Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 13.11.2012, 08:37
Primoz78 Uporabnik Primoz78 ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2011
Sporočila: 6
Privzeto Modem Gennet Oxygen problemi

Pozdravljeni, pred par meseci so mi menjali modem (iz Sinope na Oxygen) od takrat so se zaceli problemi. Modem imam povezan kot modem, naprej od modema je router, kateri se preko PPPOE poveze na internet. Vse lepo in prav a to mi v Wifi omrezju dela tezave in sicer ipad in iphone se ne moreta povezat na aplikacijo Facebook, Navigon, določene spletne strani se ne odpirajo, itd. Dokler sem imel stari modem je vse delalo brez problema, na routerju nisem nič spreminjal, nobenega firewalla ni vkljucenga ali karkoli. Ko sem se pogovoril s SIOL podporo so mi modem povezali kot bridge in je modem stalno povezan na internet, router pa deli internet...vse dela lepo in prav, tudi prejšnji problemi izginejo. Problem pa nastane, ker se mi router noce povezat preko DHCP na internet (pri starem modemu ni blo problemov). Router morem nastavit kot bridge, da mi dela internetna povezava.

Do nastale situacije je prišlo ker sem hotel v omrežje vključiti še en router (žični bridge mode) a mi ni delovalo dokler sem imel nastavljen router kot bridge in je bil modem povezan stalno na internet. Sedaj sem zadevo usposobil in sicer:

MODEM se ne poveže sam na net - ROUTER 1 preko PPPOE se poveze na net - ROUTER 2 deluje v bridge mode in stvar spila....a problemi, ko ne morem dostopad do dolocenih strani, mi ne odpira npr. Navigon (in-app purchases), Facebook aplikacije, ipd je spet tu. Na računalniku, ki je ravno tako preko Wifi-ja povezan na internet pa vse dela.

Kak nasvet?

Lp Primoz
Odgovorite s citatom
Staro 14.11.2012, 10:00
Primoz78 Uporabnik Primoz78 ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2011
Sporočila: 6
Privzeto Re: Modem Gennet Oxygen problemi

Tehnična pomoč ne deluje?!

Lp
Odgovorite s citatom
Staro 15.11.2012, 14:51
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.546

Citat:
Objavil-a Primoz78 Prikaži sporočila
Tehnična pomoč ne deluje?!

Lp
Prosim, da nam na ZS posredujete uporabniško ime in kontaktno telefonsko številko.

Lp
Jasmin
Staro 03.12.2012, 23:38
agerg Uporabnik agerg ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2009
Sporočila: 23

Citat:
Objavil-a Primoz78 Prikaži sporočila
Pozdravljeni, pred par meseci so mi menjali modem (iz Sinope na Oxygen) od takrat so se zaceli problemi. Modem imam povezan kot modem, naprej od modema je router, kateri se preko PPPOE poveze na internet. Vse lepo in prav a to mi v Wifi omrezju dela tezave in sicer ipad in iphone se ne moreta povezat na aplikacijo Facebook, Navigon, določene spletne strani se ne odpirajo, itd. Dokler sem imel stari modem je vse delalo brez problema, na routerju nisem nič spreminjal, nobenega firewalla ni vkljucenga ali karkoli. Ko sem se pogovoril s SIOL podporo so mi modem povezali kot bridge in je modem stalno povezan na internet, router pa deli internet...vse dela lepo in prav, tudi prejšnji problemi izginejo. Problem pa nastane, ker se mi router noce povezat preko DHCP na internet (pri starem modemu ni blo problemov). Router morem nastavit kot bridge, da mi dela internetna povezava.

Do nastale situacije je prišlo ker sem hotel v omrežje vključiti še en router (žični bridge mode) a mi ni delovalo dokler sem imel nastavljen router kot bridge in je bil modem povezan stalno na internet. Sedaj sem zadevo usposobil in sicer:

MODEM se ne poveže sam na net - ROUTER 1 preko PPPOE se poveze na net - ROUTER 2 deluje v bridge mode in stvar spila....a problemi, ko ne morem dostopad do dolocenih strani, mi ne odpira npr. Navigon (in-app purchases), Facebook aplikacije, ipd je spet tu. Na računalniku, ki je ravno tako preko Wifi-ja povezan na internet pa vse dela.

Kak nasvet?

Lp Primoz
Evo se en ki ima tezave s tem kitajskim jajcem!

Tule ti limam odgovor iz ene druge teme, ki sem ga podal:

Zanima me kateri modem od siola imas?
Ker sam na vecih lokacijah opazam pri novi zanic robi in temu se rece oxygen hude tezave. Namrec noben router (sprobano cisco/linksys wrt54gl ali e1200) zadeva nikakor ne dela in sicer v takem smislu, da je upload "0" in s tem net neuporaben! Ne mores poslat poste!

Ce uporabim modem kot router pa zadeva dela. Tudi ce direkt na pc-ju naredim pppoe povezavo zadeva deluje! V tistem trenutku ni bilo na mrezi nobenega drugega odjemalca, da ne bo kdo omenal kak torrent client, da dela velik promet (upload).

Skratka, sumim, da je siol upgrade-al to kitajsko robo (al pe ze od zacetka ne dela), pa ne dela z routerji. Kljub temu, da tehnik na pomoci pravi, da je se vedno bolje drug router kot ta siolova jajca!

