Staro 30.05.2006, 10:48
Pacijent

Citat:
Objavil-a Sacha
Vidm, da tlele nisi zmožen podat samo svojega mnenja brez idiotskih komentarjev!!!

Ti ne žali mojega mnenja kot jaz nisem žalila tvojega mnenja, smo si drugačni in tako je prav, ni pa fer, da na tak način poskušaš vsiljevati svoje mnenje.
Kot sem rekel, ne skusam ti vsiljevati svojega mnenja. Naredi kar ces, meni pa ne krati pravice izraziti moje mnenje in imeti socutja do ljudi, ki se jim to zgodi. Ce pa si zaradi mojega mnenja uzaljena, je pa to pac tvoja oseben odziv, na katerega ne morem imeti vpliva.
Staro 30.05.2006, 10:49
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Meni se zdi obrezovanje tudi povsem odvečno in nepotrebno, ampak se ti ne zdi, da malo pretiravaš v svojih stališčih? (Ali pa le pozornost kličeš?) Nikjer še nisem zasledil nobenega obrazanega, ki bi jamral nad svojo usodo, kot jo ti opisuješ, Jerry.

Naslednja tema bo črtenje tatoojev, piercinga, pa počasi lahko še na make up prešaltaš...
V temi "Javni red in mir v SI" je model našel rešitev v "bogaboječi molitvi"...
Staro 30.05.2006, 10:51
Sacha Uporabnik Sacha ni prijavljen
Psiho
Prikazne slike uporabnika/ce Sacha
Član od: Dec 2005
Sporočila: 40.260

Citat:
Objavil-a mrjerry
Kot sem rekel, ne skusam ti vsiljevati svojega mnenja. Naredi kar ces, meni pa ne krati pravice izraziti moje mnenje in imeti socutja do ljudi, ki se jim to zgodi. Ce pa si zaradi mojega mnenja uzaljena, je pa to pac tvoja oseben odziv, na katerega ne morem imeti vpliva.
In nisem užaljena, niso mi pa všeč raznorazni nepotrebni komentarji ki ne spadajo pod to temo!
Staro 30.05.2006, 10:54
Pacijent

Citat:
Objavil-a Mowgli
Meni se zdi obrezovanje tudi povsem odvečno in nepotrebno, ampak se ti ne zdi, da malo pretiravaš v svojih stališčih? (Ali pa le pozornost kličeš?) Nikjer še nisem zasledil nobenega obrazanega, ki bi jamral nad svojo usodo, kot jo ti opisuješ, Jerry.
Gre za drugacno gledanje na nazor, ki se zdi popolnoma normalen. In cist razumljivo se mi zdi, da se bo nekomu mnenje, kot je moje, zdelo ekstremno. Zdi pa se mi skrajno hinavsko, da se nam smilijo ljudje dalec stran, medtem ko za prakticno enako pocetje tukaj najdemo kup razlogov. Morda se celo motim. Morda pa zenske z izrezanim klitorisom in notranjimi sramnimi ustnicami lahko popolnoma normalno uzivajo pri seksu. Res: dejansko nimam pojma, saj se zenska nisem.

Citat:
Naslednja tema bo črtenje tatoojev, piercinga, pa počasi lahko še na make up prešaltaš...
V temi "Javni red in mir v SI" je model našel rešitev v "bogaboječi molitvi"...
Mogoce si spregledal, da sem napisal, da lahko s svojim telesom naredi vsak tisto, kar mu pase. Ce pa nekdo drug stori z njim tisto, kar pase njemu, se mi pa zdi problematicno.
Staro 30.05.2006, 10:57
ozayrus Uporabnik ozayrus ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce ozayrus
Član od: Sep 2001
Naslov: Looking for Vivid studio
Sporočila: 700

Citat:
Objavil-a roxa
pričakovni odgovor....
kaj pa ti msiliš o kapucah oz tistih brez
Staro 30.05.2006, 10:58
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2.201

Citat:
Objavil-a ozayrus
kaj pa ti msiliš o kapucah oz tistih brez
to je čisto vseeno...če tip zna pač zna z obrezanim ali brez
tole tle je brezplodna debata:D
Staro 30.05.2006, 11:03
CaptainBlackAdder Uporabnik CaptainBlackAdder ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce CaptainBlackAdder
Član od: Jun 2005
Sporočila: 1.754

Citat:
Objavil-a mrjerry

Pa si kdaj koga vprašal, če ima zaradi tega travme? Če še sedaj trpi? Se ti ne zdi rahlo nesramno in pokroviteljsko imeti sočutje do nekoga, kerje drugačen kot ti, on pa v tem ne vidi čisto nič groznega? Celo zadovoljen je, da je tako.
Staro 30.05.2006, 11:07
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Citat:
Objavil-a mrjerry
Gre za drugacno gledanje na nazor, ki se zdi popolnoma normalen. In cist razumljivo se mi zdi, da se bo nekomu mnenje, kot je moje, zdelo ekstremno. Zdi pa se mi skrajno hinavsko, da se nam smilijo ljudje dalec stran, medtem ko za prakticno enako pocetje tukaj najdemo kup razlogov. Morda se celo motim. Morda pa zenske z izrezanim klitorisom in notranjimi sramnimi ustnicami lahko popolnoma normalno uzivajo pri seksu. Res: dejansko nimam pojma, saj se zenska nisem.
Tvoje mnenje se mi sploh ne zdi skrajno, pač pa enostransko. In ker je rahlo površno in nedokazljivo, je zato verjetno napačno. Ker tudi sam priznavaš svojo morebitno zmoto, je potem vprašanje, zakaj tako (na videz) zagrizeno stališče.

Z mešanjem (prisilnih obrednih) obrezovanj ženskih organov pogrneš v delu, ko se za cirkumsacijo odloči odrasla oseba. Drugače pa, priznam, obstaja paralela. Le posledice so (pri moških) verjetno manj hude, kot jih želiš prikazati.

Citat:
Objavil-a mrjerry
Mogoce si spregledal, da sem napisal, da lahko s svojim telesom naredi vsak tisto, kar mu pase. Ce pa nekdo drug stori z njim tisto, kar pase njemu, se mi pa zdi problematicno.
Če vrnem provokacijo; kako kaj stojiš s splavom? Lovimo dni, ko plod ni več paglavec ampak zavedno bitje? Ura razlike šteje?

Značke
circumcision, obrezovanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:50.