Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 28.05.2008, 07:54
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060
Privzeto Re: kupite domače

Citat:
Objavil-a snežko Prikaži sporočila
kupujem domačico...
Staro 28.05.2008, 08:26
staren Uporabnik staren ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce staren
Član od: Apr 2008
Sporočila: 23

Zakaj kupoval bi drago domače, ko tuje poceni dobim ???
Staro 30.05.2008, 00:49
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Ja se strinjam, če je le kvaliteta kupljenega saj enakega ranga
Kajti v nasprotnem je vprašanje kaj je dražje. Ali dati malo več za recimo bolj kvalitetno zelenjavo, pri kateri nimaš nobenega kala in porabiš kar kupiš, ali kupiš ceneje, ter imaš toliko kala, da te potem užitna vsebina stane precej dražje, kot če takoj kupiš kvalitetno bolj drago. Je pač potrebno imeti in oči in roko, zato, da ugotoviš kaj se splača kupiti.

Zato sam na žalost (in trgovčevo krivdo), ne uporabljam pri nakupih zelenjave polivinil rokavic, ker z njimi nikakor ne moreš ugotoviti ali je zelenjava sveža ali stara, če ni že vidnih znakov da je stara. Z otipom to čutiš in se kamot izogneš staremu izdelku. Pa še nekaj, kar mogoče večina že ve. Ko kupuješ rezano zelenjavo, vedno poglej v kakem stanju je odrezani del. Ali se vidi da je odrezana na "frišno" ali je odrezani del že ves rjav ali celo nagnit in ves luknjičav. Potem vsekakor veš, ali kupiti ali pustiti naj trgovcu do konca zgnije na polici. Sam pa ne kupujem zato, da bi reševal trgovca in mu delal dobiček.

Torej ni pogoj za nabavo ali je tuje ali domače, temveč je cena glede na kvaliteto kupljenega materiala
Staro 30.05.2008, 11:32
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Sporočila: 1.065

Jaz bi na vse to pripomnil samo to, da se mi zdi, da kvalitetne zelenjave v trgovinah enostavno ni moč dobit!
če govorim o paradajzu: komaj čakam da bo domači, ker to kar kupujemo v trgovini (katerikoli) je neka trda in brezokusna stvar, ki na paradajz spominja edinoli po obliki. Niti slučajno pa ne po okusu.
Pa je čist vseeno o kateri trgovini kupujem!
Staro 30.05.2008, 12:12
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Objavil-a Dalmatinec Prikaži sporočila
Jaz bi na vse to pripomnil samo to, da se mi zdi, da kvalitetne zelenjave v trgovinah enostavno ni moč dobit!
če govorim o paradajzu: komaj čakam da bo domači, ker to kar kupujemo v trgovini (katerikoli) je neka trda in brezokusna stvar, ki na paradajz spominja edinoli po obliki. Niti slučajno pa ne po okusu.
Če želimo jesti paradajz na silvestrovo se pač moramo sprijazniti, da ni tako svež kot tisti iz maminega vrta poleti, ko je pač sezona paradajza.......
Staro 30.11.2008, 23:26
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Pred odhodom v trgovino je pametno pogledati, kaj je novega na seznamu zdrave hrane. Predvsem me je razočarala prisotnost Ete/Naturete.

http://www.zps.si/sl/hrana-in-pijaca...lkov/index.php
Staro 01.12.2008, 02:41
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a Dalmatinec Prikaži sporočila
Se strinjam. paradižnik je tak, kot če bi se plastičarjem pokvaril material. Saj tko al tko v glavnem vsi kupujejo pri istem "plastiku". To je zelenjava prisiljeno gor spravljena, za hitro prodajo, če pa malo dalj leži na policah ali doma v hladilniku, pa hitro zgnije. Pol se že ve koliko je ura. Briga koga za zdravje ljudi, razen v reklamah.
In ker je še brez okusa, je boljši kozarec rdeče pese. Nekaj zelenjave je pa potrebno prežvečit.
Staro 01.12.2008, 11:55
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Dovolj žalostno je, da se na seznamih umaknjene hrane najdejo tudi izdelki za otroke in tisti z oznako BIO.
Pohvala pa gre inšpektorjem, ki očitno le nekaj migajo in reviji VIP, ki nas s temi packarijami seznanja. Upam, da bojo eni in drugi svoja prizadevanja še razširili in tako proizvajalcem in preprodajalcem preprečili večanje dobičkov na račun zdravja potrošnikov.
Kar se pa tiče "plastične" zelenjave, razumem, da se pozimi ne da najti boljše. Ne razumem pa, kako se med sezono tako težko najde doma pridelano sadje in zelenjava.
Po naših tržnicah so se razpasli preprodajalci, ki prodajajo z italijanskih plantaž pripeljano robo kot domače ali celo bio pridelke po bio cenah. Celo branjevke nam brez sramu ponujajo robo iz kaset z italijanskimi, turškimi, grškimi in španskimi napisi.

Staro 01.12.2008, 14:29
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 1.676

Saj tuje proizvajalce tudi šopajo, da na tuji trg mora biti kvaliteta 1.klase, kontrolira jih pa domači inšpektor ali pa tudi ne kot pri nas. Potem pa kupiš kar ti ponudijo. Pomagajo jim pa domači reklamerji- zavajalci, ker bio ali zdrave hrane razen v hribovju ni več.
Staro 01.12.2008, 18:52
Patsy Uporabnik Patsy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2007
Sporočila: 173

Kupim domače če je primerljive kakovosti in cene s tujim. Drugače pa ne vidim razloga. Ker tudi mene kot delavca nobeden ne ceni bolj zato, ker sem 'domača', pa pri cenah in davkih mi tudi nihče ne prizanaša.

Kar se pa tiče seznama odpoklica živ. izdelkov pa - pamet v roke! 1. Nekatere izdelke umaknejo samo zato, ker nimajo pravih označb in ne zato, ker so škodljivi. 2. Izdelke s stevio so umaknili,čeprav stevia sploh ni škodljiva. Samo Slo je tolk zadaj, da ne prizna njene učinkovitosti, zaradi raznih kemičnih lobijev. 3. Izdelki, ki jih nihče ne umakne in so FUL škodljivi so še vedno na policah trgovin npr. izdelki, ki vsebujejo aspartam (umetna sladila). Le tega naj bi stevia zamenjala. 4. Amalgam je strupen, pa ga ima še vedno večina v ustih, da ne omenjam fluor, ki se uporablja kot strup za miši, pa ga vsi veselo vsak 2x dnevno drgnete po zobeh. Dober tek!

Značke
domače, kupite

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
prodam, oddam, podarim, izgubil se je ... oglasi za domače živalice Goody Živalski svet 306 28.11.2014 20:32
kako ustvariti domače omrežje? davor92 Računalništvo in internet 2 10.04.2008 14:07
Knight Industries Three Thousand ali po domače: KITT Kal-El Mediji 0 24.12.2007 16:32

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:19.