Res sem razocaran zadnje case nad siol-om.
Mam tolk cvetk za razlozit, pa se mi enostavno ne da pisat, ker je forum premajhen! Rabim več placa!
Odgovorite s citatom
Staro 03.12.2012, 23:42
Novinec

Primoz: me zanima ali ste resili tezavo?
Predvsem me zanima ce imas iste tezave. Torej, ce je router za modemom je upload dejansko 0, kar marsikaj ne dela, zato ker moras od sebe tut dat info v internet. In recimo prijava v kak program, ali oa posiljanje poste je nemogoce!

Ce v mailu posljes eno besedo gre se celo skozi, ce pa komu odgovoris ali pa dodas priponko, pa mail ne gre skozi da se na glavo postavis!

Res so jetra tale oxygen!
Odgovorite s citatom
Staro 04.12.2012, 07:10
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.546

Preveril sem na naši opremi, in sicer z routerjema Linksys WRT54GS in Belkin N750. Z obema napravama je internetna povezava delovala z enako hitrostjo in brez težav.

Na Linksysu imamo nameščen DD-WRT, na Belkinu je original FW. Kateri FW imate nameščen na vaše Linksysu
Staro 04.12.2012, 23:25
Novinec

Tako na wrt54gl kot tudi na e1200 original firmware pa zadeva ni delovala. Zelo dobro poznam ddwrt, tomato, ... Pa se kaj drugega. Vendar ze z original fw mora zadeva delat?

Skratka, jaz sem preprican v to, da neki ne stima. Se mi pa res ne ljubi namest vas delat doktorske dizertacije, ker zato nism nic placan iz vase strani. Ker vsakic sproti klicem na teh. Pomoc in dobim vsakic drugega cloveka in pol rabim 2 uri na vsaki lokaciji da pridemo do tega, da more bit modem kot router.

Itak, da je pa mera povna!! Modem skonfiguriram, pol se pa ob prvem problemu en tehnik najde in resetira na tov, nastavitve. Tako da nobena stvar potem nic ne spila (passi, ima wlana, fw). In pol se spet stranka sama ***e da klice koga da zadevo vzpostavi nazaj.

Glupost do amena! Res sem jezen na siol zadnjih 14 dni. To se zagotovo vidi iz mojih postov. Pa nocem nic slabega, kvecjemu upam, da se bo morda kaj spremenilo v pravo smer.
Odgovorite s citatom
Staro 16.08.2013, 08:29
_Dejan_ Uporabnik _Dejan_ ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2004
Sporočila: 10

Kakšna je rešitev za odpravo težave nedelovanja aplikacij na mobilnih napravah, ko se uporablja oxygen + router kombinacija?
Pred dnevi so mi zamenjali sinope modem za oxygen in od takrat na mobilnih napravah(preko wifi) aplikacija facebook večino časa ne deluje(preizkušeno an dveh različnih napravah). Pred menjavo modema je na obeh vedno delovalo normalno, prav tako se v routerju ni nobena nastavitev spremenila...
Problem ni v aplikaciji, ker če izklopim wifi, dela normalno in ko ga vklopim nazaj preneha delovati...
Odgovorite s citatom
Staro 16.08.2013, 17:12
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056

Citat:
Objavil-a _Dejan_ Prikaži sporočila
Kakšna je rešitev za odpravo težave nedelovanja aplikacij na mobilnih napravah, ko se uporablja oxygen + router kombinacija?
Pred dnevi so mi zamenjali sinope modem za oxygen in od takrat na mobilnih napravah(preko wifi) aplikacija facebook večino časa ne deluje(preizkušeno an dveh različnih napravah). Pred menjavo modema je na obeh vedno delovalo normalno, prav tako se v routerju ni nobena nastavitev spremenila...
Problem ni v aplikaciji, ker če izklopim wifi, dela normalno in ko ga vklopim nazaj preneha delovati...
Mogoče varnostno geslo za wifi ??
lp
Odgovorite s citatom
Staro 18.08.2013, 14:00
_Dejan_ Uporabnik _Dejan_ ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2004
Sporočila: 10

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
Mogoče varnostno geslo za wifi ??
lp
Ali se hecaš?
Da še 1x razložim:
Geslo se ni spreminjalo, prav tako nastavitve v routerju in napravah ne. Naprave(Galaxy Nexus, Note 2, Prenosnik HP EliteBook 6930p) se uspešno povežejo na wifi. Vendar večino časa določene aplikacije ne delujejo(Facebook, včasih tudi google play). Zgodilo se mi je tudi že, da na prenosniku ni odprlo www.google.si ... Seveda vse to je normalno delovalo do menjave modema Sinope 568+ za to Gennet Oxygen sranje...
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
gennet, modem, oxygen, problemi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Oxygen IAD kot modem egonmax Tehnična pomoč 1 12.08.2012 10:39
modem oxygen kako v bridge mode ??? gregi10 Tehnična pomoč 1 24.07.2012 18:25
Modem oxygen brezžična povezava krepki Tehnična pomoč 3 05.07.2012 22:16
Gennet OxyGEN modem Shkis Tehnična pomoč 0 20.12.2011 13:52
Problemi - komunikator & modem boriZh Tehnična pomoč 12 02.08.2011 00:07

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:30.