Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 24.01.2007, 15:25
popka Uporabnik popka ni prijavljen
the master of disaster
Prikazne slike uporabnika/ce popka
Član od: Mar 2004
Naslov: cheese
Sporočila: 21.101
Privzeto Re: Psi in njihovi lastniki

maajde...ne bi dvakrat brcnil mojga psa, res ne...
Staro 24.01.2007, 15:28
clea Uporabnik clea ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce clea
Član od: May 2006
Sporočila: 560

Citat:
Objavil-a freya Prikaži sporočila
..ko smo govorili o nekultiviranih lastnikih, lahko kakšno rečemo tudi o nekultiviranih sosedih.
pa o nekultiviranih osebah na splošno, ni nujno, da so ravno sosedje
Staro 24.01.2007, 15:38
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460

Citat:
Objavil-a freya Prikaži sporočila
..ko smo govorili o nekultiviranih lastnikih, lahko kakšno rečemo tudi o nekultiviranih sosedih.
Ja dejmo. Debata je odprta.

Mi npr. poleg psa doživljamo tudi, da nam sosedje puščajo avto pred našo garažo in nato, ko jih na to opomniš ti na tvojem avtu pustijo listek s primitivno vsebino. A so ljudje nori ali kaj?! :O

Ampak maajde, ne bi imel srca brcniti psa, ker vem, da žival ni nič kriva. Po drugi strani pa, če vse odpove in je žival nevarna oz. se počutiš, da je tvoja ali otrokova varnost ogrožena, ti ne preostane drugega.
Pa potem spet ti izpadeš grd, čeprav se po vseh močeh trduiš, da bi bil fer, razumevajoč in human.

Nazadnje uredil d28 : 24.01.2007 ob 15:43.
Staro 24.01.2007, 15:40
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Jelengar Prikaži sporočila
Prepovedat pse, tako kot kajenje. Saj, v prepovedih smo dobri, a ne? Oziroma samo še prepovedi delujejo. Ampak, brez heca. Jaz bi stvari zaostril: če živiš v bloku - ne bi smel imet psa. Vsaj to in vsaj za začetek.
Dvomim, da bi to prestalo ustavno presojo, ker bi pomenilo diskriminacijo, čeprav gre do neke mere za mučenje živali, če so živali zaprte večino dneva v stanovanjih.
Staro 24.01.2007, 18:00
Pripravnik

Citat:
Nekoč, ko sem nič hudega sluteč joggiral po poti spominov in tovarištva (PST) in me je naskočil pes, sem prefukal lastnika, takoj ko sem se otresel psa. :D Po tistem je imel svojo srečo vedno na vrvici.
OK, tega nisem imel v mislih. :D
Staro 25.01.2007, 12:15
g.Gospod Uporabnik g.Gospod ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2003
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 1.314

ja, psi res niso nič krivi, kriv je vedno lastnik...

ampak, glede na to, da živimo v svetu, kjer je vse mogoče, genetika, kloniranje poleti v vesolje itd... mislčim, da bi kakšen veleum lahko zgeneriral psa, ki ne bi sral( ne samo po travi, ampak sploh en.. ) enostavno ikuneš gen za sranje...

pa take pse bi lahko naredl,m k ne bi mel zob!
Staro 25.01.2007, 12:30
3nity Uporabnik 3nity ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce 3nity
Član od: Nov 2001
Naslov: Sm se nehala iskat, ker je itak BV
Sporočila: 21.664

