Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 05.06.2006, 09:59
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto Re: Neplodni Pari Ostajajo Brez Otrok

Citat:
Objavil-a Sacha
No vidiš, pri dekletih je drugače, če dekle dobi vnetje npr.: jajčnikov pa pozabmo zdej zakaj in kako je do tega prišlo, ne more zagotovo vedeti kako bo to vplivalo na njeno plodnost, pri nekaterih se izkaže, da je to lahko usodno za to, nekatere jo prebolijo brez posebnosti.
Zakaj misliš, da je v tem primeru ženska sama kriva, če tudi pri 22 ne more zanositi?
Nikjer nisem rekel, da je zenska sama kriva, ce pri 22 ne more zanositi.
Staro 05.06.2006, 10:04
Sacha Uporabnik Sacha ni prijavljen
Psiho
Prikazne slike uporabnika/ce Sacha
Član od: Dec 2005
Sporočila: 40.260

Citat:
Objavil-a mrjerry
Zal statistika kaze, da so si zenske same krive, da nimajo otrok in sicer s tem, da z nosecnostjo odlasajo. V mladosti so po podatkih sposobne zanositi vse zenske. Vse, kar je potrebno je, da se zenske o tem obvesti (isto kot `drugs are bad', 'smoking cause cancer', 'alcohol is bad' itd., sam po moznosti mal bolj uspesno). Zenskam je pac treba povedat, da statistika kaze na to, da plodnost drasticno pada. Potem naj se pa sama odloci.
od kje ti te podatki
Staro 05.06.2006, 10:09
Pacijent

Objavljeni so v tej temi s pripisom, da gre za veljavne statisticne podatke. Moji komentarji se nanasajo nanje. Ce podatki niso resnicni, so tudi moji komentarji brezpredmetni.

Ko pa bos moje poste v celoti prebrala, razmislila, kaj sem hotel povedat in potem komentirala tocno tisto, s cimer se ne strinjas, se pa lahko pogovarjava naprej. Za rezanje stavkov iz konteksta in takticna zaslisevanja pa ta teden res nimam casa.
Staro 05.06.2006, 10:22
Psiho

Citat:
Objavil-a mrjerry
Objavljeni so v tej temi s pripisom, da gre za veljavne statisticne podatke. Moji komentarji se nanasajo nanje. Ce podatki niso resnicni, so tudi moji komentarji brezpredmetni.

Ko pa bos moje poste v celoti prebrala, razmislila, kaj sem hotel povedat in potem komentirala tocno tisto, s cimer se ne strinjas, se pa lahko pogovarjava naprej. Za rezanje stavkov iz konteksta in takticna zaslisevanja pa ta teden res nimam casa.
no k boš mel čas mi povej
Staro 05.06.2006, 10:23
Pacijent

Ne bom.
Staro 05.06.2006, 10:25
Psiho

tečka
Staro 05.06.2006, 10:26
buba Uporabnik buba ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce buba
Sporočila: 1.157

hja - saj ne vem kaj bi paberkoval o tej temi, pa vseeno -- v kapitalizmu, je drzava v funkciji kapitala in ne drzavljanov --- starostno obdobje med 20 in 35 letom je na zalost tudi najdonosnejse za delodajalce i lastnike kapitala, tako, da je konflikt interesov neminoven in nenazadnje -- neplodni pari, so pac se ena skupina ljudi, ki je tako druzbeno, kot drzavno-prioritetno odrinjena na rob ( prakticno marginala ), da o pogledu vecinskega "katoliskega" miselnega vzorca na te ljudi, niti ne govorim....
Staro 05.06.2006, 10:31
Pacijent

Odvisno je, kako na to gledas. Druga plat medalje je, da so pijanci, kadilci, bedaki, bolni ljudje, invalidi, norci in podobni del vsake druzbe. Druzbe brez teh ljudi preprosto ni. Zato se mora vsaka druzba, ki se sprasuje o smiselnosti svojega obstoja, sprijazniti tudi z njimi. Potruditi se mora, da jih je cim manj, vendar pa mora tudi s tistimi, ki so taksni, nekaj storiti. Temu se rece socialna varnost. To je dejansko v nasem skupnem interesu.
Staro 05.06.2006, 10:38
buba Uporabnik buba ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce buba
Sporočila: 1.157

Citat:
Objavil-a mrjerry
Odvisno je, kako na to gledas. Druga plat medalje je, da so pijanci, kadilci, bedaki, bolni ljudje, invalidi, norci in podobni del vsake druzbe. Druzbe brez teh ljudi preprosto ni. Zato se mora vsaka druzba, ki se sprasuje o smiselnosti svojega obstoja, sprijazniti tudi z njimi. Potruditi se mora, da jih je cim manj, vendar pa mora tudi s tistimi, ki so taksni, nekaj storiti. Temu se rece socialna varnost. To je dejansko v nasem skupnem interesu.
hja - druzboslovno seveda drzi -- vendar pa -- socialna varnost v neki drzavi, je samo tisti spodnji plafon, na katerem lahko kapital ( in njemu podlozna politika ) gradi dobicke in se gre interesno politiko -- npr. ce se ne zgodi neka resna zahteva, znotraj dravljanskega zdriza , je vse prav tako, kot pac je -- enostavnejse -- drzava(politika), zagoravlja samo toliko socialne varnost, kot je je dovolj, da je volk sit in koza cela...p.s. -- v drzavi, kjer najvisji politiki izjavljajo, da so homoseksualci bolniki, lahko enak vzorec razmisljanja pricakujes tudi za neplodne...
Staro 05.06.2006, 10:50
Pacijent

Kapitalski dobicki in interesna politika ni nekaj, kar je ze a priori slabo. Obracanje kapitala je povsod posledica potreb, ki jih ljudje imajo. In potreba po socialni varnosti je ena izmed najmocnejsih, ce izvzamemo tiste, ki pogojujejo prezivetje. Samo clovek, ki se pocuti socialno varnega, lahko normalno funkcionira v druzbi. Ce se zato obrne kak dobicek, pa naj se, ne vidim problemov (ti se pojavijo nekje drugje).

Zmernost pri zagovarjanju socialne varnosti je po mojem mnenju izjemno dobrodosla. Z nekoliko psiholoskega bojevanja po medijih lahko ljudem vsilis cel kup strahov. Najvecji dobicki pa izhajajo ravno iz tega. Primer je astronomska rast delnic Rocheja (pa tudi drugih farmacevtov) v casu pticje gripe. Pa to se zdalec ni izoliran primer.

Značke
neplodni, ostajajo, otrok, pari

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:58.