Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 26.11.2007, 20:44
tonck Uporabnik tonck ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2007
Sporočila: 15
Privzeto Hitrost

Hej mam en čudn problem,no vbistvu ni ravno problem ampak je samo informativno vprašanje....
Pred parimi dneviso mi zvišali hitrost na začetku je blo vse cool slo je dol tko k je treba pri 10 mb/s paketu mi je dol vleklo nekaj cez 1mega bytov na sekundo kar je normalno... no en dan kasneje ko sem spet testirau na siolovem testem filu na file.siol.net mi je šlo max 400 bytes na sekundo sepravi trikrat man kot bi moglo it in to kar naenkrat( sem isklopu vse ruterje in firewall etc in ni nič pomagalo) napako sem javu in dans je prišu oni iz siola in pribiu da kabli nemorjo prenašat hitrosti paketa ki ga mam jest.... Seveda sem se zacudiu saj je se pred parimi dnevi delalo na vprašanje zakaj mi ni zanu odgovorit.... Rekeu mi je naj pokličem na siol in da bo on tudi javiu in da naj zmanšam na 4mb paket ker je to maksimum v mijem bloku.... Jakćeva 8 štešansko lajubljana!!!! Sem že skor naredu to pa sem ugotovu da pa mi p2p programi downloadajo tako kot je treba( nekaj čez 1 mbytov na sekundo) No skratka ugotovu sem da če zdownloadam testni file z download manegerjem(ki naredi več povezau za isti file) dela z normalno hitrostjo.... Zaključek očitno je res nekaj narobe sam pomoje to nima nič s kabli ampak more bit kakšna nastavitev,kakor da bi biu določen limit maximum 400 kilobytov na sekundo na eno povezavo... Ker če jih vzpostavim 3 prek download manegerja al pa ročno mi dela čez en megabyte na sekundo... Sam tko da vedte download manegerji niso čudežni in to kar se dogaja meni se nebi smelo naredit pri siolovem testem filu k nima nobenih limitaciji. Če maš paket 1mb in downloadaš program na 100 kbytiov na sekundo ti download maneger nebo pomagau...

Nazadnje sem se odločiu da bom obdržau ta paket 10 mega in pač uporablu download maneger...

Prosim naj mi nekdo razloži ki se spozna na siolova bakrena omrežja zakaj je prišlo do tega in če je mogoče sam kaki bebec kaj miskonfigurirau???

Upam da ste zaštekali moj point! Hvala

ps monter MI NI VERJEU ZA NOBEN DENAR,kljubtemu da sem sočasmno ko sem govoru znjim videu da vsi downloadi skupno znapajo cez 1 megabyte na sekundo kar je on trdiu da je nemogoče ker seveda ni sprobau kar sem mu jest reku!
Mislim da bi mogli bit mal bol skulirani te tipi ne pa da majo kar vse za norce,nismo vsi ene starte mame ki nevejo kva je net etc
Odgovorite s citatom
Staro 26.11.2007, 20:52
miro74 Uporabnik miro74 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2005
Sporočila: 510
Privzeto Re: Hitrost

Pr nas je bla podobna težava. P2P in download managerji normalna hitrost, iz IE pa ni letelo. VZROK - prezasedenost in premale kapacitete do centrale.
Odgovorite s citatom
Staro 26.11.2007, 21:42
Novinec

Hvala za odgovor ,ja sem že slišu da je na nekaterih mestih že teško dobit siol ker imajo prezasedeno mrežo... Sam nameravam itak zamenjat isp in to na T-2... Sej t-2 ma svoj baker napeljan al gre to po istem omrežju kot telekom? Tu pri meni optike ni ne siol ne t-2 je sam baker pa me zanima če imajo to 2 različna omrežja al ne?
Ker će je isto omrežje se nam prestaviu?

Aja kaj ste pa potem naredli a se da to kako uredit?

Nazadnje uredil tonck : 26.11.2007 ob 21:44.
Odgovorite s citatom
Staro 27.11.2007, 08:13
Krapica Uporabnik Krapica ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Krapica
Član od: Jul 2007
Sporočila: 47

Citat:
Objavil-a tonck Prikaži sporočila
Hvala za odgovor ,ja sem že slišu da je na nekaterih mestih že teško dobit siol ker imajo prezasedeno mrežo... Sam nameravam itak zamenjat isp in to na T-2... Sej t-2 ma svoj baker napeljan al gre to po istem omrežju kot telekom? Tu pri meni optike ni ne siol ne t-2 je sam baker pa me zanima če imajo to 2 različna omrežja al ne?

