Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč > SiOL Komunikator

SiOL Komunikator SiOL komunikator je programska oprema za neposredno sporočanje, ki vam omogoča komuniciranje s prijatelji ali poslovnimi partnerji, z uporabo tekstovnih sporočil, izmenjavo datotek ter IP telefonijo in video klici. Združljiv je z najpopularnejšimi sistemi za neposredno sporočanje, kot so MSN Messenger, Yahoo Messenger, Google talk, Jabber in AIM.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 15.05.2007, 09:48
riba43 Uporabnik riba43 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2004
Sporočila: 8
Question voip.siol.net ne dela

Namestil sem Siol komunikator. Razen voip-a vse ostalo dela. Ko želim vklopiti številčnico, se le ta ne prikaže. Dobim pa sporočilo, ki je sledeče:

<voip.siol.net> Prijava za uporabo telefonskih storitev ni uspela. SiOl komunikator lahko uporabljate, vendar bo delovalo le tekstovno sporočanje.

Komunikator se odstranil in ponovno namestil, vendar je rezultat isti. Kaj lahko storim??
Odgovorite s citatom
Staro 21.05.2007, 08:36
Metek Uporabnik Metek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Metek
Član od: Aug 2005
Sporočila: 365
Privzeto Re: voip.siol.net ne dela

pa sploh imaš voip številko/username ?
kolikor se spomnim, lahko ob registraciji izbereš da boš uporabljal samo komunikator, ali pa tudi voip. Lahko da imaš ti možnosti voipa onemogočeno...
Staro 21.05.2007, 09:41
riba43 Uporabnik riba43 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2004
Sporočila: 8

pozdrav,

seveda imam številko. Poleg voipa mi ne dela tudi video z obrazložitvijo, da storitev SIP ni prijavljena. fantje pri SiOLu pa pravijo, da je vse OK in da naj grem na forum po rešitev!!!???

Pravkar sem preverjal na SiOLu, kaj je bilo pri registraciji zahtevano in kaj je vključeno. Vse kar je možno je vključeno, preverili so fantje pri tehnični pomoči in ugotovili, da ti dve možnosti - voip in video res ne delata. Nasvet - pojite na forum in poiskušajte tam dobiti odgovor oziroma rešitev ????

Nazadnje uredil riba43 : 21.05.2007 ob 19:45.
Odgovorite s citatom
Staro 15.08.2007, 19:20
donpierino Uporabnik donpierino ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 2

tudi meni ne deluje!

LP,Peter
Odgovorite s citatom
Staro 19.09.2007, 19:50
schnapsi Uporabnik schnapsi ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2006
Sporočila: 125

Problem je s samim programom Siol Komunikator: ko se vpises vanj, se prakticno sistem poveze z dvema streznikoma XMPP Jabber za sporocanje in pa SIP streznikom za govorno telefonijo. Sporocilo pomeni, da povezava na SIP ni uspela. Predlagam ponoven zagon racunalnika, ponovno namestitev SIKa, ali pa uporabo alternativnega programa, kot je Counterpathov XLite oziroma se bolje Eyebeam.
Odgovorite s citatom
Staro 23.10.2007, 10:30
smesko Uporabnik smesko ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2007
Sporočila: 2

Pozdravljeni, Jaz sem poskusil s zgoraj navedenimi naqpotki vendar SIK se vedno ne deluje kot bi moral. Na VOIP se se vedno ne poveze. Prosim administratorja za pomoč.

LP
Odgovorite s citatom
Staro 10.11.2009, 00:09
DarrellBray Uporabnik DarrellBray ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2009
Sporočila: 1

Citat:
Objavil-a Metek Prikaži sporočila
pa sploh imaš voip številko/username ?
kolikor se spomnim, lahko ob registraciji izbereš da boš uporabljal samo komunikator, ali pa tudi voip. Lahko da imaš ti možnosti voipa onemogočeno...

To je bil moj trud. Neprijetno.

Associate

Nazadnje uredil DarrellBray : 03.06.2015 ob 21:57.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
dela, voipsiolnet

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Vse o MSN messenger - FAQ trinajstka Računalništvo in internet 813 03.03.2013 14:39
SonnyEricsson (info+nasveti) [Brez reklam] dobrcan Mobilna telefonija 97 28.06.2012 13:03
Siol Tv Ne Dela !!!! NEZADOVOLJEN SiOL TV 78 26.05.2007 18:12
Kaj je tole naredil Podobnik? Mad Gandhi Slovenija 115 30.03.2007 12:15
Level One Switch ne dela potapljac SiOL TV 2 09.10.2006 10:28

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:03.