Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 08.06.2006, 08:07
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329
Privzeto Re: Neplodni Pari Ostajajo Brez Otrok

verjetno zato, ker naju loči 20 let in zato, ker živiš v drugem času - vsaj, kar se vrednot tiče, je jasno, da imava drugačene poglede ...

ampak princip ostaja enak ... če se odločimo za plačevanje zdravstvenih uslug, potem naj to velja za vse bolezni in naj se ukine vse tiste dotacije, ki jih plačujemo ob rednem dohodku in kao dodatnem zavarovanju in se bomo sami odločili, za koliko in kako bomo financirali zdravstvo ...
če pa iz davkoplačevalskega denarja država financira zdravljenje bolezni, potem naj zopet to dela za vse bolezni ...

vendar, ker do tega ne bo nikoli prišlo, je jasno vsa ta debata na fiktivnem nivoju ...
kar pa ne pomeni, da ne smemo na to opozarjati in malo postokati ...

osebno sem pa še vedno za to, da se ljudem pomaga kolikor se more, ne glede na bolezen in kako si jo je pridelal, ker menim da ima mati država dovolj denarja, le razporeja ga napačno ...
me pa določene stvari jezijo ...
Staro 08.06.2006, 08:10
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Jaz sem zelo zelo zato, da dobimo bruto placo, mogoce nekaj % davka. Za dajatve naj pa vsak sam poskrbi. Prvic: folk bi to prisililo k temu, da koncno zacne razmisljati in neha razmetavati z denarjem (kar se posebej veselo pocnejo tisti, ki ga nimajo) in drugic: to bi odpravilo vecino nezazelenih pojavov v zdravstvu, kot so slaba opremljenost, preobremenjenost zdravnikov, cakalne vrste ipd.
Staro 08.06.2006, 08:16
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a mrjerry
Jaz sem zelo zelo zato, da dobimo bruto placo, mogoce nekaj % davka. Za dajatve naj pa vsak sam poskrbi. Prvic: folk bi to prisililo k temu, da koncno zacne razmisljati in neha razmetavati z denarjem (kar se posebej veselo pocnejo tisti, ki ga nimajo) in drugic: to bi odpravilo vecino nezazelenih pojavov v zdravstvu, kot so slaba opremljenost, preobremenjenost zdravnikov, cakalne vrste ipd.

s tem se več kot strinjam ...
Staro 08.06.2006, 11:21
Matjaz26 Uporabnik Matjaz26 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Matjaz26
Član od: Mar 2006
Sporočila: 109

Naceloma se strinjam z darovanjem, sam kaj ko mi ni po godu sama mislel, da bi se po svetu sprehajali moji otroci i ne bi vedel kdo so in kaj pocnejo... naj se uvede placljiv sistem kot ga imajo v USA, bo takoj vec darovalcev.
Staro 08.06.2006, 12:02
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

To je pa odvisno od tega, kako pojmujes pojem `svoj otrok'.

Zame ni dost, da sem prilozil svojo polovico kromosomov.
Staro 09.06.2006, 08:26
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Citat:
Objavil-a nattka
no saj verjetno gre tu le zato, da se država mačehovsko obnaša do vprašanj, ki pa so vendarle vitalna za neko družbo ... in se izgovarja na večno pomanjkanje denarja, ki ga vedno zmanjka tam, kjer ga ne bi smelo ...
.
seveda, za našo družbo je finančni interes mnogo pomembnejši kot nataliteta.
Če se želijo izognit OBMP na stroške države pri nekoliko starejših ženskah, je vprašljiva tudi vsa pomoč iz obveznega zdr. zavarovanja pri vseh, ki se zavestno izpostavljajo življenjski nevarnosti, kar smo konec koncev vsi vozniki, motoristi, ekstremni športniki, kadilci, in ni ga, ki ne bi padel v neko statistiko visoke rizičnosti..
Staro 13.06.2006, 15:22
veska Uporabnik veska ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce veska
Član od: Sep 2005
Naslov: Lajbah
Sporočila: 146

Vidim da se nekateri smejite temu problemu...veste zalostno je to...mi 2 sva v postopku ze 2 leti ....pa vprasanje koliko se....

Veska
Staro 13.06.2006, 15:28
veska Uporabnik veska ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce veska
Član od: Sep 2005
Naslov: Lajbah
Sporočila: 146
Privzeto Umetna oploditev

A je tuki kaksna zenska ki je sla na umetno oploditev? Dejansko stanje iz prve roke me zanima ne pa odlomki po netu kako vsak dohtor hvali svojo bolnisnico.

Veska
Staro 15.06.2006, 13:56
Zverinica Uporabnik Zverinica ni prijavljen
Super administratorka
Prikazne slike uporabnika/ce Zverinica
Član od: Sep 2002
Sporočila: 1.686
Privzeto Re: umetna oploditev

Sicer osebne izkušnje s tem nimam je pa bila moja prijateljica že 2x in sem spremljala postopek od začetka do konca.

Drugače pa mislim, da obstajajo na to temo boljši forumi, kjer ti bodo punce lahko same povedale iz prve roke. Kot admin glih ne bom delala reklame ... lahko mi pa pišeš na ZS pa ti povem vse o postopku itd.

Srečno!

Značke
neplodni, ostajajo, otrok, pari

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:16.