T-2 nima svojega bakra, pač pa uporablja Telekomovega. Če boš šel na T-2, boš imel še večje probleme (ogromno izpadov, katastrofalen helpdesk). No, kakor želiš, odločitev je samo tvoja.
Odgovorite s citatom
Staro 27.11.2007, 08:38
Senitel Uporabnik Senitel ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jun 2006
Sporočila: 152

Citat:
Objavil-a tonck Prikaži sporočila

Bakrena veja je seveda ista (to je od centrale do tebe). Povezava centrale naprej je pa odvisna seveda od tvojega ISP-ja. Siol in T-2 imata pa oba rezerviran bandwidth do centrale.
Odgovorite s citatom
Staro 27.11.2007, 08:42
XORO Uporabnik XORO ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce XORO
Član od: Jun 2007
Sporočila: 111

Citat:
Objavil-a miro74 Prikaži sporočila
Pr nas je bla podobna težava. P2P in download managerji normalna hitrost, iz IE pa ni letelo. VZROK - prezasedenost in premale kapacitete do centrale.
nevem ce je to vzrok....edino če NI centrala na optiki.

Če pa je na optiki...pa siol ni tezav z prezasedenosti....OK
Staro 27.11.2007, 10:54
miro74 Uporabnik miro74 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2005
Sporočila: 510

Citat:
Objavil-a XORO Prikaži sporočila
nevem ce je to vzrok....edino če NI centrala na optiki.

Če pa je na optiki...pa siol ni tezav z prezasedenosti....OK
Takrat še ni bla. O tem kaj so vse govorili kje je vzrok pa boljše, da ne govorim.
Odgovorite s citatom
Staro 27.11.2007, 12:41
Novinec

isto tu na vprašanje kako to da je pred dvema dnevoma delalo in potem ne mi ni znau odgovoriti ,vbistvu je ispadeu ful smešen.... Pa nikakor mi ni verjeu da je limit 4 mega sqam na eno povezavo in če vzpostavim več povezau dela tko k bi mogl... sem biu kao jest ******... Mislim ful ignorantsko,reku mi je sam mče ti kaj nepaše še enkrat poklič na siol pa bom še nkrat pršu ha,ha,ha... ******!!!! pa sm biu čist prijazen.

Kaj mislite da bi lahk še blo razen prezasedenosti... a majo mogoče kak limit postavlen kok lahka največ dloadaš na eni povezavi al pa kaj?
Odgovorite s citatom
Staro 27.11.2007, 13:17
Novinec

ups double posting .. sorry

Nazadnje uredil tonck : 27.11.2007 ob 14:18.
Odgovorite s citatom
Staro 27.11.2007, 13:19
Novinec

Mislim da sem najdu vzrok padca moje hitrosti...

pomoje majo preveč folka in omejujejo bandwith ,rajši nekomu zmanšajo hitrost in priklopijo zraven še enega novega naroćnika ....(se jim pomoje bol splača) Pomoje je to vzrok pada moje hitrosti... Ker če bi bilo sam omrežje preobrememnjeno bi hitrost nihala odvisno od časa v dnevu... ampak pri men ni tako NIKOL ne gre čez 4 mega ampak točno 4 mega.... K da preobremenjeno omrežje kr samo nardilo blokado na 4 mega ha,ha what a joke!

No to je sam mojih 5 centu.... In mislim da bom šeu na t-2 če se nau tole kmal urdilo tam mi zagotavlajo 10 mega in pravjo da majo v mojem bloku folk k jim dela na 10 mega....

Še enkrat tale padec je preumeten da bi biu vzrok preobrememnjenega omrežja.....!!!!!!!!!!! Sam če pa vzpostavim več povezau dela pa tko k je treba... in pomoje nau dougo k bojo ugotovili to bojo še to poštimal.....

Bom dopounil tale msg če se bo to res naredilo!

Tako neki se je spremenilo Net mi zdej dela normalno tko k je treba ..... ZANIMIVO ANE!!!

Nazadnje uredil tonck : 27.11.2007 ob 14:19.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
hitrost

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kako povečam hitrost ADSL povezave? howrude Tehnična pomoč 13 22.08.2009 22:24
Hitrost ADSL creativ1 Tehnična pomoč 75 21.06.2008 15:11
Nastavljen napačni paket, polovična hitrost JureT Tehnična pomoč 10 17.01.2008 09:10
VDSL2 hitrost + IP telefonija mmatejj Tehnična pomoč 4 10.06.2007 18:42
[Matematična naloga] Polž in elastika Neuromancer Znanost in okolje 52 13.10.2006 13:20

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:28.