Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Prikaži rezultate anket: Bi kupili sveže mleko iz mlekomata, če bi bil na razpolago v vašem kraju?
Bi ga redno kupoval 5 25,00%
Bi ga kupoval občasno 8 40,00%
Ga sploh ne bi kupoval 7 35,00%
Glasovalci: 20. V tej anketi ne moreš sodelovati

Orodja za teme
Staro 18.11.2009, 11:30
Patsy Uporabnik Patsy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2007
Sporočila: 173
Privzeto Re: Bi kupili sveže mleko iz mlekomata ali ga kdaj sploh kupili preko avtomata?

Nikoli nisem rekla, da mi ni ok, saj ga tudi sama kupujem. Zgrožena sem samo nad ceno. Večinoma vidim upokojence ob mlekomatih, verjamem, da si vsak euro težko privoščijo, tudi meni je to veliko.
Mislim, da bi kmet bp znižal ceno, sploh če se mu splača v mlekarno prodat za 0,20 na l.

Ti si tipičen Slovenček. Zato so v naših trgovinah take marže, ker ima folk večinoma tako mnenje kot ti, pa čeprav so cene 2x višje kot v drugih državah rine in kupuje tukaj. Pogledaš na interent in kupiš 2x ceneje ali pa malo pojamraš v trgovini (več ko nas bo pojamralo prej bo trgovec znižal ceno).

Pri nas nobeden ne šteka, da če zniža ceno lahko proda več, ker bo več kupcev ampak dolgoročno gledano je to boljše zanj, pri nas vsak odpre žep in hoče, da je takoj poln.

Tista primerjava s cenami in bajtami itd. - no comment. Očitno, po tvojem, če živimo v Lj smo vsi bogati.

Me prav zanima kako bi bilo, če bi konkurenčen kmet postavil mlekomat 200 m stran z nižjimi cenami. :-)

BTW: ti slučajno prodajaš mlekomate ali si kmet, da imaš tako hud interes tukaj lobirat za ceno?

Nazadnje uredil Patsy : 18.11.2009 ob 11:39.
Staro 18.11.2009, 11:32
User Uporabnik User ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce User
Član od: Mar 2009
Sporočila: 128
Privzeto Re: Bi kupili sveže mleko iz mlekomata ali ga kdaj sploh kupili preko avtomata?

http://beta.finance-on.net/pics/cach...1251706828.jpg

tle je tabela cen mleka po štacunah in iz mlekomata, res da je najdražji iz mlekomata, samo je neobdelan, ostali so obdelani in s tem manj kvalitetni ( če se pogleda ceno mleka mu od lj mlekarn pa se vid da je razlika 2 centa, tko da tud ta ni lih pocen)
Staro 18.11.2009, 11:34
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Patsy Prikaži sporočila
Nikoli nisem rekla, da mi ni ok, saj ga tudi sama kupujem. Zgrožena sem samo nad ceno. Večinoma vidim upokojence ob mlekomatih, verjamem, da si vsak euro težko privoščijo, tudi meni je to veliko.
Mislim, da bi kmet bp znižal ceno, sploh če se mu splača v mlekarno prodat za 0,20 na l.

Ti si tipičen Slovenček. Zato so v naših trgovinah take marže, ker ima folk večinoma tako mnenje kot ti, pa čeprav so cene 2x višje kot v drugih državah rine in kupuje tukaj. Pogledaš na interent in kupiš 2x ceneje ali pa malo pojamraš v trgovini (več ko nas bo pojamralo prej bo trgovec znižal ceno).

Me prav zanima kako bi bilo, če bi konkurenčen kmet postavil mlekomat 200 m stran z nižjimi cenami. :-)
lej reku sm ti če ti cenovno ni ok, ga ne kupuj tam, penzjonsti pa sami vedo kje in kaj nabavlajo po kolk keša ( mlekomati sm pa omenu zato k se bo kmetu bl splačal mlek prodajat tko kt ga po taki ceni v mlekomatu kt pa po malenkost višji kt bi zanj dobu od mlekarne)
Staro 18.11.2009, 11:50
Pripravnik

Ne pozabit, da mora trgovina plačat še DDV državi od tiste cene, medtem, ko mlekomat ne daje računov in je to kmetu čisti neobdavčen dobiček. ;-)
Staro 18.11.2009, 12:21
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

To se pa motiš. Praktično vse kmetije so v sistemu DDV in morajo obračunat DDV.
Staro 18.11.2009, 12:28
Pripravnik

Kaj pa po tvojem kmet predloži državi za DDV, če nima dokaza koliko mleka je prodal? Za DDV rabiš račun, ki ga izdaš stranki.
Tukaj se gre samo za mlekomate, pustimo zdaj druge kmete, ki pošteno prodajajo izdelke z računom.
Staro 18.11.2009, 14:22
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Po zakonu si kot davčni zavezanec dolžan obračunat DDV. Tudi recimo od prodaje na domu.
Kako bo tole z mlekomati rešeno glede nadzora pa je tvoj problem, očitno. Saj te zelo skrbi. kako so narejeni avtomati in kako imajo izvedeno beleženje in morda stopnjo varovanja za ta namen ne vem, se nisem zanimal.

