Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 06.05.2009, 07:48
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060
Privzeto Domači FTP server

Imam v službi/doma en rač., ki mi služi kot server za podatke in kot MS SQL Server. Naložene ima Windows XP Prof.. (nekoč z več časa se bom poigral tudi z Windows Server oz. kakšnim drugim namenskim sistemom).

Včeraj sem se igral z FileZilla, ampak mi je zadeva po 2 urah rahlo dok*rčila, ker nikakor nisem mogel vzpostaviti data connection (konektu se je, ampak podatkov nisem videl). Na uradnih straneh pišejo o "neumnih" routerjih, ki sami prepoznavajo promet in posledično se client in server nista znala zmenit okoli parametrov passivne konekcije (server je bil za enim routerjem, jaz pa za drugim na drugi lokaciji - danes/jutri se podrobneje lotim še nastavitev aktivne povezave). Pač pričakoval sem, da nardiš port forwarding, ofneš firewall in je to to. V tem primeru pa se je potrebno podrobneje spoznat še z nastavitvami FileZilla.

Zanima me, kateri zastonjski FTP server bi bil še priporočljiv oz. deljenje kakršnihkoli izkušenj v zvezi s tem bi prav prišlo.

Nazadnje uredil nejc : 06.05.2009 ob 09:13.

Značke
domači, ftp, server

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
nastavitev emaila - smtp server, ki deluje v vseh omrežjih? cel Tehnična pomoč 2 21.09.2008 12:54
POMOČ in težave z COD in TATAKAI server scan boidar Igre, konzole 2 12.05.2008 10:01
Mail server pcs Tehnična pomoč 7 04.03.2008 16:22
Ganymede822+ Router in cs server DJ-MickY Tehnična pomoč 1 26.03.2007 18:01

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:41.