Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 29.06.2010, 21:29
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.664
Privzeto Siol modem nastavitev kot modem

Sedaj sem tudi jaz prišel do enega, mogoče ne problema a kljub vsemu raje vprašam, kot zašuštram. Sicer nekaj sem že prebiral, a če vam ni odveč bi prosil za nasvet.
Sedaj imam siolov modem (sinope) nastavljen kot router(vsaj mislim tako ), sedaj bi ga pa rad nastavil kot modem, saj sem nabavil linksys-ov router WRT54GL tega bi pa rad priključil na modem. Zanima me naslednje, a moram na modemu pod configuration, local network, dhcp server ki je trenutno vklopljen ga izklopit, ali je treba še kakšna nastavitev. Bega me recimo pod ppoe conection ki ni vzpostavljena, ali bi jo moral vzpostaviti in tam vpisati up.ime in geslo.
Po moji logiki (ki pa ni nujno da je pravilna) bi tam moral dhcp izklopit, pppoe povezavo nastavit na routerju, tam vpisat up.ime in geslo, da bi se v bistvu router povezoval na modem.
Razmišljam pravilno ali se motim, nasvet bi bil zelo dobrodošel. To nameravam vzpostavljat za vikend, bi pa rad bil prepričan prej kot začnem ustvarjat neke zadeve in še bolj zakompliciram.
Kakšnih nasvetov v smislu kaj počneš če se ti ne sanja in podobno ne potrebujem, rad bi pravilno zvezal, ker router kot switch ne pride v poštev.
Zanima me tudi, a moraš nastavljat posebej kakšne IP-je, ali lahko pustiš tako kot je in router ter modem se "sama zmenita".

Pa še podvprašanje za tiste, kateri imati enak router. Ali imate original FW ali ste namestili tomato FW, ter katero verzijo, oz. ali je pomemben mogoče hardwere, oz. njegova verzija.
Staro 29.06.2010, 22:27
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.563
Privzeto Re: Siol modem nastavitev kot modem

Za osnovno delovanje bi moralo biti dovolj, če nastavite, da se modem ne povezuje samodejno, na vašem routerju pa preprosto nastavite vzpostavitev povezave preko PPPoE protokola - vpišete uporabniško ime in geslo.

Pri večini routerjev DHCP strežnika ni potrebno izklapljati, kako je pa konkretno z vašim routerjem pa je težko "na pamet" govoriti.

Lep pozdrav,
Matjaž
Staro 30.06.2010, 10:31
marky007 Uporabnik marky007 ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 28

Citat:
Objavil-a rambo013 Prikaži sporočila
Pa še podvprašanje za tiste, kateri imati enak router. Ali imate original FW ali ste namestili tomato FW, ter katero verzijo, oz. ali je pomemben mogoče hardwere, oz. njegova verzija.
Uporabi Tomato ali DD-WRT, hardware verzija ni pomembna.
Odgovorite s citatom
Staro 30.06.2010, 16:44
AlienRex Uporabnik AlienRex ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce AlienRex
Član od: Feb 2002
Naslov: Texas -> Mala Jerebika
Sporočila: 311

Citat:
Objavil-a rambo013 Prikaži sporočila
Sedaj sem tudi jaz prišel do enega, mogoče ne problema a kljub vsemu raje vprašam, kot zašuštram. Sicer nekaj sem že prebiral, a če vam ni odveč bi prosil za nasvet.
Sedaj imam siolov modem (sinope) nastavljen kot router(vsaj mislim tako ), sedaj bi ga pa rad nastavil kot modem, saj sem nabavil linksys-ov router WRT54GL tega bi pa rad priključil na modem. Zanima me naslednje, a moram na modemu pod configuration, local network, dhcp server ki je trenutno vklopljen ga izklopit, ali je treba še kakšna nastavitev. Bega me recimo pod ppoe conection ki ni vzpostavljena, ali bi jo moral vzpostaviti in tam vpisati up.ime in geslo.
Po moji logiki (ki pa ni nujno da je pravilna) bi tam moral dhcp izklopit, pppoe povezavo nastavit na routerju, tam vpisat up.ime in geslo, da bi se v bistvu router povezoval na modem.
Razmišljam pravilno ali se motim, nasvet bi bil zelo dobrodošel. To nameravam vzpostavljat za vikend, bi pa rad bil prepričan prej kot začnem ustvarjat neke zadeve in še bolj zakompliciram.
Kakšnih nasvetov v smislu kaj počneš če se ti ne sanja in podobno ne potrebujem, rad bi pravilno zvezal, ker router kot switch ne pride v poštev.
Zanima me tudi, a moraš nastavljat posebej kakšne IP-je, ali lahko pustiš tako kot je in router ter modem se "sama zmenita".

Jaz mam Sinope568+ R2 ter WRT54GL nastavljeno tako kot zelis.

Na WRT54GL imam Tomato firmware, nastavljen da vzpostavlja ppoe sejo, ter dodatno skripto, da lahko dostopam do nastavitev za Sinope568+. Sinope 568 je nastavljen kot bridge, ppoe seja izklopljena, dhcp je vklopljen.
WRT54 je v 192.168.2.x, Sinope pa v 192.168.1.x omrezju (to imam zato da lohka dostopam do nastavitev sinopeja z vsemi racunalniki, ki so vezani na ruter).

Ce rabis konkretnejso pomoc sporoci. Lohka poslikam zadevo in ti posljem.

Edit: Tomato imam Victek mode: http://victek.is-a-geek.com/tomato.html in sicer Tomato RAF 1.25.8515.2 ND

Nazadnje uredil AlienRex : 30.06.2010 ob 16:59.
Odgovorite s citatom
Staro 30.06.2010, 20:23
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.664

Najlepša hvala za odgovore, če bom rabil, te bom še kaj kontaktiral. Mislim, da ne bi smelo biti problemov ampak pri vsej tej tehnologiji nikoli ne veš. Tudi s "flashanjem" imam že nekaj izkušenj, saj pri meni ni stvari s FW, katera ne bi bila nadgrajena, razen modema in komunikatorja do katerih seveda nimam dostopa.

Značke
kot, modem, nastavitev, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SIOL TV in SIOL TV plus herzen SiOL TV 32 11.07.2008 11:54
Siol telefonija rockytmin O storitvah 28 15.02.2008 19:56

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:43.