Kolk obrtnikov v storitveni dejavnosti izda pravi račun, če se že tema menimo glede DDV in nadzora?
Staro 18.11.2009, 17:12
Pripravnik

Citat:
Pri nas nobeden ne šteka, da če zniža ceno lahko proda več, ker bo več kupcev ampak dolgoročno gledano je to boljše zanj, pri nas vsak odpre žep in hoče, da je takoj poln.

Tista primerjava s cenami in bajtami itd. - no comment. Očitno, po tvojem, če živimo v Lj smo vsi bogati.

BTW: ti slučajno prodajaš mlekomate ali si kmet, da imaš tako hud interes tukaj lobirat za ceno?
Lej, kdaj pomol nos iz lj pa boš vidla da dejansko drži, vsaj delno da je lj najbogatejša regija v slo, mate višje plače, mate več odprtih delovnih mest itn. ( o nepremičninah ti lahk dam en splošn primer, sicer je blo še za časa tolarjev ampak ok, v prlekiji so prodal kmetijo ( v srednjem stanju) s pripadajočimi zemljišči, vinogradom za dobrih 6 milijonov sit pa se je unim sosedom to zdel ful drago, pr nas pa že leta prodajajo eno čist sesuto bajto, k je bla včash nek gospodarski objekt v 18. stoletju pa ma še zdej ceno k je v evrih 250.000 eur, pol pa mal računej kje je cenej vzhod al zahod ? )
Konkurenčn kmet, mlekomat 200m.. če ti tud to ni jasno so se pr mlekomatih kmetje vzel skup, tko k z vse podobne zadeve in si nimajo namena konkurirat ampak prodajat mleko po neki "normalni" ceni da od tega lahka prežvijo, trgovine majo marže, ddv pa plačaš ti, ker ti na izstavljenmu računu ne piše stopnja marže tolk in tolk % ampak ddv. in ne, nism kmet, žvim pa v okolju kjer prevladujejo kmetije in mogoče mal več vem o tem kt ti, še zmer ti ostane mercator, tuš, spar ipd. k majo pocen mlek pa ga kupš tm brez jamranja kolk je "drag"

Nazadnje uredil User : 18.11.2009 ob 17:19.
Staro 13.12.2009, 17:14
meadow sun Uporabnik meadow sun ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce meadow sun
Član od: Jun 2006
Sporočila: 244

Sveže mleko iz mlekomata kupujem občasno in je zelo dobro,pa tudi,če je 1 eur,vsaj vem,od kod je in s čim se krave futrajo.Tistemu,ki ga je postavil v našem kraju pa čestitke!

Be Careful What You Wish For...
It May Come True

Staro 06.03.2010, 10:38
barbyloveyou <3 Uporabnik barbyloveyou <3 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2010
Sporočila: 8

Citat:

živjo!
tudi naša kmetija (zajc) ima mlekomat v litiji pri TC KGZ Litija (agromarket) je črno-bele barve (kot krava) zraven pa stoji flašomat
lahko ti zagotovim da je 0,20€ za liter mleka PREMALO!!!!!! saj da ga proizvedeš potrebuješ vsaj 0,35€ krava pa ima na molžo običajno od 20 do 25 litrov mleka sapravi od 40 do 50 litrov mleka na kravo oz dan v začetku laktacije na koncu laktacije pa ima krava le 2 litra mleka zato jo je treba odstavit inse en ali dva meseca krava ne molze nato pa skoti in ima zopet do 25 litrov mleka v dveh mesecih. mlekomat je zelo draga stvar naš je stal 35.000€ +flašomat 5.000€ pa morš vse to plačat pa ni tko mal ane?????
nekaj o mleku
priporočam pitje svežega domačega mleka saj ne vsebuje škodljivih maščob
maščobe svežega in surovega mleka se na trelesni temperaturi razgradijo in niso zdravju ali telesu škodljive če pa mleko prekuhamo se maščobe spremenijo oz mutirajo med seboj in niso najbolj zdrave saj se lahko nabirajo na stenah žil mleko v tetrapaku pa sploh ni zdravo!! saj ga vsaj 5krat prekuhajo ga redčijo in dodajajo kemikalije za trajnost mleka za katere sploh ne vemoče pa se ti zdi mleko na mlekomatu predrago ga lahko kupiš pri kmetu doma kjer je gotovo malo cenejše če te zanima še karkoli povezano z mlekom in mlekomatom ali s našo kmetijo me lahko vprašaš nekaj o mleku in mlekomatih pa si lahko prebereš na http://www.mlekomati.com/mlekomati.html

lp barby

Nazadnje uredil barbyloveyou <3 : 06.03.2010 ob 16:52.

Značke
avtomata, kmetov glede barve krav, kupili, mleko, mlekomata, preko, sploh, sveže, zavajanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:24.