Citat:
Objavil-a maajde Prikaži sporočila
Imam 22 mesecev starega otroka, ki se po bližnjem srečanju s psom, le teh boji. Vsak pes, ki se mu približa ga enostavno močno brcnem, tako da pes takoj ve zakaj gre. Lastniki ponavadi samo psa primejo in gredo hitro stran. Problem s kakci rešiš tako, da če se lastnik ne želi pogovoriti kakec sosedovega psa pobereš in mu ga zalepiš na vhodna vrata avtomobila ali hiše. Potem je hitro mir. Če to ne zadostuje, ga enostavno počakaš na svoji parceli in ga močno udariš s kakšnim predmetom. Ta pes ne bo več zahajal k tebi. Previdnost. Ampak to narediš tako, da te lastnik ne vidi. Tako kot on ne vidi, da njegov pes serje po tebi oz. tvoji lastnini.
moj pes je vedno na povodcu, ampak če bi ga samo enkrat nekdo brcnil, bi ga jaz brcnila nazaj. s kakšno pravico lahko psa brceš. pri psu se pozna, ali je napadalen, ali te pride samo ovohat.
razume, da te je strah za otroka, ampak to ni način. lahko te kdaj napade kakšen pes, ki je drugača prijazen, vendar se spomne, da si ga brcnil-a.
The kind that makes devils cry
Staro 25.01.2007, 12:49
Pripravnik

se strinjam s tabo 3nity, da to ni način.

res pa je tudi, da to ni način, kar nekateri lastniki psov počnejo. zato morajo ljudje končno doumeti, da brez kompromisov v življenju ne gre.

vse ostalo je sebičnost, ki v končni fazi škodi vsem nam.
Staro 25.01.2007, 14:16
Komaj živ

Citat:
Pa kaj je tebi? Zakaj bi kdo hotel brcat tvojega psa na povodcu? Ne vedim logike. Sicer pa, s kakšno pravico lahko pes naskakuje (nič hudega sluteče) mimoidoče? Niti me nima kaj ovohavat. Kako bi bilo, če bi jaz ovohaval tebe? Zato pač jaz potem s pestmi prevzgojim gospodarja psa. Pes pač ni kriv.

Se bojim, da si ti tudi ena tistih brezobzirnih pasjeljubcev. Drugače si ne znam razlagat tvojih bedastih komentarjev. Se boš pač morala sprijaznit. Če svojega cucka ne boš držala varno pri sebi, te bo slej kot prej kdo zaradi njega premikastil. Ne misli, da si nedotakljiva.
sory. sm že doživela, da so mi napadli mojega psa, ki JE bil in JE vedno na povodcu.

ne, nisem ena brezoobzirnih pasjeljubcev. me ne poznaš, tako da ne moreš o meni govort. se pravi, tukaj ne smem povedati svojega menjenja, ker je kar hudič v strehi.
od kje tebi ideja, da mislim, da sem nedotakljiva.

imam tudi jaz slabe izkušnje s tujimi psi. 2x je mojega psa napadel pitbul. moj pes je bil lepo na povodcu, pitbul pa ne. sem morala posredovati vmes, tako da je pitbul tudi mene pogrizel, pa zaradi tega ne dajem vse pse in njihove lastnike v isti koš.

Pa še to. sej je že zgodilo, da sem bila lepo na sprehodu s mojim psom, ki ga imam zmeraj poleg, kadar vidim, da se približujejo ljudje. pa je nekega dne, lepo ne gospa šla čisto blizu ojega psa, tako da ga je malo obdrajsala in seveda je psička malo pogledala k njej in gospa vsa napadalno do mene " da naj to mrcino držim pri sebi."

Nazadnje uredil 3nity : 25.01.2007 ob 14:18.
Staro 25.01.2007, 14:41
Komaj živ

Citat:
Tukaj mi nekaj ne štima. Če bi ti držala psa (na kratko) pri sebi, kako bi potem le-ta lahko zataval pod noge mimoidočim? Sorry, ampak tole me ne prepriča.
sedaj lahko tebi rečem, da bedasto pišeš, kot si meni prej rekel. ni zataval. česa ne razumeš . moj pse je bil poleg mene, na povodcu. kaj pa vem, zakaj je tista gospa šla tako blizu mene. a misliš, da misli berem.

v bistvu mi je čisto vseeno, kaj si misliš in ali mi verjameš. ti si misli svoje in vse lastnike pse daj v isti koš. saj je vseeno. vsi smo isti.

Značke
lastniki, njihovi, psi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:59.