Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 16.10.2006, 12:49
praviVitez Uporabnik praviVitez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce praviVitez
Član od: Nov 2002
Sporočila: 2.531
Privzeto dražji računalniki in spominski mediji (vladne cvetke)

http://www.dnevnik.si/novice/poslovni_dnevnik/206691/
Staro 16.10.2006, 13:00
praviVitez Uporabnik praviVitez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce praviVitez
Član od: Nov 2002
Sporočila: 2.531
Privzeto Re: vladne cvetke

Tudi računalniški diski bodo dražji
Med artikli, na katere bo uveden nov prispevek, se je znašel tudi računalniški trdi disk, čeprav v svoji osnovni funkciji z avtorsko glasbo ali filmi nima nikakršne povezave. Poznavalci opozarjajo, da je računalniški disk osnovna komponenta računalnika, brez katere osebni računalnik sploh ne more delovati. Poleg tega uredba predvideva osem tolarjev pristojbine za vsak gigabajt kapacitete, čeprav velik del trdega diska (pri današnjih operacijskih sistemih tudi do 10 gigabajtov, z novejšimi še več) zaseda operacijski sistem in uporabnik do njega nima dostopa. Povprečen osebni računalnik danes vsebuje trdi disk z vsaj 200 gigabajti prostora, ki stane manj kot 20.000 tolarjev. Z novo pristojbino se bo tako podražil za 1600 tolarjev ali skoraj 10 odstotkov.

Staro 17.10.2006, 00:38
Jakec Uporabnik Jakec ni prijavljen
Mojster
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.194

ajd to še nekako, samo spominske kartice....mater jim pritegnjeno, kaj bom z digitalcem delal kopije?
Staro 20.10.2006, 15:05
Mikimuster5 Uporabnik Mikimuster5 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Mikimuster5
Član od: Aug 2006
Sporočila: 47

Citat:
Objavil-a Jakec
ajd to še nekako, samo spominske kartice....mater jim pritegnjeno, kaj bom z digitalcem delal kopije?

To pomeni, da ko boš slikal svojo družino, prijatelje, naravo,..., boš z vsakim posnetkom plačal avtorske pravice drugim. Lepo ane? Najbolje da še zapišeš poleg drugim avtorstvo. Kaj imajo združenja javnih avtorjev pri zasebnih posnetkih? Banda priviligerancev, če mene vprašaš, še najmanj imajo od tega PRAVI avtorji. Sem pričakoval da bo menjava oblasti prinesla tudi kaj zdrave pameti, pa kot kaže sem se uštel. Ker se ne znajo boriti proti piratom, bodo pa kar vsepovprek udarili po žepu poštene državljane, ker smo pač potencialni pirati? Skregano z logiko pravne države, človeka kaznovati pa četudi ni storil nič narobe, še manj pa da bi mu bilo karkoli dokazano...

Eni moramo krepko delati za svoj obstoj, drugi pa bojo samo nove takse uvajali... čisto navadni družbeni PARAZITI!

Se kot kaže z svetlobno hitrostjo bližamo birokratski diktaturi. Se še spomnite filma Brazil?
Staro 20.10.2006, 21:48
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Ne vem kaj se razburjate. Tako poceni legaliziranih kopij nimajo nikjer v svetu.
Jaz bom mularijo takoj poslal po CD-je z novim davkom, da bodo lahko končno legalno pobirali z interneta muziko in vse, kar se jim bo zdelo.

Staro 21.10.2006, 12:24
Mikimuster5 Uporabnik Mikimuster5 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Mikimuster5
Član od: Aug 2006
Sporočila: 47

Citat:
Objavil-a yamamoto
Ne vem kaj se razburjate. Tako poceni legaliziranih kopij nimajo nikjer v svetu.
Jaz bom mularijo takoj poslal po CD-je z novim davkom, da bodo lahko končno legalno pobirali z interneta muziko in vse, kar se jim bo zdelo.
Me res zanima kako bodo tako utemeljitev razumeli organi pregona, če bodo vašega mulca zalotili pri piratiziranju.
Z novo zakonodajo ne gre za ureditev razmer, temveč za navadno dodatno neupravičeno pobiranje denarja!
Staro 21.10.2006, 13:05
Jakec Uporabnik Jakec ni prijavljen
Mojster
Član od: Mar 2004
Sporočila: 2.194

Citat:
Objavil-a yamamoto
z tem davkom ni to čisto nič bolj legalno (piratiziranje namreč)

qurbe so se samo spomnile še en način kako nas obirat
Staro 21.10.2006, 13:50
cornholio Uporabnik cornholio ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce cornholio
Član od: Apr 2005
Sporočila: 3.811

...jest nekaj časa ne bom pirat. sem ta teden že nabavil 75 dvd-jev, 50 cd-jev, in dvd pekač....

če bi jih pa v nadalje kupoval v tujini, pa po tej uredbi tudi ne morem bit pirat (so pa to vsi javni uslužbenci ki delajo z shranjevalnimi in prikazovalnimi mediji....)
Staro 22.10.2006, 09:51
človek Uporabnik človek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce človek
Član od: May 2006
Naslov: severno od najjužnejšega dela zemljice
Sporočila: 244

Še en dokaz več o poštenosti in primernosti sedanje vlade!

Jaz vem, da nikol,i tudi na lokalnih volitvah danes, jih več ne volim!!!!
Staro 22.10.2006, 11:27
buba Uporabnik buba ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce buba
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.157

--ker kuhinjski nozi, sekire, motorne zage in podobno orodje, statisticno povzrocijo najvec tezkih kriminalnih dejanj, je nujno uvesti davcni dodatek na zlorabo --- ker so potencialni ilegalni koristniki, teh orodij zaenkrat se neznani, je nujno, da za vse prihodnje umore, uboje, iznakazenja in druge telesne poskodbe placamo vsi...

Značke
cvetke, dražji, mediji, računalniki, spominski, vladne

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:41.